Προς το περιεχόμενο

Προσφορα OTE triple play


diafana99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έκανα το αίτημα για την προσφορά της Nova με το 3play και FullPack στα 50/μήνα. Υπέγραψα συμβόλαιο και το έστειλα.

 

Πραγματικά αν από τον ΟΤΕ δεν μου δώσουν TV+Internet+Τηλέφωνα όλα μαζί κάτω από 30ευρώ, θα αδιαφορήσω πλήρως.

 

Δύο γραμμές έχω στο όνομά μου και οι δύο 20+ χρόνια στον ΟΤΕ. Αφού κάποτε το είχαν παραδεχθεί και οι ίδιοι από το τηλέφωνο ότι προσφορά θα μου κάνουν μόνο αν κάνω φορητότητα αλλού. Με τέτοιες δηλώσεις λοιπόν αν δεν στήσουν κ@#23 δεν θα δεχθώ καμία προσφορά.


παιδια αυτη η προσφορα ισχυει για καποιον που απο αλλον παροχο θελει να παει στον ΟΤΕ?

 

Κυριως για αυτους ισχυει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, επειδή το συγκεκριμένο θέμα έχει 1 μήνα που το έψαξα θα σας πω και γω τα δεδομενα που γνωριζω. Όποιος είναι στην forthnet παίρνει και την καλύτερη προσφορά από τον ΟΤΕ, γιατι θεωρείται ο πιο δυνατός αντίπαλος και θέλει να της πάρει όσο πιο πολλούς συνδρομητες μπορεί. Με 35,80 νομιζω (εγω που ειμαι forthnet) μου έδωσαν απο ΟΤΕ 24αρα, απεριοριστα σταθερα + ΟΤΕtv full pack + 5 ευρω αν θες 5 ωρες σε κινητα (αλλιώς υπάρχει και πρόγραμμα με 50 λεπτά προς κινητά αλλά δεν συμφερει ειναι γυρω στα 3 ευρω) + δωρεαν εξοπλισμος ρουτερ δορυφορικη κεραια και εγκατάσταση. με 5 χρονια εγγυηση και μενουν σε εσενα αν φυγεις στον χρονο (δεν θυμαμαι για το ρουτερ αν μενει σε σενα). Αυτά τα δινουν στους συνδρομητες φορτηνετ. Σε συνδρομητες αλλων εταιριων δεν δινουν αποτι ξερω δωρεαν την κεραια και εγκατασταση αλλα μονο το πακετο των 35,80 + 5 ευρω αν θελουν κινητα. ΑΛΛΑ δεν μου ανεφεραν τιποτα για το 1,23 ευρω για την αναγνωριση κλησεων το εμαθα εκ των υστερων. Α!!!! Και ειναι και τα εξοδα φορητοτητας 31 ευρω.

Τώρα και ο Γερμανος εδινε αυτο το πακετο πριν ενα μηνα που ειχα ρωτησει (τωρα δεν ξερω) αλλά ειχε αλλες τιμες. Ειχε φορητοτητα γραμμης στα 35 ευρω και τις 5 ωρες σε κινητα στα 4 ευρω (και όχι 5 ευρω). Εδιναν δωροεπιταγη 50 ευρω. Επίσης δεν μου εδιναν εξοπλισμο (κεραια) αλλα μονο δωρεαν εγκατασταση λογω του οτι τον εξοπλισμο τον ειχα απο nova. Και επειδη τους ειχα ανφερει οτι ο ΟΤΕ μου εκανε καλυτερη προσφορα γιατι μου εδινε δωρεαν εξοπλισμο και τους πιεσα μου εδωσαν + 40 ευρω δωροεπιταγη δηλ συνολο 90 ευρω. Αυτα. Εδω ομως και ενα μηνα εχει που περιμενω ενεργοποιηση γιατι καπου εχει κολλησει εχουν κανει λεει αναβαθμιση τα πληροφοριακα τους συστηματα και μαλλον εχει πεσει και πολυς κοσμος. Γερμανοί σου λεει μετα ....Κλαιν μαιν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38,55 € είπαν συνολικά σε εμένα μαζί με τα 50 λεπτά πρός κινητά επομένως αν αφαιρέσεις τα 3 ευρώ που λές πάει στα 35,55 δηλαδή όσα σου ζητάν και εσένα. Επίσης ο εξοπλισμός- εγκατάσταση για ote tv μου είπαν ότι είναι δωρεάν. Αρα είμαστε στα ίδια.

Έχω, όπως προείπα, hol.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αφορά το internet μην λέτε κουταμάρες ορισμένοι. Εφόσον κλείσεις κάποια τιμή παραμένει αυτή για όσο χρόνο είσαι συνδομητής.

Του χρόνου παίζει να είναι και καλύτερες οι τιμές πακέτο.

το συμβόλαιο που στελνουν κ το οποιο δεν αναφέρουν τηλεφωνικά διαφωνεί με τα λεγόμενα σου. καλο θα ηταν να μην εκ φερεις αποψη αν δεν ειναι εμπεριστατωμένη κ δημιουργείς λανθασμένες εντυπωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να κανω μια ερώτηση υπαρχει περίπτωση με 4αρα γραμμη να κολλαει το οτε tv?

αν είναι Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης σίγουρα ΝΑΙ.H 4αρα εναι ονομαστική,πόσα θα πιάνεις στη πραγματικότητα;και φουλ να πιάνεις πιστευω πώς χρειάζονται τουλάχιστον 8 γιά να μην έχεις προβλήματα.αλλα καλύτερα να περιμένεις να σου πει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω είχα συνδέσει παλιά σε κάποιον με 2αρα και δεν κόλλαγε. Τώρα κατά πόσο θα μπορείς να σερφαρεις την ωρα που βλέπεις τβ και πόσο καλή εικόνα θα έχει δεν ξέρω γιατί εκείνος έχει crt tv.....

και εμένα μετά από ένα χρόνο που είχα πάρει την προσφορά κ ζήτησα νέα δεν μου έκαναν κάποια ιδιαίτερη 1 η 2 μηνες δωρο οτε τβ.... Οπότε πρέπει να παω σε άλλο πάροχο πάλι και ξανα άλλα τέλη κλπ.αυτο που η τιμή δεν είναι για πάντα είναι λίγο κάπως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα

Μιλησα με την εξυπηρετηση τωρα και μου ειπαν 4mb , απεριοριστα και full tv 35,80 και με 24mb στα 40 ευρω.

Τελικα τι ισχυει ?

Ειναι καλυτερα να πας απο τον γερμανο να παρεις και την επιταγη η δεν αξιζει?

Επεξ/σία από i_lpt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυτό.

Το καλύτερο ήταν όταν είχα cyta και είχα ~6 mpbs αλλά πλήρωνα και για 6 Mbps.

Όποιον πάροχο και αν βάλω στην περιοχή μου (Αργυρούπολη) θα πιάνω τόσα (~5-6 mbps) εκτός και αν κάποια στιγμή φέρουν κανα κόμβο πιο κοντά ή βάλω vdsl στο μέλλον...

Να βλέπετε τι σας προσφέρουν σαν πακέτο παροχών, μην κολλάτε μόνο στην ... ονομαστική ταχύτητα! 

 

Δεν μένει παρά να πάρεις στο τηλέφωνο να ρωτήσεις. :)

βαλε vdsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις τωρα μιλησα με το 13888 και η προσφορα που δεχτηκα ηταν 24 ιντερνετ +3,5 ωρες σταθερα αστικα υπεραστικα+30 λεπτα κινητα στα 25,90ευρω τελικη τιμη το μηνα, αναγνωριση κλησεων 1,23ευρω επιπλεον + 31,23 ευρω τελη φορητοτητας. για το full pack ote tv 10,95ευρω για ενα χρονο + 99 ευρω αγορα εξοπλισμου και εγκατασταση

ο παροχος μου ειναι WIND

καλη ειναι η να περιμενω λιγο ακομα μπας και πεσουν και αλλο οι τιμες?

Επεξ/σία από elias1982
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...