Προς το περιεχόμενο

Προσφορα OTE triple play


diafana99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

...

Οπως σας ανεφερα η εγκαταστση γίνεται δωρο σε συνδρομητές forthnet γιατί θέλουν να πάρουν απο εκει κόσμο λόγω του ότι είναι ο δυνατοτερος αντίπαλος.

Τι "δυνατότερος αντιπαλος" λετε; (2 φορες το διαβασα στο τοπικ).

Ο πολεμος που εχει Forthnet-OTE είναι απλα επειδή είναι οι 2 παροχοι που εχουν πακετο TV. Αν δεν υπολογίσουμε την TV δεν υπαρχει καμια προσφορα σε οσα γραφετε εδώ, πολύ πισω από την υπολοιπη αγορα. Για οποιον δεν θελει TV υπαρχουν 20-30-40% καλυτερες τιμες αν δειτε τι δινουν αλλοι. Για οποιον όμως θελει TV παιζουν μονο ο ΟΤΕ με την Forthnet για το ποιος θα μαζεψει αυτό το ειδος των πελατων.

 

Μπαινει το "triple play" στον τιτλο για να παραμεινει το θεμα ανοικτο ως προσφορα, αν και είναι λιγο ο,τι να'ναι, πολλα διαφορετικα πραγματα και όχι ένα συγκεκριμενο από το λιγο που προσπαθησα να το παρακολουθησω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις εκλεισα συμβολαιο απο το τηλ στην 1η/2η σελιδα..

24+full pack+απεριοριστα 35,85 +1.23 αναγνωρηση

τελη 31,23

μοντεμ, πιατο, αποκωδ, εργασια = τιποτα.. (αν φυγεις απο οτε θελουν πισω αποκωδ και μοντεμ οχι πιατο)

τσάμπα. Δυστυχώς αυτή η προσφορά είναι

1. Αν είχες ΟΤΕ και έκανες αίτηση να φύγεις σε άλλη εταιρία

2. Αν είχε forthnet (Πρακτικά γλειτώνεις την εγκατάσταση 90 ευρώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, η HOL δίνει απεριόριστα Ελλάδα και Εξωτερικο + 300' κινητά + 24mbps στα 22€ + αμα εχεις σβολαιο vodafone στα 17€! για 2 χρόνια.. Αν δεν θέλει κάποιος ΟΤΕ tv δεν αξίζει...

Ειναι για το πρωτο χρονο μετα αλλαζει φιλε διαβασε τα ψιλα γραμματα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση, αν κανουμε αιτηση φορητοτητας σε αλλον παροχο για να εκβιασουμε καλυτερη αντιπροσφορα απο τον ΟΤΕ , αλλα ο ΟΤΕ τελικα δεν μας παρει για να μας κανει νεα προσφορα τι γινεται?  

 

Εγω πχ Εχω ΟΤΕ και δεν θελω σε καμια περιπτωση να φυγω γιατι ειμαι ευχαριστημενος, αλλα υπαρχει κυνδινος να κανω αιτηση  φορητοτητας πχ στην φορθνετ και αυτη να αολοκληρωθει αν δεν  με παρει ο ΟΤΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση, αν κανουμε αιτηση φορητοτητας σε αλλον παροχο για να εκβιασουμε καλυτερη αντιπροσφορα απο τον ΟΤΕ , αλλα ο ΟΤΕ τελικα δεν μας παρει για να μας κανει νεα προσφορα τι γινεται?  

 

Εγω πχ Εχω ΟΤΕ και δεν θελω σε καμια περιπτωση να φυγω γιατι ειμαι ευχαριστημενος, αλλα υπαρχει κυνδινος να κανω αιτηση  φορητοτητας πχ στην φορθνετ και αυτη να αολοκληρωθει αν δεν  με παρει ο ΟΤΕ?

 

Λογικό δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα , ο ΟΤΕ ποτε παιρνει για να κανει αντιπροσφορα? οταν καλεις την φορθνετ και ζητας τηλεφονικα να μεταβεις στο δυκτιο τους?  η αφου σου στειλουν το συμβολαιο για υπογραφες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να μην κανεις οτι εκανα και εγω και πετυχα μια πολυ καλη προσφορα ,να τους παρεις εσυ τηλεφωνο και να τους πεις  οτι εχεις μια  καλυτερη προσφορα  απο την φορτνετ ρωτησε τους αν ειναι διαθετημενοι να κανουν μια καλη εξισου προσφορα ωστε να παραμεινεις  στον οτε ... και εγω το ιδιο ειπα  ασχετα  αν στην περιοχη μου εχω μονο οτε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να μην κανεις οτι εκανα και εγω και πετυχα μια πολυ καλη προσφορα ,να τους παρεις εσυ τηλεφωνο και να τους πεις  οτι εχεις μια  καλυτερη προσφορα  απο την φορτνετ ρωτησε τους αν ειναι διαθετημενοι να κανουν μια καλη εξισου προσφορα ωστε να παραμεινεις  στον οτε ... και εγω το ιδιο ειπα  ασχετα  αν στην περιοχη μου εχω μονο οτε

Εγώ τους κυνηγάω δύο μέρες. Έχω μιλήσει με τρεις διαφορετικούς στο 13888 σε διαφορετικές θέσεις ο καθένας. Μου λένε μόνο τιμές τιμοκαταλόγου κύριε... 

Έχω εναποθέσει τις τελευταίες μου ελπίδες στο τηλέφωνο που έγραψε ο lionheart75 όπου πήρα το μεσημέρι και άφησα τα στοιχεία μου να με πάρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτο το τηλεφωνο ειχα παρει και εγω εξ αρχης  ,με πειρανε τηλεφωνο και μου προτεινανε internet 24mbps απεριοριστες κλησεις  και οτε tv ll pack ...με  35 ,85   οποτε  πιστευω  θα σου κανουνε  την ιδια προσφορα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ είχα επικοινωνήσει με το 13888  για καλύτερη αντιπροσφορά πριν καταθέσω την αίτηση φορητότητας αλλά το μόνο που μου έλεγαν οι πωλήτριες του ΟΤΕ ήταν οι τιμές καταλόγου .

 

Μόλις κατατέθηκε το αίτημα μεταφοράς σε άλλο πάροχο και ζήτησε ο πάροχος το βρόγχο μου από τον ΟΤΕ επικοινώνησαν άμεσα απ' το ειδικό τμήμα αντιπροσφορών του ΟΤΕ για να με κρατήσουν.

Δεν υπάρχει περίπτωση να μη σας πάρουν για αντιπροσφορά. Σφάζονται για να κρατήσουν τους πελάτες τους.

 

Θέλει προσοχή όμως γιατι και οι άλλοι πάροχοι κωλυσιεργούν μόλις τους καλέσεις για ακύρωση της αίτησης φορητότητας. Πρέπει να στείλετε fax ακύρωσης αμέσως μετά την αντιπροσφορά του ΟΤΕ και να τους καλέσετε τηλεφωνικά για να επιβεβαιώσετε ότι η διαδικασια φορητότητας σταμάτησε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη να κάνω όμως μια ερώτηση? Αυτή η αίτηση φορητότητας υπογράφεται από τον ίδιο η γίνεται τηλεφωνικά? άμα κάποιος υποβάλει αίτηση φορητικότητας μετά δεν θα έρθει το συμβόλαιο που θα πρέπει να υπογράψει ο ίδιος? Εάν είναι έτσι εάν δεν υπογράψει συμβόλαιο δεν θεωρείται ακύρη η αίτηση φορητότητας  σαφώς μαζί και το συμβόλαιο και άρα θα ισχυεί η τάδε προσφορά που του είχαν κάνει από την παλιά εταιρεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να μην κανεις οτι εκανα και εγω και πετυχα μια πολυ καλη προσφορα ,να τους παρεις εσυ τηλεφωνο και να τους πεις  οτι εχεις μια  καλυτερη προσφορα  απο την φορτνετ ρωτησε τους αν ειναι διαθετημενοι να κανουν μια καλη εξισου προσφορα ωστε να παραμεινεις  στον οτε ... και εγω το ιδιο ειπα  ασχετα  αν στην περιοχη μου εχω μονο οτε

Aν πας να υπογράψεις αλλού σου δίνουν δώρο τον εξοπλισμό του ote tv και τζάμπα για 6 μήνες, έτσι μου έκαναν τουλάχιστον τον Απρίλιο που το είχα κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Δεν υπάρχει περίπτωση να μη σας πάρουν για αντιπροσφορά. Σφάζονται για να κρατήσουν τους πελάτες τους.

 

Θέλει προσοχή όμως γιατι και οι άλλοι πάροχοι κωλυσιεργούν μόλις τους καλέσεις για ακύρωση της αίτησης φορητότητας. Πρέπει να στείλετε fax ακύρωσης αμέσως μετά την αντιπροσφορά του ΟΤΕ και να τους καλέσετε τηλεφωνικά για να επιβεβαιώσετε ότι η διαδικασια φορητότητας σταμάτησε.

 

Καλά μην είστε και τόσο σίγουροι γι αυτό!!! και για μένα σφάζονταν τα προηγούμενα δυο χρόνια στην κινητή της cosmote και πριν 3 μήνες που έκανα αίτηση φορητότητας με σκοπό φυσικά να πάρω απλά την αντιπροσφορά, αφού δε με πήραν κανένα τηλέφωνο μου απάντησαν το θεικό "μα φυσικά και μπορείτε να φύγετε, δεν θα υπάρξει καμια αντιπροσφορά!!" Και φυσικά και έφυγα γιατί δε θα κάθομαι να παρακαλάω τον κάθε μλκ που νομίζει ότι έχει πιάσει τον ιερέα από τα @@!!!

Οπότε προφανώς και έχεις ένα μικρό ρίσκο και φυσικά οι καλές αποδώσεις θέλουν και τέτοιες θυσίες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...