Προς το περιεχόμενο

Προσφορα OTE triple play


diafana99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πήρα ΟΤΕ απεθείας και τους είπα οτι πάω απο HOL σε ΟΤΕ τι καλύτερο μπορούν να κάνουν.

 

triple play full pack 36.85 για ενα χρόνο μέσω ευρυζωνικής γραμμής.. Για εγκατάσταση δορυφορικού πιάτου +99 ευρώ στο συνεργείο που θα έρθει.

Θα χάσω τo HD δεν πειράζει.

 

Full pack ΟΤΕ tv 50% έκπτωση το δίνει στα 10.95

και στα 25.90 πακέτο ιντερνετ εως 24 και τηλέφωνο economy για σταθερά κινητά.

δώρο ο αποκωδικοποιητής και ρούτερ .

Τέλος ενεργοποίησης δωρεάν.

 

Θα έρθει ενας δίμηνος στον οποίο θα χρεωθώ μονο στον πρώτο τέλος φορητότητας 31.23

 

Την πήρα την προσφορά μου φαίνεται αρκετά καλή.

 

Αν βλέπετε κάτι που δεν σας αρέσει πείτε μου.

 

θα πάρω και τους άλλους τώρα να δώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα ΟΤΕ απεθείας και τους είπα οτι πάω απο HOL σε ΟΤΕ τι καλύτερο μπορούν να κάνουν.

 

triple play full pack 36.85 για ενα χρόνο μέσω ευρυζωνικής γραμμής.. Για εγκατάσταση δορυφορικού πιάτου +99 ευρώ στο συνεργείο που θα έρθει.

Θα χάσω τo HD δεν πειράζει.

 

Full pack ΟΤΕ tv 50% έκπτωση το δίνει στα 10.95

και στα 25.90 πακέτο ιντερνετ εως 24 και τηλέφωνο economy για σταθερά κινητά.

 

Θα έρθει ενας δίμηνος στον οποίο θα χρεωθώ μονο στον πρώτο τέλος φορητότητας 31.23

 

Την πήρα την προσφορά μου φαίνεται αρκετά καλή.

 

Αν βλέπετε κάτι που δεν σας αρέσει πείτε μου.

 

θα πάρω και τους άλλους τώρα να δώ..

35 χρόνια πελάτης οτε με τον ίδιο αριθμό είμαι και γι αυτα που λες μου εδωσαν πριν λίγο 54 ευρο προσφορά το 1ο εξάμηνο γιατί μετά ανεβαίνει!!τώρα εάν είναι καλή η προσφορά θα το κρίνεις εσύ συμφωνα με τι ανάγκες σου,ίσως να μπορείς να τους παζαρέψεις ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως και δεν ρώτησες και για vdsl αφού υπάρχει κάλυψη στα Βριλήσσια?

δεν ρωτησα γιατι έχω στο πατρικό μου Πεντέλη και ξεφεύγει..

Θα το κάνω αργότερα..

Για VDSL θα ηταν στανταρ +10ευρω μη πω παραπάνω .

Στα 36 ευρώ είμαι οριακά

 

μου ηρθε αίτηση φορητότητας στο email μου και όχι το συμβόλαιο με αυτά που συμφωνήσαμε. Δηλαδή τιμή διάρκεια προσφοράς κτλ.. 

είναι νορμάλ; 

Update: μου είπαν οτι είναι το επιβεβαίωσα και στο σύστημα τους μην εχουν κάνει κανένα λάθος.

35 χρόνια πελάτης οτε με τον ίδιο αριθμό είμαι και γι αυτα που λες μου εδωσαν πριν λίγο 54 ευρο προσφορά το 1ο εξάμηνο γιατί μετά ανεβαίνει!!τώρα εάν είναι καλή η προσφορά θα το κρίνεις εσύ συμφωνα με τι ανάγκες σου,ίσως να μπορείς να τους παζαρέψεις ακόμα..

δεν παζάρεψα .. τους είπα οτι είμαι απο άλλο πάροχο και οτι θέλω σίγουρα sport pack + εως 24άρι internet και οσον αφορά την τηλεφωνία το ελάχιστο μιας και δεν κάνω κλήσεις απο σταθερό  και μόνοι τους μου την έδωσαν.

 

54 το δίμηνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα αναλυτικα το τοπικ. ΚΑταλαβα οτι

OTE 3play= Απεριοριστα σταθερά +50 λεπτα κινητά +24ιντερνετ +οτε TV (80 kanalia) =38 eyro

(mazi me anagnvrish klhshw 1,23eyro +ΗD καναλια) και μετά από ένα χρόνο 49,80ευρώ

 

NOVA= Απεριοριστα σταθερά +720 λεπτα κινητά +24ιντερνετ +Nova Sports (80 kanalia) =40 eyro για πάντα.

(με ολα τα καναλια 50 ευρώ)

 

Αυτό ισχύει τώρα? να με διορθωσει καποιοσ αν κανω λαθος.

 

Με αυτά τα δεδομενα νομιζω οτι κερδιζει η FORTHNET.

 

Εκτός αν ο ΟΤΕ εχει 3play = Απεριοριστα σταθερά +210 κινητά+24αρα+ΟΤΕ sports στα 35 ευρώ.

Τότε να το σκεφτώ για ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα ΟΤΕ απεθείας και τους είπα οτι πάω απο HOL σε ΟΤΕ τι καλύτερο μπορούν να κάνουν.

 

triple play full pack 36.85 για ενα χρόνο μέσω ευρυζωνικής γραμμής.. Για εγκατάσταση δορυφορικού πιάτου +99 ευρώ στο συνεργείο που θα έρθει.

Θα χάσω τo HD δεν πειράζει.

 

Full pack ΟΤΕ tv 50% έκπτωση το δίνει στα 10.95

και στα 25.90 πακέτο ιντερνετ εως 24 και τηλέφωνο economy για σταθερά κινητά.

δώρο ο αποκωδικοποιητής και ρούτερ .

Τέλος ενεργοποίησης δωρεάν.

 

Θα έρθει ενας δίμηνος στον οποίο θα χρεωθώ μονο στον πρώτο τέλος φορητότητας 31.23

 

Την πήρα την προσφορά μου φαίνεται αρκετά καλή.

 

Αν βλέπετε κάτι που δεν σας αρέσει πείτε μου.

 

θα πάρω και τους άλλους τώρα να δώ..

 

Αρα, το δωρεαν τελος ενεργοιποιησης ενδιαφερει μονο οσους ειναι κρεμασμενοι στο κλαρι και δεν εχουν καν τηλεφωνο...

Για οσους εχουν τα τελη φορητοτητας κανονικα ε? Μαλιστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις μιλησα με το 13888 και μου δινουν προσφορες τιμοκαταλογου (ειμαι στον Οτε με double play απεριοριστα).

τους ειπα οτι θα κανω αιτημα φορητοτητας σε αλλο παροχο και δεν μασησαν παλι τιμες τιμοκαταλογου μου δινουν.

το θεμα ειναι οτι στην περιοχη μου δεν υπαρχει αλλος παροχος (μονο δορυφορικο forthnet με περιορισμο 10gb download/upload).

αν απλα κανω αιτημα φορητοτητας στην forthnet, online χωρις να υπογραψω το συμβολαιο,προκειμενου να τους εκβιασω για την προσφορα, τι λετε θα πιασει;

η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να φυγω απο τον οτε, αλλα φοβαμαι μην γινει δεκτη η αιτηση απο την forthnet και την πατησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις μιλησα με το 13888 και μου δινουν προσφορες τιμοκαταλογου (ειμαι στον Οτε με double play απεριοριστα).

τους ειπα οτι θα κανω αιτημα φορητοτητας σε αλλο παροχο και δεν μασησαν παλι τιμες τιμοκαταλογου μου δινουν.

το θεμα ειναι οτι στην περιοχη μου δεν υπαρχει αλλος παροχος (μονο δορυφορικο forthnet με περιορισμο 10gb download/upload).

αν απλα κανω αιτημα φορητοτητας στην forthnet, online χωρις να υπογραψω το συμβολαιο,προκειμενου να τους εκβιασω για την προσφορα, τι λετε θα πιασει;

η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να φυγω απο τον οτε, αλλα φοβαμαι μην γινει δεκτη η αιτηση απο την forthnet και την πατησω.

Κι εγώ ακριβως ίδια περίπτωση,ας μας πει καποιος που το ξέρει το αντικείμενο τι να πράξουμε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μασάνε οταν τους λές για φορητότητα αλλά μόλις κάνεις την φορητότητα..

Τοτε γίνεται η καλύτερη προσφορά για να σε κρατήσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά και γω που πήρα μόλις τώρα στο 13888 για συγγενείς μου που έχουν άπειρα χρόνια ΟΤΕ (τηλεφωνία και ίντερνετ), τιμές καταλόγου μου έδωσαν για το ΟΤΕtv.

Πήρα και στο άλλο τηλέφωνο που είναι στην πρώτη σελίδα και η κοπέλα με την οποία μίλησα μου είπε πως αφού μιλάμε για υφιστάμενους πελάτες, καλύτερα να καλέσω στο 13888, γιατί αυτοί ασχολούνται με πελάτες άλλων παρόχων. Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο είχα πάρει και την Παρασκευή, είχαν κρατήσει τα στοιχεία μου για να με πάρουν πίσω, κάτι που δεν έγινε ποτέ φυσικά.

Κοινώς δύσκολο να πάρει κάποια προσφορά κάποιος που είναι ήδη πελάτης, εκτός κι αν το διακινδυνέψει με φορητότητες και σχετικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά και γω που πήρα μόλις τώρα στο 13888 για συγγενείς μου που έχουν άπειρα χρόνια ΟΤΕ (τηλεφωνία και ίντερνετ), τιμές καταλόγου μου έδωσαν για το ΟΤΕtv.

Πήρα και στο άλλο τηλέφωνο που είναι στην πρώτη σελίδα και η κοπέλα με την οποία μίλησα μου είπε πως αφού μιλάμε για υφιστάμενους πελάτες, καλύτερα να καλέσω στο 13888, γιατί αυτοί ασχολούνται με πελάτες άλλων παρόχων. Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο είχα πάρει και την Παρασκευή, είχαν κρατήσει τα στοιχεία μου για να με πάρουν πίσω, κάτι που δεν έγινε ποτέ φυσικά.

Κοινώς δύσκολο να πάρει κάποια προσφορά κάποιος που είναι ήδη πελάτης, εκτός κι αν το διακινδυνέψει με φορητότητες και σχετικά.

 

Κι εγώ αυτό πιστευω,άσχετα αν κάποιοι φίλοι είπαν οτι ήταν στον οτε κ πήραν την προσφορά,μάλλον κι αυτοι περιμένουν να τους ξαναπάρει πίσω το 13888.μέγιστη μ@λ@κία πάντως γιάτι έτσι το ote tv χάνει πελάτες.εγω προσωπικά αν με τιμούσε σαν πελάτη με μία εκπτωση θα έβαζα ote tv,τώρα εγώ ο 30 χρονια πελάτης να δίνω 21€ κι ο νέος τα μισα δεν το δέχομαι,κι επειδη δεν εχω τη δυνατότητα φορητότητας λογω του μονοπωλίου του οτε σε ολα τα μικρά χωριά της ελλάδας,προτιμώ να κόψω τη γραμμη μου παρά να τους δώσω 1€ πάλι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το κάνει πάντως μόνο ο ΟΤΕ .

 

Οταν είχα forthnet και nova και έληξε η συνδρομη τους λέω δεν συνεχίζω δεν έπεσαν καθόλου. 

 

Το αντίπαλο στρατόπεδο η forthnet τι προσφορες κάνει άραγε σε φορητότητα;

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω εχω hol εκανα αιτηση να παω οτε και μου εκανε αντι προσφορα η hol απεριοριστα σταθερα ελλαδα 24mbps 120λεπτα σε κινητα hol my tv με 24,40 και φυσικα τη δεχτηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...