Προς το περιεχόμενο

Προσφορα OTE triple play


diafana99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταφέρθηκα από Forthnet σε ΟΤΕ με την παραπάνω προσφορά των 35,85 και διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει αναγνώριση κλήσεων. Για να ενεργοποιηθεί πρέπει να πληρώνω 1,25 τον μήνα. Έλεος.

 

Έχεις δίκιο στο κομμάτι "έλεος" (να χρεώνονται δηλ. ψηφιακές ευκολίες που οι υπόλοιποι τις έχουν δωρεάν).

Είναι ακόμα χειρότερο αν δεν το αναφέρουν ξεκάθαρα στην τηλεφωνική ενημέρωση όπως έχουν αναφέρει

μερικοί (εμένα πάντως όταν με πήραν μου το είπαν και τις δύο φορές).

 

Όμως μόνο στο thread που είμαστε έχει αναφερθεί 5 φορές:

 

http://www.insomnia.gr/topic/539599-προσφορα-ote-triple-play/?p=53421911

 

http://www.insomnia.gr/topic/539599-προσφορα-ote-triple-play/?p=53422751

 

http://www.insomnia.gr/topic/539599-προσφορα-ote-triple-play/?p=53422916

 

http://www.insomnia.gr/topic/539599-προσφορα-ote-triple-play/?p=53423501

 

http://www.insomnia.gr/topic/539599-προσφορα-ote-triple-play/?p=53423943

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για τους 12 μήνες του συμβολαίου η τιμή είναι σταθερή.. Μετά ανεβαίνει..

Αλλά τότε η παίρνεις καινούργια προσφορά η φεύγεις..

Σιγά μην πληρώνουμε 70ε για 3play

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΤΕ;;;;;;;;;;;;;;;;;

μην το ξανακούσω.............

έκανα και εγώ αίτηση και με έχει αφήσει 22 μέρες χωρίς dsl γιατί κάνει αναβάθμιση στα συστήματα του(siebel).

απλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για τον 1 πάροχο στην Ελλάδα!!!!

 

καλά λέγανε οι παλαιοί μακριά απο τον ΟΤΕ

 

και γνώριζαν για την αναβάθμιση και με πήρανε με φοτιτότιτα απο τον προηγούμενο πάροχο και δεν έχω ΝΕΤ με την απάντηση να αναμένω.....

 

ΜΠΟΥΛΡΟΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπήκε για να κάνει το ένα και μοναδικό ποστ κατηγορώντας τον ΟΤΕ. Στο καλό troll.

 

Κάνουν και σε συνδρομητές Οτε την προσφορά αν πλησιάζουν στο τέλος συμβολαίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι για δύο χρόνια η προσφορά. Αν κάνεις για ένα χρόνο έχει άλλη τιμή. Μάθε να διαβάζεις πριν γράψεις...

Πηρα τηλ φιλε εσυ μαλλον πρεπει να μαθεις το γραφει και στο site τους οτι το 2χρονο αλλαζει η τιμη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφέρθηκα από Forthnet σε ΟΤΕ με την παραπάνω προσφορά των 35,85 και διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει αναγνώριση κλήσεων. Για να ενεργοποιηθεί πρέπει να πληρώνω 1,25 τον μήνα. Έλεος.

 

Το έλεος δεν αρμόζει μόνο στην επιπρόσθετη χρέωση της αναγνώρισης κλήσης στη γραμμή PSTN, αλλά και σε όποιον βάζει γραμμή PSTN τον 21ο αιώνα. Με ελάχιστα ευρώ παραπάνω, αξίζει να βάλετε γραμμή ISDN ώστε να έχετε εκτός από αναγνώριση κλήσης και δύο ανεξάρτητα τηλεφωνικά κανάλια, στα οποία ισχύουν ταυτόχρονα οι δωρεάν απεριόριστες κλήσεις, γεγονός πολύ πρακτικό και χρήσιμο, εκτός και εάν δεν χρησιμοποιείτε καθόλου το τηλέφωνο, και θέλετε τη γραμμή μόνο για το internet.

 

Είμαι από τους πρώτους χρήστες γραμμής ISDN, και δεν το έχω μετανιώσει ποτέ. Μάλιστα, έχω πείσει τους περισσότερους γνωστούς μου να βάλουν γραμμή ISDN, και έχουν μείνει και αυτοί ικανοποιημένοι. Στην περίπτωσή μου, η γραμμή ISDN με έσωσε, αφού ανέκαθεν είχα πολλά παράσιτα και παρεμβολές στην επικοινωνία, εν γνώση των τεχνικών του ΟΤΕ οι οποίοι δεν μπορούσαν ποτέ να κάνουν κάτι λόγω άθλιου δικτύου, και με το ψηφιακό σήμα της γραμμής ISDN κατάφερα επιτέλους να τα ξεφορτωθώ προ αμνημονεύτων ετών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που είμαι με hOl υπάρχει καμια περίπτωση να μεταβώ σε ΟΤΕ και να πάρω αυτό το πακέτο στα 36.00 ..;  εστω και με 2χρονη δεσμευση.

 

Απο τι καταλαβαίνω είναι απο τρίτους πωλητές - call center όπως απο αυτους που καλούν απο Forthnet.

Δωστε αν μπορείτε info σε pm. 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έλεος δεν αρμόζει μόνο στην επιπρόσθετη χρέωση της αναγνώρισης κλήσης στη γραμμή PSTN, αλλά και σε όποιον βάζει γραμμή PSTN τον 21ο αιώνα. Με ελάχιστα ευρώ παραπάνω, αξίζει να βάλετε γραμμή ISDN ώστε να έχετε εκτός από αναγνώριση κλήσης και δύο ανεξάρτητα τηλεφωνικά κανάλια, στα οποία ισχύουν ταυτόχρονα οι δωρεάν απεριόριστες κλήσεις, γεγονός πολύ πρακτικό και χρήσιμο, εκτός και εάν δεν χρησιμοποιείτε καθόλου το τηλέφωνο, και θέλετε τη γραμμή μόνο για το internet.

 

Είμαι από τους πρώτους χρήστες γραμμής ISDN, και δεν το έχω μετανιώσει ποτέ. Μάλιστα, έχω πείσει τους περισσότερους γνωστούς μου να βάλουν γραμμή ISDN, και έχουν μείνει και αυτοί ικανοποιημένοι. Στην περίπτωσή μου, η γραμμή ISDN με έσωσε, αφού ανέκαθεν είχα πολλά παράσιτα και παρεμβολές στην επικοινωνία, εν γνώση των τεχνικών του ΟΤΕ οι οποίοι δεν μπορούσαν ποτέ να κάνουν κάτι λόγω άθλιου δικτύου, και με το ψηφιακό σήμα της γραμμής ISDN κατάφερα επιτέλους να τα ξεφορτωθώ προ αμνημονεύτων ετών.

εσυ και ο Κόκκαλης...

 

Καλύτερα μακριά από ISDN, this was last decade...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως παλια τεχνολογια..Παρολαυτα δε λεει κατι...το τηλεφωνο ειναι αψογο με πολλες δυνατοτητες + αν η γραμμη ειναι οκ και το ADSL δεν επηρεαζεται σχεδον καθολου..Ας βγαλουν οι παροχοι voip εξτρα καναλακι χωρις να ζητανε τα μαλλια της κεφαλης τους για την εξτρα γραμμή...Ειδικά αν καποιος θελει και 3 ή 4 νουμερακια (οπως με εχει βολεψει στο σπιτι) τότε απλώς μια γραμμη isdn βγαινει φθηνοτερη(ή στα ιδια) με τους ανταγωνιστες..

Καποιος ισως να μην εχει επιλογη και να πρεπει να παει σε απλη γραμμη οταν δεν εχει καλη γραμμη, οπότε πιθανώς με PSTN να εχει καλυτερα αποτελεσματα στο ιντερνετ..

 

Μου κανει εντυπωση παντως που συζηταμε τοσες μερες προσφορα που αντε να απευθυνεται σε ενα 5 % που δεν ειναι στον Οτε + αυτη τη στιγμη δεν εχουν δεσμευση στον παροχο τους..Προσωπικά πιστευω οτι δε θα επρπεπε να ειναι εδω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ και ο Κόκκαλης...

 

Καλύτερα μακριά από ISDN, this was last decade...

 

Οντως παλια τεχνολογια..

 

Ποια είναι παλιά τεχνολογία, που πρέπει καλύτερα να μείνουμε και μακριά, είμαστε σοβαροί; Τι παραπληροφόρηση είναι αυτή; Αν είναι δυνατόν να υπάρχει τέτοια άποψη από τεχνολογικά ενημερωμένους χρήστες...

 

Εάν βάσει κάποιας λογικής είναι παλιά τεχνολογία το ISDN, τότε τι είναι το PSTN; Εάν το ISDN was last decade, τότε το PSTN was last century. Λογική δεν είναι αυτή η αναλογία;

 

Προφανώς εσείς αντιλαμβάνεστε τελείως λανθασμένα το ISDN ως ένα απαρχαιωμένο ADSL, αλλά στην ουσία είναι ένα υπερβολικά εξελιγμένο PSTN, το οποίο, λόγω της τεχνολογικής του ανωτερότητας, στο παρελθόν κάλυπτε και κάποιες στοιχειώδεις ανάγκες του ανύπαρκτου τότε ADSL, τις οποίες το PSTN δεν τις κάλυπτε ούτε στον ύπνο του.

 

Ο συνδυασμός ISDN και ADSL είναι σαφώς ανώτερος του PSTN και ADSL. Βέβαια, μπορείτε να μείνετε στις σπηλιές, με αναλογική σύνδεση 100ετίας, και ενίοτε να ακούτε στη γραμμή το γείτονα ή ραδιόφωνο...

 

Καποιος ισως να μην εχει επιλογη και να πρεπει να παει σε απλη γραμμη οταν δεν εχει καλη γραμμη, οπότε πιθανώς με PSTN να εχει καλυτερα αποτελεσματα στο ιντερνετ..

 

Σιγά μη θυσιάσεις τα πλεονεκτήματα του ISDN για να έχεις παραπάνω 0.1Mbps άντε 0.5Mbps στο download.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πράγματι, θεωρητικά ο συγχρονισμός του adsl σε pstn είναι υψηλότερος από ότι σε isdn, πρακτικά βέβαια οι διαφορές είναι πολύ μικρές...

 

 

τα πλεονεκτήματα του isdn υφίστανται μόνο αν τα χρειάζεσαι, αλλιώς τα μειονεκτήματα του υπερισχύουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορα λεει οτι ισχυει για πελατες που θα αντικαταστησουν την σταθερη τους απο αλλο παροχο λε οτι ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ την συδρομιτικη σου με ΟΤΕ ΤV.λογικα δηλαδη αν εχεις hol πρεπει να χεις χωριστα Νοβα για να παρεις το ΤV με 10.95

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις με πήρε ένας τύπος (απαράδεκτα αδιάφορος) αφού είχα επικοινωνήσει μαζί τους μέσω της φόρμας εξυπηρέτησης πελατών και η προσφορά του ήταν τιμές καταλόγου,λες κι ήμουν βλάκας κ δεν τις είχα δει τις τιμές!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...