Προς το περιεχόμενο

Αγορα μηχανης μεχρι 400 κυβικα για ταξιδια και γενικα...


stratigos24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάρε αυτο που σου αρέσει...τέλος...

 

Αν υπάρχει θέληση με όλα κάνεις ταξιδάκι. Θα κάνεις κάποιες υποχωρήσεις αλλά θα το κάνεις. Η επιπλέον δύναμη που λένε κάποιοι δεν αποτελεί επιχείρημα. Στο ταξίδι ότι μηχανή και να έχεις η ταχύτητα με την οποια ταξιδεύεις άνετα (χωρίς να είσαι συνέχεια στην τσίτα και να σε ανεμοδέρνει ο αέρας) είναι μαξ 160χλμ. Άντε με το 250αρι να πάς με 140χλμ. Γενικά κοιτάς την τσέπη σου και το γούστο σου. Στα 400 υπάρχουν τα παλιά τα cbf με φαίρινγκ παρακαλώ που αποτελούν την καλύτερη ταξιδιάρικη επιλογή. Απο 250αρια οι επιλογές περιορίζονται  μιας και για να είσαι άνετος στο θέμα ταχύτητα πρέπει να βρείς ενα 2 κύλινδρο 250αρι. 2 κύλινδρο είναι το kawasaki ninja 250r το οποίο θα σε ικανοποιήσει σε πολλούς τομείς αλλά όχι στο δικάβαλο. Επισης καλή επιλογή είναι ενα ΚLE 250 ή TDM 250 που θεωρώ πως θα σε βολέψουν σε μικρά ή και μεγάλα ταξιδάκια.

Αλλά επισημαινω,,,, ότι και να σου λέμε επέλεξε αυτο που θα σου κάνει κλίκ. Και να ξέρεις οτι με οποιοδήποτε μηχανακι θα βγάλεις ωραία γούστα. Το σημαντικότερο είναι να έχεις το μυαλό στο κεφάλι σου και να απολαμβάνεις τη μηχανή σου με τον ΔΙΚΟ σου τρόπο και όχι όπως μας υποδεικνύουν το μάρκετινγκ και η καφετέρια.

 

όλα αυτα στα γράφει κάποιος που ταξίδεψε τηνν μισή Ευρωπη με 250αρι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο link δεν ανοίγει.

Το KLE είναι τίμια μηχανή. Μέτριο στα πάντα βέβαια, αλλά πουθενά κακό.

 

Eιναι ανετο για οδηγο - συνοδηγο?

 

@bill999r

 

Ευχαριστω και σενα οπως και τους προηγουμενους για τη βοηθεια.

 

Το kawasaki οπως ειπες δεν θα ειναι καλο στο δικαβαλο. Ακομα, αν ηταν να παρω τετοιο στυλ θα επαιρνα νομιζω πιο καλα το wolf 250 που ειπα στην αρχη (επειδη μου αρεσει πιο πολυ οπτικα, γιατι απο επιδοσεις ξερω... το εχει φιλος το ninja 250 και παει καλα).

 

Απο εκει και περα, οσον αφορα τον κυβισμο, ο καθενας εχει την αποψη του και καλα κανει και την λεει για να ανταλλαξουμε αποψεις, ιδεες κλπ.

 

Θα ριξω μια ματια και σε αυτα τα kle 250 - tdm 250. Οταν λες παλια cbf με φαιρινγκ? Ποσο παλια εννοεις?

 

@προς ολους..

 

Η διαφορα σε σηματα, ασφαλιστρα, καταναλωση κλπ, ειναι σημαντικη αναμεσα σε μια μηχανη 600 και σε μια 250 πχ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε και το ER-6F η kai to ερ-6ν (μονη διαφορα πως το φ εχει φειρινγκ)

Πιστευω ειναι οτι πρεπει για ταξιδια και δε θα σε κουρασει.

Βεβαια ξεφευγει λιγο σε $$ αλλα το αξιζει πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι ανετο για οδηγο - συνοδηγο?

 

Δεν έχω κάνει ταξίδι, βόλτα που το έχω πάρει συμπαθητικό μου φάνηκε.

Λίγο αδύναμο, αλλά δεν θες κάτι περισσότερο φαντάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε και το ER-6F η kai to ερ-6ν (μονη διαφορα πως το φ εχει φειρινγκ)

Πιστευω ειναι οτι πρεπει για ταξιδια και δε θα σε κουρασει.

Βεβαια ξεφευγει λιγο σε $$ αλλα το αξιζει πιστευω.

 

Πριν λιγο διαβαζα αυτο το θεμα που ετυχε και βρηκα στο νετ καθως εψαχνα μοντελα. :)

 

Ομορφα μηχανακια αλλα δεν ξερω....

Δεν έχω κάνει ταξίδι, βόλτα που το έχω πάρει συμπαθητικό μου φάνηκε.

Λίγο αδύναμο, αλλά δεν θες κάτι περισσότερο φαντάζομαι.

 

Και εγω πιστευω οτι απο δυναμη δεν θα εχω προβλημα. Ετσι οπως το βλεπω, μπορει να μπει και σε κανα χωματοδρομο κλπ. Δεν με χαλαει. Μου κανει οπτικα γενικα το μηχανακι.

 

Thanks, αλλα ψιλομαουνα.. :-)

 

Ξερω, πληρει τις προδιαγραφες που ζηταω (εκτος κυβικων) αλλα οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω πιστευω οτι απο δυναμη δεν θα εχω προβλημα. Ετσι οπως το βλεπω, μπορει να μπει και σε κανα χωματοδρομο κλπ. Δεν με χαλαει. Μου κανει οπτικα γενικα το μηχανακι.

Ναι, τα κάνει όλα και συμφέρει. Η σέλα θυμάμαι μου είχε φανεί θρόνος σε σχέση με το Husqvarna που καβαλάω.

 

Η διαφορα σε σηματα, ασφαλιστρα, καταναλωση κλπ, ειναι σημαντικη αναμεσα σε μια μηχανη 600 και σε μια 250 πχ?

Όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου στο CB 400 αναφέρομαι αλλά απ'οτι είδα με μια πρόχειρη αναζήτηση στο car δεν υπάρχει κανένα με φάιρνγκ. Πάντως στα λεφτά που θες θα βρείς πολλά καλά μηχανακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...