Προς το περιεχόμενο

To iPhone μεγάλωσε. Σε δύο μεγέθη το νέο iPhone 6 της Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς δεν είδαμε πολλά accessories, μάλλον για να μη σκιαστεί το ρολόι. Ειδικά για το μεγάλο θα έχει ενδιαφέρον. 

 

Από νέες υπηρεσίες, το Apple Pay φαίνεται η πιο ενδιαφέρουσα, υποθέτω θα τη δούμε σύντομα και σε εφαρμογές developers. Θα δώσει ώθηση στις NFC συναλλαγές.

 

H χθεσινή βραδιά δεν ήταν η βραδιά των Apple fanboys, ήταν η βραδιά που όλοι περίμεναν να κράξουν την Apple για την εξιδανίκευση των μεγεθών της οθόνης. Έτσι είναι το marketing όμως. Τώρα θα πέσει το σχετικό trolling και η ζωή θα συνεχιστεί για όλους :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πλάκα μας κάνεις; 78,6χιλ το note 77,7χιλ το iphone;

 

Καταλαβαίνεις ρε θηρίο με την παλάμη σου και την διαφορά του 1χιλ;!

 

Όχι προφανώς, αλλά αφού θέλετε να μιλάμε μόνο με ονομαστικά νούμερα και περιγραφές...

πραγματικα ο μονος λογος που σχολιαζω ειναι για να γελαω με τος κολλημενους σε μια εταιρια και το πως υπεραμυνονται το brand μιας εταιρια ακομα και οταν και ιδιοι ξερουν οτι εχουν αδικο....

 

Ειχα Galaxy S2 Τωρα εχω Lumia 920 γιατι αυτο μου κανει τωρα για μενα.

 

Μαθετε να μην εισαστε θυματα και τυφλοι ακολουθοι....

 

Κομματα, Ομαδες, Brands και παει λεγοντας....

 

Έσκασα άπειρα ευρώ για να πάρω και Note3 & Galaxy S5 & Nexus 5 και μετά από όλα αυτά, κάθε φορά επιστρέφω στην apple και το iphone. Γιατί πρέπει απαραίτητα να με χαρακτηρίσεις "θύμα"? Επειδή είδα, έκρινα και αποφάσισα τι ταιριάζει καλύτερα στα δικά μου γούστα???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως μπαινουν ορισμενοι και κανουν κριτικη εχοντας  κατωτερες συσκευες στην κατοχη τους απο mid range και κατω .

Να κρινει καποιος που εχει premium συσκευη να το καταλαβω εχει κατι αντιστοιχο  και θελει να πει την γνωμη του .Ο αλλος με τους κλωνους και τις κινεζιες των 150 ευρω που παει ?

Στην Ελλαδα αυτοι που κραζουν και δεν εχουν iphone απο αποψη διοτι δεν  τους ταιριαζει η φιλοσοφια της εταιριας ,το κλειστο λειτουργικο και τα σχετικα  εινα το 10% και η αποψη τους ειναι σεβαστη .

Το υπολοιπο 90%  δεν μπορει να το αποκτησει και κραζει απο κομπλεξ και αυτο φαινεται καθαρα απο τις συσκευες που εχουν και απο τον τροπο και το υφος  που σχολιαζουν καθε φορα σε θεματα της apple.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω πολλά να γράφονται για fanboys και πρόβατα, για τα specs που είναι χαμηλά για την εποχή και για την ακριβή τιμή.. Σωστά όλα αυτά.. Αλλά η εταιρία θα πουλήσει.. Όπως κάνει χρόνια τώρα.. Άρα η apple μια χαρά κρατάει το μαγαζί της.. Ο καταναλωτής έχει το θέμα..

Τώρα γιατί τόσος ντόρος από τόσο κόσμο που οι περισσότεροι δεν θα το πάρουν αλλά θέλουν να βγάλουν χολή δεν το καταλαβαίνω..

 

Και το Lamborgini ακριβό είναι, δεν θα μπω να το κράξω γιατί είναι πιο ακριβό από το Ferrari χωρίς να είναι πιο γρήγορο.. Εκτός αν μέσα μου θα ήθελα και γω μια Lamborgini....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως μπαινουν ορισμενοι και κανουν κριτικη εχοντας  κατωτερες συσκευες στην κατοχη τους απο mid range και κατω .

Να κρινει καποιος που εχει premium συσκευη να το καταλαβω εχει κατι αντιστοιχο  και θελει να πει την γνωμη του .Ο αλλος με τους κλωνους και τις κινεζιες των 150 ευρω που παει ?

Στην Ελλαδα αυτοι που κραζουν και δεν εχουν iphone απο αποψη διοτι δεν  τους ταιριαζει η φιλοσοφια της εταιριας ,το κλειστο λειτουργικο και τα σχετικα  εινα το 10% και η αποψη τους ειναι σεβαστη .

Το υπολοιπο 90%  δεν μπορει να το αποκτησει και κραζει απο κομπλεξ και αυτο φαινεται καθαρα απο τις συσκευες που εχουν και απο τον τροπο και το υφος  που σχολιαζουν καθε φορα σε θεματα της apple.

ως ενα σημειο συμφωνουσα μετα  με εχασες,μη τρελενεσαι κιολας το iphone και το καθε high end κινητο δεν ειναι κανα απλησιαστο premium κινητο για τους λιγους και εκλεκτους και η κουτση μαρια εχει iphone ,s5 ,g3 note 4 κτλ

To ποιος το αγοραζει τι εχει να κανει πολλα αλλα θεματα.

Εκτος αυτου σαν κοινωνικο (θελω να πιστευω) ατομο που ειμαι και εχει τυχει να συζητησω αρκετες φορες με αλλα ατομα για το θεμα κινητο, Η μεγαλη πλειοψηφια που εχει αυτα τα high end κινητα δεν εχει ιδεα τι κραταει στα χερια του.

παραδειγμα συζητηση με ατομο που εχει iphone πριν απο λιγες μερες

-ρε συ το ηξερες οτι το iphone εχει προγραμμα για να παρακολουθεις τι ανοιγει στο κινητο σου?

-τι εννοεις?

-να πατας το κεντρικο κουμπι και βλεπεις τι ειχε ανοιξει αυτος που το κρατουσε στα χερια του

-....(χαρακιρι)

 

και λιγες μερες νωριτερα ο κολλητος μου με ενημερωσε οτι το iphone του εχει εσωτερικη καμερα ναι ναι καλα ακουσατε το γνωστο και ως screenshot.

Αυτοι ειναι οι εκλεκτοι που κραταν στα χερια τους τις high end συσκευες της αγορας

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ως ενα σημειο συμφωνουσα μετα  με εχασες,μη τρελενεσαι κιολας το iphone και το καθε high end κινητο δεν ειναι κανα απλησιαστο premium κινητο για τους λιγους και εκλεκτους και η κουτση μαρια εχει iphone ,s5 ,g3 note 4 κτλ

To ποιος το αγοραζει τι εχει να κανει πολλα αλλα θεματα.

Εκτος αυτου σαν κοινωνικο (θελω να πιστευω) ατομο που ειμαι και εχει τυχει να συζητησω αρκετες φορες με αλλα ατομα για το θεμα κινητο, Η μεγαλη πλειοψηφια που εχει αυτα τα high end κινητα δεν εχει ιδεα τι κραταει στα χερια του.

παραδειγμα συζητηση με ατομο που εχει iphone πριν απο λιγες μερες

-ρε συ το ηξερες οτι το iphone εχει προγραμμα για να παρακολουθεις τι ανοιγει στο κινητο σου?

-τι εννοεις?

-να πατας το κεντρικο κουμπι και βλεπεις τι ειχε ανοιξει αυτος που το κρατουσε στα χερια του

-....(χαρακιρι)

 

και λιγες μερες νωριτερα ο κολλητος μου με ενημερωσε οτι το iphone του εχει εσωτερικη καμερα ναι ναι καλα ακουσατε το γνωστο και ως screenshot.

Αυτοι ειναι οι εκλεκτοι που κραταν στα χερια τους τις high end συσκευες της αγορας

 

Αυτό που περιγράφεις όμως συμβαίνει με όλους τους χρήστες. Φαντάζομαι έχεις πετύχει και ξανθιά γκόμενα με S5 εκτός από iphone...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω πολλά να γράφονται για fanboys και πρόβατα, για τα specs που είναι χαμηλά για την εποχή και για την ακριβή τιμή.. Σωστά όλα αυτά.. Αλλά η εταιρία θα πουλήσει.. Όπως κάνει χρόνια τώρα.. Άρα η apple μια χαρά κρατάει το μαγαζί της.. Ο καταναλωτής έχει το θέμα..

 

Τώρα γιατί τόσος ντόρος από τόσο κόσμο που οι περισσότεροι δεν θα το πάρουν αλλά θέλουν να βγάλουν χολή δεν το καταλαβαίνω..

 

Και το Lamborgini ακριβό είναι, δεν θα μπω να το κράξω γιατί είναι πιο ακριβό από το Ferrari χωρίς να είναι πιο γρήγορο.. Εκτός αν μέσα μου θα ήθελα και γω μια Lamborgini....

επειδη προφανως δεν εισαι φανατικος με αυτοκινητα κτλ Μπες σε κανα φορουμ για αυτοκινητα και γραψε οτι το χ αυτοκινητο ειναι το ποιο γρηγορο να δεις τι εχει να γινει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα δεν χρειαζεται ενα απλο lg g2 των 285 ευρω εχω και ειναι σαν να εχω τα παντα! Οποτε σε καμια 10ετια θα παρουσιαστει iphone που θα φτανει τα specs του g2 μου..

 

έχετε ξεχάσει μερικοί για ποιο λόγο αγοράζουμε όλοι κάποια προιόντα....να σας θυμίσω λοιπόν. Είναι η ανάγκη που έχουμε για μια συσκευή που θέλουμε να μας ικανοποιήσει κάποιες ανάγκες μας. ΔΕΝ αγοράζουμε μια συσκευή, ότι και αν είναι αυτό μόνο από τα specs!!! Θα αγόραζες ποτέ τηλεόραση μόνο από τα specs χωρίς να την δεις??? Ένα ηχοσύστημα χωρίς να το ακούσεις? Ας το δούμε πρώτα από κοντά και μετά μιλάμε....

Μην πορώνεστε σαν να έχετε άμεσο κέρδος από αυτούς. Σε κάποιους κάνει σε κάποιους άλλους όχι. Έτσι είναι σχεδόν σε όλα τα πράγματα...

Τα λέω όλα αυτά σαν πρώην κάτοχος iphone και android και νυν windows phone...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που περιγράφεις όμως συμβαίνει με όλους τους χρήστες. Φαντάζομαι έχεις πετύχει και ξανθιά γκόμενα με S5 εκτός από iphone...

εννοειται ξανφια γκομενα με οποιοδηποτε κινητο ειναι mind fatality σου κατεβαζει το iq τουλαχιστον 20 βαθμους..

(ετυχε αυτα τα tech freaks να εχουν iphone δεν το ανεφερα για αλλο λογο)

Το ειπα για τον φιλο που ξεκινησε να γραφει για ζηλιες mid range συσκευες κτλ λες και εμεις που εχουμε high end συσκευες εχουμε στα χερια μας το holly grail της τεχνολογιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες συσκευές, η εξέλιξη σε σχέση με περισυ είναι οτι μεγάλωσε την οθόνη ακολουθώντας (αναγκαστικά) την αγορά ενώ μέχρι τώρα η αγορά ακολουθούσε την Apple. Το 5.5 είναι ενα χρόνο πίσω σε διαστάσεις και βάρος σε σχέση με τους μεγάλους κατασκευαστές του android, εκεί περίμενα να δω κάτι αξιοσημείωτο και δεν είδα. Ίσως σε επόμενη γενιά.

 

Γενικά, μετά από τόσες διαφημιστικές παρουσιάσεις τοσα χρόνια ψιλοβαρέθηκα και ειδικά φέτος έτσι και έτσι είναι τα πράγματα στο χώρο, σα να στερεψαν όλοι από ιδέες. Αλλά για τους Apple fans που περίμεναν μεγάλη οθόνη σίγουρα είναι συνταρακτικά τα νέα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Χάνετε η ΜΙΣΗ οθόνη όταν πατάς double. Δηλαδή καταλήγεις με 2 και κατι ιντσες κινητο! Και αυτό θεωρείται λύση;

 

Αυτό το κάνεις για να φτάσεις στο πάνω μέρος και να γράψεις μια διεύθυνση στον browser και όχι για να βλέπεις μόνιμα την οθόνη έτσι. Σε τόσο μεγάλες οθόνες δεν μπορείς να φτάσεις στο πάνω μέρος αν δεν χρησιμοποιήσεις και τα 2 χέρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως μπαινουν ορισμενοι και κανουν κριτικη εχοντας  κατωτερες συσκευες στην κατοχη τους απο mid range και κατω .</p>

<p>Να κρινει καποιος που εχει premium συσκευη να το καταλαβω εχει κατι αντιστοιχο  και θελει να πει την γνωμη του .Ο αλλος με τους κλωνους και τις κινεζιες των 150 ευρω που παει ?</p>

<p>Στην Ελλαδα αυτοι που κραζουν και δεν εχουν iphone απο αποψη διοτι δεν  τους ταιριαζει η φιλοσοφια της εταιριας ,το κλειστο λειτουργικο και τα σχετικα  εινα το 10% και η αποψη τους ειναι σεβαστη .</p>

<p>Το υπολοιπο 90%  δεν μπορει να το αποκτησει και κραζει απο κομπλεξ και αυτο φαινεται καθαρα απο τις συσκευες που εχουν και απο τον τροπο και το υφος  που σχολιαζουν καθε φορα σε θεματα της apple.</p>

 

Αυτό ακριβώς το κόμπλεξ του μέσου ανθρώπου έχει καταφέρει να εκμεταλλευθεί η apple και είναι ο μοναδικός λόγος για τον οποίο τη θαυμάζω.

 

Αποστολή από το Insomnia App εξετελέσθη!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όταν ο άλλος με τον κλώνο και την κινεζιά των 150€ πάει εκεί που πας εσύ και ακόμη παραπέρα, έχει κάθε δικαίωμα να κρίνει.

Και όχι, δεν έχει το 90% κόμπλεξ κατωτερότητας, απλώς κάποιοι τύποι έχουν κόμπλεξ ανωτερότητας επειδή έχουν iPhone. Καταλάβετε επιτέλους μερικοί ότι δεν είναι status symbol το iPhone. Όταν κυκλοφορήσεις με Ferrari ή Porsche, παίξε το ανώτερος.

Από πριν μας το παίζεις λεφτάς και γαμάτος επειδή έχεις iPhone.

 

Όχι Γιάννης, Γιαννάκης! Το πρόβλημα ξεκινάει όταν ο άλλος νομίζει πως τα γούστα και οι ανάγκες των άλλων, οφείλουν να ακολουθούν τα δικά του. Κόμπλεξ σκέτο λέγεται, ούτε ανωτερότητας ούτε κατωτερότητας....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...