Προς το περιεχόμενο

To iPhone μεγάλωσε. Σε δύο μεγέθη το νέο iPhone 6 της Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μας πείσεις τεχνικά και συγκριτικά για την ανωτερώτητα του G3 στην πράξη και όχι με τις ονομαστικές τιμές στα specs, εγώ πρώτος θα παραδεχτώ και θα συμφωνήσω. Μέχρι τότε όμως, είσαι στα όρια του trollαρίσματος. :)

 

ληψη 4k Video και καλυτερη Οθονη....

 

Για τις κωλοτουμπες δεν ειδα να μιλας....

Τωρα ειναι καλα οι 5,5" δεν θα ειναι λιγο μεγαλο;;;

 

Οσο για τα υπολοιπα εν καιρω....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ληψη 4k Video και καλυτερη Οθονη....

 

Για τις κωλοτουμπες δεν ειδα να μιλας....

Τωρα ειναι καλα οι 5,5" δεν θα ειναι λιγο μεγαλο;;;

 

Οσο για τα υπολοιπα εν καιρω....

 

Α μου απαντάς πηγαίνοντάς το αλλού! Οκ καλό! :P

 

"Καλύτερη οθόνη"? Φαντάζομαι είδες και τεχνικές μετρήσεις και για τα 2 κλπ κλπ και κατέληξες στο συμπέρασμα?

 

Τη λήψη 4K video δεν τη σχολιάζω γιατί θα σε πληγώσω και είναι πρωί ακόμη! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι μιλάνε για μακριά δάκτυλα μάλλον δεν είδαν την παρουσίαση. Και γι' αυτό φρόντισε η Apple. Double-tap στο home button και η οθόνη γίνεται μισή για να μπορείς να το χειρίζεσαι με το ένα χέρι! Αλλά να τρολλάρουμε χωρίς προσέχουμε τα στοιχεία ξέρουμε καλά!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όσοι μιλάνε για μακριά δάκτυλα μάλλον δεν είδαν την παρουσίαση. Και γι' αυτό φρόντισε η Apple. Double-tap στο home button και η οθόνη γίνεται μισή για να μπορείς να το χειρίζεσαι με το ένα χέρι! Αλλά να τρολλάρουμε χωρίς προσέχουμε τα στοιχεία ξέρουμε καλά!

 

Υπάρχουν 2 κατηγορίες χρηστών εδώ μέσα. Αυτοί που πρώτα ενημερώνονται σωστά και μετά μπαίνουν να γράψουν τη γνώμη τους (και είναι από τις καλύτερες στιγμές ακόμη κι όταν διαφωνουμε) και αυτοί που είχαν απο πριν έτοιμες τις απόψεις τους, χωρίς να δουν τα πραγματικά στοιχεία, λεπτομέρειες κλπ κλπ.

 

Με τη δεύτερη κατηγορία, ο "διάλογος" είναι απλά χάσιμο χρόνου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο στην Apple.

Πανεμορφα κινητα και πολυ δυνατα( οποιος θελει δυνατατοτερα αγοραζει υπολογιστη).

Θα σαρωσουν την αγορα ως συνηθως...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2πυρινο...4,7 οθονη...1γβ ραμ...720ρ αναλυση...η συσκευη κοιταει καταματα το σ3 μιλαμε...

 

τωρα για τα οτι το 1γβ ραμ ειναι υπεραρκετα γιατι το λογισμικο ειναι σουπερ ουαου...ξυπνατε μερικοι...ειναι σα να πας να παρεις πιτογυρο και να σου λεει ο σουβλατζης οτι δε χρειαζεσαι τις πατατες...ειναι η λογικη του τυπου εγω δε θελω καταθεσεις στην τραπεζα μου αρκουν 20ε για να ζω την ημερα του χιπστερ (θα δωσω βεβαια 700 για να κανω αναπαντητες με iphone)...

 

απογοητευση η αππλε φετος περισσοτερο απο καθε χρονια...κριμα γιατι προσωπικα περιμενα μηπως εμφανιζοταν κατι καλο σε χαρακτηριστικο που θα υιοθετουσαν και οι υπολοιποι κατασκευαστες....τσαμπα μας φλωμωσαν στα leaks τοσους μηνες...

 

Σε αυτο ακριβως ηλπιζα και εγω. Το ios 8 περιμενω να δω στην πραξη και τι ξεχωριστο θα εχει (αν εχει) στο μεγαλο.

 

Για τις διαστάσεις είναι μεγάλα. Ειδικά των 5,5 που είναι μεγαλύτερο των note 4 και ας έχει μικρότερη οθόνη. Κράζαμε την sony.

 

Βέβαια, θα σαρώσει γιατί είχαν πιεστεί πολύ στις 4" και ας μην το παραδέχονταν.

 

edit

 

Ξέχασα να αναφερθώ στη μνήμη. Δεν ξέρω πως θα είναι το multitasking στο 8 αλλά το 1 δεν είναι ούτε για ζήτω. Και δεν αναφέρομαι με το που ξεκινάει το κινητό αλλά να το ζορίσεις.

Αλλά το βλέπω και σαν επένδυση στο χρόνο για μελλοντικές αναβαθμίσεις.

 

Στην τελική κουβέντα κάνουμε γιατί και 3 να έβαζε μνήμη δεν θα έπαιρνε κάτι διαφορετικό από εμένα η apple. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μου απαντάς πηγαίνοντάς το αλλού! Οκ καλό! :P

 

"Καλύτερη οθόνη"? Φαντάζομαι είδες και τεχνικές μετρήσεις και για τα 2 κλπ κλπ και κατέληξες στο συμπέρασμα?

 

Τη λήψη 4K video δεν τη σχολιάζω γιατί θα σε πληγώσω και είναι πρωί ακόμη! 

 

Δεν το παω αλλου εσενα σου ξεφυγε μαλλον και δεν το σχολιαζεις.....

 

Καλύτερη οθόνη - δες αναλυση και μαντεψε απο που αγοραζε πανελ η apple

 

4k τι να σχολιασεις το πραγμα μιλαει απο μονο του....

 

παρεπιπτωντος εχω Lumia 920 αλλα η αληθεια να λεγεται

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε αυτο ακριβως ηλπιζα και εγω. Το ios 8 περιμενω να δω στην πραξη και τι ξεχωριστο θα εχει (αν εχει) στο μεγαλο.

 

Για τις διαστάσεις είναι μεγάλα. Ειδικά των 5,5 που είναι μεγαλύτερο των note 4 και ας έχει μικρότερη οθόνη. Κράζαμε την sony.

 

Βέβαια, θα σαρώσει γιατί είχαν πιεστεί πολύ στις 4" και ας μην το παραδέχονταν.

 

Είναι πιο στενό το plus από το Note4 που είναι το πιο βασικό στοιχείο σε τέτοια μεγέθη (ως προς το κράτημα στο χέρι)

Δεν το παω αλλου εσενα σου ξεφυγε μαλλον και δεν το σχολιαζεις.....

 

Καλύτερη οθόνη - δες αναλυση και μαντεψε απο που αγοραζε πανελ η apple

 

4k τι να σχολιασεις το πραγμα μιλαει απο μονο του....

 

παρεπιπτωντος εχω Lumia 920 αλλα η αληθεια να λεγεται

 

Η ποιότητα μιας οθόνης καθορίζεται από την ονομαστική ανάλυση? Όπως μετράμε και τα subpixels  των amoled για κανονικά ας πούμε? Γνωρίζω απο που αγοράζει panels, όπως γνωρίζω επίσης πως ο κατασκευαστής τους προτιμά για τα δικά του μοντέλα υποδεέστερα panels, μιας και η apple του τα "σκάει χοντρά".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιο στενό το plus από το Note4 που είναι το πιο βασικό στοιχείο σε τέτοια μεγέθη (ως προς το κράτημα στο χέρι)

 

Η ποιότητα μιας οθόνης καθορίζεται από την ονομαστική ανάλυση? Όπως μετράμε και τα subpixels  των amoled για κανονικά ας πούμε?

 δες αναλυση και μαντεψε απο που αγοραζε πανελ η apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν 2 κατηγορίες χρηστών εδώ μέσα. Αυτοί που πρώτα ενημερώνονται σωστά και μετά μπαίνουν να γράψουν τη γνώμη τους (και είναι από τις καλύτερες στιγμές ακόμη κι όταν διαφωνουμε) και αυτοί που είχαν απο πριν έτοιμες τις απόψεις τους, χωρίς να δουν τα πραγματικά στοιχεία, λεπτομέρειες κλπ κλπ.

 

Με τη δεύτερη κατηγορία, ο "διάλογος" είναι απλά χάσιμο χρόνου. 

 

Χάνετε η ΜΙΣΗ οθόνη όταν πατάς double. Δηλαδή καταλήγεις με 2 και κατι ιντσες κινητο! Και αυτό θεωρείται λύση;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιο στενό το plus από το Note4 που είναι το πιο βασικό στοιχείο σε τέτοια μεγέθη (ως προς το κράτημα στο χέρι)

 

Πλάκα μας κάνεις; 78,6χιλ το note 77,7χιλ το iphone;

 

Καταλαβαίνεις ρε θηρίο με την παλάμη σου και την διαφορά του 1χιλ;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιο στενό το plus από το Note4 που είναι το πιο βασικό στοιχείο σε τέτοια μεγέθη (ως προς το κράτημα στο χέρι)

H διαφορα τους ειναι σχεδον ανυπαρκτη σε πλατος, ειναι 0.8mm.

Αντιθετα, σε μηκος το iphone ειναι 4.6mm μακρυτερο .

Και ολα αυτα ενω το note 4 εχει μεγαλυτερη οθονη κατα 0.2" , μιας και η samsung εχει την τεχνογνωσια και την ικανοτητα να βαζει πολυ μικρα bezel .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα ο μονος λογος που σχολιαζω ειναι για να γελαω με τος κολλημενους σε μια εταιρια και το πως υπεραμυνονται το brand μιας εταιρια ακομα και οταν και ιδιοι ξερουν οτι εχουν αδικο....

 

Ειχα Galaxy S2 Τωρα εχω Lumia 920 γιατι αυτο μου κανει τωρα για μενα.

 

Μαθετε να μην εισαστε θυματα και τυφλοι ακολουθοι....

 

Κομματα, Ομαδες, Brands και παει λεγοντας....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο ξερεις οτι τα specs δεν παιζουν παντα ρολο ετσι;Παιζει ρολο και το software..Και σε δυο τρια χρονακια,το g2,αμφιβαλλω αμα θα τρεχει το ιδιο καλα με το 6ρι η το 5s..Παρε για συγκριση το s3 με το 5ρι..

 

Mην μου πεις για custom rom,γιατι απευθυνεται σε ενα συγκεκριμενο κοινο και οχι στο γενικο καταναλωτη..

Δεν ειμαι κολλημενος.. Η Apple βγαζει αξιοπρεπεστατες συσκευες... ΑΛΛΑ..

 

Εχω ενα LG X2 κινητο με υπογραφη του Κωλοκοτρωνη απο πισω.. :) Ακομα και σημερα τρεχει τα παντα απο εφαρμογες (dolphin, tweetcaster, facebook, youtube, aldiko, κλπ) εστω και αργα... Του εχω αλλαξει και μπαταρια και ειμαι κομπλε...

 

Αυτη την στιγμη αν εχεις Iphone 4 (αντιστοιχης γενιας με το LG μου) και δεν εχεις το τελευταιο IOS ενα 80% των εφαρμογων δεν τρεχει γιατι απαιτει μεταγενεστερο IOS ακομα και αν η εφαρμογη απαιτει υπολογιστικη ισχυ spectrum...

 

Αυτος ειναι ο σημαντικοτερος λογος που εδω και πολλα χρονια εχω γυρισει την πλατη μου στην Apple...

 

ΥΓ: Ακομα και το iwatch ΑΠΑΙΤΕΙ απο Iphone 5 και πανω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...