Προς το περιεχόμενο

To iPhone μεγάλωσε. Σε δύο μεγέθη το νέο iPhone 6 της Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η σύγκριση γίνεται με γωνία, όχι με απόσταση. Η οθόνη του σινεμά (συνήθως) καλύπτει μεγαλύτερο μέρος του οπτικού πεδίου απ' ότι το κινητό. Μαρκετινίστικες υπερβολές, όπως και τα 2k του iPad.

H γωνια και το μερος του οπτικου πεδιου που καλυπτει δεν εχει σχεση με την απαιτουμενη αναλυση.

Η αποσταση και το μεγεθος οθονης εχει σχεση.

 

Επισης, στο κινηματογραφο δεν διαβαζεις κειμενο με μικρα γραμματα που πιανει ολη την οθονη, οπως γινεται στα κινητα οταν διαβαζεις ενα βιβλιο/αρθρο/εμαιλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 687
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H γωνια και το μερος του οπτικου πεδιου που καλυπτει δεν εχει σχεση με την απαιτουμενη αναλυση.

Η αποσταση και το μεγεθος οθονης εχει σχεση.

 

Το ίδιο πράγμα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ειναι το ιδιο;;

 

Όσο μεγαλώνει η απόσταση μικραίνει η γωνία θέασης και το αντίθετο. Για την ακρίβεια η γωνία θέασης είναι ο πιο δόκιμος όρος γιατί η ανάλυση του ματιού μετρίεται σε arcminutes :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μου λυσετε μια απορια γιατι τελευταια διαβασα πολλες κριτικες εδω μεσα ;

τι καλυτερο εχει το διασημο IPHONE 6 που εδω και καποιες ωρες εγινε τοσος ντορος απο καποια ασημα smartphone οπως ΑΥΤΟ ή ΑΥΤΟ ή πολλα ομοια τους,

και μη μου πειτε ειναι apple και εχει αλλη αξια.... γιατι θα θυμηθω τη δεκαετια του '80 που λεγανε "οτι ειναι καποιο αυτοκινητο ή ειναι Mercendes && BMW"

 

9 στους 10 (να μην πω 11 στους 10) εχουν που τα "παλαιοτερα" IPHONE για να λενε οτι εχουν IPHONE ... και ακουμε την κλασσικη ατακα

"whats up εχεις;;;"

κοινος μονο για εφετζιλικι ....
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μου λυσετε μια απορια γιατι τελευταια διαβασα πολλες κριτικες εδω μεσα ;

τι καλυτερο εχει το IPHONE 6 που εδω και καποιες ωρες εγινε τοσος ντορος απο ΑΥΤΟ η απο ΑΥΤΟ

και μη μου πειτε ειναι apple και εχει αλλη αξια.... γιατι θα θυμηθω τη δεκαετια του '80 που λεγανε "οτι ειναι καποιο αυτοκινητο ή ειναι Mercendes + BMW" 

 

 

 

 

9 στους 10 (να μην πω 11 στους 10) εχουν τα "παλαιοτερα" IPHONE για να λενε οτι εχουν IPHONE  ... και εχουν την κλασσικη ατακα "whats up εχεις;;;"

κοινος μονο για εφετζιλικι ....

 

iOS

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μου λυσετε μια απορια γιατι τελευταια διαβασα πολλες κριτικες εδω μεσα ;

τι καλυτερο εχει το IPHONE 6 που εδω και καποιες ωρες εγινε τοσος ντορος απο ΑΥΤΟ η απο ΑΥΤΟ

και μη μου πειτε ειναι apple και εχει αλλη αξια.... γιατι θα θυμηθω τη δεκαετια του '80 που λεγανε "οτι ειναι καποιο αυτοκινητο ή ειναι Mercendes + BMW" 

 

 

 

 

9 στους 10 (να μην πω 11 στους 10) εχουν τα "παλαιοτερα" IPHONE για να λενε οτι εχουν IPHONE  ... και εχουν την κλασσικη ατακα "whats up εχεις;;;"

κοινος μονο για εφετζιλικι ....

 

Μήπως ήθελες να βάλεις αυτό; http://www.fastcardtech.com/Kiphone-i6-MTK6582.html

 

Τρολολο τρολολο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2πυρινο...4,7 οθονη...1γβ ραμ...720ρ αναλυση...η συσκευη κοιταει καταματα το σ3 μιλαμε...

 

τωρα για τα οτι το 1γβ ραμ ειναι υπεραρκετα γιατι το λογισμικο ειναι σουπερ ουαου...ξυπνατε μερικοι...ειναι σα να πας να παρεις πιτογυρο και να σου λεει ο σουβλατζης οτι δε χρειαζεσαι τις πατατες...ειναι η λογικη του τυπου εγω δε θελω καταθεσεις στην τραπεζα μου αρκουν 20ε για να ζω την ημερα του χιπστερ (θα δωσω βεβαια 700 για να κανω αναπαντητες με iphone)...

 

απογοητευση η αππλε φετος περισσοτερο απο καθε χρονια...κριμα γιατι προσωπικα περιμενα μηπως εμφανιζοταν κατι καλο σε χαρακτηριστικο που θα υιοθετουσαν και οι υπολοιποι κατασκευαστες....τσαμπα μας φλωμωσαν στα leaks τοσους μηνες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

θα μου λυσετε μια απορια γιατι τελευταια διαβασα πολλες κριτικες εδω μεσα ;

τι καλυτερο εχει το διασημο IPHONE 6 που εδω και καποιες ωρες εγινε τοσος ντορος απο καποια ασημα smartphone οπως ΑΥΤΟ ή  ΑΥΤΟ ή πολλα ομοια τους,

και μη μου πειτε ειναι apple και εχει αλλη αξια.... γιατι θα θυμηθω τη δεκαετια του '80 που λεγανε "οτι ειναι καποιο αυτοκινητο ή ειναι Mercendes && BMW

.

.

.

.

9 στους 10 (να μην πω 11 στους 10) εχουν που τα "παλαιοτερα" IPHONE για να λενε οτι εχουν IPHONE  ... και ακουμε την κλασσικη ατακα

"whats up εχεις;;;"

κοινος μονο για εφετζιλικι ....

 

Συγκρίνεις κινεζιές & κλώνους με το iphone? Αν εννοείς πως παίρνουν τηλέφωνο, ναι, μπορείς να τα συγκρίνεις. Απο κει και πέρα το χάος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

2πυρινο...4,7 οθονη...1γβ ραμ...720ρ αναλυση...η συσκευη κοιταει καταματα το σ3 μιλαμε...

 

τωρα για τα οτι το 1γβ ραμ ειναι υπεραρκετα γιατι το λογισμικο ειναι σουπερ ουαου...ξυπνατε μερικοι...ειναι σα να πας να παρεις πιτογυρο και να σου λεει ο σουβλατζης οτι δε χρειαζεσαι τις πατατες...ειναι η λογικη του τυπου εγω δε θελω καταθεσεις στην τραπεζα μου αρκουν 20ε για να ζω την ημερα του χιπστερ (θα δωσω βεβαια 700 για να κανω αναπαντητες με iphone)...

 

απογοητευση η αππλε φετος περισσοτερο απο καθε χρονια...κριμα γιατι προσωπικα περιμενα μηπως εμφανιζοταν κατι καλο σε χαρακτηριστικο που θα υιοθετουσαν και οι υπολοιποι κατασκευαστες....τσαμπα μας φλωμωσαν στα leaks τοσους μηνες...

 

Τόσα χρόνια σε κάθε παρουσίαση iphone λέτε τα ίδια και τα ίδια... Ενώ όμως όλα είναι τόσο αδιάφορα, σας βλέπω συνεχώς στα apple topics! Είναι διαστροφή, πόθος, ή κρυφός έρωτας τελικά? :P

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...