Προς το περιεχόμενο

To iPhone μεγάλωσε. Σε δύο μεγέθη το νέο iPhone 6 της Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξύπνησα 4 ώρα το πρωί για να δω αυτήν την μπούρδα? 

 

Ή αυτοί είναι καθυστερημένα ή μας έχουν για μ**ες.

 

Δεν μπορεί να μου βγάζεις κινητό ίδιο σε χαρακτηριστικά εδώ και 2 χρόνια σερί. Είναι αυτά χαρακτηριστικά ρε; 1GBRAM, 1.4Ghz, 8Mpx;;; ... Γελάνε και οι αρκούδες!

 

Μην ακούσω καμιά μπούρδα πάλι "είναι iPhone, δεν κολλάει, δεν χρειάζεται πάνω από 1GB RAM" γιατί πραγματικά θα τραβάω τα μαλλιά μου!.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 687
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η απορια μου ειναι οτι αφου ο λογικος ανταγωνιστης του iphone plus ειναι το note 4 πως γινεται να μην υπερεχει πουθενα?

Υπερέχει στο λογισμικό

 

Sent From my Oppo Find 7a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηδεν ξερω αν ισχυουν αυτά αλλα σιγουρα υπαρχουν 5-6 καλυτερα κινητα.το θεμα είναι ότι αν δεν θες να κλαις τα λεφτα σου δηλ.την μεταπωλητικη αξια παιρνεις οτιδήποτε σε apple...

Συγνώμη εγώ που πήρα το Nexus 4 κλαίω τα λεφτά μου;

Ούτε σκοπεύω ποτέ να κάνω εμπόριο με τα κινητά,άλλες οι προτεραιότητες,όχι πόσο θα πουλάει στα 2 χρόνια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω οτι το Diablo III σημερα ειναι σε συντηρηση γιατι θελουν να βαλουν Apple Rune στο Vault (Κωλοτουμπα)......

 

5,5" ;;;;; τι εγινε γιαναμε ολοι Avatar και τωρα τα χερια μας μπορουν;

 

 

Αντε και οταν βαλει αναλυση οθονης και καμερας LG G3 στο  6s .μην ακουσω κανεναν απο αυτους που λενε οτι δεν τα χρειαζονται να το αγορασουν.

Επεξ/σία από billdanos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διπύρηνο ε χμμ

Μπορεί από πρωτοπορία να μη τα πηγαίνει όσο καλά τα πήγαινε παλιότερα η apple αλλά από αυτονομία και σπατάλη πόρων τα πάει περίφημα ώστε να μη χρειάζεται 8πυρηνο τούρμπο ιντερκούλερ για να σηκώσει αναλύσεις και γραφικά εν έτη 2014-15 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic mode on: 

To VFM του LG G2 είναι πέρα κάθε συναγωνισμού. Σχεδόν κλέβουν την εταιρεία όσοι το έχουν :)

Off topic mode off:

ΣΩΣΤΟΣ!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν θα γινει το πρωτο VS του plus με το note 4 θα γελαμε μια βδομαδα. Να σαι καλα apple, παλι γελασαμε :). Να δω εκει που θα συγκρινετε spec per spec τα δυο καλυτερα, τι θα βρεθουν να πουν παλι για να βγει καλυτερο το "χρυσο μηλο".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οταν θα γινει το πρωτο VS του plus με το note 4 θα γελαμε μια βδομαδα. Να σαι καλα apple, παλι γελασαμε :). Να δω εκει που θα συγκρινετε spec per spec τα δυο καλυτερα, τι θα βρεθουν να πουν παλι για να βγει καλυτερο το "χρυσο μηλο".

 

Μη βιάζεσαι! Θα γίνει πολύ σύντομα το συγκριτικό! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσα να ειχα διαβάσει το thread και πριν την παρουσίαση...

Τα ιδια και τα ιδια. "Λιγη ram, μονο 8mp φωτογραφική (τόσα εχει και h dslr μου by the way), το NFC προϋπήρχε"

 

Μπορει καποιος hater να μου πει με τι θα ηταν πραγματικά ευχαριστημένος; Στα ποσα mpixels θα έλεγε "μπραβο"; Θα ήθελε να ακούσει για 16πυρηνο επεξεργαστή, ακομη και αν το iPhone 2πυρηνο δουλεύει σφαίρα;

 

Τι στο διάολο τεχνολογικό φόρουμ ειμαστε, αν κοιτάμε τα specs μονο; Πλεον, ουτε οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν ειναι τοσο "στεγνοι γραφειοκράτες". Φτάνει πια αυτη η αντιπαραγωγικη αντιπαράθεση, τόσα χρονια.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

Αντε και οταν βαλει αναλυση οθονης και καμερας LG G3 στο  6s .μην ακουσω κανεναν απο αυτους που λενε οτι δεν τα χρειαζονται να το αγορασουν.

 

Αν μας πείσεις τεχνικά και συγκριτικά για την ανωτερώτητα του G3 στην πράξη και όχι με τις ονομαστικές τιμές στα specs, εγώ πρώτος θα παραδεχτώ και θα συμφωνήσω. Μέχρι τότε όμως, είσαι στα όρια του trollαρίσματος. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ξαναπω για αλλη μια φορα οτι αν το παρει κανεις και μου το δειξει θα νομιζω οτι ειναι το htc one

 

http://www.iosdoc.com/wp-content/uploads/2014/05/iPhone-6-vs-galaxy-s5-HTC-m8-1-400x250.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνοψιζοντας και σε οτι με αφορα σχετικα με το plus που υπερεχει στα σημεια . (το 6 ειναι ανυπαρκτο )

 

 

Στα συν  

 

-Μεγαλη οθονη ηταν επιτακτικη αναγκη απο μεγαλο κομματι της αγορας και αιτια που εχασε πολλους πελατες 

- Νεα cpu   πιο γρηγορη , πολυ καλυτερα γραφικα ,καλυτερη διαχειρηση  στην καταναλωση ενεργειες (θα το δουμε στην πραξη)

-Οπτικος σταθεροποιητης  ,video slow motion etc

-Αν καταλαβα καλα καταργησαν τα 32 gb  αλλα πλεον δινουν τα 64gb  στην τιμη που εδιναν παλαιοτερα τα 32 gb

-Ποιοτητα υλικων  οπως παντα σε κορυφαια επιπεδα .

 

Στα μειον 

 

-απουσια καινοτομικου στοιχειου ,wow factor 

- Σχεδιαστικα  προσεγγισε την μαζα και δεν διαφοροποιειται πλεον οπως οφειλει ενα apple προιον  .Eξακολουθει να παραμενει το πιο ομορφο .

-Το plus  θα θαψει πολυ πιθανον το mini ipad 

 

Η καινοτομια στην παρουσιαση προηλθε απο το apple watch και μονο .

 

 

Συμπερασμα ,στα 900 περιπου ευρω  που θα βγει το plus στην Ελλαδα για την εκδοση των 64 gb και με δεδομενο πως  αλλαζω συσκευη καθε 2 χρονια  και στην ουσια ηθελα ενα phablet  σε συνδυασμο με το ipad  για να ειμαι καλυμενος σε ολες τις περιπτωσεις  θα τα βγαλει τα λεφτα του, αρα θα το αγορασω μολις ειναι διαθεσιμο στην Ελλαδα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...