Προς το περιεχόμενο

To iPhone μεγάλωσε. Σε δύο μεγέθη το νέο iPhone 6 της Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω θελω να μπορω να λεω ανα 5 λεπτα οτι το καλυτερο μεγεθος ειναι οσο το μηκος του αντιχειρα !! και παραλληλα να βαλω το videaki που ειχαν φτιαξει καποτε. Μπορω ? τιποτα αλλο δε λεω. Οχι τιποτα αλλο, αλλα, γιατι μας τα ειχαν πρηξει καποτε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 ευρώ περίπου θα είναι η διαφορά ανάμεσα στα 64 και τα 128GB.

Μ'αρεσει που ασχολησαι με κατι λεπτομεριες,ωρες ωρες! :P

Τι 900,τι 1000,στα 100ευρω θα κολλησουμε! :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα ξέραμε αλλά φαίνεται περιμέναμε παραπάνω από όσα έδωσαν. Το πολύ αναμενόμενο sapphire κρύσταλλο που είναι; Δυστυχώς καμιά καινοτομία φέτος ακόμα δεν είδαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα αν θες ΟΛΑ να ειναι έτσι ή εύχεσαι τα μήλα συγκεκριμένα, δε μπορεί να γίνει τώρα τι να κάνουμε..

Αυτό εννοώ. Ότι κατα τη γνώμη μου θα πρέπει όταν πληρώνεις ένα κινητό τόσα λεφτά να δίνουν βάση σε αυτά. Τώρα για τη διάρκεια μπαταρίας του Z2 να πάω απο τη 1 μέρα στις 2-2.5 max με normal χρήση (όπως φαντάζομαι) δεν μου λέει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννοώ. Ότι κατα τη γνώμη μου θα πρέπει όταν πληρώνεις ένα κινητό τόσα λεφτά να δίνουν βάση σε αυτά. Τώρα για τη διάρκεια μπαταρίας του Z2 να πάω απο τη 1 μέρα στις 2-2.5 max με normal χρήση (όπως φαντάζομαι) δεν μου λέει κάτι.

Και πώς θα γίνει; ήδη αν μιλάμε για καλή αυτονομία αναφερόμαστε σε συσκευές τουλάχιστον 3000 mAh που σου εξασφαλίζουν κάνα 5ωρο ανοικτή οθόνη

 

Μέσα σε ένα 24ωρο (γιατί όταν κοιμηθείς θα φορτίσεις, έτσι είναι πλέον το θέμα και δεν αλλάζει) πόση ώρα θα κάτσεις στο κινητό σου;

 

Κακή αυτονομία με τα σημερινά δεδομένα έχουν οι συσκευές που δε μπορούν να περάσουν τις 3 ώρες χρήσης

 

Το να φορτίζουμε μια φορά τη βδομάδα όπως κάναμε πριν 10 χρόνια τελείωσε, το θέμα είναι να βγαίνει αξιοπρεπώς η μέρα.

Και αυτό γίνεται ακόμα και αν δεν είναι το τέλειο

Αν θες να κάνεις όμως και τη χρήση που έκανες προ 10ετιας+ κλείσε τα πάντα, βάλε όλες τις ρυθμίσεις εξοικονομησης που έχουν πολλές νέες συσκευές και θα δεις ότι θα χτυπάς μέρες όχι μέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια πραγματική απορία...

Όλοι εσείς που δε σας καλύπτουν οι δύο πυρήνες του επεξεργαστή, τα mp της κάμερας, η ram κλπ κλπ και θέλετε octa core, 4 gb ram, 40 mp camera...

 

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ με τα κινητά σας;

 

Και αν πραγματικά κάνετε όλα αυτά που δικαιολογούν τα τόσο υψηλά specs έχω κι άλλη μια απορία...

 

Δεν αισθανθήκατε ποτέ την ανάγκη να παραπονεθείτε για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας;

 

Γιατί προσωπικά, τοποθετώντας τις λειτουργίες που εκτελώ καθημερινά πολύ πάνω από το μέσο χρήστη και έχοντας χρησιμοποιήσει αρκετά τηλέφωνα, όλων σχεδόν των εταιριών, με όλα τα λειτουργικά το μόνο πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει σε όλα είναι η μπαταρία...

Και πραγματικά μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση που βλέπω κάθε λογής παράπονο για τα κινητά αλλά κανένας δε μιλάει για το πλέον εμφανές πρόβλημα όλων των εταιριών... 

 

πολλα και διαφορα κανεις αλλη το εχουν σαν εργαλειο δουλειας, τωρα για την μπαταρια λογικο το βλεπω γιατι δεν το χρησιμοποιηεις σαν κινητο αλλα σαν μινι υπολογιστη δες το αλλιως και το φορητο ποσο κραταει η μπαταρια οταν δεν ειναι στην μπριζα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά κινητό είναι και πιστεύω ότι είναι πολύ έξυπνη κίνηση η παραγωγή δύο μεγεθών.

 

Το κόστος είναι άλλο θέμα, αλλά εκεί υπάρχει το brand name. Το ίδιο συμβαίνει και στις κατασκευάστριες Android συσκευών.

 

Να μην υπήρχε και αυτή η φαγωμάρα... :P

 

Sent from my One using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κι εγώ σου λέω ότι κινητό σαν αυτό που κάνει όλα όσα περιέγραψες παραπάνω υπάρχει ήδη

 

τώρα αν θες ΟΛΑ να ειναι έτσι ή εύχεσαι τα μήλα συγκεκριμένα, δε μπορεί να γίνει τώρα τι να κάνουμε..

 

αν θες κινητό με σοβαρή μπαταρία/κάμερα/hw γενικά , αδιάβροχο , κάτω από 600€ κτλ κτλ.. (όλα όσα είπες), μπορείς να πας να το πάρεις αύριο κιόλας

 

σε χαλάει που δεν έχει μήλο; περίμενε καμιά 5ετία να πάρεις μήλο μεταχειρισμένο

Γιατί το λειτουργικό της sony είναι απαίσιο και το bezel τεράστιο(ναι πιο μεγάλο απ'της apple).

 

*Πρώην κάτοχος z(12 μήνες, τόσο άντεξα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που βγήκε η φωτογραφία που είχα βάλει συγκρίνοντας τα specs του Iphone 6 με αυτά του Nexus 4. 

 

Πάντως δεν έχω διάθεση να κράξω αν και hater. Η Apple θα πουλήσει και πάλι περισσότερο όπως και πέρυσι αλλά φαίνεται οτι πέταξε λευκή πετσέτα και εντός του 2015 θα την δούμε επιτέλους με μονοψήφιο ποσοστό στο market share. Περίμενα κανένα κρυμμένο άσσο αλλά wish could say more και... μέντολες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...