Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [Xbox One][PS4]


red1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

....μιας και το δοκιμασα εχτες και στο ps vita....και επαθα πλακα....

 

 

Σε Android με Remote play και DS4 ειναι ακομα καλυτερο. Το παει καλα η σονυ στον τομεα αυτο, με λιγη καλη δουλεια θα δουμε ωραια πραματα απο την τεχνολογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 375
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο που λέει ο hollow...το patch έχει να κάνει με το GTA Online πάλι...

Pro-tip : Στο PS4, πας πάνω στην καρτέλα του κάθε παιχνιδιού και πατάς το κουμπί OPTIONS, απο εκεί έχει επιλογή UPDATE HISTORY όπου και σου βγάζει αναλυτικά τις πληροφορίες για το εκάστοτε patch (βλέπε: το τι διορθώνει) :)

:-) Ωραίο το tip σου pro!

 

Όσον αφορά το remote play, πάς παίρνεις ένα Wii U και τελείωσες. Όχι τίποτα άλλο έχεις την ταμπλετα που είναι και σοικος μοχλός οπότε δε στραμπουλάς τα δάχτυλα σου με τα handlehead και τα smartphone B)  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα και εγω το game. Απλα απιστευτο, το τελος φαινοταν οτι θα γινοταν κατι τετοιο, δεν καταλαβαινω γιατι πολλοι τρελαινονταν και μιλουσαν για wtf τελος κτλ. Δεν μιλαω για τα optional endings.

 

Η διαρκεια του ηταν για μενα πολυ καλη, ειδικα για τετοιες εποχη gaming που με μια καλη καθισια τα εχεις βγαλει τους περισσοτερους τιτλους  που κυκλοφορουν στην αγορα.

 

Ακομα καθομαι και παιζω και κανω καποιες δραστηριοτητες ή βρισκω καποια side missions που δεν τα εμφανιζει στο χαρτη ουτε σαν ερωτηματικα, και γενικα τριγυρνω κανοντας τραμπες με τους 3 χαρακτηρες.

 

Το μονο παραπανο μου ηταν οτι θα μπορουσαν να βαλουν και λιγα παραπανω heist να κανεις. Ακομα δεν εχω πιασει το online, δεν εχω ιδεα τι γινεται, μονο οτι ειχα δει ανα καιρους στις last gen εκδοσεις του ps3/xbox360. Φαινεται καλο αλλα δεν εχω plus για την ωρα και το σκεφτομαι να βαλω για αυτο το game. 

 

Το απολαυσα οσο δεν παει παντως και θεωρω τον εαυτο μου τυχερο αλλα και υπομονετικο, αν και δεν το συνηθιζω, που το περιμενα να βγει στο pc ή στο ps4 και τελικως πηρα αυτη την παιχνιδαρα στη νεα μου κονσολα οπου εγραψε τις περισσοτερες ωρες απο καθε αλλο game που εχει μπει μεχρι τωρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

<p>το online αν σου αρεσει ο χαρτης και οι μηχανισμοι του παιχνιδιου (οδηγηση και shooting) ειναι εκπληκτικο :)</p>

<p> </p>

<p>απειροι διαφορετικοι αγωνες και πανεμορφα μερη για dethmatch</p>

<p> </p>

<p>προσωπικα δεν μπορω με την καμια να ευχαριστηθω shooting με αναλογικο και λιωνω races.</p>

<p> </p>

<p>δεν εχω ασχοληθει καθολου με τα αλλα modes δεν ξερω καν τι κανουν.</p>

<p> </p>

<p>ψιλοανουσιο, αλλα και πανεμορφο interface ενδιαμεσα απο τα modes (οταν ψηφιζεις τι θα παιξτε μετα η τα lobby κλπ)</p>

<p> </p>

<p>μεγαλο αρνητικο του τα μεγαλα loading αν και εχουν ψιλοβελτιωθει με τα patches</p>

Επεξ/σία από GIOVINCO
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ακομα δεν εχω πιασει το online, δεν εχω ιδεα τι γινεται, μονο οτι ειχα δει ανα καιρους στις last gen εκδοσεις του ps3/xbox360. Φαινεται καλο αλλα δεν εχω plus για την ωρα και το σκεφτομαι να βαλω για αυτο το game. 

 

 

.....ετσι γινετε....τρως τα πρωτα και αφηνεις το κυριος πιατο για μετα.....τεσπα βρες τροπο να το παιξεις....εγω το παιζω εναλλαξ....δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια να μπω να παιξω GTA και να μην περασω μια βολτα από online...χαμος...χαμος........Ο ΧΑΜΟΣ!!!!!!

<p>προσωπικα δεν μπορω με την καμια να ευχαριστηθω shooting με αναλογικο και λιωνω races.</p>

 

<p>μεγαλο αρνητικο του τα μεγαλα loading αν και εχουν ψιλοβελτιωθει με τα patches</p>

....εγω δεν μπορω πλεον να παιξω με K/M ακομη και στο PC και τα Loading times βελτιωθηκαν κατά 50% :-D  :-D

....και θα ηθελα να προσθεσω ένα Tip πολύ σημαντικο...μιας και το δοκιμασα και οντος ισχύει....κατά καιρους καλο είναι να γινετε ένα Rebuild database δεν χανετε τιποτα και διορθώνει πολλα προβλήματα ...ανεξήγητα.. ;)

 

.....Rebuilding the database means your PlayStation is reorganizing all of its files and decluttering the harddrive. It's safe and you don't lose any save files, and can even make some games run better because the files can be accessed more quickly once they've been reorganized....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με την last-gen έκδοση, υπάρχουν σημαντικές βελτιώσεις. Κυρίως σε μικρές λεπτομέρειες που δεν υπήρχαν πρίν, και ύστερα σε textures, effects, framerate, draw distance και φωτισμούς/reflections. Απο εκεί και πέρα σε κάποια σημεία δείχνει οτι είναι παιχνίδι προηγούμενης γενιάς, και εντοπίζονται κάποια προβλήματα κυρίως με το Field of view των σκιών, οι οποίες αργούν να γίνουν render στην εικόνα, όπως και επίσης υπάρχει θέμα στο animation της βλάστησης όπου ορισμένα δέντρα δεν κουνιούνται καθόλου όταν φυσάει. Πιστεύω όμως οτι τα περισσότερα απο αυτά θα διορθωθούν στα μετέπειτα patch.

Γενικά έχουμε να κάνουμε με μια αξιόλογη μεταφορά στην τρέχουσα γενιά και με αρκετά ακόμα extras και easter eggs που δίνουν ακόμη μεγαλύτερο βάθος στο gameplay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχαχα, δεν νοιωθει ο Franklin, ο robocop ειναι.xD. Εγω με τα περιπολικα γελαω πολλες φορες οταν θελουν να συλλαβουν καποιον εκτος απο εσενα, και συνηθως καταληγουν να σκοτωνουν οτι αθωο κινειται τριγυρω τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχαχα, δεν νοιωθει ο Franklin, ο robocop ειναι.xD. Εγω με τα περιπολικα γελαω πολλες φορες οταν θελουν να συλλαβουν καποιον εκτος απο εσενα, και συνηθως καταληγουν να σκοτωνουν οτι αθωο κινειται τριγυρω τους.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κι εγώ που το είχα τερματίσει στο 360 και τώρα το ξαναγορασα στο ps4, μετά τον αρχικό ενθουσιασμό διαπιστώνω ότι πέρα απο κάποια έξτρα textures και λίγα δέντρα παραπάνω, τελικά πάνω κάτω είναι το ίδιο παιχνίδι...Δεν αξίζει για εκ νέου 60-70 ευρώ αν το έχεις παίξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-) Ωραίο το tip σου pro!

 

Όσον αφορά το remote play, πάς παίρνεις ένα Wii U και τελείωσες. Όχι τίποτα άλλο έχεις την ταμπλετα που είναι και σοικος μοχλός οπότε δε στραμπουλάς τα δάχτυλα σου με τα handlehead και τα smartphone B)  :P

 

Εγω στο κινητο μου παντως παιζω με το DS4, οποτε δε στραμπουλαω καποιο δαχτυλο.

 

Sony-Game-Control-Mount.jpg

Πάντως κι εγώ που το είχα τερματίσει στο 360 και τώρα το ξαναγορασα στο ps4, μετά τον αρχικό ενθουσιασμό διαπιστώνω ότι πέρα απο κάποια έξτρα textures και λίγα δέντρα παραπάνω, τελικά πάνω κάτω είναι το ίδιο παιχνίδι...Δεν αξίζει για εκ νέου 60-70 ευρώ αν το έχεις παίξει...

 

Το αυτο.

Αξιζει μονο για οσους δε το εχουν παιξει ή δε το αγορασαν στην προηγουμενη γεννια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...