Προς το περιεχόμενο

Photos of your car


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Δεν είναι ειρωνικό.

Είχα διαβάσει ένα θέμα σου που έψαχνες να αγοράσεις καινούργιο αυτοκίνητο πριν μερικά χρόνια.

Μεγαλη ιστορια εκεινο το Grande Punto...  :mellow:

 

@lary7: Απιστευτο! Ναι ειναι ιδανικα κατι τετοια για ιδιαιτερα events, οπως γαμοι κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γράψε μας και τι αμάξι είναι! :-)  (για γάμο πας??)

 

 

Σωστος ο γνώστης!

Δυστυχως δεν ειναι δικό μου, το δανειστηκαμε για ενα σαββατο για ενα γαμο (κουμπαρος γαρ). Το αμάξι ειναι του ιδιου του κατασκευαστή RH, δηλαδη made in Katerini B)  - Greece.

Πολυ καλη προσπάθεια και καλοφτιαγμένο το αυτοκίνητο, δινει μια αισθηση διαφορετικη και τραβάει απίστευτα τα βλέματα ;)

Το αυτοκίνητο δεν το πέτυχα, αλλά τον γάμο τον πέτυχα! :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να και το δικο μου μωρακι!! βεβαια καει λιγο παραπανω λογω τον διαφορων εχτρα αλλα το αγαπαω πολυ :)

 

(εχουμε ενα θεμα με τις φωτο θα ανεβασω καινουργιες συντομα που θα το παω για πλυσιμο και γυαλισμα  ;) )

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το 6 χωρίς αεροτομή μου φαίνεται σαν να είναι φαλακρό :P Το 1.8 έχεις; Τι εξτρά έχεις βάλει;

Ναι το 1,8 ειναι.Μια περιοδο ειχα στο μυαλο μου μια μικρη διακριτικη αεροτομη να βαλω αλλα μετα αλλαξα γνωμη. Πολλα εχτρα απο 18 ιντσες ζαντες de corsa phantom με 225-40-18 λαστιχα, 2 εξατμισεις sebring,μασκα αλλη μπροστα carbon,χαμηλωμα με eibach ελατηρια,bilstain αναρτησεις,χενον φωτα μπροστα και πισω πινακιδα,καρμπον κονσολα,οργανα στο ταμπλο σε στυλ impreza,προγραμμα,εισαγωγη,φιλτροχοανη,μετατροπη πανω απο τον αριστερο θολο για την εισαγωγη του αερα στην χωανη,αλλες δαγκανες και μια περιοδο ειχα και χαρακτους τρυπητους δισκους και πολλα ακομα που ισως ξεχναω.το αμαξι ειναι ατμοσφαιρα τωρα.ηταν να κανω μετατροπη στο μοτερ με το να βαλω το 2200cc του mps αλλα βρεθηκαμε με διαφορα θεματα στην πορεια και το αφησαμε.ουτως η αλλως τελειωσαν αυτα γιατι σε λιγο καιρο το αμαξι θα πουληθει και παω σε πισωκινητο :-) αρκετα το χαρηκα το mazdaki δυνατο-μουρατο-αξιοπιστο δεν βγαζει το παραμικρο αλλα τωρα παμε σε αλλα κολπα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και το δικό μου έξω από τα Rocky mountains στην όχθη μια λίμνης. 

Λίγο εκτός Ευρωπαικής πραγματικότητας με τους σχεδόν 3 τόνους βάρος και 6 δερμάτινες θέσεις (3 σειρές)

Να βάλω και τα χαρακτηριστικά γιατί το παρελειψα:

 

Ford Explorer 2014. 3.5L V6 AWD 

XLT με full extra - ότι είχε και δεν είχε σαν option το έβαλα. εξού και οι 20άρες ζάντες. 

WP_20140712_13_15_13_Pro_zps30ed9758.jpg

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το 1,8 ειναι.Μια περιοδο ειχα στο μυαλο μου μια μικρη διακριτικη αεροτομη να βαλω αλλα μετα αλλαξα γνωμη. Πολλα εχτρα απο 18 ιντσες ζαντες de corsa phantom με 225-40-18 λαστιχα, 2 εξατμισεις sebring,μασκα αλλη μπροστα carbon,χαμηλωμα με eibach ελατηρια,bilstain αναρτησεις,χενον φωτα μπροστα και πισω πινακιδα,καρμπον κονσολα,οργανα στο ταμπλο σε στυλ impreza,προγραμμα,εισαγωγη,φιλτροχοανη,μετατροπη πανω απο τον αριστερο θολο για την εισαγωγη του αερα στην χωανη,αλλες δαγκανες και μια περιοδο ειχα και χαρακτους τρυπητους δισκους και πολλα ακομα που ισως ξεχναω.το αμαξι ειναι ατμοσφαιρα τωρα.ηταν να κανω μετατροπη στο μοτερ με το να βαλω το 2200cc του mps αλλα βρεθηκαμε με διαφορα θεματα στην πορεια και το αφησαμε.ουτως η αλλως τελειωσαν αυτα γιατι σε λιγο καιρο το αμαξι θα πουληθει και παω σε πισωκινητο :-) αρκετα το χαρηκα το mazdaki δυνατο-μουρατο-αξιοπιστο δεν βγαζει το παραμικρο αλλα τωρα παμε σε αλλα κολπα...

Μαμάτο! Αυτά τα 6άρια μου αρέσουν πολύ!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και το δικό μου έξω από τα Rocky mountains στην όχθη μια λίμνης. 

Λίγο εκτός Ευρωπαικής πραγματικότητας με τους σχεδόν 3 τόνους βάρος και 6 δερμάτινες θέσεις (3 σειρές)

Να βάλω και τα χαρακτηριστικά γιατί το παρελειψα:

 

Ford Explorer 2014. 3.5L V6 AWD 

XLT με full extra - ότι είχε και δεν είχε σαν option το έβαλα. εξού και οι 20άρες ζάντες. 

WP_20140712_13_15_13_Pro_zps30ed9758.jpg

Ε , εντάξει εσυ ζεις σε άλλο πλανήτη. Εδω πλέον αποτελεί έγκλημα η κατοχή τέτοιου αυτοκινήτου.
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε , εντάξει εσυ ζεις σε άλλο πλανήτη. Εδω πλέον αποτελεί έγκλημα η κατοχή τέτοιου αυτοκινήτου.

 

Κοίτα τελευταία περνάει και η μόδα εδώ για μικρούς κινητήρες. συνήθως αμάξια σαν και το δικό μου βγαίναν 5.0 λίτρα ... Ο προκάτοχος ήταν αυτός (Ford Fusion 2012 2.5L - 26κ χιλιόμετρα όταν το έδωσα! το πρόσεχα σαν τα μάτια μου)

FB_20141016_08_32_28_Saved_Picture_zpsd0

Δεν βρήκα μια μονο του κάρου πρόχειρη το βρήκα στο bakcground. ο τύπος στα δεξια είμαι εγώ λολ 

 

 

Ο κολλητός αριστερά έχει το wrangler και έχει 4.0 από 5.2 που είχε παλιά. Εδώ από όταν πηγαίνουμε οφφροντάδα

 

FB_20141016_08_37_58_Saved_Picture_zps0b

Γενικά πολύ διαφορετικά στάνταρ στη άλλη άκρη του ατλαντικού στον τομέα αυτοκίνηση. ΠΟΛΥ σπανια να έβρισκες ΙΧ με μικρότερη απο 2.0 λίτρα μηχανή μέχρι πολύ πρόσφατα. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο ειναι ενα απο τα αυτοκινητα που χρησιμοποιω κι εγω αυτη την περιοδο, 2010 ford fusion 2.5L. Ψιλοταφος αλλα τουλαχιστον εχει 40+ highway mpg οποτε ειναι πενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...