Προς το περιεχόμενο

Photos of your car


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aυτο ειναι ενα απο τα αυτοκινητα που χρησιμοποιω κι εγω αυτη την περιοδο, 2010 ford fusion 2.5L. Ψιλοταφος αλλα τουλαχιστον εχει 40+ highway mpg οποτε ειναι πενα.

 

όχι και τάφος ρε συ. Εντμοντον Βανκούβερ σε 8μιση ωρίτσες ΑΕΡΑΣ χαχα

 

Η κατανάλωση του 2012 ήταν άψογη να πω. 8 λίτρα /100 στον αυτοκινητόδρομο με 120 στον πιλότο. ~11 στην πόλη με aircodition. 

Το έδωσα για να πάρω το Explorer. Δεν αναφέρω κατανάλωση για το τανκ το δικό μου ή του κολλητού θα μας κάνουν μπαν. θα πω μόνο ότι έχουν ΑΡΚΕΤΑ μικρό ρεζερβουάρ για την κατηγορία τους (78 λίτρα;;wtf)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πλέον το Wrangler έχει πέσει στα 3.6 λίτρα αλλά έχει φτάσει τα 285 άλογα.

έχεις δίκιο έκανα λάθος. 

 

το Rubicon(2012) της φωτογραφίας είχε 3.6 λίτρα και το Sport(2014) Που πήρε τώρα πάλι τον ίδιο κινητήρα φοράει αλλά με μακρύτερο σασμάν και άλλες αναρτήσεις πιο φιλικές σε ασφαλτο!!

 

5 λίτρα ήταν πριν 8 χρόνια νομίζω. εδώ 5.0 βγαίνανε τα cherokeee. Κάτι F150/F250 RAM 1500/2500 βγάινουν με μεγάλες μηχανές σε βενζίνη πλέον (5.7/6.2 πχ) κυκλοφορούν ακόμα κάτι 7,2 ΗΕΜΙ όμως άστα να πάνε

 

ΥΓ: εδώ δεν υπάρχει φορολόγηση με βάση τον κυβισμό! όλα είναι ίδια ~80 δολάρια το χρόνο τέλη κυκλοφορίας! φόροι υπάρχουν μέσα στο καύσιμο, όσο καις πλερώνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο πάει η 95άρα και η 100άρα;

 85/89/95 και η 75άρα στις ΗΠΑ (με ethanol κάργα) για αυτό και έχουμε μηχανές flex fuel....

Τα ίδια σχεδόν ισχυουν και για εμάς με το παρακάτω

 

 

  • United States: in the US octane rating is displayed in AKI. In most areas, the standard grades are 87, 89-90 and 91-94 AKI.[38] In the Rocky Mountain (high elevation) states, 85 AKI (90 RON) is the minimum octane, and 91 AKI (95 RON) is the maximum octane available in fuel.[39] The reason for this is that in higher-elevation areas, a typical naturally aspirated engine draws in less air mass per cycle because of the reduced density of the atmosphere. This directly translates to less fuel and reduced absolute compression in the cylinder, therefore deterring knock. It is safe to fill a carbureted car that normally takes 87 AKI fuel at sea level with 85 AKI fuel in the mountains, but at sea level the fuel may cause damage to the engine. A disadvantage to this strategy is that most turbocharged vehicles are unable to produce full power, even when using the "premium" 91 AKI fuel. In some east coast states, up to 94 AKI (98 RON) is available.[40] As of January, 2011, over 40 states and a total of over 2500 stations offer ethanol-based E-85 fuel with 105 AKI.[41] Often, filling stations near US racing tracks will offer higher octane levels such as 100 AKI .[citation needed]

 

χθες φούλαρα με 1.099 CAD το λίτρο h 0.75 euro . 

 

Βάλτε φωτογραφίες ώρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ είναι η λιμουζίνα μου :P... Θέλει γενικός ένα σημαζεματάκι αλλά προηγείται το μοτέρ. Γενικός τόσα χρόνια αν και απεριποίητο και από τον προηγούμενο κάτοχο (το πήγε για τυπικό έλεγχο και άνοιξαν να αλλάξουν το λάδι και δεν έσταξε σταγόνα...) αλλά και από τους γονείς μου φάνηκε γενικός σκυλί!. Πρόσφατα άλλαξα την επένδυση στις μπροστά πόρτες που είχε ξεφτίσει και σε λίγο καιρό έρχονται και οι πίσω. Kia Clarus του '96 στους 116hp στα 1.800cc, ξέρω ξέρω ψιλά για τα σημερινά δεδομένα αλλά και λεφτά για αλλαγή δεν...

 

 

 

10584138_10202577102340533_823555001_o.j

post-175011-0-64633900-1413565802_thumb.jpg

post-175011-0-00617000-1413565814_thumb.jpg

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκυλιά βγήκαν αυτά κάνε τα απαραίτητα μαζέματα και κρατά το θα σε βγάλει πολύ ακόμα

 

 

θα έβαζα και εγώ αλλά το δάνεισα σε ένα κόπανο φίλο μου και το τράκαρε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκυλιά βγήκαν αυτά κάνε τα απαραίτητα μαζέματα και κρατά το θα σε βγάλει πολύ ακόμα

 

 

θα έβαζα και εγώ αλλά το δάνεισα σε ένα κόπανο φίλο μου και το τράκαρε...

 

 

Πραγματικά! δεν φαντάζεσαι τι έχει τραβήξει και ακόμα δίνει! αν γίνει θαύμα και πέσει η βενζίνη θα το κρατήσω, αλλιώς δεν το βλέπω. Το μόνο πρόβλημα τα δυσεύρετα ανταλλακτικά και η κατανάλωση. Το συγκεκριμένο το 1ο χέρι ήταν Διευθυντής αντιπροσωπείας Kia και 2ο ένας θείος μου και τώρα εμείς. Clarus είχες? γενικά δεν κυκλοφορούν πολλά! ένα βρήκα σε ένα parking στο οποίο πήγα να μπω, είδα ότι δεν γυρίζει το κλειδί, είδα και την σχάρα πάνω ε λέω λάθος :P ήμουν 2 θέσεις δίπλα!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχε ο πατέρας μου παλαιότερα για λίγο μοντέλο δεν θυμάμαι γενικά καλό αμάξι

Να το δώσεις δεν αξίζει γιατί λόγο κυβισμού δεν θα πιάσει τίποτα και με αυτά που θα πάρεις ούτε καρότσι του σουπερ μάρκετ δεν θα μπορεις να αγοράσεις βάλτου και ένα υγραέριο και είσαι κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχε ο πατέρας μου παλαιότερα για λίγο μοντέλο δεν θυμάμαι γενικά καλό αμάξι

Να το δώσεις δεν αξίζει γιατί λόγο κυβισμού δεν θα πιάσει τίποτα και με αυτά που θα πάρεις ούτε καρότσι του σουπερ μάρκετ δεν θα μπορεις να αγοράσεις βάλτου και ένα υγραέριο και είσαι κομπλέ

 

Ναι είναι δύσκολο και λόγο ηλικίας! ποιος θα πάρει αμάξι του 96? Corsa 1.4 twinport κυνηγάω οπότε άντε τα μισά να βγάλω :P

 

Για υγραέριο ξέρω πως για να βάλεις καλό σύστημα θες 2.5k για να μην σου καταστρέψει το μοτέρ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...