Προς το περιεχόμενο

Photos of your car


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για καταναλωση καλυτερα να μην μιλησω εγω με το CRV

 

15l/100χλμ εντος πολης και 11-10-11l/100 χλμ εκτος

 

Ευτυχως με το υγραεριο εχω μειωση κοστους 40-45%

 

Αλοιως θα ηταν ...ακινητο και όχι ΙΧ.

 

Το πιο οικονομικο που ειχα μετα το Jazz ήταν το Civic του 2008 που παρα τα 1800 κυβικα και αν θυμαμαι καλα 140 αλογάκια εντος πολης οριακα κοντα στα 9 λιτρα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζηλεύω την κατανάλωση σας. :) Ωραίο το peugeuot! δυστυχώς ΔΕΝ έρχονται Καναδά τα γαλλικά! τουλάχιστον Δυτικό Καναδά.

 

Αφού στον Δυτικό Καναδά μισούν τους Γάλλους. Χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καταναλωση καλυτερα να μην μιλησω εγω με το CRV

 

15l/100χλμ εντος πολης και 11-10-11l/100 χλμ εκτος

 

Ευτυχως με το υγραεριο εχω μειωση κοστους 40-45%

 

Αλοιως θα ηταν ...ακινητο και όχι ΙΧ.

 

Το πιο οικονομικο που ειχα μετα το Jazz ήταν το Civic του 2008 που παρα τα 1800 κυβικα και αν θυμαμαι καλα 140 αλογάκια εντος πολης οριακα κοντα στα 9 λιτρα

 

2,4 ειναι το crv? αυτες ειναι καταναλωσεις με υγραεριο?

 

εχω εδω κια μια εβδομαδα pajero '05 3.0l διαδεχθηκε το προηγουμενο 3θυρο pajero '99 3,0l που ειχα

 

το παλιο 18-20λ/100 σε πολη εθνικη μεχρι 100χαω ειχε 13-14λ/100

το καινουργιο 13-14λ/100 σε πολη και σε εθνικη επιανε  8,5λ/100 με 100 χαω περιπου

 

μια χαρα καταναλωση εχεις :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καταναλωση καλυτερα να μην μιλησω εγω με το CRV

 

15l/100χλμ εντος πολης και 11-10-11l/100 χλμ εκτος

 

Ευτυχως με το υγραεριο εχω μειωση κοστους 40-45%

 

Αλοιως θα ηταν ...ακινητο και όχι ΙΧ.

 

Το πιο οικονομικο που ειχα μετα το Jazz ήταν το Civic του 2008 που παρα τα 1800 κυβικα και αν θυμαμαι καλα 140 αλογάκια εντος πολης οριακα κοντα στα 9 λιτρα

http://www.auto-data.net/gr/?f=showCar&car_id=12215

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκυλί είναι!

 

Δεν ξερω αν εισαι εσυ τυχερος ή ο νονος μου ατυχος αλλα εχει ακριβως το ιδιο αυτοκινητο(ιδια χρονολογια, ιδιο μοτερ, μεχρι και ιδιο χρωμα) και τον εχει ξε____ιασει στις ζημιες τον καψερο. Και ακριβες ζημιες, οχι αστεια. Αισθητηρας abs, κομπρεσορας a/c, σασμαν, αντλιες κλπ κλπ. Ασπαστο να ειναι το δικο σου! Πολυ ανετο αμαξι, λιγη ροπουλα ακομα θελει χαμηλα.  :-)

 

ps: Βγαλε σε παρακαλω πολυ την ταπα βενζινης "racing" απο το Golf 1.6! plz!!  :-D  :-D  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Λεει 200 τελικη και είναι μαλλον λιγη...Με τρια ατομα χωρις πολελς αποσκευες σε μια ευθεια εξω από την Λαμια πηγαίνοντας για Κοζανη με το civic και ειχα ακομα λιγο γκαζι

 

Η φωτο από την γυναικα μου συνοδηγο.Η ταχυτητα αυτή φυσικα για λιγα  δευτερόλεπτα .

2,4 ειναι το crv? αυτες ειναι καταναλωσεις με υγραεριο?

 

εχω εδω κια μια εβδομαδα pajero '05 3.0l διαδεχθηκε το προηγουμενο 3θυρο pajero '99 3,0l που ειχα

 

το παλιο 18-20λ/100 σε πολη εθνικη μεχρι 100χαω ειχε 13-14λ/100

το καινουργιο 13-14λ/100 σε πολη και σε εθνικη επιανε  8,5λ/100 με 100 χαω περιπου

 

μια χαρα καταναλωση εχεις :P

 

 

Όχι 2000 κυβικα είναι και οι καταναλώσεις είναι με βενζινη .Λιγο παραπανω με υγραεριο .Εχει και αυτοματο κιβωτιο 5 σχεσεων

post-40980-0-08837800-1414606258_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εισαι εσυ τυχερος ή ο νονος μου ατυχος αλλα εχει ακριβως το ιδιο αυτοκινητο(ιδια χρονολογια, ιδιο μοτερ, μεχρι και ιδιο χρωμα) και τον εχει ξε____ιασει στις ζημιες τον καψερο. Και ακριβες ζημιες, οχι αστεια. Αισθητηρας abs, κομπρεσορας a/c, σασμαν, αντλιες κλπ κλπ. Ασπαστο να ειναι το δικο σου! Πολυ ανετο αμαξι, λιγη ροπουλα ακομα θελει χαμηλα.  :-)

 

ps: Βγαλε σε παρακαλω πολυ την ταπα βενζινης "racing" απο το Golf 1.6! plz!!  :-D  :-D  :-D

Κοίτα, δεν είναι το πιο αξιόπιστο αμάξι στον κόσμο, είπαμε! Το μόνο σίγουρο είναι πάντως ότι όπως είπες ή είμαι έγω τυχερός ή ο νονός σου άτυχος! Τις βλάβες του τις έχει βγάλει, όπως και κάθε άλλο αυτοκίνητο αυτού του αιώνα που έχει γράψει 260.000 χλμ πιστεύω, αλλά ούτε αντλίες, ούτε σασμάν με έχει βγάλει. Για την ροπή. Σε ευθύ δρόμο πάω από 2α σε 4η ή από 3η σε 5η χωρίς κανένα κόμπιασμα ενώ π.χ. στο Golf άμα το κάνω αυτό δεν βγάζει ροπή. Νομίζω ότι το Vectra έχει πιο κοντές σχέσεις από το Golf, μιας που στο Vectra τρέχοντας με 130km/h το στροφόμετρο δείχνει τις ίδιες στροφές(3500 σ.α.λ.) με αυτό του Golf τρέχοντας με την ίδια ταχύτητα αλλά με κουμπωμένη 6η. 

 

Δεν είναι δικό μου το Golf και την τάπα την έχει πολύ πολύ καιρό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ πείτε μου και εμένα πως μετράτε τις καταναλώσεις... Μην μου πείτε για φουλάρισμα στο ντεπόζιτο γιατί τα 5€ρα βάζω μόνο όταν είναι να πάω κάπου :P... Τώρα έβαλα 50€ και φοβόμουν αν θα ανέβει η βελόνα ή θα κολλήσει πουθενά λόγο μάκας μετά από τόσο καιρό :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι 2000 κυβικα είναι και οι καταναλώσεις είναι με βενζινη .Λιγο παραπανω με υγραεριο .Εχει και αυτοματο κιβωτιο 5 σχεσεων

πολυ καιει για 2.0λ παντως ισως λογο του αυτοματου ειναι και βαρυ αμαξωμα

Μωρέ πείτε μου και εμένα πως μετράτε τις καταναλώσεις... Μην μου πείτε για φουλάρισμα στο ντεπόζιτο γιατί τα 5€ρα βάζω μόνο όταν είναι να πάω κάπου :P... Τώρα έβαλα 50€ και φοβόμουν αν θα ανέβει η βελόνα ή θα κολλήσει πουθενά λόγο μάκας μετά από τόσο καιρό :P

εγω 10ευρα βαζω παντα το λαμπακι αναμμενο :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καιει για 2.0λ παντως ισως λογο του αυτοματου ειναι και βαρυ αμαξωμα

εγω 10ευρα βαζω παντα το λαμπακι αναμμενο :P

 

 

Καπου στα 1500 κιλα είναι το τερατακι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...