Προς το περιεχόμενο

Photos of your car


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ καιει για 2.0λ παντως ισως λογο του αυτοματου ειναι και βαρυ αμαξωμα

εγω 10ευρα βαζω παντα το λαμπακι αναμμενο :P

 

Τι εννοείς? έχεις ακόμα το λαμπάκι? εμένα έχει καεί :P XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μωρέ πείτε μου και εμένα πως μετράτε τις καταναλώσεις... Μην μου πείτε για φουλάρισμα στο ντεπόζιτο γιατί τα 5€ρα βάζω μόνο όταν είναι να πάω κάπου :P... Τώρα έβαλα 50€ και φοβόμουν αν θα ανέβει η βελόνα ή θα κολλήσει πουθενά λόγο μάκας μετά από τόσο καιρό :P

Trip Computer! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου στα 1500 κιλα είναι το τερατακι

το δικο μου με 1900 κιλα και με 3.0λ καιει περιπου τα ιδια

 

ναναι καλα τα 4,9:1 διαφορικα

Τι εννοείς? έχεις ακόμα το λαμπάκι? εμένα έχει καεί :P XD

τοσες ωρες αναμμενο θα καει που θα παει

 

photos coming soon (θελει καθαρισμα πρωτα γιατι δεν βλεπεται)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και δεν τα χαλάω για βενζίνη καλύτερα :P

Απ' ό,τι βλέπω όσοι έχουν αναφερθεί σε καταναλώσεις, όπως και εγώ, έχουμε trip computer στα αμάξια μας :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καιει για 2.0λ παντως ισως λογο του αυτοματου ειναι και βαρυ αμαξωμα

εγω 10ευρα βαζω παντα το λαμπακι αναμμενο :P

δεν ειναι και οτι καλυτερο αυτο για το αυτοκινητο παιδια..καλυτερα μια φορα φουλαρετε το και μετα μολις κατεβαινει η βελονα πχ στην πρωτη γραμμη ξαναγεμιζε το..για να βαζεις λιγα λιγα καθε φορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι και οτι καλυτερο αυτο για το αυτοκινητο παιδια..καλυτερα μια φορα φουλαρετε το και μετα μολις κατεβαινει η βελονα πχ στην πρωτη γραμμη ξαναγεμιζε το..για να βαζεις λιγα λιγα καθε φορα.

ισχύει, αν το αφήνεις με λίγο καύσιμο κουράζεις την αντλία βενζίνης. σπάνια αφήνω το αμάξι με λιγότερο από 1/4. Το γεμιζω κάθε εβδομάδα και μισό να είναι. Συνήθεια που μου έμεινε από τον πατέρα μου - ποτέ δεν ξέρεις τι θα συμβεί και τι ώρα και πρέπει να πας κάπου ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ κτλπ τκλπ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι και οτι καλυτερο αυτο για το αυτοκινητο παιδια..καλυτερα μια φορα φουλαρετε το και μετα μολις κατεβαινει η βελονα πχ στην πρωτη γραμμη ξαναγεμιζε το..για να βαζεις λιγα λιγα καθε φορα.

το ξερω οτι ειναι κακο να το αφηνεις με την ρεζερβα αλλα τι να κανουμε 74 λιτρα θελει για να φουλαρει στην καλητερη να βαλω ενα 50αρικο και μετα λιγα λιγα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύει, αν το αφήνεις με λίγο καύσιμο κουράζεις την αντλία βενζίνης. σπάνια αφήνω το αμάξι με λιγότερο από 1/4. Το γεμιζω κάθε εβδομάδα και μισό να είναι. Συνήθεια που μου έμεινε από τον πατέρα μου - ποτέ δεν ξέρεις τι θα συμβεί και τι ώρα και πρέπει να πας κάπου ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ κτλπ τκλπ)

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύει, αν το αφήνεις με λίγο καύσιμο κουράζεις την αντλία βενζίνης. σπάνια αφήνω το αμάξι με λιγότερο από 1/4. Το γεμιζω κάθε εβδομάδα και μισό να είναι. Συνήθεια που μου έμεινε από τον πατέρα μου - ποτέ δεν ξέρεις τι θα συμβεί και τι ώρα και πρέπει να πας κάπου ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ κτλπ τκλπ)

Οχι δεν την κουραζεις.Την ζεσταινεις υπερβολικα επειδη ειναι εξω απο την βενζινη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nα βαλω και γω καποιες καινουργιες μιας και το πλυνε η βροχη (λεμε τωρα)

 

 

 

car4.jpg

 

 

 

 

 

car3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

car2.jpg

 

 

 

Eνα ποταπο opel corsa c gsi 1.8 125+ hp :)

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμ 1.8 βλέπω, 125+ βλέπω, ρολογάκια βλέπω... Μετατροπές μυρίζομαι :P (θέλω να το οδηγίσωωω!! :P)

 

Αυτά τα corsa πόσο έρωτας?! με ένα φιμέ στα τζάμια (κλασικά :P) και ξεθάμπωμα στα φώτα θα γίνει πένααα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμ 1.8 βλέπω, 125+ βλέπω, ρολογάκια βλέπω... Μετατροπές μυρίζομαι :P (θέλω να το οδηγίσωωω!! :P)

 

Αυτά τα corsa πόσο έρωτας?! με ένα φιμέ στα τζάμια (κλασικά :P) και ξεθάμπωμα στα φώτα θα γίνει πένααα ;)

 

Πριν απο αυτο το αυτοκινητο παλευα με το ιδιο μοντελο στα 1200 κυβικα...εσκαγα χρηματα μεχρι που αποδεχτηκα το γεγονος οτι η χελωνα ο,τι και να της βαλεις δεν παει πιο γρηγορα (αναλογικα με τα λεφτα που δινεις)..οποτε πηρα αυτο που τα ειχε ολα ετοιμα απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη του :)

Και οταν λεω ολα ετοιμα , εννοω φουλ πακετο dbilas (για οσους δεν το γνωριζουν ειναι αυτος που βγαζει ετοιμα/προσαρμοσμενα πακετα αναβαθμισης για opel που περιλαμβανουν εξατμισεις , εισαγωγες , προγραμματα , εκκεντροφορους κλπ).

Για αυτο εγραψα 125+ γιατι δεν το εχω μετρησει να δω ποσο ανεβηκε και αν ανεβηκε...

Τα οργανακια ειναι λιγο μουφα..το ενα δειχνει την ταση στην μπαταρια και το αλλο δειχνει την υποπιεση που ομως το ειχαν λανθασμενα συνδεσει στα φρενα και ρουφουσε απο αυτα την πιεση..ωσπου μια μερα εμειναν απο πιεση και πηγα να σκοτωθω :)

Ετσι το απενεργοποιησα..και δεν δειχνει τιποτα τωρα.

 

Τελος τα φιμε ειναι πονεμενη ιστορια , μια φορα βρηκα τον χρονο και το χρημα για να βαλω και στον δρομο που πηγαινα εσκασα σε μια λακουβα (κατα πλατος του δρομου μια βαθια λωριδα λακουβας...πανω στο υψος του φαναριου...) και εσπασε το καρτερ και βγηκαν αλλα εξοδα και δεν αξιωθηκα να βαλω τα φιμε :)

Το ξεθαμπωμα των φαναριων ειναι στα υποψη ...

 

 

ΥΓ : δυστυχως το αυτοκινητο αυτο μιας και ειναι ζωηρουλι λογω εκκεντροφορων το οδηγουν μονο πιλοτοι με επισημη αδεια συμμετοχης σε φορμουλα 1 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...