Προς το περιεχόμενο

Αριθμός ρεκόρ 4 εκατομμυρίων προπαραγγελιών σε 24 ώρες για τα iPhone 6 και iPhone 6 Plus


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω τη beta τόσο καιρό και εχω ξεχάσει να πληκτρολογω.

Στέλνω μυνηματα φωνητικά

Μπαίνω στο net φωνητικά

Μπαίνω στο YouTube και πάλι φωνητικά.

Σε οποίο προγράμμα τρίτου κατασκευαστή και να μπω υπάρχει η φωνητική αναγνώριση.

Απλά όπου υπάρχει το πληκτρολόγια. Υπάρχει και η φωνητική αναγνώριση

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Αυτό που είπε ενα παληκαρη πιο πριν.

ΒΑΡΟΜΕΤΡΟ????

ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ

 

Βγάλτε σπυράκια haters

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

<p>Παραγγειλα και εγω ενα. Πρωτη εταιρια, καλυτερο λειτουργικο.<br><br> Σταλθηκε απο το ολοκαινουργιο, γυαλιστερο, πανακριβο, τεραστιο iphone μου.</p>

καλη εταιρια ναι καλο λειτουργικο φυσικα αλλα στο ελαδισταν ολοι κλαιγονται οτι δεν εχουν να φανε αλλα το κηνιτο θα το παρουν γιατι πρεπει νομιζουν οτι πρεπει να το παρουν. Διαφωνο καθετα αγαπω απλ ειχα ρετινα ιπαντ ειχα το ιπαντ 2 εχω το ιποντ 5 αλλα το κηνιτο ειναι χαλια απο ενφανισει ακομα και να δουλευα 730 δεν τα δινω... Ειναι πολυ ακριβο γενικα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Android και πάλι Android.... 4 χρόνια κάτοχος μιλοφωνου, πέρασαν σχεδόν όλα τα μοντέλα από τα χέρια μου εκτος 5s +... Το μόνο που έχω να πω είναι ότι είναι πολύ καλή εταιρία αλλά πολύ πίσω από τον κολοσσό της Android...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Το Iphone εχει το καλυτερο οικοσυστημα εφαρμογων, τις καλυτερες και ποιοτικοτερες υλοποιησεις εφαρμογων, ειναι ενα κινητο εξαιρετικης ποιοτητας κατασκευης αν και λιγο ευαισθητο.</p> <p>Ειναι brand αμερικανικο, εχει συγκεκριμενη φιλοσοφια κλειστου συστηματος και αλλα πολλα καλά ή κακα για αλλους.</p> <p> </p> <p>Το οτι ειναι τραγικα ακριβο δεν μου λεει κατι. Και εγω ειχα 250 φραγκα πηγα πηρα xiaomi mi3 και ειμαι πραγματικα 100% ευχαριστημενος απο το κινητο αλλα οχι απο το android το οποιο τρωει τρελους πορους και ειναι εξαιρετικα κατακερματισμενο με πολλα κακα αποτελεσματα του γεγονοτος αυτου.</p> <p> </p> <p>Αν ειχα τα 800-900 φραγκα για ξοδεμα εχοντας λυσει ολες μου τις αλλες υποχρεωσεις και επιθυμιες θα το επαιρνα το Iphone αλλα δεν εχω, αυτο ομως δεν δικαιολογει να ειμαι κομπλεξικος απεναντι σε αυτο το προιον.</p> <p> </p> <p>Ειχα το 1ο iphone 8gb και το 4s ...τοτε που το android ηταν συνονυμο του lag και του forced closed. Ακομα και σημερα βλεπεις τρομερες υλοποιησεις οπως note 4 gs5 που ειναι αντικειμενικα τερατα και ειναι εμφανες οτι υπαρχει lag . Ας ειμαστε ελαχιστα αντικειμενικοι εδω μεσα.</p>

 

Συμφωνο απολυτα με το φιλο... Απλ χωρις λαγκ χωρις περιτες βλακειες οσα κηνιτα σαμαουνκ και αν ειχα μετα απο ενα χρονο ηταν για πεταμα... Αλλα 600 και 700 ευρω δεν τα δινω ακομη και να τα ειχα. Ειναι απλα παραλογο...

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό που είπε ενα παληκαρη πιο πριν.

ΒΑΡΟΜΕΤΡΟ????

ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ

 

Βγάλτε σπυράκια haters

 

Sent from my iPhone using Insomnia

δεν ήξερα ότι κατά την υπάγορευση κειμένου γίνεται και ανορθόγραφο το iphone

 

το βαρόμετρο για πες μου πόσο καινοτόμο είναι; 

 

είχε το αρχαίο motorola xoom καθώς και το galaxy nexus και έχει χρησιμοποιηθεί ήδη για ταχύτερο κλείδωμα gps και για διάφορες άλλες εφαρμογές πχ για μέτρηση υψομέτρου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί δεν το ξέρει ο κόσμος ότι το είχαν και πιο πριν? διότι ηταν άχρηστο. Έλα που όμως όταν το παίρνει η Apple το κανει χρήσιμο. Σε λιγάκι θα το αντιγράψει και ΣΑΜΜΥ μην ανησυχείς.

 

ΚΕΦΑΛΑΙΑ δεν γράφει όταν μιλάς.

Τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ τα γράφω με το χέρι για έμφαση.

Καλα δε σου κόβει καθόλου? ερώτηση ηταν τώρα αυτή? έλεος

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Και φυσικά και κανει ακόμα λάθος. Ειμαι με beta 1

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δε το ήξερες εσύ και τα fanboys που ζείτε στο μικρόκοσμο της apple, σημαίνει ότι δε το ξέραμε οι υπόλοιποι που το είχαμε στις συσκευές μας;

 

Μα τι μου λες τώρα; ή Samsung είναι αυτή που το έβαλε πρώτη σε κινητό της, δε διάβασες τι έγραψα;

 

Όσο για την υπαγόρευση ελληνικών απλά γελάω, καλωσήρθατε στο παρελθόν και πάλι :lol:

 

ΥΓ τη λέξη παλικάρι σκότωσες, μάλλον αυτή δε τη πιάνει η φοβερή αναγνώριση φωνής και την έβαλες με τα χεράκια σου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να περπαταω στο δρομο να μιλαω στο κινητο μου για να γραφω και να σερφαρω ,κινδυευω να μου πεταξουν αγιασμο ολες οι γιαγιαδες της γειτονιας.

Η τεχνολογια για μενα ειναι χρησιμη μονο οταν εισαι ψιλοτυφλα που δεν μπορεις να εστιασεις στο πληκτρολογιο αλλα και παλι οταν εισαι τυφλα χανεις τα λογια σου οποτε τζιφος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις στέλνουμε με airdrop δεν ξέρω εσεις τι κάνετε :P

ναι εμενα που δεν εχω iphone πως θα μου στειλεις η κοπελα σου,οι φιλοι σου αμα σου πουν να στειλεις καποιες φωτογραφιες?μαιλ φανταζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι εμενα που δεν εχω iphone πως θα μου στειλεις η κοπελα σου,οι φιλοι σου αμα σου πουν να στειλεις καποιες φωτογραφιες?μαιλ φανταζομαι

 

Αναλόγως πόσο high tech είναι η παρέα του καθενός! Στην εποχή του dropbox, flickr, instagramm, facebook κλπ, ελάχιστες φωτογραφίες είναι τοπικά στις συσκευές μας. Άρα η διάθεσή τους είναι πολύ πιο απλή μιας και μιλάμε μόνο για links...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Στο iPhone δεν παίζουν τόσο ρόλο τα specs.. Ξέρεις ότι θα πάρεις μια συσκευή ταχύτατη η οποία θα διυλεύει άριστα χωρίς bugs ή προβλήματα. Βάλε δίπλα δίπλα ένα iPhone 5S και ένα άλλο κινητό με καλύτερα specs και θα δεις ότι παρόλα αυτά το iPhone θα αποκρύνεται πολυπ πιο ομαλά και γρήγορα..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Άμα έχει προβλήματα (που θα έχει συνήθως στην αρχή δυστυχώς έχουν) η apple σου κάνει δωρεάν αντικατάσταση οπότε δεν έχεις θέμα!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Πρώτον software τέτοιας κλίμακας χωρίς bugs δεν υπάρχει, αυτά είναι για να τα πιστεύουν αυτοί που δεν έχουν ιδέα....

 

Δεύτερον

Αντικατάσταση στον πρώτο χρόνο και μόνο για αυτά που θεωρεί η apple προβλήματα. Π.χ ένα καμμένο πιξελ οθόνη σου κάνει αλλαγή;;;;

Γιατί οι άλλοι κάνουν....

Επίσης. Στη samsung (δεν είμαι καν φαν της) αν είσαι Αθήνα σε μία ώρα έχεις πίσω το κινητό σου φτιαγμένο....

Σε Apple πόσους μήνες θες αν είσαι εκτός DOA;;;;....

Επίσης. Όλα τα παραπάνω για τον πρώτο χρόνο, ενώ οι άλλοι δίνουν το λιγότερο δύο.

Αν π.χ σου χαλάσει η μπαταρία, τότε σκας 2 κατοστάρικα έτσι για πλάκα. Για οθόνη τα διπλα/τριπλα. κλπ, ενώ οι άλλοι επιδιορθώνουν τσάμπα και στο δεύτερο χρόνο....

 

Η νομική εξήγηση της εγγύησης λέει πως η εγγύηση είναι το χρόνικο διάστημα το οποίο ο κατασκευαστής σου εγγυάται ότι το προϊόν του δεν θα πάθει τίποτα. Η apple που λέει ότι τα προϊόντα της κρατάνε γιατί δίνει ένα χρόνο εγγύησης και όχι παραπάνω;;;;....

 

Στο λέω ως πρώην καταναλωτής της Apple που έπρεπε να την πατήσω δύο φορές για να καταλάβω ότι οι τύποι είναι τελείως άσχετοι στην τεχνική υποστήριξη της συσκευής αφού την αγοράσεις.... Μιλάω για Ελλάδα....

Μιλάμε 0 πραγματικά....

 

Δεν λέω μερικά προϊόντα της είναι πολυ πολυ καλά και ίσως από τα καλύτερα στον ανταγωνισμό (όχι το iPhone, τα macbook ίσως και κάποτε ήταν και το iPod πριν εξαληφθεί η κατηγορία mp3 players).

 

Συγκρίνουμε τώρα το service της lg και της samsung με της apple;;;;.... Ούτε για πλάκα....

Φίλε εγώ είχα 2 φορές μέσα σε 1 χρόνο πρόβλημα εμ το παλιό μου S4 το μόνο που κάνανε ήταν επισκευή και μιστα σε 15 μέρες κάθε φορά!! (και ναι ειπμαι αθήνα)! Το ίδιο και σε ένα φτηνό lg ενός φίλου! Αντίθετα το παλιο μου iPhone 5 είχε χαλασμένη πυξήδα και μου το αντικατέστησαν μεσα σε μια εβδομάδα και στο και στο 5S είχα θέμα με υπερθέρμανση και μου το αντικατέστησαν επίσης σε 10 μέρες! Επίσης η εγγύηση τώρα πια είναι 2 χρόνια. Όσο για τα καμένα pixels δεν ξέρω τι παίζει αλλά λογικά θα κάνουν αντικατάσταση διότι κάνουν αντικατάσταση και για ακόμα πιο γελοία πράγματα πχ έχω φίλο που του αντικατέστησαν το 5S 2 φορές επειδή άδειαζε γρήγορα η μπαταρία και τελικά αποδείχθηκε ότι ήταν έν bug στο iCloud το οποίο λύθηκε απλά με update της apple και ελάχιστα τηλέφωνα είχαν πρόβλημα! Τεσπα όταν λες ότι sofwtare τέτοιας κλίμακας δεν μπορεί να έχει bugs τι εννοείς? Μια χαρά sofware είναι απλά δεν κάνει τα τρελά και περίεργα που κάνει το android! Διότι μη μου πες ότι είναι φυσιολογικό να κατεβάζεις torrents στο κινητό.. ούτε να χακάρεις το wifi του γείτονα από το κινητό ούτε δνε ξερω κη εγώ τι οπότε να το βράσω το android άμα είναι να έχει bugs για να κάνει ότι κάνει και ο υπολογιστής σε τέτοιο επίπεδο. Είπαμε κινητό είναι καπποια πράγματα απλά ΔΕΝ είναι για να γίνονται αποπ κινητό. Υο μόνο που δεν κάνει το iOS και θα συμφωνίσω ότι θα έπρεπε να γίνεται ειπναι η ανταλλαγή αρχείων μέσω bluetooth μευαξύ άλλων συσκευών..Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Δώσε μου ένα παράδειγμα δυνατότητας που κάνει το android και δεν το κάνει το iPhone σε λογικά πλάισια.

 

Εγώ θα σου δώσω δυο πολύ σημαντικά που μόνο τώρα στο IOS 8 τα κάνει και τόσα χρόνια δεν τα έκανε. Widgets και Cross App Communication, τα οποία αφορούν και τον μέσο χρήστη.

Ναι για iOS 8 μιλάω.. Αλλιωσπ ντάξει και πληκτρολόγια δεν αλλάζει κλπ συμφωνώ..!! Ντάξει τα widgets δν είναι και τοσο σημαντικά, δηλαδή είναι θέμα γούστου πιστεύω άμα σκεφτείς ότι τόσοι που έχουν android είναι με άδεια την home screen ή με μόνο εικονίδια.. Τα widgets δεν προσφέρουν κάποια ουσιαστική λειτουργία απλά δίνουν μαζεμένες κάποιες ενημερώσεις/πληροφορίες σε ένα μέρος... Sent from my iPhone using Insomnia

<p>Χωρίς να έχω πρόβλημα με την apple βρε παιδιά, μιας και έχω ipad air, πότε θα μπορώ να ανοίγω 3-4 tab στον browser μου και αυτά να μην κάνουν reload κάθε φορά που αλλάζω tab;</p> <p>Μιλάμε για το βασικό των βασικών!Πώς μπορείς να δικαιολογήσεις την apple γιαυτό;</p>

Στο iphone που έχει διαφορετική διαχείριση των Tabs αυτό που λες δεν γίνεται, άρα λογικά και στο iOS 8 που το iPad παίρνει τη διαχείριση των tabs του iPhone λογικά δεν θα γίνεται αυτό.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Παραπανω ram χρειαζονται οι ios συσκευες για να μην lagαρουν. Με 1gb ram lagαρουν ακομα και στο browsing που κανουν refresh συνεχως τις ιστοσελιδες αν ανοιξεις αλλες στο μεταξυ. Ειδικα στις 64bit ios συσκευες (ειναι λιγο πιο απαιτητικες σε ram οι 64bit εφαρμογες ) το προβλημα ειναι πιο συχνο.

Καθε φορα που επιστρεφω στο safari εχοντας ανοιξει μερικες αλλες εφαρμογες στο ipad air, υπαρχει lag μεχρι να εμφανισει την σελιδα(την ξαναφορτωνει λογω μικρης ram) που ειχα ανοιχτη.

 

Πχ:

 

 

Ειναι αυτο που περιεγραψε προηγουμενως ο χρηστης CarbonFibre:

http://www.insomnia.gr/topic/541662-αριθμός-ρεκόρ-4-εκατομμυρίων-προπαραγγελιών-σε-24/?p=53468347

Χωρίς να έχω πρόβλημα με την apple βρε παιδιά, μιας και έχω ipad air, πότε θα μπορώ να ανοίγω 3-4 tab στον browser μου και αυτά να μην κάνουν reload κάθε φορά που αλλάζω tab;

Μιλάμε για το βασικό των βασικών!Πώς μπορείς να δικαιολογήσεις την apple γιαυτό;

Παιδιά αυτό είναι περίεργο... Εγώ στο 5S μου τέτοιο θέμα δεν είχα ποτέ! Μάλλον είναι θέμα του iPad ίσος εκεί χρειάζεται περισότερη ραμ όντως ή είναι αυτό που είπα στον φίλο παραπάνω ότι το iPad στο iOS 7 έχει άλλο τρόπο διαχείρισης των tabs σε σχέση με το iphone αλλά με το iOS 8 αυτό αλλάζει γίνεται πιο πολύ σαν το iPhone. Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Και εσύ θεωρείς πως αν η apple έβλεπε πως η νέα της συσκευή χρειάζεται επιπλέον ram, θα το προσπερνούσε? Να μου πεις πως το θέλουμε για ψυχολογικούς λόγους, να συμφωνήσω και γω μαζί σου.

 

 

Billdanos και άλλοι που έχουν το iPhone έχετε παρατηρήσει μήπως το Insomnia app, όταν είσαι εκεί και κάνεις double click το Home button και πας σε ένα άλλο app και μετά ξαναγυρίσεις στο Insomnia σε πετάει έξω και σε ξανακάνει login απο την αρχή.

Εμένα το έκανε μόνο το insomnia app στο iOS 6. Από iOS 7 και μερά τέτοιο θέμα δεν έχω αλλά ντάξει το insomnia app έχει μίνει χωρίς αναβάθμιση εδώ και χρόνια μην το έχετε σαν κριτήριο. Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εμένα το έκανε μόνο το insomnia app στο iOS 6. Από iOS 7 και μερά τέτοιο θέμα δεν έχω αλλά ντάξει το insomnia app έχει μίνει χωρίς αναβάθμιση εδώ και χρόνια μην το έχετε σαν κριτήριο.

 

 

 

Βασικά, παίζει να έχει να αναβαθμιστεί από πριν βγει το πρώτο iPhone  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...