Προς το περιεχόμενο

Ευρώ ή δραχμή{μέρος 2}


capten-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόβλημα είναι ότι όλα τα κόμματα είναι νοητικά καθυστερημένοι λαοπλάνοι.

ισχυει αυτο που λες αλλα εχεις καποια αλλη λυση?Γιατι περα απο την ψηφοφορια το μονο που μενει ειναι το λαικο πραξικοπημα και το να φυγεις για παντα απο την χωρα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ισχυει αυτο που λες αλλα εχεις καποια αλλη λυση?Γιατι περα απο την ψηφοφορια το μονο που μενει ειναι το λαικο πραξικοπημα και το να φυγεις για παντα απο την χωρα σου

E?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιρνεις επιδομα ανεργιας ομως  απο την εφορια  και τις "μαλακιες" που πληρωνω εγω , εκτος αν νομιζεις οτι φυτρωνει και αυτο .

 

Στυλοβατη του κοινωνικου φιλελευθερισμου , εσυ   :-D

Αληθεια τι απεγινε η επεκταση του επιδοματος στα 2 χρονια ?  ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιρνεις επιδομα ανεργιας ομως  απο την εφορια  και τις "μαλακιες" που πληρωνω εγω , εκτος αν νομιζεις οτι φυτρωνει και αυτο .

 

Όχι δεν παίρνω γιατί κανένα κράτος κοινωνικής πρόνοιας δεν με σκέφτηκε εμένα το φτωχαδάκι. Τσάμπα πληρώνεις εφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν παίρνω γιατί κανένα κράτος κοινωνικής πρόνοιας δεν με σκέφτηκε εμένα το φτωχαδάκι. Τσάμπα πληρώνεις εφορίες.

Δεν πειραζει εσυ μπορει να μην παιρνεις οπως λες αλλα παιρνουν αλλοι  ,το θεμα ειναι οτι η χρηση οποιασδηποτε κοινωνικης υπηρεσιας και παροχης εχει κοστος που το επωμιζονται τα κοροιδα οι φορολογουμενοι που πληρωνουν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν παίρνω γιατί κανένα κράτος κοινωνικής πρόνοιας δεν με σκέφτηκε εμένα το φτωχαδάκι. Τσάμπα πληρώνεις εφορίες.

Μπορει να πληρωνει για να αποκαταστησει την θεια Μερκελ. ^_^

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν βαζουμε στο παιχνιδι καλυτερα την βιωσιμοτητα του χρεους ? Αληθεια τι γινεται με αυτο ?

Τι να γίνεται... 5 χρονια τώρα κρατάει ως δικαιολογία για την απραξία του πολιτικού συστηματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραιτοριανέ, για χάρη της κουβέντας, και επειδή και στα δικά μου επιχειρήματα ας πούμε βρίσκω τρύπες που δεν ξέρω πως μπαλώνονται, θα συμφωνήσω με όσα λες.

Τι ακριβώς έχεις να αντιπροτείνεις ως λιγότερο κακή λύση μιας και είσαι του αντικειμένου;

Μη γράψεις ολόκληρο βιβλίο, απλά πρακτικά πράγματα που θα καταλάβει κάποιος που δεν κατέχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να πληρωνει για να αποκαταστησει την θεια Μερκελ. ^_^

 

Από τα παραπάνω ποστ το μόνο που μπορώ να συμπεράνω είναι το πόσο τρομερές κοινωνικές ανισότητες υπάρχουν σήμερα εκεί έξω. Και η πλάκα είναι οτι "υποτίθεται" είμαστε και οι δυο της μεσαίας τάξης. Ποιος να καταλάβει ποιον ρε μλκ. χαμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις κοινωνικες ανισοτητες (αν μπορεις να πεις περιλλιπτικα για να καταλαβω τι εννοεις).

Εξηγησε και εσυ λιγο τι εννοεις με το "λαικο πραξικοπημα"   με τι ορους θα πραγματωθει ? ποιοι θα επαναστατησουν εναντι ποιων? τι σκοπο θα εχει και πως θα το επιτυχει .Υπαρχει παρομοιο ιστορικο προηγουμενο?  θεωρειται πετυχημενο ? Η' απλα θα πρωτοτυπησουμε παγκοσμιως?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...