Προς το περιεχόμενο

PlayStation Store - Προσφορές και απορίες


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Wakka είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με ένα θέμα που αφορά το PS4. Θέλω να αγοράσω ένα dlc  για ένα παιχνίδι απο το store της PlayStation αλλά όταν τοποθετώ τα στοιχεία της κάρτας μου, εμφανίζεται πάντα το πρόβλημα με κωδικό "WC-34737-4" και δεν μπορώ να κάνω την αγορά.

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Το κάνεις από την κονσόλα; Είχε στείλει email η Sony ότι δεν θα δέχεται ποια ευρωπαϊκές κάρτες, θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις διαφορετικό τρόπο πληρωμής πχ Paypal, να περάσεις λεφτά στον λογαριασμό σου, κτλ. Σε διαφορετική περίπτωση μπορείς από το site και μάλλον και από το app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια καλησπέρα.Εχω την ακόλουθη απορια.Εχω καποιο ποσο ηδη μεσα στο ps store.Απο προηγουμενη χρηση μιας προπληρωμενης καρτας και μου εμειναν ρεστα ουσιαστικα.Αυτα τα ρεστα μπορω να τα χρησιμοποιησω μαζι με χρηματα απο paypal για αγορα παιχνιδιου απο το ps store?Δηλαδή έστω οτι το παιχνιδι κάνει 30 ευρώ.Μέσα εγώ έχω 2 ευρώ απο την προηγουμενη αγορα (στο ps store) .Μπορω να μπω με το λογαριασμο μου paypal να βάλω αλλα 28 ευρω για να παρω το παιχνιδι που κανει 30 ευρω?

 

Στις 3/10/2018 στις 12:35 ΠΜ, ilos είπε

 

δεν σε εγκνευριζει εκει που κοιμ,ασαι η καρτα σου να ξυπναει και μονη της να κανει αγορες?Εχω χαει ετσι πολλα λεφτα ειδικα παλια με το league of legends για skins για ολα φταιει η καρτα μου.Εγω την κρατουσασ αλλα εκεινη εκει να αγορασω.Ερε κατι πραγματα....

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικάρια μη μας κάνετε quote μετά από 3-4 χρόνια, δε θυμόμαστε και το context με βάση το οποίο κάναμε το post. Όχι ότι χρειάζομαι κάτι για να ποστάρω memes προσωπικά, ευκαιρία ψάχνω.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, jerry banana είπε

παιδια καλησπέρα.Εχω την ακόλουθη απορια.Εχω καποιο ποσο ηδη μεσα στο ps store.Απο προηγουμενη χρηση μιας προπληρωμενης καρτας και μου εμειναν ρεστα ουσιαστικα.Αυτα τα ρεστα μπορω να τα χρησιμοποιησω μαζι με χρηματα απο paypal για αγορα παιχνιδιου απο το ps store?Δηλαδή έστω οτι το παιχνιδι κάνει 30 ευρώ.Μέσα εγώ έχω 2 ευρώ απο την προηγουμενη αγορα (στο ps store) .Μπορω να μπω με το λογαριασμο μου paypal να βάλω αλλα 28 ευρω για να παρω το παιχνιδι που κανει 30 ευρω?

 

δεν σε εγκνευριζει εκει που κοιμ,ασαι η καρτα σου να ξυπναει και μονη της να κανει αγορες?Εχω χαει ετσι πολλα λεφτα ειδικα παλια με το league of legends για skins για ολα φταιει η καρτα μου.Εγω την κρατουσασ αλλα εκεινη εκει να αγορασω.Ερε κατι πραγματα....

Απλά θα πας να πληρώσεις μέσω paypal και θα τραβήξει ακριβώς τα λεφτά που χρειάζεται, στην προκειμένη περίπτωση τα 28€ που λες. Την ίδια απορία είχα και εγώ κάποια στιγμή στο παρελθόν και τελικά τράβηξε ότι έξτρα χρειαζόταν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Απλά θα πας να πληρώσεις μέσω paypal και θα τραβήξει ακριβώς τα λεφτά που χρειάζεται, στην προκειμένη περίπτωση τα 28€ που λες. Την ίδια απορία είχα και εγώ κάποια στιγμή στο παρελθόν και τελικά τράβηξε ότι έξτρα χρειαζόταν.

Ρε φίλε ειλικρινά σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Είναι απο αυτές τις απορίες που δεν ξέρεις εαν ακουστούν χαζές αλλά πρέπει να τις ρωτήσω γιατί αλλιώς πως θα τσιμπήσω το παιχνίδι.Οτι το έκανα και έγινε ακριβώς όπως είπες.Να είσαι καλά και καλό βράδυ να έχεις :) .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω σπάσει το κεφάλι μου από χθες:

Σάββατο 10/4 και Κυριακή 11/4 χρεώθηκα αυτόματα μέσω paypal 4 φορές από τη SONY INTERACTIVE ENTERTAINMENT NETWORK EUROPE LIMITED. 3 φορές από 19,99€ και μία φορά 7,99€. Οι χρεώσεις έγιναν χωρίς να δώσω κάποια εντολή και απλά μου ήρθαν ειδοποιήσεις μέσω mail ότι χρεώθηκα. Έκανα αίτημα στην paypal για μη εγκεκριμένη συναλλαγή και έφαγα άκυρο. Ενεργές συνδρομές στη sony δεν έχω. Στο ιστορικό των συναλλαγών του λογαριασμού μου στη sony δεν εμφανίζει καμία αγορά (επομένως δεν μπορώ να κάνω αίτημα ακύρωσης συναλλαγών). Τι μπορώ να κάνω; Σπάω το κεφάλι μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 λεπτά πριν, mostradamos είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω σπάσει το κεφάλι μου από χθες:

Σάββατο 10/4 και Κυριακή 11/4 χρεώθηκα αυτόματα μέσω paypal 4 φορές από τη SONY INTERACTIVE ENTERTAINMENT NETWORK EUROPE LIMITED. 3 φορές από 19,99€ και μία φορά 7,99€. Οι χρεώσεις έγιναν χωρίς να δώσω κάποια εντολή και απλά μου ήρθαν ειδοποιήσεις μέσω mail ότι χρεώθηκα. Έκανα αίτημα στην paypal για μη εγκεκριμένη συναλλαγή και έφαγα άκυρο. Ενεργές συνδρομές στη sony δεν έχω. Στο ιστορικό των συναλλαγών του λογαριασμού μου στη sony δεν εμφανίζει καμία αγορά (επομένως δεν μπορώ να κάνω αίτημα ακύρωσης συναλλαγών). Τι μπορώ να κάνω; Σπάω το κεφάλι μου!!

Για αρχη σιγουρεψου πως έχεις οντως χρεωθει και δεν ειναι phishing mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stormrain είπε

Για αρχη σιγουρεψου πως έχεις οντως χρεωθει και δεν ειναι phishing mail.

Στο λογαριασμό μου στη paypal η χρέωση φαίνεται κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...