Προς το περιεχόμενο

PlayStation Store - Προσφορές και απορίες


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, fousekos είπε

Καλησπέρα μήπως ξέρετε αν συμβαίνει κάτι με το ps store, γιατί προσπαθώ 2 μέρες τώρα και συνεχίζει να μου βγάζει αυτό το μήνυμα "We've encountered an error while processing your order.Please try again later." Το έχει βγάλει σε κάποιον; Ευχαριστώ πολύ.

 

Ναι πρέπει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Μπορείς όποτε θέλεις να τσεκάρεις εδώ:

https://status.playstation.com/el-GR/

Για να δεις αν είναι οκ ή όχι οποιαδήποτε υπηρεσία της Sony.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ. Έστειλα και σε ένα επίσημο στο fb και μου είπαν το αυτονόητο να πάω στην υποστήριξη,λες και δεν το ήξερα. Πήγα και λέει ότι όλες οι υπηρεσίες είναι εντάξει.4 μέρες προσπαθώ να πάρω ένα σε προσφορά και δεν μπορούσα τώρα όμως τι να το κάνω;

Επεξ/σία από fousekos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως το λινκ που σου είπα ποιο πάνω όταν σου έστειλα την απάντηση κι εμένα μου έγραφε ότι έχουν πρόβλημα πολλές υπηρεσίες της sony όπως και το psn store.

 

Τώρα τις δείχνει όλες οκ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα.θα ηθελα να κατεβασω ενα γκειμς απο το playstore του ps3.

Οταν το κατεβασω θα μπορω μετα να το περασω στον εξωτερικο δισκο να το εχω σαν συλλογη?και αν ναι πως?.σας ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Sakisoriginal21 είπε

Καλησπερα.θα ηθελα να κατεβασω ενα γκειμς απο το playstore του ps3.

Οταν το κατεβασω θα μπορω μετα να το περασω στον εξωτερικο δισκο να το εχω σαν συλλογη?και αν ναι πως?.σας ευχαριστω!!

Μόνο στην κονσόλα γίνεται εγκατάσταση οτιδήποτε από store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2018 στις 8:54 ΜΜ, Sakisoriginal21 είπε

Καλησπερα.θα ηθελα να κατεβασω ενα γκειμς απο το playstore του ps3.

Οταν το κατεβασω θα μπορω μετα να το περασω στον εξωτερικο δισκο να το εχω σαν συλλογη?και αν ναι πως?.σας ευχαριστω!!

Νομίζω αν κάνεις ένα εξωτερικό usb3 δίσκο του ps4 θα σου δώσει την δυνατότητα η κονσόλα αν θες να αντιγράψεις το παιχνίδι στον εξωτερικό δίσκο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ειναι pkg αρχειο εγκαταστασης δηλαδη,οχι ολοκληρο το παιχνιδι αυτο που μπορεις να μεταφερεις.

Σαν να λεμε το exe στον υπολογιστη....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι νομίζω αν κάνεις μεταφορά και όχι αντιγραφή μεταφέρει ολόκληρο το παιχνίδι(Γιατί αδειάζει χώρο στον εσωτερικό δίσκο της κονσόλας) αλλά εννοείτε κωδικοποιημένο ώστε να το καταλαβαίνει μόνο το ps4 έτσι όχι υπολογιστής που ναι μεν βλέπει το φάκελο με τα παιχνίδια αλλά αρχεία που δεν μπορείς να κάνεις κάτι με αυτά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ακύρωση αγοράς παιχνιδιού PS4

Καλημέρα, μόλις αγορασα κάποιο παιχνίδι μέσω κάρτας χωρίς να το θέλω..

Ενώ πάτησα order και pay δεν έχω κάνει ακόμα download..

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να το ακυρώσω ή είναι πλέον πολύ αργά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε τηλεφωνο το support και μιλα με αυτους.

Εγω παλαιοτερα 2-3 χρονια πισω ειχα κανει αγορα καποιο Fifa. Κατα λαθος πηρα την εκδοση για PS3 αντι για PS4. Πηρα τηλ το support (Ελλαδα)  μιλησα με καποιον του εξηγησα οτι ηθελα να παρω την PS4 εκδοση και μου πιστωθηκαν πισω στη καρτα τα χρηματα. Στη συνεχεια εκανα την αγορα εκ νεου στο PS4. Λεπτομερεια που δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα πιθανοτατα θα ελεγξανε μιας και τους το τονισα: Στο λογαριασμο μου φαινοτανε οτι ειχα κανει deactivate πολυ καιρο πριν το PS3 και ειχε μεσα μονο το PS4 οποτε μου ηταν αχρηστη η εκδοση για PS3.

Η δικη σου περιπτωση ειναι διαφορετικη και νομιζω οτι δεν πιστωνουν αλλα δε χανεις κατι να δοκιμασεις με το τηλεφωνικο  support. Εγω οσο αφορα τη συνεννοηση/ανταποκριση/εξυπηρετηση δεν ειχα κανενα θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει εκεί που έγραφε add to cart μπορει να νόμιζε ότι είναι κάποιο mini boss. Όταν είδα το Pay θα σκέφτηκε "Ωραία φτάσαμε και στον τελικό κακό". 

 

😛 Just kidding. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πρόσθεσα καινούρια κάρτα και ήθελα να την κάνω προεπιλεγμένη, έτσι κάπως τα σκάτωσα ☹️

Στις 2/10/2018 στις 7:09 ΜΜ, mtzs είπε

Η δικη σου περιπτωση ειναι διαφορετικη και νομιζω οτι δεν πιστωνουν αλλα δε χανεις κατι να δοκιμασεις με το τηλεφωνικο  support. Εγω οσο αφορα τη συνεννοηση/ανταποκριση/εξυπηρετηση δεν ειχα κανενα θεμα.

Όχι εντάξει δεν είχα κάποιο θέμα, το μόνο αρνητικό είναι ότι για να πιστωθούν απευθείας στον λογαριασμό σου μπορεί να περάσει και ένας μήνας, ενώ στο wallet γίνεται άμεσα.

Αν το παιχνίδι βέβαια έχει κατέβει 100% δεν γίνεται τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε είχε γίνει λάθος με μια προσφορά PS Plus 12+3 που είχα αγοράσει απο το store, δεν πιστώθηκαν ποτέ οι έξτρα 3 μήνες. Μετά απο επικοινωνία μου με αυτούς μου επέστρεψαν τα χρήματα στο wallet και ξαναγόρασα την σωστή 12+3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα στην παρεα και χρονια πολλα.. Ενδιαφερομαι ν'αγορασω το  gta v μονο για το online..  Εχω βρει την προσφορα που γραφει  GTA V ONLINE PREMIUM EDITION 44GB συνολικα στα 15€.. Ειναι το full  παιχνιδι ξερει καποιος;;

Επεξ/σία από nightwalker1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...