Προς το περιεχόμενο

Το επόμενο λειτουργικό σύστημα της Microsoft είναι τα Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε για να δούμε το ολοκληρωμένο οικοσυστήμα της MS στην πράξη, εγώ πάντως μέχρι τότε παραμένω πιστός σε 7 x64 Pro.

 

Ο λόγος που δεν πήγα σε 8/8.1 είναι ασυμβατότητα με 2 συγκεκριμένες εφαρμογές που χρησιμοποιώ και 1 συσκευή που δεν έχει οδηγούς.

 

Ελπίζω μέχρι τότε να έχει λυθεί το θέμα μου αλλιώς η παραμένω σε 7αρια η αλλάζω εφαρμογες και συσκευή(hopefully not).

το ίδιο και σε εμένα με μια κάμερα του 200(δεν ξέρω πόσο) που στα 7 έπαιζε και στα 8.1 όχι. δυνατότητα να περάσω τα 7 δυστυχώς δεν υπάρχει οπότε πήρα τη κάμερα, την ξήλωσα και κράτησα μόνο το γύρο πλαστικό με τη βάση που μπαίνει στην οθόνη/TV/monitor what ever. πήρα ένα κοφτάκι και έκοβα λίγο λίγο ίσα για να χωρέσει το κινητό, έβαλα και μία σακούλα που έχουν οι κάρτες γραφικών όταν τις αγοράζεις για να μη γρατσουνίζετε και να είναι γενικά ποιο σταθερό. πέρασα και ένα πρόγραμμα για IP camera στο pc και κινητό και όλα κομπλέ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όλους αυτούς που ρωτάτε "για ποιο λογο ονομάστηκαν windows 10 και όχι windows 9;" την απάντηση την δινει στην αρχη της ομιλίας του ο κυριος που βγαινει πρώτος στην σκηνη:

 

"Έχουμε κάνει τρομερές αλλαγές στα "νεα windows" και νεα αρχή γιαυτό το λόγο θέλαμε να τα ονομάσουμε windows 1. Όμως επειδή αυτή η έκδοση βγήκε παλιότερα απο προηγούμενα μεγαθήρια της εταιρίας μας (σε φωτο στον πινακα ο bill gates στα νιάτα του) τελικά θα τα ονομάσουμε windows 10"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να πειστεί ο απλός κόσμος οτι θα,συναντήσει το περιβάλλον των 7 και οχι των 8. Η μητέρα μου δεν θέλει να βλέπει windows 8, η αδερφή μου το ίδιο, η κοπέλα μου το ίδιο. Και δεν μπαίνουν σε forums για να επηρεαστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα win 8.X ειναι super. 

Απλα δεν παταω ποτε το start button με ασριστερο κλικ μονο με δεξι!

Μονο μια στις τοσες οταν κανω search.

 

Eπειδη ειχα και win 7 καραγορασμενα 180€ ποσο εκαναν τοτε το 2009 σας λεςω οτι με τα 8 πεταει το πραγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα ειναι οτι δεν τα παει καλα στην πλατφορμα για κινητα αν ειχαν μεγαλες πωλησεις θα ηταν πολυ ευχρηστες οι αλλαγες που κανει ειδικα αμα ειχες ενα windows phone 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να πειστεί ο απλός κόσμος οτι θα,συναντήσει το περιβάλλον των 7 και οχι των 8. Η μητέρα μου δεν θέλει να βλέπει windows 8, η αδερφή μου το ίδιο, η κοπέλα μου το ίδιο. Και δεν μπαίνουν σε forums για να επηρεαστούν.

Εμένα πάλι η δική μου οικογένεια καθώς και της γυναίκας μου τα έχουν βολευτεί πολύ περισσότερο.

 

Ανοίγουν γρήγορα, λειτουργούν γρήγορα, πατάνε το "κουτάκι" που τους ενδιαφέρει, είτε είναι καιρός, είτε YouTube, είτε mail και social, και πατάνε το πληκτρο start για να πάνε πίσω. Για να σβήσουν τον υπολογιστή τους, κλείνουν το καπάκι του laptop, ή πάνε δίπλα στο όνομα τους, και πατάνε τερματισμό.

 

Τόσο απλά.

 

Και όχι, δεν έκανα σε κανέναν τους ειδικό σεμινάριο.

 

PS - Ναι, με τα 7 τους ήταν πολύ πιο δύσκολο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" Τα Windows 10 θα κυκλοφορήσουν κατά πάσα πιθανότητα μέσα στο δεύτερο εξάμηνο του 2015."

 

Και γιατί τους έπιασε η κωλοπιλάλα να τα παρουσιάσουν τον Σεπτέμβρη του 2014? Δηλαδή θα κάνουμε κουβέντα για κάτι που θα κυκλοφορήσει σχεδόν σε ένα χρόνο από τώρα?

 

Σωστός ο παίκτης. Θα μας τρολλάρει για 1.5 έτος η ms

 

Και θα ανοίξουμε threads με συζητήσεις του στύλ, windows 10 vs (windows xp, vista, 7, 8, 8.1, 9), taskbar vs metro, προοδευτικούλιδες εναντίον (συντηρητικών/ψυχαναγκαστικών/τεμπέλιδων) aka ο έλληνας δεν αλλάζει ποτέ, θα πλακώσουν και οι linuxάδες aka suck/fuck m$, μάπα security, windows 10 = botnets, και πολλαααα άλλα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο παίκτης. Θα μας τρολλάρει για 1.5 έτος η ms

 

Και θα ανοίξουμε threads με συζητήσεις του στύλ, windows 10 vs (windows xp, vista, 7, 8, 8.1, 9), taskbar vs metro, προοδευτικούλιδες εναντίον (συντηρητικών/ψυχαναγκαστικών/τεμπέλιδων) aka ο έλληνας δεν αλλάζει ποτέ, θα πλακώσουν και οι linuxάδες aka suck/fuck m$, μάπα security, windows 10 = botnets, και πολλαααα άλλα :)

 

Βασικά μας είπες σχεδόν όλες τις πιθανές μελλοντικές συζητήσεις.

Τι περιμένεις δηλαδή? Να ακολουθήσει σιωπή στα φορουμ?

 

Btw και γαμω τις φρατζες έχει ο τύπος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν από όλες τις προβλέψεις των Νοστράδαμων που μαζεύτηκαν, τι κρατάω εγώ (και in my opinion σε όσους αρέσει η τεχνολογία χωρίς στάμπες):

 - Ήθελε ο κόσμος Start menu; Το έχει

 - Σε όσους αρέσει ακόμα το Metro UI; Το έχει (αλλάζει είτε από τη συσκευή αυτόματα είτε χειροκίνητα)
- Ενοποιημένο λογισμικό για όλες τις συσκευές (από κινητά εώς PC); Το έχει
Εαν είναι τόσο γρήγορο και ελαφρύ όσο τα 8 ή ακόμα καλύτερα, τότε νομίζω πως έχουμε ένα πολύ καλό λογισμικό όπου δεν θα υπάρχει λόγος να μην αναβαθμίσει κάποιος.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...