Προς το περιεχόμενο

Το επόμενο λειτουργικό σύστημα της Microsoft είναι τα Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι,αυτο που λες ισχυει. δεν μας εξηγεις ομως απο που προκυπτει το συμπερασμα απο αυτο το γεγονος, οτι ο kernel του 7,δεν ειναι ενας βελτιωμενος kernel του 8

με καις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ετοιμαστείτε για μια ακόμα πατατα λειτουργικό αν ησχύει το ένα καλό ένα όχι .πήδηξαν την καλή 9 έκδοση και πανε φουλ για την πατάτα ξανά !!! :P

 

Πέρα από τη πλάκα ειναι από τις λίγες φορές που προσθέτουν δυνατότητες virtual desktop notifications expose για να δούμε θα κατέβει το developer preview σίγουρα και αν αξίζει ...θα το ζητήσω δώρο από το θείο μου δε θέλω δώρα από την MS χαχαχαχα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,αυτο που λες ισχυει. δεν μας εξηγεις ομως απο που προκυπτει το συμπερασμα απο αυτο το γεγονος, οτι ο kernel του 7,δεν ειναι ενας βελτιωμενος kernel του 8. 

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_kernel

 

http://www.engadget.com/2012/06/20/windows-phone-8-and-windows-8-share-lots-of-code-nt-kernel/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω τι έχεις δει, εγώ από τοοοτε πάντως ξέρω πως ενώ φτιάχνανε ήδη τα windows server 2008 βασίστηκαν σε αυτά για τα win 7... Καμία σχέση με vista δηλαδή. Εκτός αν μας πεις ότι και τα 2008 είχαν ίδιο κερνελ με τα βιστα...

http://www.techhive.com/article/153624/windows_7_under.html

 

απο vista και μετά έχουμε τον ίδιο kernel αλλά με βελτιωσεις.. check και wikipedia για να δεις ότι το version δεν αλλαζει για αυτό τον λόγο. (vista =6, windows7=6.1, windows8=6.2, windows8.1=6.3)

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_NT

 

Οποτε καλά στα ειπε το παλικάρι. Στην ουσια τα vista με όλα τα patches και διορθωσεις που του έκαναν, είναι το μικρό διδυμάκι των windows7 πανω στο οποιο βασιστηκε και βγηκε bug-free.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μολις φετος εκανα την μεταβαση απο XP τα οποια τα ειχα για περιπου 8 χρονισ φορτωμενα Σε WIN 7 64bit τα οποια και πραγματικα παιτανε (16gb memory ssd drive) κσι νομιζω οτι εδω θα μεινω για αλλα 8 χρονια..εχω για ολες μου τις συσκευες drivers δεν εχω κολληματα και μου φαινεται σαν εξαιρετικα σταθερο λειτουργικο που θα ΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΧΡΗΣΗ οπως και τα XP.. Παντως νομιζω οτι τα 64bit ειναι αυτα που αξιζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μολις φετος εκανα την μεταβαση απο XP τα οποια τα ειχα για περιπου 8 χρονισ φορτωμενα Σε WIN 7 64bit τα οποια και πραγματικα παιτανε (16gb memory ssd drive) κσι νομιζω οτι εδω θα μεινω για αλλα 8 χρονια..εχω για ολες μου τις συσκευες drivers δεν εχω κολληματα και μου φαινεται σαν εξαιρετικα σταθερο λειτουργικο που θα ΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΧΡΗΣΗ οπως και τα XP.. Παντως νομιζω οτι τα 64bit ειναι αυτα που αξιζουν...

Αυτός είσαι. Βιάστηκες όμως να πας στα 7. Ασε λίγο χρόνο να τα δοκιμάστούν απο αυτους που βιάζονται και να ωριμάσει ως λειτουργικό! Αλλιως θα έχεις προβλήματα με drivers κτλ. Μην γίνεσαι θύμα και beta-tester της Micro$oft! XP rulez! 

  • Like 23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός είσαι. Βιάστηκες όμως να πας στα 7. Ασε λίγο χρόνο να τα δοκιμάστούν απο αυτους που βιάζονται και να ωριμάσει ως λειτουργικό! Αλλιως θα έχεις προβλήματα με drivers κτλ. Μην γίνεσαι θύμα και beta-tester της Micro$oft! XP rulez! 

 

:blink:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις ότι τα 7 είχαν ίδιο kernel με τα Vista? οκ... what ever... 

 

 

 

ctrl+V στο command promt? Το πρόβλημα κυρίως ήταν το ctrl+C γιατί δε μπορείς ούτε με δεξί κλικ να κάνεις αντιγραφή. Τουλάχιστον επικόλληση γίνεται με δεξί κλικ οπότε κάπως βολεύεσαι αντί για ctrl+V.

 

κάνεις λάθος φυσικά και μπορείς να κάνεις copy δεξί κλικ και πατάς mark. Επιλέγεις το κείμενο που θες και μετά απλά κλικ και το κάνει copy.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...