Προς το περιεχόμενο

Το επόμενο λειτουργικό σύστημα της Microsoft είναι τα Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου φαίνεται τόσο αστείο όλο αυτό με την αρίθμηση :) Τες πα, τα 7 στο νετμπουκ μου πάνε σούπερ παρόλο που είναι παλιό. Λες να τα κάνω 9? (Ασχετο, θέλω μακ :) )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι ελπίδες για ένα καλό λειτουργικό εξανεμίστηκαν αφού πολλοί πιστεύουν την παράδοση του ένα καλό-ένα κακό. Τα 9 που θα ήταν καλά πηδήχτηκαν και πήγαμε στα 10.  :P 

 

Πέρα από την πλάκα το ζήτημα είναι η συμβατότητα και η σταθερότητα για τα παιχνίδια. Όλα τα άλλα τα βρίσκουμε. Όσο λιγότερο βέβαια από το αποκρουστικό metro ui τόσο το καλύτερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι ελπίδες για ένα καλό λειτουργικό εξανεμίστηκαν αφού πολλοί πιστεύουν την παράδοση του ένα καλό-ένα κακό. Τα 9 που θα ήταν καλά πηδήχτηκαν και πήγαμε στα 10.  :P 

 

Πέρα από την πλάκα το ζήτημα είναι η συμβατότητα και η σταθερότητα για τα παιχνίδια. Όλα τα άλλα τα βρίσκουμε. Όσο λιγότερο βέβαια από το απουκρουστικό metro ui τόσο το καλύτερο. 

Μια χαρα καλη δουλεια κανουν στα windows tablet το metro ui!

Εκτος αν μας ενοχλουν και αυτα! :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα καλη δουλεια κανουν στα windows tablet το metro ui!

Εκτος αν μας ενοχλουν και αυτα! :rolleyes:

 

Δεν με ενοχλούν. Στα tablets ας έχει ό,τι θέλει, δεν έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω windows tablet όπως δεν έχω και δικό μου laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενοχλούν. Στα tablets ας έχει ό,τι θέλει, δεν έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω windows tablet όπως δεν έχω και δικό μου laptop.

Εχουν σκοπο να το κανουν καποιοι αλλοι!

Αν δεν εχεις προβλημα με τα windows tablets και δε σε ενοχλουν,οπως υποστηριζεις,τοτε στο μηχανιμα σου περιοριστου στο desktop ui και :X !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βίντεο ο τύπος έχει λυσσάξει οτι το καινούργιο λειτουργικό είναι πολύ παραγωγικό. Κάποιος να μου εξηγήσει από που προκύπτει αυτό το συμπέρασμα; Δηλαδή αν εγώ ας πούμε δουλεύω το photoshop, πώς αυξάνω την παραγωγικότητα μου με τα windows 10? Εκτός αν εννοεί ας πούμε κλεφτές ματιές στο tile του facebook για κανα like ή να κάνω snap ένα παράθυρο του bing.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν σκοπο να το κανουν καποιοι αλλοι!

Αν δεν εχεις προβλημα με τα windows tablets και δε σε ενοχλουν,οπως υποστηριζεις,τοτε στο μηχανιμα σου περιοριστου στο desktop ui και :X !

 

Αυτό έχω κάνει όσο μπορώ. Μου αρέσουν τα 8άρια πολύ για την σταθερότητα τους και την γρηγοράδα τους. Απλά δεν θέλω να βλέπω το metro ui πουθενά μέσα στο desktop ούτε τις απαράδεκτες metro apps, στα tablets πραγματικά ας κάνει ο,τι θέλει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έχω κάνει όσο μπορώ. Μου αρέσουν τα 8άρια πολύ για την σταθερότητα τους και την γρηγοράδα τους. Απλά δεν θέλω να βλέπω το metro ui πουθενά μέσα στο desktop ούτε τις απαράδεκτες metro apps, στα tablets πραγματικά ας κάνει ο,τι θέλει.

 

μια προσπάθεια για την ενοποίηση, φαίνεται ενδιαφέρουσα μόνο που δεν δείχνει την μεριά του κινητού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έχω κάνει όσο μπορώ. Μου αρέσουν τα 8άρια πολύ για την σταθερότητα τους και την γρηγοράδα τους. Απλά δεν θέλω να βλέπω το metro ui πουθενά μέσα στο desktop ούτε τις απαράδεκτες metro apps, στα tablets πραγματικά ας κάνει ο,τι θέλει.

Καντο και κρατα την γνωμη σου για τα metro apps για σενα!

Και δεν ενδιαφερει κανενα τι κανεις με το pc σου και τι ειναι χρησιμο ή οχι για σενα! :mad:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ελπίδες για ένα καλό λειτουργικό εξανεμίστηκαν αφού πολλοί πιστεύουν την παράδοση του ένα καλό-ένα κακό. Τα 9 που θα ήταν καλά πηδήχτηκαν και πήγαμε στα 10.  :P 

 

Πέρα από την πλάκα το ζήτημα είναι η συμβατότητα και η σταθερότητα για τα παιχνίδια. Όλα τα άλλα τα βρίσκουμε. Όσο λιγότερο βέβαια από το αποκρουστικό metro ui τόσο το καλύτερο. 

Οπότε, λες, με την σειρά τους οι χρήστες να "πηδηχτούν από τα Windows 10" (κατά το "θα πηδηχτώ από το παράθυρο"); :P

 

Εν τω μεταξύ είναι η ιδέα μου ή... ;

 

MN58ygM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καντο και κρατα την γνωμη σου για τα metro apps για σενα!

Και δεν ενδιαφερει κανενα τι κανεις με το pc σου και τι ειναι χρησιμο ή οχι για σενα! :mad:

 

Το ίδιο ισχύει και για σένα. Κάνε με ignore. Ο καθένας την προσωπική του άποψη γράφει. Και η προσωπική μου άποψη είναι οτι η πλειοψηφία των metro apps στα windows 8 για το pc είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ! Το γράφω με κεφαλαία επειδή δεν σου αρέσει και πρέπει να βάλω τον σκύλο που δεν έχω να κλαίει ξερω γω.

 

 

 

μια προσπάθεια για την ενοποίηση, φαίνεται ενδιαφέρουσα μόνο που δεν δείχνει την μεριά του κινητού.

 

 

Όποιο βήμα γίνεται προς τα εμπρός είναι θετικό, με ενδιαφέρει να λειτουργούν καλά στο pc αφού σε αυτό χρησιμοποιώ windows. Δεν θα έχω την χαρά να ζήσω την ενοποίηση άμεσα αφού δεν πρόκειται να αγοράσω ποτέ wp στην τωρινή τους μορφή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο ισχύει και για σένα. Κάνε με ignore. Ο καθένας την προσωπική του άποψη γράφει. Και η προσωπική μου άποψη είναι οτι η πλειοψηφία των metro apps στα windows 8 για το pc είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ! Το γράφω με κεφαλαία επειδή δεν σου αρέσει και πρέπει να βάλω τον σκύλο που δεν έχω να κλαίει ξερω γω.

Ασε αυτους που τις χρησιμοποιουν ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ να κρινουν αν ειναι απαραδεχτες ή οχι και ΟΧΙ κατι τυπακια που τα εκανα απλα σκιπ και βγαινουν με τουπε να μας πουν αν ειναι χρησιμα ή οχι!

Και τα windows 8 τα κραζουν,αλλα οι περισσοτεροι απ'αυτους ΔΕΝ τα εχουν χρησιμοποιησει καν!

 

Παρακατω¨:

Και οι περισσοτεροι  ψηφιζαν και εξακολουθουν να ψηφιζουν τους καλυτερους πολιτικους στην Ελλαδα επι ποσα χρονια και οπως ΒΛΕΠΕΙΣ, η χωρα ευημερει αυτη την στιγμη!Αυτο θελεις να μας πει?

Θελει να μου πει ξανα ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ  η γνωμη των πολλων ηταν σωστη,γιατι ειμαι λιγο γκαου και δεν τα πιανω με την πρωτη!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...