Προς το περιεχόμενο

Φωτα led για το αυτοκινητο


k30taas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απεβιωσαν οι crystal vision! Τις ειχα κανα 2 χρονια πανω! Η μια την εχει ακουσει καιρο τωρα αλλα την επισκεύασα τυχαια! (μπορει και την αλλη και να μην το καταλαβα) Τον τελευταιο καιρο καμια φορα δεν αναβε η μια απο τις 2 λαμπες.. συνηθος η δεξια.. Ανοιγα καπο κουναγα επαιζε οσπου μια μερα με το απλο κούνημα δεν αναβε με τιποτα.. την τραβηξα προς τα πισω με το "ελατηριο" στη βαση του φαναριου ακομα κουμπωμενο και μου "εφυγε" μπαινοντας ξανα στη θεση της με δυναμη.. Αναψε! Ξανακολλησε το συρμα και παιζει η λαμπα! Δεν ξερω πως.. εγινε παντως! Το ιδιο συνεβει και με την αριστερη μια μερα αλλα με λιγο κουνημα επαιξε.. δεν ξερω αν εγινε το ιδιο αλλα χτες βγηκε εντελως off και ηταν και ο λογος που εψαξα να δω τι γινεται...

 

Δειτε τις φωτο.. νομιζω φαινεται πως δεν ειναι ετσι το συρματακι απο το εργοστασιο!  Δεν μπορουσα καθαροτερες αυτη τη στιγμη.. αλλα ναι εκει πανω ακουμπαει! 

 

IMG_201601eea5.jpg

IMG_2016013b94.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγινε αλλαγη απο τις κλασσικες αλογονου της Osram σε Philips White Vision, καινουργια σειρα street legal, 4300k "premium" look οπως τις λεει με +60% φως

 

Low Beam Osram Bilux 55/60w H4 

IMG_20160106_001233.jpg

 

Low Beam Philips White Vision 55/60w H4 

IMG_20160114_001553.jpg

 

 

 

High Beam Osram Bilux  55/60w H4 

IMG_20160106_001339.jpg

 

High Beam Philips White Vision 55/60w H4 
IMG_20160114_001601.jpg
 
 
Low Beam Osram Bilux 55/60w H4 
IMG_20160107_180406.jpg
 
Low Beam Philips White Vision 55/60w H4 
IMG_20160107_181258.jpg

 

Γενικα καλυτερο φως απο τις osram σιγουρα οσο αφορα και σε ανοιγμα αλλα και "δυναμη". Φαινεται και στις τελευταιες 2 φωτο το extra φως που εχει η δεσμη. Δεν εχω καταφερει να καταλαβω αν ειναι καλυτερες η οχι απο τις Crystal Vision που ειχα πιο πριν.. Η μεγαλη σκαλα των white vision ειναι λιγο πιο κιτρινη απο τη μικρη και αυτο οφειλεται στο χρωματισμο του γυαλιου της λαμπας οπου ξεκιναει με εντελος διαφανες και φτανει σε γαλαζιο.. 

 

Περιμενω σχολια σας! 

 

ΥΓ: Ναι θα επρεπε να να τα κανω σε ολοισιο τοιχο και ευθεια αλλα πραγματικα δεν εβρισκα ευθεια στην Ηλιουπολη χωρις πολυ φως να το κανω! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σένα το αμάξι δυστυχώς χρησιμοποιεί Η4. κλασσικές λάμπες Η4 στη συμπεριφορά. μεσαία σκάλα πολύ καλή , η μεγάλη για βρούβες. άσε που αν καεί η μεσαία πετάς ολόκληρη τη λάμπα ενω με ξεχωριστές είναι αλλιώς. ωραία πάντως η απόχρωση του χρωματος , στοχεύει στη μεγαλύτερη ορατότητα χωρίς να κουράζει το μάτι. οι philips θέλουν μία διόρθωση ένα κλικ πιο κάτω. το ίδιο αντιμετώπισα με τις extreme power που ήθελαν ριζική ρύθμιση. πάντως σε σχέση με τις osram η διαφορά είναι παραπάνω από εμφανής. βέβαια η osram έχει καινούργια σειρά (nightbreaker unlimited) . με την πρώτης γενιάς nigthbreaker δεν είχα καλή σχέση , τις άφησα μόνο 1 εβδομάδα πάνω. η μεγάλη σκάλα ήταν ανύπαρκτη και σε βροχή ή υγρασία δεν είχες μεγάλη σκάλα, όλο το φως απορροφούνταν από το νερό και την υγρασία. οι white vision είναι ίδιες σε αποχρωση με τις crystal vision. και από απόσταση επίσης. στη θεωρία μπορεί να έχουν μικροδιαφορές αλλά στην πράξη δε θα καταλάβεις κάτι. και αυτό είναι το σημαντικό. έκανες πολύ καλή επιλογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ακριβως το ειπες! Η μεγαλη ειναι για βρουβες! Τις κατεβαζω λιγο αν ειμαι με τη μεγαλη σκαλα γιατι δεν βλεπω τιποτα.. +ομιχλης που τα εχω με τις κλασσικες 55ρες που κιτρινιζουν και ειναι οκ.  Εχει και παραξενα φαναρια το ριμαδι το accent! Στις crystal καηκε η μικρη ενω η μεγαλη ηταν μια χαρα, φαντασου ουτε καν ειχε "μαυρισει" το συρμα ενω ειχαν δουλεψει αρκετα.. Θελω να τις κανω ισως να κοιτανε λιιγο πιο στο πλαι απο οσο ειναι τωρα.. νομιζω παιρνει ανετα  με τοσο φως που βγαζουν στο κεντρο!  Οι extreme power εχει οντως τοσο μεγαλη διαφορα? Night braker εχω δει σε αμαξι φιλου που εμεινε ευχαριστημενος σε σχεση με τις μαμα αλλα δεν ηταν ακριβως αυτο εψαχνα σε "χρωμα" και ενταση. Φυσικα πρεπει να ηταν και η πρωτη σειρα γιατι παει καιρος..  Οσο για την υγρασια και τη βροχη.. γενικα χανεται η h4 νομιζω.. οι white vision φωτιζουν παντως σε σχεση με τις osram και τις crystal ακομα και στο κατακιτρινο-πορτοκαλι φως των δρομων, οχι οπως στο στεγνο αλλα βλεπεις το φως σου στο δρομο! Γενικα μονο και μονο για αυτο ειναι καλυτερες απο τις crystal vision πιστευω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Στις 1/10/2015 στις 10:09 ΠΜ, nick#18 είπε

Αυτο δεν το καταλαβα και εγω ποτε... εχω βαλει 2 σετ απο αυτες.. το ενα το εγραφε, το αλλο οχι... Δεν ξερω το γιατι αλλα δεν στραβονουν καθολου τους απεναντι η μπροστα αν και γενικα λογο "υψους" των φαναριων μουν δεν στραβωνω ευκολα... Στην τελικη.. ακομα και ετσι να ειναι, ποιος θα σου βγαλει τη λαμπα να τη δει? 

Ψάχνοντας το νήμα (γιατί ενδιαφέρομαι να αντικαταστήσω τις λάμπες του Peugeot 206 με LED αν η τεχνολογία είναι ώριμη σήμερα) είδα το παραπάνω και σκέφτηκα ότι, αν έρχομαι από απέναντι και με στραβώσεις και πέσω επάνω σου με 100 (εγώ) + 100 (εσύ) = 200 χλμ/ώρα, δεν χρειάζεται να βγάλω τη λάμπα να τη δώ...

Είμαστε λίγο ασυνείδητοι ή κάνω λάθος; :D

By the way τι γίνεται με τις λάμπες LED για αυτοκίνητα σήμερα; Και προβολείς αλλά και για τις άλλες. Δεν είναι η κατανάλωση αλλά η θερμότητα και ο μπελάς αλλαγής (οι LED λογικά θα κρατάνε πολύ περισσότερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MessengerOfGood είπε

Ψάχνοντας το νήμα (γιατί ενδιαφέρομαι να αντικαταστήσω τις λάμπες του Peugeot 206 με LED αν η τεχνολογία είναι ώριμη σήμερα) είδα το παραπάνω και σκέφτηκα ότι, αν έρχομαι από απέναντι και με στραβώσεις και πέσω επάνω σου με 100 (εγώ) + 100 (εσύ) = 200 χλμ/ώρα, δεν χρειάζεται να βγάλω τη λάμπα να τη δώ...

Είμαστε λίγο ασυνείδητοι ή κάνω λάθος; :D

By the way τι γίνεται με τις λάμπες LED για αυτοκίνητα σήμερα; Και προβολείς αλλά και για τις άλλες. Δεν είναι η κατανάλωση αλλά η θερμότητα και ο μπελάς αλλαγής (οι LED λογικά θα κρατάνε πολύ περισσότερο).

Αναλογα το φαναρι και το αμαξι, αλλα η θερμοτητα δεν σε πειραζει γιατι βγαινουν με ανεμιστηρακι. Η καταναλωση ποικιλει ανα την λαμπα και τα γουστα. Τωρα οσον αφορα εγκατασταση, οι περισσοτεροι σοβαροι ηλεκτρολογοι  περιλαμβανουν κ τοποθετηση κ ρυθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MessengerOfGood είπε

Ψάχνοντας το νήμα (γιατί ενδιαφέρομαι να αντικαταστήσω τις λάμπες του Peugeot 206 με LED αν η τεχνολογία είναι ώριμη σήμερα) είδα το παραπάνω και σκέφτηκα ότι, αν έρχομαι από απέναντι και με στραβώσεις και πέσω επάνω σου με 100 (εγώ) + 100 (εσύ) = 200 χλμ/ώρα, δεν χρειάζεται να βγάλω τη λάμπα να τη δώ...

Είμαστε λίγο ασυνείδητοι ή κάνω λάθος; :D

By the way τι γίνεται με τις λάμπες LED για αυτοκίνητα σήμερα; Και προβολείς αλλά και για τις άλλες. Δεν είναι η κατανάλωση αλλά η θερμότητα και ο μπελάς αλλαγής (οι LED λογικά θα κρατάνε πολύ περισσότερο).

μωρε ουτε στα κωλοφαναρα δεν θα μεινει λαμπα! αλλα το ειχα γραψει αν θυμαμαι καλα περι "νομιμοτητας" που λενε πανω not for legal use in roads κλπ.. 

τωρα.. κεφαλαιο led! οι κινεζιες λιγες ειναι που την παλευουν οντως ως προς τη χρηση με φαναρια που εχουν καθρευτες και συνηθως ειναι ψιλοακριβες λυσεις. Τωρα.. το 206 σε μαμα καταστασεις ειναι ενα απο αυτα με "καθρευτες"εκτος αν εχει τιποτα angel eyes με projector που εχω δει αρκετα να κυκλοφορουν. Στην πρωτη περιπτωση θα ελεγα ασε στην ακρη led (εκτος αν βαλεις της philips με κοστος 200€ περιπου, που ειναι μετρημενες οι δεσμες κλπ και ειναι και γ*μω που τις εχω δει) και βαλε λαμπιτσα τυπου philips white vision/xtreme visio η τιποτα osram night breaker plus. Στην περιπτωση τωρα που υπαρχει προτζεκτορας οτι και να βαλεις αφου θα το κατευθυνει η "μπιλια" θα ειναι οκ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/26/2018 στις 11:31 ΜΜ, nick#18 είπε

μωρε ουτε στα κωλοφαναρα δεν θα μεινει λαμπα! αλλα το ειχα γραψει αν θυμαμαι καλα περι "νομιμοτητας" που λενε πανω not for legal use in roads κλπ.. 

τωρα.. κεφαλαιο led! οι κινεζιες λιγες ειναι που την παλευουν οντως ως προς τη χρηση με φαναρια που εχουν καθρευτες και συνηθως ειναι ψιλοακριβες λυσεις. Τωρα.. το 206 σε μαμα καταστασεις ειναι ενα απο αυτα με "καθρευτες"εκτος αν εχει τιποτα angel eyes με projector που εχω δει αρκετα να κυκλοφορουν. Στην πρωτη περιπτωση θα ελεγα ασε στην ακρη led (εκτος αν βαλεις της philips με κοστος 200€ περιπου, που ειναι μετρημενες οι δεσμες κλπ και ειναι και γ*μω που τις εχω δει) και βαλε λαμπιτσα τυπου philips white vision/xtreme visio η τιποτα osram night breaker plus. Στην περιπτωση τωρα που υπαρχει προτζεκτορας οτι και να βαλεις αφου θα το κατευθυνει η "μπιλια" θα ειναι οκ.. 

Κατάλαβα.

Δεν αξίζει να βάλω LED στο παλιό μου 206 (δεν έχει γίνει καμμιά μετατροπή σε angel eyes ή κάτι άλλο).

Αλλά επειδη περνάει ΚΤΕΟ σε ένα μήνα, και στο προηγούμενο ΚΤΕΟ μου είχαν γράψει, (σαν δευτερεύουσα παρατήρηση που επρεπε να φτιαχτεί όμως) ότι έχει ασθενή δέσμη προβολέων (που μάλλον οφείλεται σε θάμπωμα των φαναριών) μήπως να βάλω κάποια από αυτές τις Philips/Osram που λές; Και ποιά συστήνεις; Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το xenon effect μόνο να δυναμώσει ο φωτισμός και να κρατάνε στο χρόνο.

Για τα φώτα των φρένων αξίζει να βάλω LED? Έχουν άμεσο άναμμα, οπότε ο από πίσω σε βλέπει πιό γρήγορα.

Για τα φλάς άκουσα ότι δεν λειτουργούν σωστά με LED γιατί ο μηχανισμός βασίζεται στην αντίσταση των πυρακτώσεως. Όταν βάλεις LED πρέπει να βάλεις εν σειρά και αντίσταση οπότε δεν έχει νόημα... Σωστό είναι αυτό;

Στις 1/26/2018 στις 11:20 ΜΜ, JimasGR είπε

Αναλογα το φαναρι και το αμαξι, αλλα η θερμοτητα δεν σε πειραζει γιατι βγαινουν με ανεμιστηρακι. Η καταναλωση ποικιλει ανα την λαμπα και τα γουστα. Τωρα οσον αφορα εγκατασταση, οι περισσοτεροι σοβαροι ηλεκτρολογοι  περιλαμβανουν κ τοποθετηση κ ρυθμιση.

Εννοούσα τη θερμότητα που παράγουν οι πυρακτώσεως/αλογόνου...

Γιατί έχουν ανεμιστηράκι οι LED; Κανονικά δεν παράγουν πολύ θερμότητα. Εϊναι τόσο ευαίσθητες στην μικρή άνοδο της θερμοκρασίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, MessengerOfGood είπε

Κατάλαβα.

Δεν αξίζει να βάλω LED στο παλιό μου 206 (δεν έχει γίνει καμμιά μετατροπή σε angel eyes ή κάτι άλλο).

Αλλά επειδη περνάει ΚΤΕΟ σε ένα μήνα, και στο προηγούμενο ΚΤΕΟ μου είχαν γράψει, (σαν δευτερεύουσα παρατήρηση που επρεπε να φτιαχτεί όμως) ότι έχει ασθενή δέσμη προβολέων (που μάλλον οφείλεται σε θάμπωμα των φαναριών) μήπως να βάλω κάποια από αυτές τις Philips/Osram που λές; Και ποιά συστήνεις; Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το xenon effect μόνο να δυναμώσει ο φωτισμός και να κρατάνε στο χρόνο.

Για τα φώτα των φρένων αξίζει να βάλω LED? Έχουν άμεσο άναμμα, οπότε ο από πίσω σε βλέπει πιό γρήγορα.

Για τα φλάς άκουσα ότι δεν λειτουργούν σωστά με LED γιατί ο μηχανισμός βασίζεται στην αντίσταση των πυρακτώσεως. Όταν βάλεις LED πρέπει να βάλεις εν σειρά και αντίσταση οπότε δεν έχει νόημα... Σωστό είναι αυτό;

Εννοούσα τη θερμότητα που παράγουν οι πυρακτώσεως/αλογόνου...

Γιατί έχουν ανεμιστηράκι οι LED; Κανονικά δεν παράγουν πολύ θερμότητα. Εϊναι τόσο ευαίσθητες στην μικρή άνοδο της θερμοκρασίας;

Στο κτεο τα περισσοτερα αυτοκινητα που ξερω λενε "ελλειπή δεσμη φωτος".. δεν ξερω τι φταιει πραγματικα.. Φανταζομαι οτι παιζει ρολο το μεγεθος του φαναριου και ο καθρευτης του αλλα σιγουρα και οι λαμπες. Πριν 2 μηνες πηγα το εταιρικο..renault kangoo 2006.. με λαμπες 3ων ημερων γιατι καηκε η μια και λεμε ας βαλουμε 2 καινουργιες απλες και εχει και την παρατηρηση αυτη απο την προηγουμενη φορα... στο accent 97' το δικο μου με phillips white vision παλι τα ιδια.. στης κοπελας μου getz 2005 παλι με white vision περασε..   Επισης αφου αυτη η βλακεια εκει μετραει lumen αν δεν κανω λαθος.. πως η ενισχυμένη λαμπα που εχει περισσοτερα lumen και οντως στο δρομο εχει πιο πολυ φως,  "κοβεται" στην επιθεώρηση? Τελοσπαντων.. περναει κτεο αρκει να δουλευουν οι λαμπες οποτε μη σκας και πολυ. Δες μονος σου αν σε ικανοποιει η αποδωση των λαμπων και πραξε αναλογα..  

Τωρα λαμπες.. phillips xtreme vision θα προτεινα που δινει +130% φως. Μακροζωία δεν περιμενεις σχεδον απο καμια τετοια λαμπα.. 400-450ωρες περιπου βγαζουν απο οσο λενε. Εγω με το τελευταιο ζευγαρι εβγαλα 2 χρονια αλλα τις προσεχα κιολας (δηλαδη δεν μιζαρω με τα φωτα αναμμενα γιατι αυτο το στιγμιαιο "σκαμπανευασμα" τους κανει ζημια).

Για λαμπες στα φρενα.. αναλογα τι led θα βαλεις.. πηρα απο ebay διαφορες κινεζιες.. καμια δεν ειχε επαρκη φως για να πω οτι αξιζε.. εχει φυσικα και αλλες με το αντιστοιχο αντιτιμο που πρεπει να κανουν καλη δουλεια... Για τα φλας ισχυει αυτο που λες αλλα μπορεις να βαλεις λαμπες για "canbus" αυτοκινητα οπου εχουν προεγκατεστημενη την αντισταση για να διαβαζει τα "watt" το συστημα..  Αυτο που αξιζει παντως ειναι led στην οπισθεν.. η νυχτα μερα αν βαλεις καλες! 

 

Στα αλλα τωρα.. μικροτερη θερμοτητα παραγει το led νομιζω σαν δεσμη αλλα θελει τοπικη ψυξη για τη διοδο του που παραγει φως.. για αυτο και οι ανεμιστηρες.. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το προβλημα προέρχεται απο θαμπωμενα φαναρια γιατι δεν το πας σε κανενα μαστορα για ξεθαμπωμα;;;

Πολυ πιο φτηνα θα σου βγει και δεις και  φως

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, teddy71 είπε

Αν το προβλημα προέρχεται απο θαμπωμενα φαναρια γιατι δεν το πας σε κανενα μαστορα για ξεθαμπωμα;;;

Πολυ πιο φτηνα θα σου βγει και δεις και  φως

Το είχα πάει και σε 1 χρόνο πάλι ήταν το ίδιο θαμπό. Από τη μάνα τους έχουν και μια επίστρωση με UV βερνίκι που με το τρίψιμο φεύγει. 

Στο manual η peugeot λέει: "Οι προβολείς διαθετουν κρύσταλλο από polycarbonate με επίστρωση ενός προστατευτικού βερνικιού. Απαγορεύεται να τους καθαρίζετε με στεγνό πανί ή με συρματάκι, ούτε με απορρυπαντικά ή διαλυτικά προϊόντα. Χρησιμοποιήστε ένα υγρό, μαλακό πανί"

Παρεπιπτοντως δεν χρειάζεται ο μάστορας. Χρησιμοποιείστε οδοντόκρεμα extra whitening με μαλακό πανί... (Καλύτερα να μην την χρησιμοποιείτε για τα δόντια σας αυτή!).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αυτό με την οδοντόπαστα είναι μύθος. Για να ξεθαμπώσεις θέλουν τρίψιμο με 800 γυαλόχαρτο νερού, μετά με 1000αρι και τέλος με 2000. όλα εννοείται νερού γυαλόχαρτα. μετά από αυτά η θαμπάθα θα είναι μεγαλύτερη αλλά μετά το περνάς και ένα χέρι ποιοτικό βερνίκι και γίνεται καινούργιο.

μπορεί επίσης κανείς να αγοράσει το έτοιμα σετ για φανάρια. τα καλλίτερα υποτίθεται είναι της μεγκουάϊαρς και 3Μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

επειδη κι εγω θα παω σε led στα πισω φαναρια αρχικα στην οπισθεν, εχετε να προτεινετε καμια καλη?  τωρα που τα μαυρισα νομιζω επιβαλλεται μια δυνατη λευκη.. για τα πισω πορειας/στοπ το σκεφτομαι λιγο γιατι ειναι και βασικος φωτισμος και αν καουν δεν θα το καταλαβω αμεσα αν δεν το ελεγχω συνεχεια.. οσο για τις μπροστα led πηρα κατι φθηνες c6 τις κρατησα μεχρι που μου αναβοσβηνε η μια μετα απο κανα μηνα τις εστειλα για αντικατασταση και δεν τις ξαναεβαλα ουτε προκειται...κακη δεσμη κυριως και στη βροχη εχαναν πολυ...εβαλα philips extreme vision και ειμαι σχετικα καλυτερα απο τις απλες αλογονου...αν και με Η4 λαμπα και λιγο αδυναμα φωτα στο lanos με αυτες βλεπω λιγο παραπανω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα , έχω βάλει τις απλές c6 σε fabia και είναι πολύ ψηλά , δηλαδή τυφλώνω τους μπροστά , τι μπορώ να κάνω για τις κατεβάσω σε φυσιολογικά και να μήνα ενοχλώ ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, fabiars είπε

Καλησπέρα , έχω βάλει τις απλές c6 σε fabia και είναι πολύ ψηλά , δηλαδή τυφλώνω τους μπροστά , τι μπορώ να κάνω για τις κατεβάσω σε φυσιολογικά και να μήνα ενοχλώ ; 

κι εγω τις εβαλα αυτες Η4... πρεπει να χαμηλωσεις πολυ τα φαναρια σου και να τις γυρνας μεχρι να βρεις την καταλληλη δεσμη σε εναν τοιχο στα 7-8 μετρα.. αλλα δεν αξιζουν κατα την αποψη μου... οτι πληρωνεις παιρνεις... ακουσα για τις philips g7 οτι ειναι καλες αλλα δεν ξερω σιγουρα... περιπου στα 80 ευρω... παντως αυτες οι c6 σε φαναρι με προτζεκτορα και H7 δουλεψαν καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...