Προς το περιεχόμενο

Ο Tim Cook δηλώνει ανοιχτά ότι είναι ομοφυλόφιλος


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προτείνω να γίνουμε όλοι gay, με αυτόν τον τρόπο θα πάψουν αυτοί που πραγματικά είναι να αισθάνονται Special Snowflakes μπας και γλιτώσουμε από τη μουρμούρα τους που είναι χειρότερη από γκόμενας με περίοδο.

 

Είδες βρε φίλε μου... Μια φορά τον μήνα την έχουν, ζούμε μαζί τους καθημερινά και δεν μπορούμε να καταλάβουμε τι τραβάνε... καταλαβες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού το κάναμε cosmopolitan εδω ας γράψω και εγώ

 

αυτοί που έχουν πρόβλημα με αυτούς που δεν εχουν το ίδιο χρώμα, θρησκεία, σεξουαλικές προτιμήσεις, εθνικότητα ή οτιδήποτε άλλο με αυτούς μας έχουν πρήξει τα @@ με τα ρατσιστικά τους και δεν μας ενδιαφέρει η γνώμη τους. Αυτοί που δεν καταλαβαίνουν καν ότι είναι ρατσιστές απαλλάσονται λόγω βλακείας.

 

επίσης αυτοί που έχουν διαφορετικό χρώμα, θρησκεία, σεξουαλικές προτιμήσεις, εθνικότητα ή οτιδήποτε άλλο με εμάς δεν χρειάζεται να βγαίνουν και να το ανακοινώνουν δημόσια καθώς δεν χρειάζεται να μας πρήζουν τα @@ με τα προσωπικά τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η είδηση παίζει σε όλα τα μεγάλα διεθνή δίκτυα.

Πασίγνωστο πρόσωπο από το χώρο της τεχνολογίας
μίλησε σε ένα από τα μεγαλύτερα οικονομικά έντυπα παγκοσμίως.
Αντί να πει για τεχνολογικά ή οικονομικά θέματα μίλησε για την ομοφυλοφιλία του και για τις διακρίσεις λόγω σεξουαλικού προσανατολισμού.

Συνεπώς η είδηση μόνο για τη Μενεγάκη δεν είναι.
(Διότι δεν υπάρχει τίποτα σχετικό με χαριτωμενιές και κουτσομπολιά. Αντίθετα το σπίτι του Μπιλ Γκέιτς και το χωράφι του Ζούκερμπεργκ είναι για τη Μενεγάκη)

Είναι τουλάχιστο παράλογο να επικαλείται κάποιος την ελευθερία του λόγου για να εκφράσει απόψεις υπέρ των διακρίσεων λόγω σεξουαλικού προσανατολισμού.
Επικαλείται ένα θεμελιώδες ανθρώπινο δικαίωμα για να στραφεί εναντίον κάποιου άλλου θεμελιώδους δικαιώματος.


Κατά τα άλλα η προσωπική μου άποψη για τον συγκεκριμένο τύπο παραμένει εξαιρετικά αρνητική. Θεωρώ ότι και ο συγκεκριμένος κόπτεται για τα δικά του δικαιώματα την ίδια ώρα που είναι προσωπικά υπεύθυνος – λόγω της θέσης του – για την καταπάτηση πολλών άλλων δικαιωμάτων και μάλιστα σε βάρος εκατομμυρίων ανθρώπων (ενδεικτικά αναφέρω δικαιώματα σεβασμού στην ιδιωτική ζωή, δικαιώματα εργαζόμενων κλπ). Δεν επεκτείνομαι γιατί είναι άσχετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού το κάναμε cosmopolitan εδω ας γράψω και εγώ

 

 

επίσης αυτοί που έχουν διαφορετικό χρώμα, θρησκεία, σεξουαλικές προτιμήσεις, εθνικότητα ή οτιδήποτε άλλο με εμάς δεν χρειάζεται να βγαίνουν και να το ανακοινώνουν δημόσια καθώς δεν χρειάζεται να μας πρήζουν τα @@ με τα προσωπικά τους.

Τόση πολλή ενόχληση για κάτι που δεν σε ενδιαφέρει; Πόσο δύσκολο είναι απλά να το αγνοήσεις και να πας παρακάτω; 

Εγώ αυτό το πολύ απλό θα έκανα και έτσι δεν θα πρήζοταν και τα @@ μου  :P .

Ο λόγος που κάποιοι νοιώθουν ότι καλό θα ήταν να μιλήσουν για αυτό που είναι (είτε είναι μαύροι, είτε ομοφυλόφιλοι, είτε άθεοι κλπ) είναι διότι κατά καιρούς αυτοί οι άνθρωποι έχουν στιγματιστεί ή καταπιεστεί, είτε κοινωνικά είτε νομικά (ή με όποιο άλλο τρόπο). 

Για σένα μπορεί να είναι τελείως αδιάφορο αλλά για κάποιους άλλους μπορεί να έχει κάποια αξία (και δεν εννοώ φυσικά απλά για το κουτσομπολιό :P ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε με νοιάζει τι είναι ούτε με ενδιαφέρει τι κάνει στο κρεβάτι του, ΑΛΛΑ.... η ομοφυλοφιλία δεν είναι κάτι που το δίνει ο Θεός (για όσους πιστεύουν,... για τους άλλους απλά δεν υπάρχει Θεός) είναι μια προσωπική επιλογή, οπότε αν πιστεύεις δεν μπλέκεις τον Θεό, αν πάλι δεν πιστεύεις, δεν έχεις κανένα δικαίωμα να Του πετάς το μπαλάκι της επιλογής σου.

 

Έτσι απλά.

 

Και εσύ που το ξέρεις ότι ειναι επιλογή; Θα ήθελες να ειναι αλλά μάλλον δεν ειναι. Έτσι γεννιεσαι, δεν γίνεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις κλασσικές ατάκες του στυλ "Το τινάζει το σακάκι" "Το μαστιγώνει το δελφίνι" "Το πάει το γράμμα" κτλ. προστίθεται άλλη μια μετά την σημερινή δήλωση του Tim, "Το λυγίζει το iPhone 6"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος αμφιταλαντεύεται αν πρέπει να εγκαταλείψει το μάταιο τούτο κόσμο δεν έχει παρα να δει πόσο, μα πόσο πίσω ακόμα είμαστε και τι κουβαλάμε στο κεφάλι μας μέχρι να βρούμε αφορμή να το βγάλουμε με τη μορφή οχετού κάποιας φοβίας ή μίσους.

 

Δεν αντιλαμβάνεται λέει ο άλλος γιατί να βγει κανείς "να το διατυμπανίσει" ότι είναι ομοφυλόφιλος. Μεγάλε, τον Martin Luther King που διατυμπάνιζε πως είναι μαύρος τον έχεις ακουστά; Ή για να μη το πάω πιο μακριά, τα παλικάρια που έβγαιναν να διατυμπανίσουν ότι δεν πληρώνουν διόδια; Και γι' αυτούς τα ίδια έλεγες; Ή μήπως αυτοί "είχαν δίκιο";

 

Θα μου πεις αφού δεν είμαι μαύρος εγώ τι με νοιάζει. Και γι' αυτό λέω και γω για το μάταιο τούτο κόσμο. Έχουμε μαζευτεί εδώ τόσοι καυκάσιοι δυτικοί στρέιτ άντρες που από το στριμωξίδι δε μπορούμε να δούμε πέρα απ' τη μύτη μας...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Όποιος αμφιταλαντεύεται αν πρέπει να εγκαταλείψει το μάταιο τούτο κόσμο δεν έχει παρα να δει πόσο, μα πόσο πίσω ακόμα είμαστε και τι κουβαλάμε στο κεφάλι μας μέχρι να βρούμε αφορμή να το βγάλουμε με τη μορφή οχετού κάποιας φοβίας ή μίσους.</p>

<p> </p>

<p>Δεν αντιλαμβάνεται λέει ο άλλος γιατί να βγει κανείς "να το διατυμπανίσει" ότι είναι ομοφυλόφιλος. Μεγάλε, τον Martin Luther King που διατυμπάνιζε πως είναι μαύρος τον έχεις ακουστά; Ή για να μη το πάω πιο μακριά, τα παλικάρια που έβγαιναν να διατυμπανίσουν ότι δεν πληρώνουν διόδια; Και γι' αυτούς τα ίδια έλεγες; Ή μήπως αυτοί "είχαν δίκιο";</p>

<p> </p>

<p>Θα μου πεις αφού δεν είμαι μαύρος εγώ τι με νοιάζει. Και γι' αυτό λέω και γω για το μάταιο τούτο κόσμο. Έχουμε μαζευτεί εδώ τόσοι καυκάσιοι δυτικοί στρέιτ άντρες που από το στριμωξίδι δε μπορούμε να δούμε πέρα απ' τη μύτη μας...</p>

 

Καλά πλάκα κάνεις? Εδώ μιλάμε ότι αν οι gay ήταν οι περισσότεροι τότε θα εξαφανιζομασταν σαν ανθρωπότητα. Ακόμα και αυτός υπάρχει από μια ετεροφυλη σχέση! !!!

 

Αποστολή από το GT-I9195 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ή για να μη το πάω πιο μακριά, τα παλικάρια που έβγαιναν να διατυμπανίσουν ότι δεν πληρώνουν διόδια; Και γι' αυτούς τα ίδια έλεγες; Ή μήπως αυτοί "είχαν δίκιο";

 

 

αυτό πού κολλάει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πλάκα κάνεις? Εδώ μιλάμε ότι αν οι gay ήταν οι περισσότεροι τότε θα εξαφανιζομασταν σαν ανθρωπότητα. Ακόμα και αυτός υπάρχει από μια ετεροφυλη σχέση! !!!

 

Αποστολή από το GT-I9195 με τη χρήση Insomnia App

Ποιος σου 'πε οτι οι gay δεν τεκνοποιουν;

 

Κατα τ'αλλα σε οτι αφορα την ειδηση, η εντυπωση που μου μενει ειναι οτι το Cook το 'ριξε στο attention whoring. Και ειναι κριμα γιατι δεν χρειαζεται τετοιου ειδους διαφημιση η apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλά πλάκα κάνεις? Εδώ μιλάμε ότι αν οι gay ήταν οι περισσότεροι τότε θα εξαφανιζομασταν σαν ανθρωπότητα. Ακόμα και αυτός υπάρχει από μια ετεροφυλη σχέση! !!!

 

Αποστολή από το GT-I9195 με τη χρήση Insomnia App

 

Σου είπε κανείς πως οι gay και οι λεσβίες δεν μπορούν να τεκνοποιήσουν? :P

 

Επιπλέον νομίζω πως το ποσοστό των ομοφυλόφιλων ανθρώπων είναι σχετικά ίδιο αναλογικά με τον πληθυσμό κάθε φορά. Απλά οι εποχές αλλάζουν και δεν νιώθουν πως πρέπει να κρύβονται κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα ιδανικό περιβάλλον !!!

 

Αποστολή από το GT-I9195 με τη χρήση Insomnia App

Tι ιδανικο περιβαλλον;

Υπαρχουν μεθοδοι να τεκνοποιησει ενας ομοφυλοφιλος και φυσικα υπαρχει και η πατροπαραδοτη μεθοδος που εφαρμοζεται κατα κορον στις ημερες μας, απο celebrities μεχρι και ανθρωπους της διπλανης πορτας: Παντρευονται και τεκνοποιουν κανονικοτατα με την συζυγο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...