Προς το περιεχόμενο

Ο Tim Cook δηλώνει ανοιχτά ότι είναι ομοφυλόφιλος


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δλδ η προτιμηση μου στο πιτογυρο και οχι στη σαλατα,ειναι επειδη μου το εχουν διδαξει,γι'αυτο θεωρηται ως προτιμηση,αλλιως θα ηταν ελξη?Σοβαρα???

 

Διαβασε λιγο ανθρωπινη ψυχολογια και θα καταλαβεις οτι ο ανθρωπος δεν ακολουθα παντα αυτο που ειναι προορισμενος γονιδιακα ή φυσιολογικα να ακολουθησει,αλλα λογο της "υψηλης" νοημοσηνης και της μεγαλης αλληλεπιδρασης που εχει με το κοινωνικο συνολο που τον περιτριγυριζει αλλαζει πολλα στο τροπο σκεψης και στην συμπεριφορα,ακομη και στις προτιμησεις!Δεν ειναι ασπρο μαυρο!

 

Για ποια υψηλή νοημοσύνη μιλάς; Προσπάθησε να καταλάβεις πως εδώ μιλάμε για ένα βασικό ανθρώπινο ένστικτο.

Ένστικτο, ψάξε την ετυμολογία της λέξης άμα θες μπας και σε βοηθήσει.

 

Εμένα μ'αρέσουν οι γυναίκες από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου και αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει. Αντίστοιχα για ένα φίλο μου που βγήκε πρόσφατα απ'τη ντουλάπα, του αρέσουν οι άντρες. Από τότε που θυμάται τον εαυτό του. Προσπάθησε να το αλλάξει. Συνέχεια προσπαθούσε να τα μπλέξει με κοπέλες. Μια ζωή τον θυμάμαι δυστυχισμένο και δεν ήξερα το λόγο.

 

Άμα κάποιος νιώθει ανασφαλής για την σεξουαλικότητα του και προσπαθεί να παρουσιάσει τους ομοφυλόφιλους ως ανώμαλους, τότε είτε είναι άσχετος με το θέμα είτε βρίσκεται σε άρνηση της ταυτότητας τους.

 

Και τελος,δεν εχει σημασια αν ειναι gay λογο ορμονων ή λογων επιλογων,δεν εχει κανενα νοημα και ουτε ουσια.Και στις δυο περιπτωσεις οτι θελει ας ειναι,φτανει να μη μας τα πριζει και να μη μας το παιζει αδικημενος της κοινωνιας,οχι εν ετη 2014,τουλαχιστον!!!

 

Όσο υπάρχουν ανισότητες θα υπάρχουν και τέτοιου είδους ανακοινώσεις. Το ότι δε τους κρεμάμε όπως κάνουν στις ανατολικές χώρες δε σημαίνει πως τους φερόμαστε σαν ισότιμα μέλη της κοινωνίας.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 709
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Δεν θα το κλείσω, γιατί αυτό επιθυμούν μερικοί. 

 

Αν δεν έχετε να πείτε κάτι, μην το κάνετε. Απλό είναι! 

 

Οι προσωπικές σας αντιπαραθέσεις τελειώνουν εδώ (το λεω για να μη με ρωτάτε μετά με PM γιατί σβήστηκαν μηνύματα).

Για το δικο σου καλο το ειπα.

Εσυ θα κατσεις να τα διαβαζει μεχρι αυριο και θα διαγραφεις,οχι εγω! :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλειστο γιατι θα φτασει στην 100τη σελιδα και προχωραει ακαθεκτη!

 

Τι να πουμε για το θεμα?Να  χαιρεται την ζωη του με οποιο συντροφο θελει,αντε και να του ευχηθουμε και καλους απογονους!

Τι αλλο ...?

 

Βασικά δοκίμασε τη σιωπή μιας και δε το κατέχεις το θέμα. Χρυσός είναι άλλωστε. Άκουσον, επειδή δεν έχει να πει κάτι ο ektor, να κλειδωθεί. Ξαναδιάβασε την είδηση μήπως και καταλάβεις γιατί ο Cook έκανε την όλη κίνηση. Να σε βοηθήσω, δεν ήθελε την ευλογία σου.

 

obi πραγματικά δε σε καταλαβίνω τι θέλεις να μας πεις. Ποιος ο λόγος για όλο το χαμό με τα δικαιώματα που αναφέρεις; Όχι αγαπητέ, δεν υπάρχει δικαίωμα στην ελεύθερη άποψη όταν θίγει αλλουνού δικαιώματα. Αυτά τα δύο μπαίνουν μαζί και όχι ξεχωριστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Για το δικο σου καλο το ειπα.

Εσυ θα κατσεις να τα διαβαζει μεχρι αυριο και θα διαγραφεις,οχι εγω! :P

 

 

 

Δεν είναι κόπος, ένα κλικ κάνω... :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δοκίμασε τη σιωπή μιας και δε το κατέχεις το θέμα. Χρυσός είναι άλλωστε. Άκουσον, επειδή δεν έχει να πει κάτι ο ektor, να κλειδωθεί. Ξαναδιάβασε την είδηση μήπως και καταλάβεις γιατί ο Cook έκανε την όλη κίνηση. Να σε βοηθήσω, δεν ήθελε την ευλογία σου.

 

obi πραγματικά δε σε καταλαβίνω τι θέλεις να μας πεις. Ποιος ο λόγος για όλο το χαμό με τα δικαιώματα που αναφέρεις; Όχι αγαπητέ, δεν υπάρχει δικαίωμα στην ελεύθερη άποψη όταν θίγει αλλουνού δικαιώματα. Αυτά τα δύο μπαίνουν μαζί και όχι ξεχωριστά.

Περιμενω σοβαρη επιστημονικη αναλυση απο τους κατεχοντες του θεματος,οπως και του λογου σου,ΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ,οχι κουβεντες του καφενε οπως γινεται εδωμεσα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπα παιδια σημερα θα βγαλουμε λαυρακι!

Γιατι Jony Ive εκανες το iOS 7 πολυχρωμο? Ροζ κοκκινο πρασινο μπλε, ε? Τα χρωματα του ουρανιου τοξου μηπως?

 

Τροφη για σκεψη παιδια τωρα που γυριζει , μοιράζω γνωση

 

Μωρε καλα κανω εγω και εχω WP , βαζω μαυρο background..ετσι..αντριλα

Ωρα ειναι να μας βγει και ο Belfiore της Ms, σαν τον Cook , οχι τιποτα αλλο αλλα Belfiore σημαινει "ομορφο λουλουδι" και εχει και την φρατζα... βρε λες?

 

Αμα γινει τιποτα τετοιο θα πεταξω τα smartphones θα παρω vhf ασυρματο σαν και αυτον που ειχαν οι Dukes of hazard μεσα στο αμαξι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βία της απόλυσης είναι το τελευταίο πράγμα που κανείς θα πεερίμενε από ανθρώπους που εμφανίζονται ως αδύναμοι.

Μάλλον δεν είναι έτσι, καμιά φορά δεν είναι εκείνοι οι αδύναμοι και οι άλλοι οι δυνατοί.

Μάλλον τα μυαλά είναι απλώς στραβά και οι νοοτροπίες είναι εμφανείς.

 

Ελπίζω ο obi να παραμείνει σταθερός στις απόψεις του περί ελευθερίας λόγου και όταν απολύσουν τον Tim λόγω των δηλώσεών του (που δεν... αλλά λέμε τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπα παιδια σημερα θα βγαλουμε λαυρακι!

Γιατι Jony Ive εκανες το iOS 7 πολυχρωμο? Ροζ κοκκινο πρασινο μπλε, ε? Τα χρωματα του ουρανιου τοξου μηπως?

 

Τροφη για σκεψη παιδια τωρα που γυριζει , μοιράζω γνωση

 

Ροζ, φούξια, παρδαλά χρωματάκια.. λέω εγώ τώρα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω σοβαρη επιστημονικη αναλυση απο τους κατεχοντες του θεματος,οπως και του λογου σου,ΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ,οχι κουβεντες του καφενε οπως γινεται εδωμεσα

 

λολ, μιλάς για καφενειακή σύζητηση και επιστημονικά στοιχεία εσύ που με έχεις πνίξει στην αρλούμπα; Δική σου υποχρέωση είναι όχι δική μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

obi πραγματικά δε σε καταλαβίνω τι θέλεις να μας πεις. Ποιος ο λόγος για όλο το χαμό με τα δικαιώματα που αναφέρεις; Όχι αγαπητέ, δεν υπάρχει δικαίωμα στην ελεύθερη άποψη όταν θίγει αλλουνού δικαιώματα. Αυτά τα δύο μπαίνουν μαζί και όχι ξεχωριστά.

Βασικά δε θέλω να πω σε όλους, ευτυχώς άλλοι καταλαβαίνουν άλλοι όχι.

Πάντα συμβαίνει αυτό να μην καταλαβαίνουν όλοι αμέσως, ακόμα και σε πιο επιστημονικά φόρα.

 

Ευτυχώς δεν έχω καμία ανάγκη να ξανασκεφτώ τίποτε που αφορά την ελευθερία στην έκφραση γνώμης

γιατί ευτυχώς για μένα υπάρχει ευρεία συμφωνία ως προς αυτό τόσο στην επιστημονική κοινότητα

όσο και στο πολιτικό σύστημα.

 

Δυστυχώς για τις απόψεις των αμοφυλόφιλων,

οι ίδιοι οι ομοφυλόφιλοι ασκούν συστηματικό Bullying και lobbying

ένα θύμα των οποίων έπεσε και ο πρώην CEO της Mozilla.

 

Και δυστυχώς για τις απόψεις τνω ομοφυλόφιλων

δεν είναι ο γάμος δικαίωμα γενικά και αόριστα,

και δε μου καίγεται καρφί αν το δεχτείτε ορισμένοι λίγοι αυτό εδώ μέσα

από τη στιγμή που υπάρχει έγκυρη βάση περί αυτού.

 

Και δυστυχώς δε μπορεί ένας CEO που μιλάει αβίαστα για την ιδιωτική του ζωή σε σχέση με την επαγγελματική του θέση, αυτός να είναι ο καλός

και ο άλλος ο CEO της Mozilla που στην ιδιωτική του ζωή είχε μια νομιμη και πολιτικά ως έκρινε υπεύθυνη δραστηριότητα την οποία και διατήρησε μιακριά από την εργασία του, εκείνος να είναι και κακός και να χάνει τη δουλειά του χάρις - ω ειρωνεία - σε εκείνους που ασκούν το bullying στο όνομα της αδυναμίας τους.

 

Τέλος πάντων,

το δικαίωμα της γνώμης είναι αδιαπραγμάτευτο

και εγκλήματα γνώμης δεν υφίστανται στο σύγχρονο δημοκρατικό κόσμο.

Ο καθένας μπορεί να διώκεται για τις πράξεις του και μόνον,

αλοίμονο όχι για την κοσμοθεωρία του.

Ο,τιδήποτε άλλο είναι φασιστικό και λυπάμαι αν κάποιοι σκέφτονται διαφορετικά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ, μιλάς για καφενειακή σύζητηση και επιστημονικά στοιχεία εσύ που με έχεις πνίξει στην αρλούμπα; Δική σου υποχρέωση είναι όχι δική μου.

Οταν μιλαμε για ομοφυλοφιλια,δε ειναι κατι που μπορεις να το στηριξεις με στοιχεια,γιατι απλα σοβαρα και επαληθευμενα επιστημονικα στοιχεια για το τι προκαλει την ομοφυλοφιλια,δεν υπαρχουν ακομη!

Οποταν μη το παιζετε και καλα ενημερομενοι και καλα σχετικοι με το θεμα και ψαγμενοι,γιατι δεν ειστε!

 

Και οσες αρλουμπες λεω εγω,αλλες τοσες λετε και εσεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δεν είναι ο γάμος δικαίωμα γενικά και αόριστα,

και δε μου καίγεται καρφί αν το δεχτείτε ορισμένοι λίγοι αυτό εδώ μέσα

από τη στιγμή που υπάρχει έγκυρη βάση περί αυτού.

 

 

Θα μας πεις ποιοι ειναι οι όροι και οι προϋποθέσεις για τον γάμο; Ή μήπως η "έγκυρη βάση" την οποία επικαλείσαι είσαι εσυ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τιδήποτε άλλο είναι φασιστικό και λυπάμαι αν κάποιοι σκέφτονται διαφορετικά.

 

Έτσι μπράβο, δημοκρατικά. Πως καταφέρνεις και αυτοαναρείσαι σε μια πρόταση, μόνο εσύ ξέρεις.

 

Οταν μιλαμε για ομοφυλοφιλια,δε ειναι κατι που μπορεις να το στηριξεις με στοιχεια,γιατι απλα σοβαρα και επαληθευμενα επιστημονικα στοιχεια για το τι προκαλει την ομοφυλοφιλια,δεν υπαρχουν ακομη!

Οποταν μη το παιζετε και καλα ενημερομενοι και καλα σχετικοι με το θεμα και ψαγμενοι,γιατι δεν ειστε!

 

Και οσες αρλουμπες λεω εγω,αλλες τοσες λετε και εσεις!!!

 

Καλά, πήγαινε παίξε τώρα με τα playmobile σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...