Προς το περιεχόμενο

Ο Tim Cook δηλώνει ανοιχτά ότι είναι ομοφυλόφιλος


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 709
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Just4Fun, ειναι τρομερο πως μπορεις και εξισωνεις την ελξη/επιθυμια για το πρωκτικο/στοματικο σεξ μεταξυ ετεροφυλοφιλων με  την νεκροφιλια κλπ.

 

Mε την ιδια λογικη ειναι τρομερο πως μπορεις και εξισωνεις την ελξη επιθυμια μεταξυ ομοφυλοφιλων και ετεροφυλοφιλων, θα σου πει καποιος. Και θα εχει δικιο. Αυτο ζηταω τοσες σελιδες, ποια ειναι αυτη η αντικειμενικη γραμμη η οποια διαχωριζει τους ετεροφυλοφιλους απτους υπολοιπους που αποκαλεις ανωμαλους? Θα σου πω εγω, καμια. Απλα την ομοφυλοφιλια την αποδεχτηκες πλεον, μια και βρισκεται παντου γυρω μας.

 

Ακομα να μας πεις τι σπουδασες (αυτο "που εχεις σπουδασει εξω" οπως ειπες και εχει σχεση με "βιολογικα λημερια") και σε κανει να θεωρεις οτι η ομοφυλοφιλια ειναι "ψυχολογικο προβλημα που χρηζει θεραπειας", κατι που η συντριπτικη πλειοψηφια της επιστημης δεν αποδεχεται.

Το τι σπουδασα τι σημασια εχει? (το εχω αναφερει btw, αλλα still). Το οτι ειναι ψυχολογικο ειναι αποδεκτο. Αν ηταν γονιδιακο, τοτε ολα τα διδυμα αφου εχουν πανομοιοτυπο DNA θα επρεπε αν ειχαν την ιδια σεξουαλικη συμπεριφορα.

Το αν αποτελει προβλημα ειναι υπο αμφισβητηση (το ανεφερα ηδη αλλωστε), καθως προβλημα θεωρειται οταν η συμπεριφορα που συνεπαγεται των σεξουαλικων σου προτιμησεων θεωρειται αντικοινωνικη ή / και παρανομη. Για παραδειγμα ο επιδειξιας προκυπτει απο ψυχολογικες καταστασεις, ομως αποτελει ψυχολογικο προβλημα γιατι εχει μη αποδεκτη συμπεριφορα.

Όταν καποιος απο μια μειωνοτητα βγει και πει ότι είναι περιφανος είναι cool αμα καποιος πει είμαι περιφανος που είμαι straight η ελληνας τον περνουν με τις πετρες είναι ρατσιστις κτλ.οτι ναναι...διπλα στανταρ

Και τους δυο ηλιθιους θα τους χαρακτηριζα, μιας και κανενα απο τα παραπανω δεν ειναι επιλογη για να εισαι περηφανος. Το "ειμαι χαρουμενος που ειμαι gay / Ελληνας w/e" ειναι το σωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Just4Fun, μας κάλυψες σε αυτό το topic, δεν θέλουμε άλλο, ευχαριστούμε.

 

:)

ειπα να το υπενθυμίσω. 

 

Επισης η συζητηση επαψε να εχει σχεση με την ειδηση και τον Τιμ Κουκ καμια 20αρια σελιδες πίσω.πιο πολυ ταιριαζει στο μπλα μπλα. Ισως καλυτερα να συνεχιστει εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just4fun, γραφω αυτο:

 

Just4Fun, ειναι τρομερο πως μπορεις και εξισωνεις την ελξη/επιθυμια για το πρωκτικο/στοματικο σεξ μεταξυ ετεροφυλοφιλων με  την νεκροφιλια κλπ.

 και εσυ απο το πουθενα για να αποφυγεις να απαντησεις  , μπλεκεις και την ομοφυλοφιλια:

Mε την ιδια λογικη ειναι τρομερο πως μπορεις και εξισωνεις την ελξη επιθυμια μεταξυ ομοφυλοφιλων και ετεροφυλοφιλων, θα σου πει καποιος. Και θα εχει δικιο. Αυτο ζηταω τοσες σελιδες, ποια ειναι αυτη η αντικειμενικη γραμμη η οποια διαχωριζει τους ετεροφυλοφιλους απτους υπολοιπους που αποκαλεις ανωμαλους? Θα σου πω εγω, καμια. Απλα την ομοφυλοφιλια την αποδεχτηκες πλεον, μια και βρισκεται παντου γυρω μας.

Κανε αλλη μια προσπαθεια να απαντησεις γιατι εξισωνεις την ελξη/επιθυμια για το πρωκτικο/στοματικο σεξ μεταξυ ετεροφυλοφιλων με την νεκροφιλια κλπ.

 

Το τι σπουδασα τι σημασια εχει? (το εχω αναφερει btw, αλλα still). Το οτι ειναι ψυχολογικο ειναι αποδεκτο. Αν ηταν γονιδιακο, τοτε ολα τα διδυμα αφου εχουν πανομοιοτυπο DNA θα επρεπε αν ειχαν την ιδια σεξουαλικη συμπεριφορα.

Το αν αποτελει προβλημα ειναι υπο αμφισβητηση (το ανεφερα ηδη αλλωστε), καθως προβλημα θεωρειται οταν η συμπεριφορα που συνεπαγεται των σεξουαλικων σου προτιμησεων θεωρειται αντικοινωνικη ή / και παρανομη. Για παραδειγμα ο επιδειξιας προκυπτει απο ψυχολογικες καταστασεις, ομως αποτελει ψυχολογικο προβλημα γιατι εχει μη αποδεκτη συμπεριφορα.

Εχει σημασια τι εχεις σπουδασει , γιατι πραγματικα ειναι τρομερο αν εχεις σπουδασει κατι σχετικο(οπως ειπες) να θεωρεις οτι η ομοφυλοφιλια ειναι "ψυχολογικο προβλημα που χρηζει θεραπειας" ή οτι 2 διδυμα εχουν το ιδιο ακριβως DNA(κατι που ειναι ψεμα και δεν ισχυει, αλλα λογικα να καταφευγεις σε ψεμματα για να στηριξεις τη σαθρα επιχειρηματολογια σου), "αλλα ο ενας μπορει να ειναι ομοφυλοφιλος και ο αλλος οχι, αρα δεν ειναι γενετικο "κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just4fun, γραφω αυτο:

 

 και εσυ απο το πουθενα για να αποφυγεις να απαντησεις  , μπλεκεις και την ομοφυλοφιλια:

Κανε αλλη μια προσπαθεια να απαντησεις γιατι εξισωνεις την ελξη/επιθυμια για το πρωκτικο/στοματικο σεξ μεταξυ ετεροφυλοφιλων με την νεκροφιλια κλπ.

 

Σοβαρα τωρα, εχω απαντησει σε ΟΛΑ τα quote απο 300 διαφορετικα ατομα, και καταληγεις στο συμπερασμα οτι αποφευγω να απαντησω? Δεν μπορει, μου κανεις πλακα. 

 

Τελοσπαντων, ας σου αντιστρεψω εγω την ερωτηση. Αφου φανταζομαι θεωρεις τους νεκροφιλους ανωμαλους / ψυχολογικα διαταραγμενους η οτι αλλο τους θεωρεις, τι ειναι αυτο που σε κανει και τους διαφοροποιεις απο την ελξη / επιθυμια για στοματικο / πρωκτικο μεταξυ ετεροφυλοφιλων, και γιατι αυτο το κατι που θα χρησιμοποιεισεις για να τους διαφοροποιεισεις δεν το χρησιμοποιεις και στους ομοφυλοφιλους?

 

Κατι ασχετο, το οποιο μαλλον δεν εχεις καταλαβει, το πρωκτικο / στοματικο / χειροκινητο / μηλοπιτα / τριψιμο στο πατωμα και λοιπες κατηγοριες ικανοποιησης και αυτοικανοποιησης αποτελουν το ιδιο πραμα. Δεν νοιωθεις ερωτικη ελξη για τον πρωκτο ουτε για την παλαμη σου ουτε για το πατωμα, συμφωνουμε? 

 

Εχει σημασια τι εχεις σπουδασει , γιατι πραγματικα ειναι τρομερο αν εχεις σπουδασει κατι σχετικο(οπως ειπες) να θεωρεις οτι η ομοφυλοφιλια ειναι "ψυχολογικο προβλημα που χρηζει θεραπειας" ή οτι 2 διδυμα εχουν το ιδιο ακριβως DNA(κατι που ειναι ψεμα και δεν ισχυει, αλλα λογικα να καταφευγεις σε ψεμματα για να στηριξεις τη σαθρα επιχειρηματολογια σου), "αλλα ο ενας μπορει να ειναι ομοφυλοφιλος και ο αλλος οχι, αρα δεν ειναι γενετικο "κλπ.

 

Τα μονοζυγωτικα διδυμα προφανως και εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο DNA, ουσιαστικα προκειται για "διχοτομηση" του ωαριου, χοντρικα οπως αναπαραγονται τα προτοζωα. Kαι τα δυο προερχονται απο το ιδιο σπερμα και το ιδιο ωαριο, σε αντιθεση με τα fraternal διδυμα (δεν ξερω στα Ελληνικα πως λεγονται, δυοζυγωτικα ισως?). Τωρα λοιπον που εσυ λες ψεμματα (ειτε εχεις αγνοια ?) για να με αποκαλεσεις ψευτη, πως να την αποκαλεσω την δικια σου επιχειρηματολογια?

 

Οποτε αν παρουμε μονοζυγωτικα διδυμα (που εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ πανομοιοτυπο DNA), και το ενα ειναι ομοφυλοφιλο ενω το αλλο οχι (ας πουμε οτι ειναι νεκροφιλο, ετσι για να βαλουμε πιπερακι) δεν ειναι προφανες οτι δεν ειναι γονιδιακο το θεμα?

 

Και επειδη συνεχεια επαναλαμβανεις για επιστημονικη κοινοτητα, να σε πληροφορησω οτι ναι μεν υπαρχουν πολλοι που οντως ακομα πιστευουν οτι το θεμα ειναι ΚΑΙ γονιδιακο, δεν υπαρχει ομως ουτε ενας που να μη πιστευει οτι ειναι ΚΑΙ ψυχολογικο (περιβαλλον / πως εχεις μεγαλωσει κλπα). Ουσιαστικα, αυτοι που πιστευουν οτι ευθυνονται τα γονιδια, επισης πιστευουν οτι ευθυνεται εξισου και το ψυχολογικο κομματι και οχι αποκλειστικα τα γονιδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα τωρα, εχω απαντησει σε ΟΛΑ τα quote απο 300 διαφορετικα ατομα, και καταληγεις στο συμπερασμα οτι αποφευγω να απαντησω? Δεν μπορει, μου κανεις πλακα. 

 

Τελοσπαντων, ας σου αντιστρεψω εγω την ερωτηση. Αφου φανταζομαι θεωρεις τους νεκροφιλους ανωμαλους / ψυχολογικα διαταραγμενους η οτι αλλο τους θεωρεις, τι ειναι αυτο που σε κανει και τους διαφοροποιεις απο την ελξη / επιθυμια για στοματικο / πρωκτικο μεταξυ ετεροφυλοφιλων, και γιατι αυτο το κατι που θα χρησιμοποιεισεις για να τους διαφοροποιεισεις δεν το χρησιμοποιεις και στους ομοφυλοφιλους?

 

Κατι ασχετο, το οποιο μαλλον δεν εχεις καταλαβει, το πρωκτικο / στοματικο / χειροκινητο / μηλοπιτα / τριψιμο στο πατωμα και λοιπες κατηγοριες ικανοποιησης και αυτοικανοποιησης αποτελουν το ιδιο πραμα. Δεν νοιωθεις ερωτικη ελξη για τον πρωκτο ουτε για την παλαμη σου ουτε για το πατωμα, συμφωνουμε? 

(μονος σου λες οτι αποφευγεις να απαντησεις. Λες "ας αντιστρεψω την ερωτηση" αποφευγοντας να απαντησεις)

Τριτη προσπαθεια:

Μπορεις να απαντησεις γιατι εξισωνεις την ελξη/επιθυμια για το πρωκτικο/στοματικο σεξ μεταξυ ετεροφυλοφιλων με την νεκροφιλια κλπ;

 

Εσυ ειπες αρχικα οτι οι ομοφυλοφιλοι ειναι "ανωμαλοι/ψυχολογικα διαταραγμενοι" γιατι επιθυμουν σεξ που δεν μπορει να αποφερει απογονους. Αυτο θεωρεις οτι ειναι η ειδοποιος διαφορα σε σχεση με την επιθυμια για κολπικο,ετεροφυλοφιλικο σεξ.

Ετσι θεωρεις οτι αυτοι που νιωθουν ελξη/επιθυμια για το πρωκτικο/στοματικο σεξ ειναι "ανωμαλοι/ψυχολογικα διαταραγμενοι".

Μπορεις λοιπον να απαντησεις γιατι εξισωνεις την ελξη/επιθυμια για το πρωκτικο/στοματικο σεξ μεταξυ ετεροφυλοφιλων με την νεκροφιλια κλπ;

 

 

Τα μονοζυγωτικα διδυμα προφανως και εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο DNA, ουσιαστικα προκειται για "διχοτομηση" του ωαριου, χοντρικα οπως αναπαραγονται τα προτοζωα. Kαι τα δυο προερχονται απο το ιδιο σπερμα και το ιδιο ωαριο, σε αντιθεση με τα fraternal διδυμα (δεν ξερω στα Ελληνικα πως λεγονται, δυοζυγωτικα ισως?). Τωρα λοιπον που εσυ λες ψεμματα (ειτε εχεις αγνοια ?) για να με αποκαλεσεις ψευτη, πως να την αποκαλεσω την δικια σου επιχειρηματολογια?

 

Οποτε αν παρουμε μονοζυγωτικα διδυμα (που εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ πανομοιοτυπο DNA), και το ενα ειναι ομοφυλοφιλο ενω το αλλο οχι (ας πουμε οτι ειναι νεκροφιλο, ετσι για να βαλουμε πιπερακι) δεν ειναι προφανες οτι δεν ειναι γονιδιακο το θεμα?

Μια χαρα, το περιορισες στα μονοζυγωτικα διδυμα. Συμφωνουμε σε αυτο.

 

Εκει που διαφωνουμε ομως ειναι οτι θα επρεπε αν το ενα μονοζυγωτικο διδυμο ειναι ομοφυλοφιλο, θα επρεπε να ειναι και το αλλο.

Δεν ξερεις οτι πχ τα ομοζυγωτικα διδυμα δεν παρουσιαζουν παντα τα ιδια χαρακτηριστικα/ασθενειες κλπ; Δεν ξερεις οτι το DNA αλλαζει οπως μεγαλωνουν;

 

 

Δεν ξερεις οτι η επιστημη(η πλειονοτητα τουλαχιστον) δεν θεωρει οτι η ομοφυλοφιλια ειναι "ψυχολογικο προβλημα που χρηζει θεραπειας" ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(μονος σου λες οτι αποφευγεις να απαντησεις. Λες ας αντιστρεψω την ερωτηση)

Τριτη προσπαθεια:

Μπορεις να απαντησεις γιατι εξισωνεις την ελξη/επιθυμια για το πρωκτικο/στοματικο σεξ μεταξυ ετεροφυλοφιλων με την νεκροφιλια κλπ;

 

Εσυ ειπες αρχικα οτι οι ομοφυλοφιλοι ειναι "ανωμαλοι/ψυχολογικα διαταραγμενοι" γιατι κανουν σεξ που δεν μπορει να αποφερει απογονους. Αυτο θεωρεις οτι ειναι η ειδοποιος διαφορα σε σχεση με το κολπικο,ετεροφυλοφιλικο σεξ.

Ετσι θεωρεις οτι αυτοι που νιωθουν ελξη/επιθυμια για το πρωκτικο/στοματικο σεξ ειναι "ανωμαλοι/ψυχολογικα διαταραγμενοι".

Μπορεις λοιπον να απαντησεις γιατι εξισωνεις την ελξη/επιθυμια για το πρωκτικο/στοματικο σεξ μεταξυ ετεροφυλοφιλων με την νεκροφιλια κλπ;

Mα δεν καταλαβαινω τι εννοεις εξισωνω? Που / πως / ποτε την εξισωσα? Σου απαντησα πολλακις, οτι η ερωτικη επιθυμια δεν εχει να κανει με τον πρωκτο / στομα / παλαμη / πεζοδρομιο. Νοιωθεις ερωτικη επιθυμια για την Χ γυναικα, και διαλεγεις εναν απο τους παραπανω τροπους για να την ικανοποιησεις. 

 

Επισης οχι, δεν ειπα οτι το θεμα ειναι το αν μπορεις να αποφερεις απογονους (ισως το γραψα λαθος, ισως το διαβασες λαθος). Ειναι οτι νοιωθεις ερωτικη ελξη για κατι με το οποιο δεν μπορεις να κανεις απογονους. 

 

Θες τωρα να μου απαντησεις και συ στο αντιστοιχο / αντιστροφο ερωτημα μου? Γιατι τους νεκροφιλους τους θεωρεις ανωμαλους και ψυχολογικα ασταθης / παρανοικους οτιδηποτε ενω τους ομοφυλοφιλους οχι? Πριν μιλησεις για συγκαταθεση, ας πουμε οτι ο νεκρος εχει δωσει προ θανατου το OK στον συζηγο του / της, αρα υπαρχει επιθυμια και απτις 2 πλευρες 

 

 

Μια χαρα, το περιορισες στα μονοζυγωτικα διδυμα. Συμφωνουμε σε αυτο.

Εκει που διαφωνουμε ομως ειναι οτι θα επρεπε αν το ενα μονοζυγωτικο διδυμο ειναι ομοφυλοφιλο, θα επρεπε να ειναι και το αλλο.

Δεν ξερεις οτι πχ τα ομοζυγωτικα διδυμα δεν παρουσιαζουν παντα τα ιδια χαρακτηριστικα/ασθενειες κλπ; Δεν ξερεις οτι το DNA αλλαζει οπως μεγαλωνουν;

Δεν ξερεις οτι η επιστημη(η πλειονοτητα τουλαχιστον) δεν θεωρει οτι η ομοφυλοφιλια ειναι "ψυχολογικο προβλημα που χρηζει θεραπειας" ;

Μα το ΑPA (το οποιο ειναι αυτο που ξεχωρισε την ομοφυλοφιλια απο τις παραφιλιες) αυτο χρησιμοποιει ως κριτηριο. 

 

Τα αλλα που λες, ειναι τα επιγενετικα, και ενω σαφως και ισχυουν, ακριβως αποδυκνειουν το point μου.  Τα επιγενετικα χαρακτηριστικα αλλαζουν ειτε λογω του περιβαλλοντος στο οποιο ζουμε το προκαλει μεταλλαξεις στο DNA μας (τοξικες ουσιες κατα κυριο λογο, οπως ο μολυβδος που χρησιμοποιουνταν πριν λιγες δεκαετιες) ειτε εμεις οι ιδιοι, μεσω των σκεψεων μας (θετικες ή αρνητικες κλπα) μπορουμε να μεταβαλουμε το DNA μας. Και αυτο το τελευταιο κομματι ειναι αυτο που ονομαζουμε το ψυχολογικο. Αρα τελικα που καταληγουμε? Οτι εφοσον δυο ατομα που γεννιουνται με πανομοιοτυπο DNA εχουν διαφορετικο σεξουαλικο προσανατολισμο, αυτο οφειλεται ειτε σε μεταλλαξη λογω εκθεσεως σε τοξικες / χημικες ουσιες, ειτε λογω του περιβαλλοντος στο οποιο μεγαλωσαν. Με λιγα λογια, συμφωνα με αυτο που ο ιδιος λες, ειναι κολλητικο. Σωστα?

 

Οσο για την επιστημη, σου απαντησα και δεν καταλαβαινω γιατι επαναλαμβανεσαι. Ειναι "χωρισμενοι" σε 2 στρατοπεδα, αυτοι που πιστευουν οτι ειναι συνδιασμος γονιδιων ΚΑΙ περιβαλλοντος (αρα, ψυχολογικο) και αυτοι που πιστευουν οτι ειναι μονο το περιβαλλον (αρα ψυχολογικο). 

Οσο για το αν χρηζει θεραπειας, και σε αυτο απαντησα ηδη. Εξαρταται. Το να νοιωθεις ερωτικη ελξη για μια φαλαινα ειναι ακινδυνο (για τους γυρω σου τουλαχιστον, για τον εαυτο σου παιζεται), αλλα χρηζει θεραπειας? Τι να σου πω, οπως το βλεπει κανεις. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διζυγωτικα* just4fun, και όντως στην περίπτωση των μονοζυγωτικων παίζει η φάση γονίδια να ενεργοποιούνται απο εξωτερικους παράγοντες.

Μα συμφωνω, αυτο ειναι το point μου τοσες σελιδες. Ειτε προκειται για μεταλλαξη λογω επιβλαβων ουσιων ειτε για αλλαγη του dna λογω ψυχολογικων θεματων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα δεν καταλαβαινω τι εννοεις εξισωνω? Που / πως / ποτε την εξισωσα? Σου απαντησα πολλακις, οτι η ερωτικη επιθυμια δεν εχει να κανει με τον πρωκτο / στομα / παλαμη / πεζοδρομιο. Νοιωθεις ερωτικη επιθυμια για την Χ γυναικα, και διαλεγεις εναν απο τους παραπανω τροπους για να την ικανοποιησεις. 

 

Επισης οχι, δεν ειπα οτι το θεμα ειναι το αν μπορεις να αποφερεις απογονους (ισως το γραψα λαθος, ισως το διαβασες λαθος). Ειναι οτι νοιωθεις ερωτικη ελξη για κατι με το οποιο δεν μπορεις να κανεις απογονους. 

(ετσι ειπες :"Σου αρεσει ομως το σεξ με οργανισμους με τους οποιους μπορεις να κανεις παιδι. Αυτος ειναι και ο λογος υπαρξης του σεξ αλλωστε. Οταν σε καποιον αρεσει να κανει σεξ με κατσικες λοιπον, υπαρχει γενετικο λαθος.")

 

Παμε ξανα:

οι ομοφυλοφιλοι ειναι "ανωμαλοι/ψυχολογικα διαταραγμενοι" γιατι επιθυμουν σεξ που δεν μπορει να αποφερει απογονους. (συμφωνα με εσενα)

Θεωρεις επισης οτι αυτοι που νιωθουν ελξη/επιθυμια για το πρωκτικο/στοματικο σεξ(σεξ που δεν αποφερει απογονους) ειναι "ανωμαλοι/ψυχολογικα διαταραγμενοι".

 

Γιατι το πρωτο το θεωρεις παθηση; Λογω της ελξης που αναφερεις για ατομα ιδιου φιλου;

Η επιστημη(στην πλειονοτητα της) δεν θεωρει οτι ειναι παθηση ουτε οτι ειναι "ψυχολογικο προβλημα που χρηζει θεραπειας".

Αυτες ειναι δικες σου θεωρησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα συμφωνω, αυτο ειναι το point μου τοσες σελιδες. Ειτε προκειται για μεταλλαξη λογω επιβλαβων ουσιων ειτε για αλλαγη του dna λογω ψυχολογικων θεματων. 

   Αυτο που δεν ειδα να εξηγεις ειναι γιατι θεωρεις οτι η ομοφυλοφυλια αποκλεινουσα συμπεριφορα, ενω παρατηρειται σε παρα πολυ ειδη ζωων.

   Συμφωνα με Wikipedia,  as of 1999, nearly 1,500 species, ranging from primates to gut worms, have been observed engaging in same-sex behaviours; this is well documented in about 500 species.

    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για την επιστημη, σου απαντησα και δεν καταλαβαινω γιατι επαναλαμβανεσαι. Ειναι "χωρισμενοι" σε 2 στρατοπεδα, αυτοι που πιστευουν οτι ειναι συνδιασμος γονιδιων ΚΑΙ περιβαλλοντος (αρα, ψυχολογικο) και αυτοι που πιστευουν οτι ειναι μονο το περιβαλλον (αρα ψυχολογικο). 

Απο ποτε το περιβαλλον σημανει υποχρεωτικα ψυχολογικο, οπως λανθασμενα αναφερεις;

Καρκινο μπορει να προκαλεσουν περιβαντολλογικοι παραγοντες, σημαινει οτι ειναι ψυχολογικο;

Σημαινει οτι ο καρκινος ειναι "ψυχολογικο προβλημα που χρηζει θεραπειας";

 

Απο αυτο και μονο που λες , ειναι εμφανες οτι δεν εχεις ιδεα με την βιολογια,ιατρικη κλπ.

Ακομα βεβαια να αναφερεις τι "σπουδασες εξω".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι αποβλακωθήκατε από την τεχνολογία και ξεχάσατε να είστε άνθρωποι .

 

Επειδη γενικα συμφωνω σε πολλα ποστς που έχω δει κατα καιρους απο σένα, επέτρεψέ μου να πω πως εδώ δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Δεν πρόκειται για κάποιον φουκαριάρη, ούτε ένα εύαλωτο άνθρωπο που χρήζει ειδικης αντιμετώπισης απ'την κοινωνία.

CEO μιας εταιρίας με άγριες καπιταλιστικες πρακτικές. Αμφιβάλλω για τις προθέσεις της δήλωσής του κιολας.

 

Ισότητα. Θα δεχθω τα λεγόμενά του, και θα τον κρίνω ακριβως όπως θα έκρινα τον καθένα.

Το να μου λες είμαι περήφανος που'μαι γκει, μου ηχει το ίδιο σκατα με το είμαι περήφανος Έλληνας, περήφανος Χριστιανος κτλ.

 

Υπάρχουν χιλιάδες λόγοι να'ναι κάποιος περήφανος και να κερδίσεις τον σεβασμο των άλλων γύρω σου: για το ήθος σου, την καλοσύνη, την μόρφωση, την αγάπη και την στήριξη προς φτωχους. Περήφανος που μ'αρέσουν οι φούτσες ή τα γατια όχι. Τίποτε αξιέπαινο, δεν θα χειροκροτήσουμε.

 

Τέτοιες δηλώσεις δεν πρόκειται σε καμια περίπτωση να αλλάξουν την ρατσιστική αντιμετώπιση ντενεκέδων προς γκει άτομα.

Κάθε άλλο, πάτημα τους δίνουν για να βγάλουν χολη. Αν ένα γκει άτομο είναι να αποξενωθει απο ένα πλήθος τέτοιων καραγκιόζηδων, που κρίνουν άτομα απο εκ γενετης (κυρίως) χαρακτηριστικα, ας είναι. Το πρόβλημα το έχουν οι ίδιοι και όχι ο Χ γκει άνδρας. Αν δεν θέλουμε και οι επόμενες γενιες να κουβαλάνε οπισθοδρομικα μυαλα, παιδεία & σεξουαλική αγωγη χρειάζεται.

 

Δεν θέλω καν να αναφερθω στην σάλτσα της μ@λακίας που πέταξε περι δώρο Θεου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...