Προς το περιεχόμενο

Ο Tim Cook δηλώνει ανοιχτά ότι είναι ομοφυλόφιλος


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ερωτηση σου δεν εχει κανενα νοημα γιατι πολυ απλα δεν εχεις καταλαβει τι ειναι η ερωτικη ελξη. Οπως το να αυνανιζεσαι δεν σε κανει παλαμοφυλοφιλο , ετσι και το με ποιον πηγες δεν σε κανει το ενα η το αλλο

 

Κάτσε ρε μεγάλε. Εσύ δε μας έλεγες πριν λίγο ότι ο ομοφυλόφιλος είναι ανώμαλος επειδή δε μπορεί να αναπαραχθεί βάσει της συμπεριφοράς που έχει επιλέξει; (αφήνω κατα μέρος ότι στο αν έχει επιλέξει vs αν είναι γονιδιακό έκανες κωλοτούμπα κάπου στο ενδιάμεσο)

 

Σε ρωτάω λοιπόν αν τα δύο παραδείγματα που έφερα, βάσει της συμπεριφοράς που έχουν επιλέξει και της δυνατότητας αναπαραγωγής που τους αφήνει ή όχι αυτή η συμπεριφορά, είναι ανώμαλα ή όχι.

 

Να σου πω την αλήθεια βέβαια δεν πρόκειται να μου απαντήσεις γιατί ήδη έχεις καταλάβει ότι στριμώχτηκες άσχημα, αλλά δεν πειράζει. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 709
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικά αμφιβάλω πως έχεις πρόθεση να κάνεις κάτι τέτοιο.Από όσα έχουμε δει στο νήμα αυτο που θεωρώ πως προσπαθείς να κάνεις σοβαρά είναι να εκτροχιάσεις το thread προκειμένου να προκαλέσεις αυτοματισμό οφτοπικ απαντήσεων ώστε να συνεχίζεις ανενόχλητος να απανθρωποποιείς την γκέι κοινότητα.Το ευτύχημα σου είναι πως πολλοί τσιμπάνε και αυτό σου δίνει άνεση να συνεχίζεις.

 

Το οτι χρησιμοποιεις πληθυντικο με εκπλησει. Ποιον εκπροσωπεις, την LGBT κοινοτητα? Αν ναι, τοτε οκ, δεν εχω προβλημα με σενα, εχω με ολη την κοινοτητα γιατι οι αποψεις σας ειναι αστειες.  

 

 

Είσαι αυτό που λέμε ένα έντεχνο τρολ το οποίο βρίσκει πρόσφορο έδαφος σε ένα νήμα για την ομοφυλοφιλία προκειμένου να βγάλει όλα τα απωθημένα τα οποία για χ,ψ λόγους δυσκολεύεσαι να βγάλεις ευρύτερα (αν κ ίσως το καταφέρνεις στον άμεσο κύκλο σου) εκεί έξω.

 

Yeap, με την παρεα μου ολη μερα για τους ομοφυλοφιλους συζηταμε. Αλλα για απαντησε μου αγαπητε, χωρις να ξεφυγεις, για ποιο λογο πιστευεις οτι δεν βρισκω προσφορο εδαφος να βγαλουμε ευρυτερα τα απωθημενα μου? Εδω σε θελω...

 

 

 

Το μόνο που απομένει να δούμε είναι τους λόγους για τους οποίους το φτηνό impression management σου σε οδηγεί στην χολή για την LGBT κοινότητα και τον διάλογο που αναπόφευκτα προκαλεί ο CEO  της Apple για αυτή.

 

Με σενα εβγαλα χολη, οχι με την LGBT κοινοτητα. Σεβομαι καθε μορφη διαφορετικοτητας και ισοτητας (including παιδοφιλους κλπα καταπτυσματα οπως τα αποκαλεις εσυ σαν σημαια της ισοτητας), απο κει και περα δεν σημαινει οτι αυτοι οι ανθρωποι δεν εχουν προβλημα. Μπορεις να νοιωθεις ερωτικη ελξη και με τις πετρες αμα σε ευχαριστει, και με τις ευχες μου να παντρευτειτε κιολας (και αμα με καλεσεις θα ερθω και στο γαμο), και εχεις την ελευθερια να κανεις οτι θες, αρκει να μην περιοριζεις τους αλλους. Οπως και εγω εχω την ελευθερια να πιστευω οτι αν γουσταρεις μια πετρα εχεις προβλημα. 

 

 

Είναι πολιτικά καθοδηγούμενη?Είναι θρησκευτικά καθοδηγούμενη?Είναι απλά στη βάση δικής σου προβληματικής θεώρησης η οποία είναι grounded στις προκαταλήψεις και την άγνοια?

 

Ατυχησες. Με θρησκεια και πολιτικη εχουμε χαραξει αντιθετες πορειες. Στο εξηγησα ηδη 3 φορες το προβλημα, αλλα δεν λες ουτε να το καταλαβεις, ουτε να απαντησεις. Με ενοχλει που παλευεις για την αναγνωριση της ισοτητας σου, της ομαλοτητας σου, κατα του ρατσισμου, αλλα ταυτοχρονα δεν αναγνωριζεις τα ιδια δικαιωματα και σε αλλους ανθρωπου που εχουν επισης το ιδιο θεμα με σενα (εχουν διαφορετικο σεξουανατολικο προσανατολισμο). Με λιγα λογια, οπως εσυ παλευεις φαινομενικα κατα του ρατσισμου και υπερ της ισοτητας (γιατι πρακτικα παλευεις κατα του ρατσισμου και υπερ της ΔΙΚΙΑΣ σου ισοτητας, οχι των αλλων), ετσι και γω παλευω κατα της υποκρισιας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε μεγάλε. Εσύ δε μας έλεγες πριν λίγο ότι ο ομοφυλόφιλος είναι ανώμαλος επειδή δε μπορεί να αναπαραχθεί βάσει της συμπεριφοράς που έχει επιλέξει; (αφήνω κατα μέρος ότι στο αν έχει επιλέξει vs αν είναι γονιδιακό έκανες κωλοτούμπα κάπου στο ενδιάμεσο)

 

Με μια λεξη, οχι. Λεω οτι η ελξη και η ευχαριστηση δημιουργηθηκε για να οδηγησει στην αναπαραγωγη. Και ο μονος τροπος να γινει αυτο ειναι με το αντιθετο φυλο (του ιδιου ειδους προφανως). 

 

 

 

Σε ρωτάω λοιπόν αν τα δύο παραδείγματα που έφερα, βάσει της συμπεριφοράς που έχουν επιλέξει και της δυνατότητας αναπαραγωγής που τους αφήνει ή όχι αυτή η συμπεριφορά, είναι ανώμαλα ή όχι.

 

Να σου πω την αλήθεια βέβαια δεν πρόκειται να μου απαντήσεις γιατί ήδη έχεις καταλάβει ότι στριμώχτηκες άσχημα, αλλά δεν πειράζει. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

 

Μα τα παραδειγματα μιλαν για πραξεις οι οποιες οπως ξαναματαειπα δεν εχουν σχεση με το αν εισαι κατι. Παιδοφιλος ΔΕΝ ειναι αυτος που παει με παιδια, αντιστοιχα λεω, το οτι πηγες με γυναικα δεν σημαινει οτι εισαι ετεροφυλοφιλος και το οτι πηγες με αντρα δεν σημαινει οτι εισαι ομοφυλοφιλος. Επειδη η ερωτηση σου φανταζομαι ομως ειανι αλλη, ναι, το να εχεις ερωτικη ελξη με ατομα / πραγματα / ζωα / φυτα / πολεις / χωρες σε κανει αυτο που λεμε ανωμαλο (αν και ακουγεται βαρια εκφραση, μπορεις να χρησιμοποιησεις και πιο ηπιες), και κατα πασα πιθανοτητα προκληθηκε απο ψυχολογικο προβλημα. Το ιδιο για παραδειγμα ισχυει και για ατομα που δεν εχουν καθολου ελξη. Υπηρξα και εγω ενας απο αυτους, και για καποιο διαστημα σταματησα να θελω / να σκεφτομαι το σεξ. Ψυχολογικο προβλημα ηταν και αυτο, και παρολο που εκανα σεξ εκεινη την περιοδο, δεν σημαινει οτι ειμουν OK, γιατι ξαναλεω δεν εχει να κανει με την πραξη αυτη καθεαυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σενα εβγαλα χολη, οχι με την LGBT κοινοτητα. 

 

 

 

Δεν νομίζω.Το γεγονός ότι πχ κάθεσαι κ μας λες πως οι ρωσικές ομοφοβικές πολιτικές που είδαμε στο προηγούμενο λινκ που έδωσα είναι θεμιτές δείχνει την εμπάθεια σου για την γκέι κοινότητα ολιστικά.Ο λόγος που και καλά λες οτι εγώ είμαι εκείνος που σε ενοχλεί είναι διότι είμαι απλά ο μόνος ανοιχτά LGBT που στοχευμένα και ακτιβιστικά προκαλεί την ουσία της ρητορικής σου.

 

Είναι η εμπάθεια σου και η ενόχληση σου με το γεγονός πως ο Cook και ο κάθε Cook προκαλεί δυναμικό διάλογο για την ομοφυλοφιλία και τα δικαιώματα της LGBT κοινότητας αυτό που δεν αντέχεις και επιθυμείς έτσι να εκτροχιάσεις το νήμα με αναφορές γύρω από νεκροφιλίες κοκ.Οι λόγοι για τους οποίους το κάνεις δε τους γνωρίζω αλλά συνήθως από την ακτιβιστική μου εμπειρία οι πιο σύνηθεις είναι τα 2-3 πραγματάκια που σου ανάφερα

 

Αμφιβάλω ότι εσύ θα αποτελείς εξαίρεση σύμφωνα με τις οφτοπικες τρολοπαπατζες που γράφεις προκειμένου να προκαλέσεις αντιδράσεις οι οποίες συμβάλουν στη συνέχιση του defimation μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω.Το γεγονός ότι πχ κάθεσαι κ μας λες πως οι ρωσικές ομοφοβικές πολιτικές που είδαμε στο προηγούμενο λινκ που έδωσα είναι θεμιτές δείχνει την εμπάθεια σου για την γκέι κοινότητα ολιστικά.Ο λόγος που και καλά λες οτι εγώ είμαι εκείνος που σε ενοχλεί είναι διότι είμαι απλά ο μόνος που o μόνος ανοιχτά LGBT και ακτιβιστικά προκαλεί τα παπατζοεπιχειρήματα σου στην βάση τους.

 

Είναι η εμπάθεια σου και η ενόχληση σου με το γεγονός πως ο Cook και ο κάθε Cook προκαλεί δυναμικό διάλογο για την ομοφυλοφιλία και τα δικαιώματα της LGBT κοινότητας αυτό που δεν αντέχεις και επιθυμείς έτσι να εκτροχιάσεις το νήμα με αναφορές γύρω από νεκροφιλίες κοκ.Οι λόγοι για τους οποίους το κάνεις δε τους γνωρίζω αλλά συνήθως από την ακτιβιστική μου εμπειρία οι πιο σύνηθεις είναι τα 2-3 πραγματάκια που σου ανάφερα.Δε νομίζω ότι εσύ θα αποτελείς εξαίρεση σύμφωνα με τις οφτοπικες τρολοπαπατζες που γράφεις προκειμένου να προκαλέσεις αντιδράσεις οι οποίες συμβάλουν στη συνέχιση του defimation μας.

Ξαναγραφεις ομως ΝΟΜΙΖΩ. Και καταρχας δεν εισαι ο μονος που προκαλεις, ισα ισα το ακριβως αντιθετο, ο μονος που δεν απαντας εισαι. Δεν ξερω και δεν μπορω να μιλησω για την LGBT κοινοτητα, αλλα αν οι αποψεις σου ταυτιζονται με αυτες της κοινοτητας τοτε και αυτοι υποκριτες ειναι in my book. Ειναι οπως ξαναειπα αστειο το να παλευεις για την σεξουαλικη ισοτητα οταν εσυ ο ιδιος δεν την αναγνωριζεις. Ουσιαστικα παλευεις για να καλυψεις τον δικο σου ποπο. 

 

Εφοσον λοιπον δεν μου απαντας (και αν τελικα οι αποψεις σου ταυτιζονται με αυτες της LGBT κοινοτητας τοτε ουτε αυτη απανταει) στο αν θεωρεις εναν παιδοφιλο / νεκροφιλο ψυχοπαθη / αρρωστο / ανωμαλο η οχι, και αν εισαι συμφωνως να φτιαξουν και αυτοι ενα αντιστοιχο κινημα (να απαιτουν γαμους , υιοθεσιες κλπα)τοτε σε θεωρω υποκριτη.

 

Τωρα για το οτι βλεπετε (ή βλεπεις, εξαρταται οπως προειπα απτο ποιον αντιπροσωπευεις) παντου μαγισσες τι να σου πω, με κανει να πιστευω οτι η ομοφυλοφιλια δεν ειναι το μονο ψυχολογικο που εχετε, αλλα ειναι και η μανια καταδιωξης

 

Και να πω οτι δεν απανταγες καθολου, θα λεγα οκ, απαξιει, εδω ομως εσυ κοβεις και ραβεις και απαντας σε οτι σε συμφερει, και δεν μιλαω μανω για την παραπανω ερωτηση, αλλα για πολλες, γιατι αναφερεις πραματα και μετα σου διαφευγει να τα τεκμηριωσεις.Και το μονο που καταφερνεις ειναι αυτο ακριβως για το οποιο με κατηγορεις, defimation της lgbt κοινοτητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καταρχας δεν εισαι ο μονος που προκαλεις

 

 

Έτσι μπράβο,baby steps ερχόμαστε λοιπόν σιγά σιγά στο προκείμενο .Άρα δεν αποτελεί το πρόβλημα ο Τοξοβόλος αλλά η γκέι κοινότητα ή έστω μέρος της.Σαφώς και δεν μπορώ να πω ότι εκπροσωπώ πλήρως ή μέχρι κεραίας μια τόσο ετερογενή κοινότητα όπως οι LGBT αλλά σε ότι αφορά το ακτιβιστικό κομμάτι θεωρώ πως έχω καλό insight.

 

Γι αυτό λοιπόν από την εμπειρία μου καταλαβαίνω πως το τρολάρισμα σου και η συνειδητή προσπάθεια σου να εγκλωβίσεις όλους τους υπόλοιπους που δεν έχουν ακτιβιστική εμπειρία σε άσχετα με το γκέι κίνημα ζητήματα καθώς κ σε άσχετα με τα όσα το νήμα calls for εμπίπτει στην στη βάση της ομοφοβία που θέλεις να διαιωνήσεις.

 

Σου είπα και χθές πως το ότι θα μου ρίξεις 2-3 τεμενάδες για το πόσο τάχα μου δήθεν είσαι υπέρ του γάμου κ για μας τι να μας πει όταν στοχευμένα προσπαθείς να προκαλέσεις τρολίστικο αυτοματισμό με γιδο συγκρίσεις και ατελείωτα tantrums γύρω από normalcy και ιστορίες για αγρίους . Κρίνεσαι για την ουσία της ρητορικής σου όπως αυτή ξεδιπλώνεται με την συνεχιζόμενη εμπαθή ενασχολήση σου στο νήμα.

 

Θεός δεν είμαι (αν κ βασικά είμαι τριμέγιστος κατά γενική ομολογία- δεν πιστεύω στον θεό btw, μη μου βγεί κ ρετσινιά ) αλλά τέτοια εμπάθεια έχω αντιμετωπίσει κ συνεχίζω να αντιμετωπίζω από διάφορους που είτε κλαψομουνιάζουν για το πόσο καταπιέζεται η ελευθερία του λόγου τους (όταν στην πραγματικότητα απλά διαμαρτύρονται για το γεγονός πως χάνουν το leverage να απανθρωποποιήσουν) είτε που η γνήσια ομοφοβία τους comes into play. Ε λογικά σε αυτό το συνάφι είσαι κ συ μι θινκς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι μπράβο,baby steps ερχόμαστε λοιπόν σιγά σιγά στο προκείμενο .Άρα δεν αποτελεί το πρόβλημα ο Τοξοβόλος αλλά η γκέι κοινότητα ή έστω μέρος της.Σαφώς και δεν μπορώ να πω ότι εκπροσωπώ πλήρως ή μέχρι κεραίας μια τόσο ετερογενή κοινότητα όπως οι LGBT αλλά σε ότι αφορά το ακτιβιστικό κομμάτι θεωρώ πως έχω καλό insight.

 

Γι αυτό λοιπόν από την εμπειρία μου καταλαβαίνω πως το τρολάρισμα σου και η συνειδητή προσπάθεια σου να εγκλωβίσεις όλους τους υπόλοιπους που δεν έχουν ακτιβιστική εμπειρία σε άσχετα με το γκέι κίνημα ζητήματα καθώς κ σε άσχετα με τα όσα το νήμα calls for εμπίπτει στην στη βάση της ομοφοβία που θέλεις να διαιωνήσεις.

 

Σου είπα και χθές πως το ότι θα μου ρίξεις 2-3 τεμενάδες για το πόσο τάχα μου δήθεν είσαι υπέρ του γάμου κ για μας τι να μας πει όταν στοχευμένα προσπαθείς να προκαλέσεις τρολίστικο αυτοματισμό με γιδο συγκρίσεις και ατελείωτα tantrums γύρω από normalcy και ιστορίες για αγρίους . Κρίνεσαι για την ουσία της ρητορικής σου όπως αυτή ξεδιπλώνεται με την συνεχιζόμενη εμπαθή ενασχολήση σου στο νήμα.

 

Θεός δεν είμαι (αν κ βασικά είμαι τριμέγιστος κατά γενική ομολογία- δεν πιστεύω στον θεό btw, μη μου βγεί κ ρετσινιά ) αλλά τέτοια εμπάθεια έχω αντιμετωπίσει κ συνεχίζω να αντιμετωπίζω από διάφορους που είτε κλαψομουνιάζουν για το πόσο καταπιέζεται η ελευθερία του λόγου τους (όταν στην πραγματικότητα απλά διαμαρτύρονται για το γεγονός πως χάνουν το leverage να απανθρωποποιήσουν) είτε που η γνήσια ομοφοβία τους comes into play. Ε λογικά σε αυτό το συνάφι είσαι κ συ μι θινκς.

Δεν θα απαντησω εξονυχιστηκα, γιατι πρεπει να παω για υπνο, αλλα στο τι συναφι ειμαι, σου απαντησα ηδη. Σεβαστο το να μην με πιστευεις, αλλα μη το γυρναμε συνεχεια εκει γιατι δεν βγαζει καπου. Τροπος να σου αποδειξω οτι πραγματικα ειμαι υπερ του γαμου δεν υπαρχει, οποτε ολο αυτο κουραζει και ειναι αδιεξοδο. 

 

Ρατσιστης σε καμια περιπτωση δεν ειμαι, μισανθρωπος πολυ πιθανον, και προσεξε γιατι πολλοι τα μπερδευουν. Ρατσιστης θα ημουν αν προσπαθουσα να σε μειωσω (εσενα συγκεκριμενα εν προκειμενω) επειδη εισαι gay, πραγμα που δεν κανω. Προσπαθω ομως να σε μειωσω για πραγματα που λες η κανεις, αν αυτα τα θεωρησα αξια χλευασμου. Το ιδιο θα εκανα αν ησουν straight, ολυμπιακος και Πασοκ. Με τους μονους που εχω αυτο που λεμε "ρατσιστικο" προβλημα ειναι με τους θρησκοληπτους.

 

Αυτα ειχα να πω, καλη συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 σου απαντησα ηδη.

 

Τροπος να σου αποδειξω οτι πραγματικα ειμαι υπερ του γαμου δεν υπαρχει

 

Βασικά αυτό  το οποίο λέω είναι ότι  κρύβεσαι και πίσω από την θέση ''είμαι υπέρ του γάμου και για εσάς'' just for the sake of it. Για μένα είναι απλά μέρος της αίολης διαλογικής σου τεχνικής, δεν λέει κάτι. Η απάντηση που όλο μας λες οτι δίνεις δεν έχει να κάνει με τα επιχειρήματα σου- αυτά είναι ανούσια,ανάξια,τρολίστικα και απλά στοχεύουν να προκαλέσουν αντιδράσεις για να δομήσεις ''αντίλογο'' - αλλά  γύρω από το πως προσπαθείς να διαμορφώσεις το διάλογο και το continuity του νήματος ορμώμενος από όσους τσιμπάνε στα άκυρα που λες.

 

Προκαλείς έναν κύκλο σχολίων για το τι είναι ''φυσιολογικό'' λες και αυτό είναι το ζήτημα να πούμε σε ότι αφορά την πάλη που κάνει το LGBT  κίνημα σήμερα και μπλέκεις επί τούτου την βούρτσα με την πούτσα προκειμένου να συνεχίσεις πολύ στοχευμένα να απανθρωποποιείς την κοινότητα την οποία παραδέχτηκες ότι βρίσκεις προκλητική.Ουσιαστικά είναι ένα ξεκατίνιασμα φτηνής κοπής το οποίο φρονώ απαντά στα απωθημένα σου για τους χ,ψ λόγους.

 

Ένας από τους βασικότερους αγώνες που κάνει το γκέι κίνημα δεν είναι να κάτσει να ασχοληθεί για το τι είναι ''φυσιολογικό'' επιστημονικά ακαδημαικά κοκ.Το γκέι κίνημα απαντά με μεγάλη προσήλωση ,αγώνα και αυτοθυσία για τα ζητήματα που άπτονται των δικαιωμάτων και της ισότητας. Το γεγονός ότι σου έχει κολλήσει η βελόνα για το scientific normalcy τι να μας πει?Αυτό δεν αφορά  το LGBT κίνημα.

 

Αυτό που αφορά όμως το γκέι κίνημα είναι το τι είναι κοινωνικά αποδεκτο ''φυσιολογικό'' in the long run.Προκαλώντας τις ετεροκανονικές παπάτζες ,κανόνες και νόμους προσπαθούμε και σταδιακά  καταφέρνουμε να καταστήσουμε την ομοφυλοφιλία κοινωνικά αποδεκτή...κανονικοποιημένη πως το λένε. Ε αυτό εσένα και του υπόλοιπου απανθρωποποιητικού συναφιού σας κάθετε άσχημα για αυτό και μας έχεις ζαλίσει τον έρωτα με όλες τις οφτόπικ παπαριές .

 

Η κίνηση του Cook με δεδομένη την δύναμη και την επιρροή του είναι αυτή που σου υπενθυμίζει πως τον αγώνα τον χάνετε και μάλιστα στα σημεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, σου εχω απαντησει ηδη πολλες φορες και επιμενεις σε κατι διαφορετικο. Επειδη ουτε τωρα εχω χρονο, πρεπει να την κανω, θα απαντησω σε fast forward. Οσα λεω πρωτα απο ολα, απευθυνονται σε σενα και οχι στην LGBT (εκτος οπως ειπα, αν πιστευεις οτι αντιπροσωπευειες αυτους σε αυτη μας τη συζητηση). Επιπλεον, ΔΕΝ ειμουν εγω που πηγα τη συζητηση στο αν ειναι normal η οχι. Ειπα μια αποψη σαφως διαφορετικη, και πεσαν ολοι να με ρωτανε, οποτε αναγκαστικα (επειδη τιποτα δεν αφηνω αναπαντητο) απανταγα. Σαφως και δεν εχει καμια σημασια το αν ειναι normal η οχι, συμφωνω μαζισου 100%. Aλλωστε ουτε εγω υπηρξα normal στη σεξουαλικη μου ζωη. 

Και εστιαζοντας στην τελευταια σου παραγραφο, παλευεις / παλευετε για να θεωρηθει κοινωνικα αποδεκτη η δικια σας σεξουαλικη διαφορετικοτητα. Περα απτο προφανες του πραγματος (οτι ηδη ειναι κοινωνικα αποδεκτη, αλλα το προσπερναω), ειναι ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΟ και εγωιστικο το να θεωρεις μονο την δικια σου διαφορετικοτητα κοινωνικα αποδεκτη και τους αλλους να τους αποκαλεις αρρωστους η οτιδηποτε αλλο, ειδικα οταν οι δυο αυτες δαιφορετικοτητες ουσιαστικα πηγαζουν / προκαλουνται απο τον ιδιο ακριβως λογο.

 

Ειναι σαν ενας Μουσουλμανος να παλευει να αποδεξει οτι ειναι λογικο να πιστευεις στον Θεο και θελει ισα δικαιωματα κλπα κλπα, αλλα ταυτοχρονα να πιστευει οτι οι Χριστιανοι πασχουν απο ψυχιατρικα προβληματα και ειναι αρρωστοι. Ε αντιλαμβανεσαι οτι κατι παει στραβα εδω περα?

 

Οποτε, ακομα και να παρουμε σαν δεδομενο οτι εχω προβλημα με τους gay (που ΔΕΝ εχω, αλλα θα παω με τα νερα σου), το ιδιο ακριβως προβλημα εχεις εσυ με αλλες κατηγοριες σεξουαλικα διαφορετικες απο σενα. Προφανως δεν λεω οτι θα πρεπει να παλεψεις για την κοινωνικοποιηση των αλλων σεξουαλικων κατηγοριων, μιας και επισης και αυτο θα ηταν υποκριτικο, αλλα δεν τις αποδεχεσαι καν και τις θεωρεις ψυχοπαθειες

Απο κει και περα η προσωπικη μου αποψη (η οποια πηγαζει απο επιστημονικα στοιχεια που διαβαζω κατα καιρους) ειναι οτι ειναι ψυχολογικο προβλημα που χρηζει μελετης και θεραπειας, ακριβως οπως και η παραφιλια, απλα λογο της ακινδυνοτητας που εχει, δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος να θεραπευτει. Επιμενω οτι δεν ειναι normal, και μαλιστα δεν το θεωρω αποψη αλλα επιστημονικη τεκμηριωση, μιας και βιολογικο το τι ειναι normal ειναι πολυ συγκεκριμενο, αλλα επισης θεωρω οτι ΔΕΝ εχει σημασια το αν ειναι normal η οχι για το αν θα την αποδεχτει η κοινωνια. 

Και επιτελους, σταματα να βλεπεις παντου φαντασματα που παλευουν εναντιον σου, της φαντασιας σου ειναι. Και ομοφοβικος μεχρι τη πετσα να ημουν, δεν υπαρχει κανενας λογος που θα μπορουσα να ειμαι αντιθετος στον gay γαμο, μιας και δεν αλλαζει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν καποιος απο μια μειωνοτητα βγει και πει ότι είναι περιφανος είναι cool αμα καποιος πει είμαι περιφανος που είμαι straight η ελληνας τον περνουν με τις πετρες είναι ρατσιστις κτλ.οτι ναναι...διπλα στανταρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just4Fun, ειναι τρομερο πως μπορεις και εξισωνεις την ελξη/επιθυμια για το πρωκτικο/στοματικο σεξ μεταξυ ετεροφυλοφιλων με  την νεκροφιλια κλπ.

 

Ακομα να μας πεις τι σπουδασες (αυτο "που εχεις σπουδασει εξω" οπως ειπες και εχει σχεση με "βιολογικα λημερια") και σε κανει να θεωρεις οτι η ομοφυλοφιλια ειναι "ψυχολογικο προβλημα που χρηζει θεραπειας", κατι που η συντριπτικη πλειοψηφια της επιστημης δεν αποδεχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όταν καποιος απο μια μειωνοτητα βγει και πει ότι είναι περιφανος είναι cool αμα καποιος πει είμαι περιφανος που είμαι straight η ελληνας τον περνουν με τις πετρες είναι ρατσιστις κτλ.οτι ναναι...διπλα στανταρ

 

Εξαρτάται! Αν ο περήφανος str8 βγει και το πει κρατώντας από τα μαλλιά μια γυναίκα (και με ρόπαλο στο άλλο χέρι) και ο περήφανος Έλληνας βγει στο Σύνταγμα με φουστανέλλα, περικεφαλαία & ένα κεφάλι Τούρκου στο χέρι, ναι θα τους πάρουν με τις πέτρες! :P

 

Σοβαρα τώρα, επειδή έκατσα και τα διάβασα όλα και πόνεσαν τα μυαλά μου, σταματήστε τις "επιστημονικές αναλύσεις". Ανακυκλώνετε συνεχώς τα ίδια και τα ίδια και είναι αδύνατον για κάποιον να σας παρακολουθήσει.

 

Just4Fun, μας κάλυψες σε αυτό το topic, δεν θέλουμε άλλο, ευχαριστούμε.

 

:)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...