Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Lenovo Z50-70 15,6" FullHD - i3 - GT840M - 376.13€ (νεα τιμη 355,46€!) - Amazon.de [ΤΕΛΟΣ]


giorginho

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nεα μειωση (ενημερωθηκε ο τιτλος) κατα 2,22 ευρω, τελικη τωρα στα 362,54€!

Τελικα με "νικησε" το λαπτοπακι. Ελπιζω να αξιζει η οθονουλα του ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καιρό χωρίς laptop και με βάζετε στο τρυπάκι να το τσιμπήσω ... με έναν ssd

Να παροπλιστεί το tablet ...

Εννοειται με εναν ssd θα ναι πυραυλακι..! 

Επισης μ' αρεσαν πολυ οι θερμοκρασιες του 

post-270338-0-78186700-1416738766_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με SSD απογειώνονται όλα.. Επίσης όποιος έχει το συγκεκριμένο ας μας πεί εντυπώσεις απο την οθόνη.

Kαι γω για αυτη την οθονη καιγομαι να δω πως ειναι. Οταν το χα πρωτοπετυχει το λαπτοπ στα 379€ αρχικη τιμη ειχα υπερψηθει και τοτε για την αγορα αλλα διαβασα διαφορα για την ποιοτητα της οθονης και το αφησα. Τωρα στα 362€ τελικη τιμη, αξιζει σιγουρα να το κοιταξεις. Μολις παραλαβω θα σας πω εντυπωσεις. Ο Forgotten νομιζω το εχει ηδη! Ας μας πει πως τα παει η οθονουλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ένα Ζ50 που ειχα δει στο Media Markt και ειχε την 1080 οθονη μου φανηκε λιγο καλυτερο σε χρωματα και contrast από τις οθονες που εχουν τα φθηνα Λενοβο της σειρας G (εχω ένα τετοιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πέμπτη βραδυ θα το εχω στα χερια μου, αν κ δεν με ενοχλεί οσο χάλια ειναι η οθόνη σε αυτήν την τιμη!

 

 

Αυτό ακριβώς. Σε τέτοια τιμή ας μην αναζητούμε ποιότητα προφανέστατα.

 

Η οθόνη είναι μέτρια, αλλά κακά τα ψέμματα για 363 ευρώ all included, είναι μια χαρά για όποιον θέλει ειδικά να το αναβαθμίσει σε επεξεργαστή (π.χ. i5 ή i7 MQ), εκτός αν το θέλει κάποιος μόνο για browsing και ταινίες, οπότε μένει με τον i3 και είναι και super ευχτυχισμένος με το deal αυτό.

 

Καλορίζικο σε όσους το πάρουν (προσωπικά δε με συγκινεί σα μηχάνημα και ποιότητα, αλλά δε παύει να είναι τέλεια προσφορά για όποιον χρειάζεται i3 και Full HD).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγη βοηθεια please ......

 

ειμαι χρονια με λογαριασμο στο αγγλικο amazon αν κ μετα την διακοπη με την δωρεαν αποστολη οι παραγγελιες μου ειναι ελαχιστες.

για το γερμανικο τωρα:

1.  νομιζω απο οτι δοκιμασα δεν ισχυει ο λογαριασμος μας απο το αγγλικο και συνεπως θα πρεπει να δημιουργησουμε νεο λογαριασμο για το γερμανικο. Σωστα ?? επισης ο τροπος σχεδιασης κ λειτουργιας του account  οπως και στα βηματα της παραγγελιας στο γερμανικο ειναι ακριβως το ιδιο με το αγγλικο ??

 

2.   ποιος ειναι ο πιο αξιοπιστος τροπος για να κανει την μεταφραση στα αγγλικα σε ολα τα βηματα της παραγγελιας ?? ( γιατι οταν ειναι σε secure encrypted connection με firefox συνηθως δεν γινεται).

 

3.  εχει καποιος εμπειρια αν του βαλουμε για μια μονο παραγγελια διευθυνση παραδοσης στην Γερμανια (αφου θα διαφερει απο τα στοιχεια διευθυνσης στην καρτα) θα το δεχθει ?? το εχει καποιος κανει ??

Το σκεφτομαι να το παρω ετσι μια και μενει εκει μονιμα ο αδελφος μου και αφου το επιθετο ειναι ιδιο ισως το κανουν αποδεκτο.

 

4. ειμαστε σιγουροι οτι το συγκεκριμενο λαπτοπ εχει το αγγλικο πληκτρολογιο (ασχετα με το τι δειχνει η φωτογραφια του) και οχι το γερμανικο (που ειναι σιγουρα διαφοροποιημενο σε αρκετα πληκτρα) ??

 

 

******* τα παραθετω εδω γιατι το θεμα του γενικου amazon ειναι κλειδωμενο απο οτι ειδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς. Σε τέτοια τιμή ας μην αναζητούμε ποιότητα προφανέστατα.

 

Η οθόνη είναι μέτρια, αλλά κακά τα ψέμματα για 363 ευρώ all included, είναι μια χαρά για όποιον θέλει ειδικά να το αναβαθμίσει σε επεξεργαστή (π.χ. i5 ή i7 MQ), εκτός αν το θέλει κάποιος μόνο για browsing και ταινίες, οπότε μένει με τον i3 και είναι και super ευχτυχισμένος με το deal αυτό.

 

Καλορίζικο σε όσους το πάρουν (προσωπικά δε με συγκινεί σα μηχάνημα και ποιότητα, αλλά δε παύει να είναι τέλεια προσφορά για όποιον χρειάζεται i3 και Full HD).

Εχω την εντυπωση οτι ολοι οι U επεξεργαστες ειναι Soldered. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα την εντυπωση οτι ολοι οι U επεξεργαστες ηταν Soldered. 

 

δε πρεπει να αναβαθμιζεται ο επεξεργαστης, μονο ram κ ssd κ οσο αντέξει μωρέ!

 

 

Όπα παίδες δικό μου λάθος!!!

Δεν πρόσεξα ότι είναι U π επεξεργαστής (βλέπεις στην αρχή του τόπικ στον τίτλο εστιάσατε ότι είναι i3 μόνο, όχι U series)...

 

Οπότε πάλι αποτελεί μια καλή προσφορά αλλά ΜΟΝΟ για όποιον θέλει Full HD οθόνη σε απλό μηχάνημα.

 

Έτσι εξηγείται η πολύ χαμηλή τιμή λοιπόν... My bad δε το είχα προσέξει καν αυτό κι ευχαριστώ που μου το επισημάνατε.

 

Ταπεινή μου γνώμη, σε τόσο κομμένο επεξεργαστή και χωρίς Turbo Boost, η οθόνη απλά θα τραβάει περισσότερα resources από μια HD/HD+, οπότε οι αποφάσεις και τα ρίσκα δικά σας.

 

 

@Sanyoμπι αν θες προλαβαίνεις να ακυρώσεις πάντως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως η τιμή είναι πολύ καλή. Αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι πως έχει μια low-to-mid end CPU η οποία θα μείνει πάνω στη μητρική για πάντα aka δεν αναβαθμίζεται, σε συνδυασμό με μια mid-to-high end GPU και μια πολύ καλή ανάλυση οθόνης. Κάπου δεν μου κολλάει όλο αυτό.

 

Όπως και να έχει σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει ανταγωνισμός σε επιδόσεις. Αν το είχε σε λευκό ίσως σκεφτόμουν και να το πάρω.

 

Good find!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ,

και εγώ σκέφτηκε να το "χτυπήσω" αλλά 1.) ο U επεξεργαστής με απέτρεψε και 2.) έχει γερμανικό layout keybord .(αν και αυτό φτιάχνεται με stickers)

Θα συμφωνήσω με τον συμφορίτη Papadopoulos ότι η οθόνη είναι που το κάνει attrαctiv , όσο για την 840Μ που είναι μια  αξιοπρεπής μεσαία λύση για games ,δεν ξέρω τι νόμημα έχει το "πάντρεμά" της με έναν τόσο αδύνατο επεξεργαστή . Αν έχει  κάποιος άποψη  για το ζευγάρι CPU-GPU ας την πει , να έχουμε και εμέις οι άσχετοι μια εικόνα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...