Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Lenovo Z50-70 15,6" FullHD - i3 - GT840M - 376.13€ (νεα τιμη 355,46€!) - Amazon.de [ΤΕΛΟΣ]


giorginho

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εξαρταται απο την καρτα σας η αποστολη, ο,τι και να "λενε" το μακραν πιθανοτερο σεναριο ειναι να το στειλουν πολυ νωριτερα, και αν ειστε τυχεροι οχι με απλο ταχυδρομειο αλλα με UPS (συνηθως αυτο κανουν για "ακριβα" ή μεγαλα αντικειμενα) και θα φτασει σε 1-2 μερες... Οσο δεν εχουν στοκ μπορει να λενε και οτι θα παραλαβεις σε 12 μηνες. Η πραξη δειχνει οτι 99+% δεν συμβαινει αυτο (δηλαδη ναι, μπορει να φυγει και 1 μηνα νωριτερα απο οτι "λενε", μπορει να φυγει και σε ... 2-3 μερες!).

 

Οποιος εχει ανησυχιες για τον επεξεργαστη, το τονισα και στο 1ο ποστ απο την αρχη οτι δεν εχει τουρμπο και οτι ειναι προδιαγραφων χαμηλης καταναλωσης. Σιγουρα η ελλειψη τουρμπο ισως προκαλεσει bottleneck σε παιχνιδια. Εχει φιλος μου μοντελο με i5 U (σειρα 42ΧΧ, νομιζω τον 'βασικο' 4200U) μεν αλλα με τουρμπο +1Ghz απο την stock συχνοτητα και την 750Μ καρτα η οποια σε επιδοσεις ειναι πρακτικα... καθρεφτης της 840Μ. Δεν εχει κανενα θεμα σε συγχρονα παιχνιδια με πχ medium settings. Δεν ξερω πώς θα ειναι στην πραξη ο i3 του θεματος αλλά δε θα ειναι σε καμια περιπτωση unplayable.

Για μια καλυτερη εικονα βαζω τα παρακατω συγκριτικα:

post-220488-0-37528800-1416762542_thumb.jpgpost-220488-0-83657500-1416762552_thumb.jpg

Eτσι μια εικονα και με τον ανταγωνισμο και με κατι "τετραπυρηναα" στα ιδια ή και λιγοτερα βατ αλλά και στα... περισσοτερα βατ! Εριξα κι εναν τοπ της χαμηλης καταναλωσης 2 γενεων πισω για να δουμε πού πηγε η .. εξελιξη.

Δε θεωρω οτι χανει τοσο ....ωστε ....

Απο τον "φουλ" ι3-4000 ειναι ενα 30-33% κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αφου ο forgotten παρελαβε μετα απο 28 ημερες απο την ημ/νια παραγγελιας μαλλον δεν εχουν στοκ.

Και εμενα φοβαμαι οτι θα αργησει

Καλα,παλια δεν εγραφαν σε αποθεμα η σε τοσες ημερες? η δεν θυμαμαι καλα

.

 

Εχουν στοκ: Auf Lager.

Παιδια αν είναι να γραφτουν 50 μηνυματα για ένα θεματακι που εχει καποιος από λαθος του συστηματος ή για αποριες γυρω από αγορες από αμαζον, καηκαμε. Αμεσα θα φυγει σε ολους σας. Αυτό είναι το προφανες αφου είναι σε στοκ.

 

Ον τοπικ παρακαλω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οσοι εχουν σκοπο να αγορασουν qwertz να ξερουν οτι υπαρχει χοντρο θεμα με το πληκτρολογιο, εγω νομιζα οτι απλα ειναι μια αλλαγη του y με το z, μ εχρι που το ειδα απο κοντα... Σχεδον δεν μπορουσα να γραψω!! Πολλα κουμπια εχουν αλλες θεσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οσοι εχουν σκοπο να αγορασουν qwertz να ξερουν οτι υπαρχει χοντρο θεμα με το πληκτρολογιο, εγω νομιζα οτι απλα ειναι μια αλλαγη του y με το z, μ εχρι που το ειδα απο κοντα... Σχεδον δεν μπορουσα να γραψω!! Πολλα κουμπια εχουν αλλες θεσεις...

Με ενα απλο googlαρισμα στις εικόνες QWERTY vs QWERTZ μπορεί κάνεις να δει όλες τις διαφορές. Που για κάποιους σχετικά έμπειρους με την πληκτρολόγηση, δεν ειναι κάτι το ιδιαίτερο, καθώς πάει αυτόματα το δάχτυλο στο σωστό κουμπάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα παιδια,

 

Νεα μειωση τιμης στην αρχικη, δινει τελικη τιμη για Ελλαδα 356,68 € οποτε οσοι παραγγειλατε επικοινωνηστε με το Amazon να αλλαξουν την τιμη στην παραγγελια σας επιστρεφοντας σας την διαφορα. 

Επεξ/σία από Σαϊνόμπι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενα απλο googlαρισμα στις εικόνες QWERTY vs QWERTZ μπορεί κάνεις να δει όλες τις διαφορές. Που για κάποιους σχετικά έμπειρους με την πληκτρολόγηση, δεν ειναι κάτι το ιδιαίτερο, καθώς πάει αυτόματα το δάχτυλο στο σωστό κουμπάκι.

Ρώτησα νωρίτερα στο νήμα και μου απάντησαν ότι αλλάζεις τη διάταξη μέσα από το λειτουργικό σύστημα. Ισχύει (μου είπαν) και για windows και για Linux. Δεν το έχω δοκιμάσει και τελικά δεν παράγγειλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα νωρίτερα στο νήμα και μου απάντησαν ότι αλλάζεις τη διάταξη μέσα από το λειτουργικό σύστημα. Ισχύει (μου είπαν) και για windows και για Linux. Δεν το έχω δοκιμάσει και τελικά δεν παράγγειλα.

Ρε συ η διαταξη του 'τι γραφεις' ειναι θεμα software και μπορεις να βαλεις οποια γλωσσα/διαταξη θελεις.

 

Αγγλικα και Ελληνικα εχουμε συνηθως εμεις στην Ελλαδα και η διαταξη στις δυο αυτες γλωσσες ειναι Qwerty US.

 

Το τι γραφει πανω το κομματακι πλαστικο δεν εχει να κανει με την διαταξη της γλωσσας που χρησιμοποιεις...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ δεν άντεξα και το χτύπησα, θα περιμένω βέβαια μήπως δω και τίποτα από το άλλο θέμα αλλά δεν το βλέπω! θα μπορούσαν μάλιστα να το είχαν βάλει και εκεί με την αρχική και να το είχαν ξεστοκάρει μιας και έχουν βάλει και χειρότερα με πληρότητα 80%+

Πάντως -27% μια χαρά είναι . Ελπίζω πάντα και σε νέα πτώση :-D

Για όλα φταίει ο κύριος αυτός ''giorginho''

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν τυχόν υπάρχει μέχρι την Παρασκευή ίσως να μην αντέξω κι εγώ. :P

 

Γιατι Παρασκευη; Ποντάρεις δηλαδή στην τελικη τιμη 352.76€ ; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχει πάρει πριν λίγο καιρό ο συγκάτοικος το λενόβο, έχετε υπόψιν οτι δεν έχει πρόβλημα σαν μηχάνημα, αλλά είναι εντελώς πλαστικό. Το πιάνεις να το σηκώσεις από τη βάση και λυγίζει. Και εγώ δεν θα ήμουν ευχαριστημένος με τη φωτεινότητα της οθόνης. Ο,τι πληρώνεις παίρνεις βέβαια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...