Προς το περιεχόμενο

Καμία ανάρτηση στο Facebook δε θα προστατεύσει τα προσωπικά σας δεδομένα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να το ποστάρεις αυτό το πράγμα πρέπει να είσαι μπούφος.

ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟΥΣ ΜΠΟΥΦΟΥΣ "ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ" ΕΙΔΑ ΝΑ ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΟΥΝ?ΟΥΟΥΟΥΟΥ!!ΓΕΛΑΩ ΑΚΟΜΑ!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Αν δεν σου αρέσει, κάπου υπάρχει ένα κουμπί που σε αφήνει να διαγράψεις τα πάντα...δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνετε τόσο θέμα..

 

το οποίο είναι κριμένο και δεν το βρίσκεις απο τις ρυθμίσεις-UI. Πολλοί δεν το γνωρίζουν καν και νομίζουν οτι υπάρχει μόνο η απενεργοποίηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω πάντως γιατί πολλοί μπερδεύετε το παραπάνω με ιντερνετικό αναλφαβητισμό.Είναι καθαρά νομικό ζήτημα.Δεν έχω καμία απαίτηση βέβαια ο καθένας να ξέρει το τι ισχύει σε νομικό επίπεδο σε θέματα προστασίας προσωπικότητας/πνευματικής ιδιοκτησίας κλπ, αλλά ο τρόπος που διατυπώνονται τέτοιου είδους κείμενα και το γλωσσικό τους επίπεδο από μόνα τους θα έπρεπε κάποιον, που έχει μία επαφή με την πραγματικότητα, να τον προειδοποιήσουν ότι κάτι δεν κάνει καλά σε περίπτωση που τα αναπαραγάγει.

εγώ δηλαδή που είμαι άσχετος εντελώς στα νομικά γιατί γελάω όταν βλέπω κάτι τέτοια να ποστάρουν?

 

Είναι θέμα κοινής αντίληψης. Αλλά κυρίως όσοι είναι εξοικειωμένοι με το ιντερνετ έχουν εμπειρία και καταλαβαίνουν τέτοιου είδους hoaxes.

 

Οπότε έχει να κάνει περισσότερο με το ιντερνετ και την κοινή λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Σε όποιον έχει το χρόνο, τη διάθεση και το χρήμα να τους πάει στα δικαστήρια και να έρθει αντιμέτωπος με το μισθωτό νομικό τους συμβούλιο...

 

Ή να τα αναθέσει σε αντίστοιχες εταιρίες νομικών - καλή ώρα όπως στην Αμερική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω το φεισμπουκ για ανθρωπους .. Που δεν εχουν πολλα ενδιαφεροντα στη ζωη τους.. Η δεν εχουν με τιποτανα αςχοληθουν.. Γενικα επισης θεωρω το φεις μπουκ μια ηλιοθητα.. Και μιση. Εχω πολυ ποιο σοβαρα πραγματα να κανω στη ζωη μου απο το φεις μπουκ που ανεβαζουν φοτο σχολιαΖουν κτλ και περιμενει η αλλη η χαζη.. Να δει ποσα λαικ της εκαναν σε μια φοτο που ποσταρε με το καινουργιο χαζομαλλι που εκανε.. Δηλαδη λιγο σοβαροτητα δεν βλαπτει.

Όποιος θέλει να προστατέψει τα προσωπικά του δεδομένα να μην τα βγάζει φόρα παρτίδα στο διαδίκτυο και ειδικά στο facebook. Όλα τα άλλα είναι τρίχες. Ψάξτε λίγο να βρείτε τι ακριβώς αποδέχεστε μπαίνοντας στο facebook. Και αν δεv βαριέστε δείτε και αυτό το ντοκυμαντέρ http://www.imdb.com/title/tt2084953/

Συμφωνο απολυτα υπαρχουν χιλιαδες ατομα που στο φεισμπουκ λενε τα παντα και οταν εννοουμε τα παντα τα παντα.. Εφοσων καποιος καθετε και λεει με ποιον βγηκε τι εκανε και τι οχι μην περιμενει κανεις οτι αυτα που λεει δεν τα βλεπουν και τριτοι.. Αυτοι που πρεπει να τα δουν τα βλεπουν και ομως παρολο αυτα ο κοσμος συνεχιΖει να μιλαει στο φεισμπουκ για τα παντα.. Κακος αλλα πολυ κακος

To εχω διαγραψει το FB εδω και μηνες.. Πολυ μαλακια για το τιποτα...

Και πολυ καλα εκανες δεν εχει να σου προσφερει τιποτα..

Ειλικρινά πάντως απορώ με την "αφέλεια" για να το πω ευγενικά κάποιων Δηλαδή γράψατε ένα κείμενο στα ελληνικά, το διάβασαν εκεί στην Αμερική, το έκαναν μετάφραση και τώρα είστε ασφαλείς. Πάτε καλά; Ανεβάστε ότι να ναι με άδεια να τα βλέπει ο φίλος του φίλου σας και πάει λέγοντας και μετά φταίει το φατσοβιβλίο που ξεβρακώνεστε. Κάτσε να δεις τι έχει να γίνει και με το πουλάκι που θα κοιτάει και τι εφαρμογές έχετε κλπ κλπ. Αν δεν ήταν η δουλειά όπως ανέφερε και ο h34a το χα σβήσει όχι την πρώτη αλλά την -1 μέρα.Οι ελληνες ειμαστε αφελεις.. Μην το κρυβουμε.

Ουφ ευτυχως που δεν ισχυει γιατι μια φορα ειχα γραψει στον τοιχο μου οτι ειμαι νιντζα και δεν θελω να ερθει κανενας συλλογος νινζτα και να μου ζηταει τα ρεστα που δεν πληρωνω συνδρομη.

Χαχαχα τελειο!!!!! :)))

εγω ενα εχω να πω πραγματικα πλεον ο εγκεφαλος του νεοελληνα τα περναει ολα αφιλτραριστα τετοιο πραγμα δεν υπαρχει πουθενα λεμε για τους αμερικανους οτι ειναι προβατακια αλλα εδω εμεις παμε να σπασουμε ολα τα ρεκορ αλλα τη να λεμε οταν βγαζουμε για ευροβουλευτη τον ζαγορακη και να μην πω για τα εγχωρια λουλουδακια που ψηφιζουμε τεσπα εγω δηλωνω υπευθηνα στο fb και βασει του νομου 105 της λοζανης και του κωδικα τιμης στα lidl οτι απλα δεν υπαρχουμε

Οτι γενικα ειμαστε για να μας κλενε ακομα και οι ρεγγες γιατι δεν το λες.. Που ο ελληνας κοιταει να κοροιδεψει τον ελληνα και να του φαει λεφτα. Χαιντε μην τρελαθουμε.. Το φεισμπουκ ειναι απλα για ατομα που δεν εχουν πολλα ενδιαφεροντα καθονται ποσταρουν λενε τα παντα και μετα ποσταρουν αιδιες για πνευματικα δικαιωματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει γεμισει ο τοιχος μου με αυτην την αηδια παντος....με βαθμο του να σκεφτομαι να αρχισω να κανω deletes λογο βλακειας 

μα πως και δεν εχεις δει την υπογραφη μου τοσο καιρο? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...