Προς το περιεχόμενο

ακουστικα handsfree sony ericsson mh1 7,9€ eshop


NICK1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παρελαβα σημερα , στο nexus 5 με ανταπτορα που τα βαλα ναι οκ καλα για 7 ευρώ αλλα ως εκει δεν ειδα κατι τρομερο , μηπως θελει κανα extra eq app?

 

δοκιμασε το V4A μπας και γινει τιποτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για android users, v4a <--- κατεβάστε από εδώ το v4a FX version.

Install reboot κτλπ κτλπ(πρέπει να έχετε root access).

 

Μέτα, για τελείως balanced ήχο (τέρμα flat όμως) κατεβάστε από εδώ το mh1c correction filter(irs) και βάλτε το στον φάκελο Viper4android>Kernel στο κινητό σας.

 

Για bass boost και "ευκρίνεια" κατεβάστε από εδώ το XHR SonicPhantom PureBalance+ -Vibrant Fidelity.irs, προσωπικά εμένα το συγκεκριμένο irs είναι πολύ bassy και έβαλα bass reduce στο eq μου, αλλά είναι το personal favorite σε κάθε άλλο τομέα.

 

Μέτα επιλέγετε από το v4a ποίο irs θέλετε στο convolver "tab" του v4a.

 

Και Εδώ  το personal configuration(advanced settings στο v4a για να δείτε όλες τις επιλογές).

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για android users, v4a <--- κατεβάστε από εδώ το v4a FX version.

Install reboot κτλπ κτλπ(πρέπει να έχετε root access).

 

Μέτα, για τελείως balanced ήχο (τέρμα flat όμως) κατεβάστε από εδώ το mh1c correction filter(irs) και βάλτε το στον φάκελο Viper4android>Kernel στο κινητό σας.

 

Για bass boost και "ευκρίνεια" κατεβάστε από εδώ το XHR SonicPhantom PureBalance+ -Vibrant Fidelity.irs, προσωπικά εμένα το συγκεκριμένο irs είναι πολύ bassy και έβαλα bass reduce στο eq μου, αλλά είναι το personal favorite σε κάθε άλλο τομέα.

 

Μέτα επιλέγετε από το v4a ποίο irs θέλετε στο convolver "tab" του v4a.

 

Και Εδώ το personal configuration(advanced settings στο v4a για να δείτε όλες τις επιλογές).

τοσο καιρο που το ειχες κρυμενο αυτο το thread...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει κανείς να παραλάβει αντί για μένα ένα ζευγάρι μαύρα από το κατάστημα στη  Γαλατσίου στα 6,9 από το deals της περασμένης εβδομάδας ; Δε θα πάω να τα πάρω...

 

Είχα πάρει τα λευκά και οκ δεν είναι άσχημα αλλά δεν τρελάθηκα κυριώς γιατί δεν μου αρέσει το πως μπαίνει στο αυτί αν και δοκίμασα όλα τα ανταλλακτικά ακουστικά δε με βόλευαν ιδιαίτερα... Πρέπει κάπως να το έχεις πολύ μέσα για να ακούς καλά και για να μην σου πέσουν και δε μου άρεσε αυτό ιδιαίτερα.... σαν να έχεις μπατονέτα καρφωμένη μέσα...  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα γιατί μου φαίνεται ότι μετά από μια βδομάδα που τα έχω παίζουν καλύτερα :P από ότι στην αρχή;

 

Είναι λογικό μετά από μερικές ώρες burn in - στρώσιμο, να παίζουν καλύτερα, για όλα τα ακουστικά ισχύει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεπον παιδες ,να πω και γω την γνωμη μου αφου τα δοκιμασα αρκετα.με τις ιδιες ρυθμισεις,ιδια τραγουδια,ιδιες irs ,δεν μπορεσα να καταλαβω κατι το διαφορετικο σε σχεση με τα πιστονια μου,δηλαδης δεν καταλαβα το κατι παραπανω με ολη αυτη την πρεμουρα που παιζει σε πολλα φορουμ για τον ηχο και την αποδοση.δικια μου γνωμη παντα ετσι.εαν αυριο επρεπε να παρω ακουστικα θα διαλεγα τα πιστονια παντως σε σχεση με αυτα ,για τον απλο λογο οτι δεν θελουν ανταπτορακι κτλπ η να πατας κουμπι συνεχεια,θελω απλα πραγματα plug and play

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε λαπτοπ ειναι παρα πολυ καλα τα ακουστικα επισης εχει σχεση και η πηγη σε κινητο δε τα δοκιμασα πως παιζουν η τροφοδοσια καθε κινητου ειναι διαφορετικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όποια πηγή και αν τα δοκίμασα, τα Piston παιζουν πολύ πιο δυνατά από τα MH1, ή μάλλον τα MH1 παίζουν υπερβολικά χαμηλά.

στο neo v που τα δοκιμασα ηταν σχετικα χαμηλα τα MH1 αλλα οπου αλλου και να τα δοκιμασα μπορω να πω πως δεν τα βαζω στο full γιατι ειναι πολυ δυνατα και μετα απο καποια ωρα αρχιζουν να γινονται κουραστικα.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρεπει να εχεις πατημενο το μεσαιο κουμπι για να ακουγονται κανονικα ειναι πολυ δυνατα

 

Με ανταπτοράκι τα έχω, αλλά και με πατημένο το κουμπί πάλι έτσι χαμηλά ακούγονται. Χωρίς να είναι πατημένο το κουμπί, ακούγονται χάλια, με την ίδια χαμηλή ένταση. 

Τι να πω, ίσως είναι προβληματικά τότε.

 

Edit: Τα δοκίμασα ξανά σε PC, Laptop, Nexus 4, Galaxy Nexus, Creative Zen Stone MP3, Alesis DM10 Drum Module. 

Η μέγιστη ένταση των MH1 είναι γύρω στο 70-80% της μέγιστης έντασης άλλων ακουστικών που δοκίμασα. Σκεφτείτε διαφορά περίπου 2-3 κλικ στην ένταση σε android κινητό. Μόνο με ενισχυτή ακουστικών FiiO E6 κατάφερα να τους δώσω αρκετή ισχύ.

Αν έχει κάποιος Xiaomi Piston και MH1 ας κάνει μια σύγκριση στην ένταση να δούμε αν όντως έχουν πρόβλημα τα δικά μου, αν είναι να τα στείλω πίσω.

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από Tsints
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...