Προς το περιεχόμενο

Street Fighter V [PC]


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο και πάλι στον Punk που κέρδισε τον διαγωνισμό ενάντια στον Daigo. Παρά το γεγονός ότι το match up είναι υπέρ της Karin ο Punk δεν χρειάζεται συστάσεις καθώς είναι εξαιρετικός παίκτης. Το πιστεύω προσωπικά ότι αν ο Daigo επέλεγε να παλέψει με τον Zeku αντί για τον Guile θα βλέπαμε διαφορετικά αποτελέσματα γιατί έχει πάει το footsie work του σε άλλο επίπεδο όπως φαίνεται στον αγώνα και ο Zeku σίγουρα θα μπορούσε να παίξει καλύτερο zoning game ενάντια στην Karin σε συνδυασμό με δυνατό full frontal επίθεση. Σε κάθε περίπτωση το ματς είναι επικό όπως κάθε φορά σε τελικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 830
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ήθελα να το πάρει ο Daigo και στον προτελευταίο γύρο που φάνηκε να έχει το momentum, περίμενα ότι θα το πάρει, αλλά το γύρισε ο Punk και το πήρε άξια.

Καλά λένε ότι θυμίζει S2 Punk που τους διέλυε όλους μέχρι το EVO. Να δούμε πώς θα συνεχίσει. Δεν είναι fav μου σε καμιά περίπτωση, αλλά είναι παιχταράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ήθελα να το πάρει ο Daigo και στον προτελευταίο γύρο που φάνηκε να έχει το momentum, περίμενα ότι θα το πάρει, αλλά το γύρισε ο Punk και το πήρε άξια.

Καλά λένε ότι θυμίζει S2 Punk που τους διέλυε όλους μέχρι το EVO. Να δούμε πώς θα συνεχίσει. Δεν είναι fav μου σε καμιά περίπτωση, αλλά είναι παιχταράς.

Και εγώ ήθελα να το πάρει ο Daigo, και ναι ούτε και εμένα είναι από τους καλούς μου ο Punk. Σε καμία περίπτωση όμως δεν αμφισβητείται η ικανότητα του. Είναι από αυτούς όμως που επηρεάζεται άμεσα από ψυχολογία. Αν δηλαδή τις τρώει...χάνει κιόλας λόγο απογοήτευσης και εκνευρισμού. Αν έχει momentum από νίκες το ηθικό του είναι ψηλά και παίζει με πολύ μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση. O Daigo είναι το ακριβώς αντίθετο σαν παίκτης, είναι από αυτούς που όσο προχωράει ο αγώνας τόσο σε "αναλύει" και σε νικάει άσχετα αν προηγουμένως τις έτρωγε. 

Πάντως ναι, S2 Punk θυμίζει η όλη διαδικασία αλλά να είναι καλά και η Karin που με τα L.MK confirm -> Tenko είναι κάτι που είναι προβληματικό για τον οποιονδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ελα ένα ακόμα καταπληκτικό τουρνουά και το κέρδισε το παλικάρι μου ο Nemo! Πραγματικά καταπληκτικά skills, είναι εντελώς τρελός ο τύπος. Εύγε και στον Luffy που αποδεικνύει για άλλη μια φορά πόσο κίνδυνος-θάνατος είναι η R.Mika. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε, τουλάχιστον υπάρχει επιβεβαίωση ότι πράγματι υπάρχει κάτι που έχουμε να περιμένουμε περί season 4. Στο reddit μιλάνε ότι η πιθανότερη καθυστέρηση οφείλεται στο ότι έχουν καθυστέρηση με την εγκατάσταση των arcades και τον τρόπο λειτουργίας τους με τα updates μιας και όλες οι εκδόσεις πρέπει να είναι το ίδιο. Πιστευτό σενάριο το συγκεκριμένο.  

https://www.eventhubs.com/news/2019/may/12/next-time-we-meet-lets-watch-blankas-pockets-smile-d-yoshinori-ono-street-fighter-5-new-content/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Capcom said he is the beginning of the next season of Street Fighter 5, but: "We're doing things differently this year, so we're eager to share the details with you soon! Thank you for all the continued support. We can't wait to show off what's next in 2019!"

https://www.eurogamer.net/articles/2018-12-17-street-fighter-5s-new-dlc-character-kage-is-basically-evil-ryu-with-a-twist

17 Δεκεμβρίου 2018.

SOON™.

Γενικά, δεν έχω θέμα με το παιχνίδι, αλλά είναι σαν κοροϊδία αυτό το πράγμα που μας κάνουν.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Εν τω μεταξύ άσχετο με τα νέα. Υπάρχει τρόπος να γράψεις το δικό σου victory quote στο online; Έχω πετύχει ορισμένους που έχουν custom quotes. Πως Το κάνουμε; 

Custom quotes...;

Ξέρω το αυτόματο που έχει ο κάθε χαρακτήρας προς κάθε άλλον και τα 3 (νομίζω) που έχει ο κάθε χαρακτήρας και γράφονται σε κάθε νίκη, ανεξαρτήτως αντιπάλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Custom quotes...;

Ξέρω το αυτόματο που έχει ο κάθε χαρακτήρας προς κάθε άλλον και τα 3 (νομίζω) που έχει ο κάθε χαρακτήρας και γράφονται σε κάθε νίκη, ανεξαρτήτως αντιπάλου.

Και εγώ έτσι νόμιζα αλλά πέτυχα μπόλικους με custom quotes και θέλω και εγώ. Θα γεμίσω τα quotes με "play wired, not Wi-Fi" και "fix your connection scrub". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...