Προς το περιεχόμενο

Street Fighter V [PC]


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιστροφή στα πάτρια εδάφη για λίγες μέρες και ήρθε η ώρα για λίγο ξύλο που το είχα αφήσει και πάνω από ένα μήνα στην άκρη λόγο δουλειάς. Για όσου παίζουν η άποψη σας για τον Evil Ryu ποια είναι; Δεν έχω παίξει και τόσους αγώνες εναντίον του ακόμα αλλά ότι έχω παίξει νομίζω ότι έχω μια ξεκάθαρη εικόνα περί του τίνος πρόκειται. Η δική μου γνώμη λοιπόν είναι ότι πρόκειται για high level skill χαρακτήρα όπως ο Akuma. Σε λιγότερο skilled χέρια δεν αποδώσει αυτά που πρέπει ενώ σε χέρια πραγματικά καλού παίκτη θα δώσει τρομερά εργαλεία και ευκαιρίες. Πρέπει να έχω παίξει με καμιά 20αριά αντιπάλους με αυτόν και μόνο ένα κανονικό στρουμφάκι μου έδωσε και κατάλαβα τις δυνατότητες του. Οι υπόλοιποι προφανώς και μαθαίνουν ακόμα αλλά δεν πήρα την ιδέα ότι είναι κάνας "φτηνός" χαρακτήρας όπως ο Birdie παράδειγμα (ο οποίος λόγο του armor change έφαγε τρελό buff για ακόμα περισσότερο Yolo καταστάσεις). 

Στα των δικών μου main χαρακτήρων (Bison και Urien) αισθάνομαι ότι υπάρχει buff, μικρό μεν αλλά buff, και φυσικά σε συνδυασμό με το nerf των άλλων high level χαρακτήρων αισθάνομαι ότι πλέον τα κακά match ups έχουν έρθει σε καλύτερο επίπεδο...εκτός από τον Zangief...πραγματικά φόβος και τρόμος. Το έβλεπα και στα βίντεο όσο ήμουν μακριά και το διαπίστωσα και ο ίδιος τώρα, ο τύπος είναι μάλλον overpowered καθώς πλέον είναι αδύνατον να τον ανοίξεις αν ξέρει να κάνει ΑΑ και μπορεί πανεύκολα να κάνει armor brute force το όποιο single hit skill σου -> SPD και μετά oki μέχρι να σε πάει γωνία και γεια σας. Με Bison μπορώ να κάνω άνετα leave τον αγώνα καθώς πρέπει να παίξω σαν μαλάκας και δεν το βλέπω διασκεδαστικό αυτό ενώ με Urien τα πράγματα είναι καλύτερα αλλά και πάλι πρέπει να παίξω trashy για να μπορέσω να τον διώξω. Και αυτό το s.medium punch τι σκατά buff το κάνανε και βαράει από ένα χιλιόμετρο μακριά και είναι και ταυτόχρονα αδύνατον να το κάνεις whiff punish! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 830
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Καλά, μην περιμένεις ότι θα έχεις και καμιά μάχη της προκοπής, σαν τον Yamcha είμαι. Αρκετός για τα πρώτα επεισόδια και μετά ψοφάω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά νταξει, μέχρι τον Απρίλιο τα skills μου μπορεί να έχουν πέσει σε επίπεδο shaggy από το scooby doo. Ειδικά αν βάλεις μέσα ότι ολόκληρη η ενασχόληση μου από την αρχή του έτους με το παιχνίδι θα ήταν καμιά 10αρια ώρες όλες και όλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε τυχαινει παρακολουθω και εγω CPT αγωνες αν τους προλαβω στο Twitch,αλλα με το ιδιο το παιχνιδι αυτο καθαυτο εχω να μπω παρα πολυ καιρο μετα και την τελευταια μειωση σε FM(συγκεκριμενα του quest καθε βδομαδας για 2500FM).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο luffy, προσωπικά συμφωνώ με το συγκεκριμένο tier όπως το έχει φτιάξει. Το συγκεκριμένο δεν είναι δείγμα δύναμης των χαρακτήρων αλλά το πόσο εύκολα "κουβαλάει" τον παίκτη που τον χειρίζεται και δένει τέλεια με αυτά που λέγαμε περί skill. 

https://www.eventhubs.com/news/2019/feb/04/which-street-fighter-5-characters-carry-players-victory-and-which-make-you-earn-it-your-own-luffy-made-tier-list-answer/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Momochi παλικάρι και μπράβο του γιατί πήρε την νίκη με χαρακτήρα που δεν περίμενε κανείς. Φυσικά η kollin είναι high tier χαρακτήρας αλλά δεν της είχε δωθει ο απαραίτητος χρόνος και προσοχή στις προηγούμενες season. Για άλλη μια φορά οι μάχες των top 8 ήταν απλά απίστευτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δυστυχώς πάλι 2ος ο Fuudo. :(

Έλεγα μήπως ήταν η ώρα του, αλλά αφού άλλαξε το momentum  και έφτιαξε πράγματα στο playstyle του ο Momochi, δεν υπήρχε γυρισμός.

Επίσης ο Punk αλλάζοντας σε Nash, έδωσε 2 free γύρους στον Fuudo. Δεν με χάλασε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Δυστυχώς πάλι 2ος ο Fuudo. :(

Έλεγα μήπως ήταν η ώρα του, αλλά αφού άλλαξε το momentum  και έφτιαξε πράγματα στο playstyle του ο Momochi, δεν υπήρχε γυρισμός.

Επίσης ο Punk αλλάζοντας σε Nash, έδωσε 2 free γύρους στον Fuudo. Δεν με χάλασε. :P

Επίσης ο προσωπικός μου αγαπημένος που είναι ο Nemo ήταν ντεφορμέ ενάντια στον momochi. Πολλά λάθη και χαμένες ευκαιρίες και ο momochi τον διάβαζε σαν ανοιχτό βιβλίο. Ο Nemo σίγουρα μπορεί περισσότερα, τον έχουμε δει άλλωστε. Ο χαρακτήρας με τον οποίο παίζει όμως δεν θα του προσφέρει ποτέ απόλυτη νίκη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...