Προς το περιεχόμενο

Overclock 8370


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://prntscr.com/65darf με χρηση cpu στα 50 τα εκατο.. ειμαι στους 36 στο τσιπ.. Παταει καλα το μπλοκ  ?

Νομίζω πως ναι αλλα θα το τσεκάρω και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://prntscr.com/65darf με χρηση cpu στα 50 τα εκατο.. ειμαι στους 36 στο τσιπ.. Παταει καλα το μπλοκ ?

Δεν απαντώ σε lolαδες ;) πωωωω μου χαλασες την μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα fallen απλά ενα stream χαζευω.. Μιλα μου :( Εμ επειδή ο αλγόριθμος της amd σε Idle δεν μπορει να δώσει τις πραγματικες θερμοκρασιες.. Χαμηλα κοιτας το cpu temp και πανω απο 40 το package

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alldaynews έχω να σου πω πως δεν πρέπει να αγχώνεσαι, με τον καιρό θα την μάθεις καλά την υδρόψυξη, που υστερεί και που υπερτερεί. Ξέρω ότι η χαρά ενός τέτοιου ακριβού σπορ είναι μεγάλη, απλά ο καιρός σε κάνει δάσκαλο σε τέτοια θέματα ειδικά όταν είναι αρκετά σύνθετα ;). Aiwaa. με ένα stream σε source σε chrome και τον fx στα 5ghz παίζεις 50% ; Θα το βάλω και εγώ να δω τι usage εχω και θα πω αποτελέσματα :D.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο πολυ χρηση ειναι απο τον chrome γιατι ειναι 1080p 60 fps στρεαμ.. Απο πίσω τρεχουν teamspeak spotify steam lol blizzard skype και παει λεγοντας.. Για βαλτον να μου πεις αποτελεσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε, με παράλληλα να τρέχουν background skype, microsoft word και 2 tabs στον chrome (ένα βίντεο με μουσική στα 360p και η σελίδα του insomnia)  ;). Καλά τραβάει ο a8 6600k σε τέτοια πάντως.

post-297338-0-55982900-1424005318_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε βγει λιγο οφ ας μας συγχωρεσει ο ts αλλα ειναι απαραδεκτο.. Αντε να παμε σε html 5.. Αφου δεν τον τερματιζεις παλι καλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέω γέμισμα εννοώ το κανονικό όχι την επιστροφή.

Κατέβασε μια το PDF και δες ακριβώς ποια port προτείνουν για να είσαι σίγουρος.

 

Τώρα για την θερμοκρασία... Μπορεί να φταίει το block η πάστα ή και το 30αρι ψυγείο πάντως ένα 10αρι κάτω σίγουρα έπρεπε να είναι σε αυτή την συχνότητα με αυτό το ρεύμα

Aαα τώρα κατάλαβα για τι πράγμα μιλάς! 

 

Πάντως η ανλία είναι αθόρυβη ρε παιδιά!!!!!Δουλεύει στο 3.Αυτό για είναι τόσο χαμηλά και η cpu ψηλά?? 

alldaynews, δες αν έχεις τν αντλία σε 12volto το block αν πατάει καλά και η πάστα να απλώθηκε σωστά, ρίξε μία ματιά και στα ανεμιστλήρια του ψυγείου 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα fallen απλά ενα stream χαζευω.. Μιλα μου :( Εμ επειδή ο αλγόριθμος της amd σε Idle δεν μπορει να δώσει τις πραγματικες θερμοκρασιες.. Χαμηλα κοιτας το cpu temp και πανω απο 40 το package

Φυσικά και έκανα πλάκα :D

Το package κοίτα και θα είσαι μια χαρά allday

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φανάκια είναι μια χαρά.Το μολεξ της αντλίας εχει 2 απο τα 4 πινς και το έχω συνδέσει σε μολεξ απ`ευθειας από το τροφοδοτικό.Αργότερα θα δω και το μπλοκ


Το package σε full load με occt


Το package του Hwmonitor είναι το ίδιο με τις θερμοκρίσες του aida64

post-244051-0-90805500-1424005917_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φανάκια είναι μια χαρά.Το μολεξ της αντλίας εχει 2 απο τα 4 πινς και το έχω συνδέσει σε μολεξ απ`ευθειας από το τροφοδοτικό.Αργότερα θα δω και το μπλοκ

Το package σε full load με occt

Το package του Hwmonitor είναι το ίδιο με τις θερμοκρίσες του aida64

σε στρεσάρισμα είναι αυτό ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το block μεταχειρισμένο δεν το πήρες;

Το είδες απο μέσα ηταν καθαρό ή είχε μέσα τον Αμαζόνιο; Μπορεί να είναι χάλια αλλά και πάλι δεν νομίζω να έκανε τόσο διαφορά ρε γμτ.

Βάλτο εκεί που το είχες να κάνεις μια σύγκριση με πριν, λογικά εαν όλα είναι οκ θα πρέπει να είσαι κοντά μιας και η επιφάνεια ψύξης δεν έχει αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε στρεσάρισμα είναι αυτό ??

Ναι σε full load

Το block μεταχειρισμένο δεν το πήρες;

Το είδες απο μέσα ηταν καθαρό ή είχε μέσα τον Αμαζόνιο; Μπορεί να είναι χάλια αλλά και πάλι δεν νομίζω να έκανε τόσο διαφορά ρε γμτ.

Βάλτο εκεί που το είχες να κάνεις μια σύγκριση με πριν, λογικά εαν όλα είναι οκ θα πρέπει να είσαι κοντά μιας και η επιφάνεια ψύξης δεν έχει αλλάξει.

Ναι το άνοιξα και ήταν καθαρό.Εννοείς σε στοκ ρολόγια να το βάλω και να συγκρίνω??

Στοκ ρολογια και package

post-244051-0-36785500-1424007642_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...