Προς το περιεχόμενο

Overclock 8370


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το package νομίζω είναι το tmp1 .

Δεν θέλω να δούμε εμείς θερμοκρασίες αλλά εσύ να δεις διαφορές πριν και μετά. Δεν ξέρω εαν έχεις κρατήσει ss ή δεδομένα απο προηγούμενες μετρήσεις. Εαν έχεις εκεί πάνω πρεπει να κάνεις την σύγκριση. Στην καλύτερη θα έχεις 1-2C διαφορά πιστεύω μιας και δεν είχες και μάπα AIO. Εαν έχεις παραπάνω είναι τα δύσκολα :(

Προσωπικά εαν έχεις τις ίδιες θερμοκρασίες πιστεύω είσαι οκ για την ώρα. Εαν περίμενες κάτι καλύτερο εχμμμμ θα σου υπενθυμίσω ότι η επιφάνεια απαγωγής παραμένει 2x120x30 οπότε ότι κέρδος εαν και εφόσον υπάρξει θα είναι λόγο της μεγαλύτερης αντλίας ή και του μπλόκ με το δεύτερο ψιλό αμφίβολο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το package νομίζω είναι το tmp1 .

Δεν θέλω να δούμε εμείς θερμοκρασίες αλλά εσύ να δεις διαφορές πριν και μετά. Δεν ξέρω εαν έχεις κρατήσει ss ή δεδομένα απο προηγούμενες μετρήσεις. Εαν έχεις εκεί πάνω πρεπει να κάνεις την σύγκριση. Στην καλύτερη θα έχεις 1-2C διαφορά πιστεύω μιας και δεν είχες και μάπα AIO. Εαν έχεις παραπάνω είναι τα δύσκολα :(

Προσωπικά εαν έχεις τις ίδιες θερμοκρασίες πιστεύω είσαι οκ για την ώρα. Εαν περίμενες κάτι καλύτερο εχμμμμ θα σου υπενθυμίσω ότι η επιφάνεια απαγωγής παραμένει 2x120x30 οπότε ότι κέρδος εαν και εφόσον υπάρξει θα είναι λόγο της μεγαλύτερης αντλίας ή και του μπλόκ με το δεύτερο ψιλό αμφίβολο

ότι κέρδος υπάρξει θα είναι λόγο reservoir που η aio δεν είχε... απο τα αλλα το πολυ πολυ 1-2 βαθμούς διαφορά να έχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχετε δίκιο γιατι σας τρέλανα και συγνώμη αλλα είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι.Λοιπόν βρήκα προηγούμενο με αέρα με το ιδιο πρόγραμμα ιδια ρολόγια στα 5ghz 1,416 τάση  και η διαφορά είναι 5 βαθμοί λιγότεροι από αέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντλία που έχει είναι 1500l/hour ;) καταλαβαίνεις φυσικά ότι τα 150ml τα γυρνάει σε χρόνο DT.

Δεν έχει σημασία η ποσότητα, άλλωστε μπορείς να κάνεις loop χωρίς reservoir δεν κερδίζει κάτι απο εκεί ή για να μην είμαι απόλυτος εαν υπάρχει κέρδος θα είναι μέσα στα περιθώρια λάθους της μέτρησης.

Παίζει με 2x120x30 και 2 ανεμιστήρες εαν πει πχ να τους αφαιρέσει νομίζεις θα ανέβει πόσο η θερμοκρασία; Εαν είχε 3x120x45 ή x60 ακόμη καλύτερα θα είχε τις ίδιες θερμοκρασίες που έχει τώρα με όλα επάνω.

Σε προηγούμενο loop με 8350 πάντως που έβγαζα off τους ανεμιστήρες είχα 5-6 βαθμούς διαφορά σε νορμαλ καταστάσεις gaming με συνολική επιφάνεια 6x120x60.

Άλλωστε απο όσο διάβασα δεν σκοπεύει να μείνει εδώ αλλά θα επεκτείνει το σύστημα αργότερα.

Λοιπόν έχετε δίκιο γιατι σας τρέλανα και συγνώμη αλλα είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι.Λοιπόν βρήκα προηγούμενο με αέρα με το ιδιο πρόγραμμα ιδια ρολόγια στα 5ghz 1,416 τάση και η διαφορά είναι 5 βαθμοί λιγότεροι από αέρα

Μην το ξανά πεις αυτό ;) συζητάμε/βοηθαμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε σχέση με προηγούμενο cinebench στα ιδια ρολόγια η διαφορά είναι 8 βαθμοί

Οπότε είσαι μια χαρά. Πολύ καλύτερα απο όσο περίμενα. 2-3 ακόμη μπορείς αν δώσεις στην αντλία στο 5 νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντλία που έχει είναι 1500l/hour ;) καταλαβαίνεις φυσικά ότι τα 150ml τα γυρνάει σε χρόνο DT.

Δεν έχει σημασία η ποσότητα, άλλωστε μπορείς να κάνεις loop χωρίς reservoir δεν κερδίζει κάτι απο εκεί ή για να μην είμαι απόλυτος εαν υπάρχει κέρδος θα είναι μέσα στα περιθώρια λάθους της μέτρησης.

Παίζει με 2x120x30 και 2 ανεμιστήρες εαν πει πχ να τους αφαιρέσει νομίζεις θα ανέβει πόσο η θερμοκρασία; Εαν είχε 3x120x45 ή x60 ακόμη καλύτερα θα είχε τις ίδιες θερμοκρασίες που έχει τώρα με όλα επάνω.

Σε προηγούμενο loop με 8350 πάντως που έβγαζα off τους ανεμιστήρες είχα 5-6 βαθμούς διαφορά σε νορμαλ καταστάσεις gaming με συνολική επιφάνεια 6x120x60.

Άλλωστε απο όσο διάβασα δεν σκοπεύει να μείνει εδώ αλλά θα επεκτείνει το σύστημα αργότερα.

 

Μην το ξανά πεις αυτό ;) συζητάμε/βοηθαμε

η αντλία δεν έχει σχέση με την θερμοκρασία το πολύ 1 βαθμό, απο την πιο αργή μέχρι και την πιο γρήγορη... μπορεί να τα γυρναει οπως λες γρήγορα... αλλα η απαγωγή γίνεται απο ανεμιστήρες που κρυώνουν το νερό/ψυγείο ,πόσο μάλλον να έχεις και ένα reservoir. Για παράδειγμα έχεις μία λεκάνη με νερό ζεστό και ρίχνεις νερό σε κατάσταση δωματίου λογικό δεν είναι να γίνει χλιαρό ? Αυτο κάνει και το reservoir.... είχα δει βιντεο που έδειχνε πως η αντλία και οι σωλήνες δεν συμβάλουν τόσο στη θερμοκρασία της ψύξης ~2 βαθμοί. Και επειδή έχει μικρό ψυγείο αυτή τη στιγμή, εάν βγάλει τους ανεμιστήρες στοιχηματίζω πως θα ανεβάσει θερμοκρασία τουλάχιστον 10+ βαθμούς. Αργότερα θα βάλω reservoir στην Kelvin και θα ποστάρω θερμοκρασίες πριν και μετά για δείξω αυτό που λέω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...