Προς το περιεχόμενο

Overclock 8370


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε μου alldaynews θα έλεγα να κάνεις κάτι και με τα VRM, μιλάω εκ πείρας. Η μητρική δεν μασαει αλλά με την απουσία του flow ζεσταίνονται κάπως τα ατιμα. Οπότε δες αν μπορείς να ρίξεις έναν 120αρι πανω τους. Άντε και καλός ήρθες στο club ;)

1 ψυγείο 120αρι 30αρι έχω και ένα τανκ 150ml

1 120αρι μόνο; Ναι φτάνει μια χαρά, αλλά γιατί μόνο αυτό; Σε τέρας κουτί βρε ατιμε είσαι ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fallen να πω την αλήθεια επειδή δεν υπήρχε η οικονομική δυνατότητα για παραπάνω είπα να ξεκινήσω συντηριτικά μιας και είχα το ψυγείο και απ΄οτι υπολόγισα όλη η υδρόψυξη μου πήγε 150 ευρώ αντλία,τανκ,ψυγείο,σωλήνες,fiitings.Αλλα επειδή είμαι σίγουρος πως θα γουστάρω τρελά το επόμενο θα είναι 360αρι 60mm+ 1 120αρι 60mm για την κάρτα.Αυτά αν μου κάτσει μια δουλειά που έχει προχωρήσει.Το ξέρω το κουτί είναι άδειο!!!!!!

 

Υ.Γ Γράψε λάθος 1 240αρι 30mm


Το ψυγείο να το καθαρίσω με ξύδι??? η απλως αποσταγμένο νερό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξυδακι για κάνα δεκάλεπτο, ζεστό νερό στο μπάνιο με πίεση και ξέπλυμα με WFI αν είναι καινούργιο.Διαφορετικά ξύδι νερό στο loop και άστο κάνα 20 λεπτο να τα γυρνάει και ξέπλυμα με WFI.

Θα γουσταρεις στο λέω ;) έτσι την πάτησα και εγώ χεχε... Ειδικά με την VGA θα ψαρωσεις άσχημα όταν δεις θερμοκρασίες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό φοβάμαι ότι θα γουστάρω και σύντομα με βλέπω για αλλαγές :-D :-D :-D :-D .Ηθελα εδώ και πολύ καιρό να μπώ στο club αλλα κάλιο αργά παρά ποτέ!!!!!Ξυδάκι το απλό εεεεε όχι άσπρο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καθαρίσει και με τα δυο. Δεν είδα διαφορά σε κάτι να σου πω την αλήθεια, μια χαρά έκανα την δουλειά μου στα πρώτα μου βήματα που είχα με μεταχειρισμένα block χαλκού

Άραξε το ΣΚ και με την ησυχία σου το κάνεις, βιασύνη δεν θέλει μόνο και να μετράς 2 πριν κάνεις οτιδήποτε.

Εγώ σε ένα 800 που κάνω συνέχεια βάζω τα ψυγεία πάνω και το κοιτάζω πως θα κάτσει καλύτερα όσο περιμένω κάποια πραγματάκια ακόμη

Και μιας και είσαι με ATi να δεις την 290x στους 50-55 χειμώνα καλοκαίρι είναι τρέλλα ;)

Έτσι για να σε φτιαξω λίγο.

Καλοπροαίρετα πάντα φυσικά!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχχαχα σαταναςςςςςςςςςςςςςς 666666 χαχαχαχα


Ναι θέλει ησυχία για να βγει και καλό αποτέλεσμα και χωρίς προβλήματα


Επειδή το θέμα θα είναι κιτρινόμαυρο ρώτησα και στο eworld αν μπορεί να μου φέρει σωλήνες primochill κιτρινους,Και στο eshop έχει κατοπιν παραγγελίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γιάννης θα σε βοηθήσει σίγουρα.

Σήμερα έλεγα να τον πάρω τηλέφωνο για κάτι που θέλω να δω αν μπορεί να φέρει, αλλά έχω εμπιστοσύνη.

Με έχει εξυπηρετηση αρκετές φορές και τον πάω γιατί αγαπάει την δουλειά του. Το δεύτερο ίσως το βασικότερο (προσωπική άποψη).

Primo LTR εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και γω απ`ότι διάβασα είναι πάρα πολύ καλοί σωλήνες.Πραγματικά αγαπάνε την δουλειά τους και το κάνουν με μεράκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καθαρίσει και με τα δυο. Δεν είδα διαφορά σε κάτι να σου πω την αλήθεια, μια χαρά έκανα την δουλειά μου στα πρώτα μου βήματα που είχα με μεταχειρισμένα block χαλκού

Άραξε το ΣΚ και με την ησυχία σου το κάνεις, βιασύνη δεν θέλει μόνο και να μετράς 2 πριν κάνεις οτιδήποτε.

Εγώ σε ένα 800 που κάνω συνέχεια βάζω τα ψυγεία πάνω και το κοιτάζω πως θα κάτσει καλύτερα όσο περιμένω κάποια πραγματάκια ακόμη

Και μιας και είσαι με ATi να δεις την 290x στους 50-55 χειμώνα καλοκαίρι είναι τρέλλα ;)

Έτσι για να σε φτιαξω λίγο.

Καλοπροαίρετα πάντα φυσικά!!!

Εγώ το βλέπω ήδη και χωρίς ύδωρ χεεχεχχεχεεχε  :-D  :P  :D  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το βλέπω ήδη και χωρίς ύδωρ χεεχεχχεχεεχε :-D :P :D :lol:

Δύσκολο για καλοκαίρι αλλά οκ. Απο 95 που ήταν (όχι custom) να πας 50c κάτω είναι θέμα. Storm σορρυ αλλά το νερό είναι μονόδρομος και για ησυχία και για επιδόσεις. Με 2 290x μέσα δεν θα ήθελα να κάνω μέτρηση με αέρα ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το βλέπω ήδη και χωρίς ύδωρ χεεχεχχεχεεχε  :-D  :P  :D  :lol:

 

και γω με τη σειρα  τα ιδια εχω  παιζω πολυ καλα θα λεγα  με τη 290Χ  και παιζω με custom ψυξη(  RAJINTEK MORPHEUS+ 2Χ12 FAN PWMστις 800 στροφες ρυθμισμενα τα φαν  !!

 

οι θερμοκρασιες παρθηκαν μετα απο απο ωρα battlefield 4  σε 64 server με κλειστο κουτι !!!

 

PB150091.jpg

 

morfeys1.jpg

morfeys2.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο για καλοκαίρι αλλά οκ. Απο 95 που ήταν (όχι custom) να πας 50c κάτω είναι θέμα. Storm σορρυ αλλά το νερό είναι μονόδρομος και για ησυχία και για επιδόσεις. Με 2 290x μέσα δεν θα ήθελα να κάνω μέτρηση με αέρα ;)

Ναι και εγώ μαζί σου αλλά δες την υπογραφή μου δεν έχω στοκ ψύξη... και όσο για ησυχία να σε παραπέμψω σε διάφορα άρθρα για το Tri-X? Όσο βλέπει και ο από πάνω άλλο τόσο και εγώ μετά από ώρα. Μαξ να βάλω τους ανεμιστήρες δεν πάει πάνω από 41db, πιο πολύ ακούω τους ανεμιστήρες της Seidon παρά της κάρτας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ξέρω ;) άλλωστε με τον φίλο alldaynews είχαμε μιλήσει παλαιότερα για κάρτες γραφικών σε ενα ποστ που είχα για μαζική αγορά απο εξωτερικό.

Για τις AIO δυστυχώς έχω έκφραση την γνώμη μου, καλές αλλά μέχρι εκεί...

Έχω τρέλλα με τις θερμοκρασίες και γενικά τι μπορώ να πάρω απο το hardware χωρίς υπερβολές όμως.

Το oc είναι ένα σπορ μπορώ να πω και προσφέρει μια ευχαρίστηση όταν κάνεις κάτι καλό, το ίδιο προσφέρει και το custom loop ίσως και παραπάνω μόνο και μόνο που σου δίνει την δυνατότητα να βελτιώσεις κάτι είναι όλα τα λεφτά. Το τελευταίο δυστυχώς είναι και το αρνητικό του custom :(.

Είμαι 100% σίγουρος ότι θα συμφωνείς μαζί μου, μιας και βλέπω τον ζήλο που έχεις στο oc γενικά ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω στησει την υδροψυξη εχω δοκιμασει πριν αν χανει απο καπου την βαζω στον επεξεργαστη συνδεω καλωδια παταω κουμπι να ξεκινησει το pc και ενω ξεκιναει σε 3 δευτερα κλεινει. Γιατι το κερατο μου γιατιιιιι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...