Προς το περιεχόμενο

Overclock 8370


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομιζω ναι το θεμα ειναι σα να μην παιρνει ρευμα ολο το συστημα.εκτος ανδεν εχω κανει σωστη συνδεση. Θα βγαλω το ψυγειο να δω ανεχει γεμισει

Οχι τελικα το λουπ δεν γεμισε αρα μακακια στην συνδεσμολογια

Στο in του μπλοκ μπαινει σωληνας απο την αντλια η απο το ψυγείο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω ειμαι με κινητο

Βαζω νερο στο τανκ και δεν αδειαζει αμεσως ωστε να συμπληρωσω. Η αντλια ειναι στο δαπεδο του 900d.ακριβως απο πανω το τανκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω ειμαι με κινητο

Βαζω νερο στο τανκ και δεν αδειαζει αμεσως ωστε να συμπληρωσω. Η αντλια ειναι στο δαπεδο του 900d.ακριβως απο πανω το τανκ

εκεί έχεις κάνει λάθος μάλλον! δες αν είναι τανκ out αντλία in για να τραβάει το υγρό 

όλα τα καλώδια απο το pc βγάλτα όμως και δούλεψε μόνο 24pin, επδ πιο πάνω είδα ότι γράφεις : παταω κουμπι να ξεκινησει το pc ΠΡΟΣΕΧΕ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντλια αλφακουλ vp655 και τανκ ek-res x3 150

Και ek-d5 x-top csq

Εβαλα αλλο τροφοδοτικο μονο για την υδροψυξη και δεν εχει ρευμα στο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ξέρω ;) άλλωστε με τον φίλο alldaynews είχαμε μιλήσει παλαιότερα για κάρτες γραφικών σε ενα ποστ που είχα για μαζική αγορά απο εξωτερικό.

Για τις AIO δυστυχώς έχω έκφραση την γνώμη μου, καλές αλλά μέχρι εκεί...

Έχω τρέλλα με τις θερμοκρασίες και γενικά τι μπορώ να πάρω απο το hardware χωρίς υπερβολές όμως.

Το oc είναι ένα σπορ μπορώ να πω και προσφέρει μια ευχαρίστηση όταν κάνεις κάτι καλό, το ίδιο προσφέρει και το custom loop ίσως και παραπάνω μόνο και μόνο που σου δίνει την δυνατότητα να βελτιώσεις κάτι είναι όλα τα λεφτά. Το τελευταίο δυστυχώς είναι και το αρνητικό του custom :(.

Είμαι 100% σίγουρος ότι θα συμφωνείς μαζί μου, μιας και βλέπω τον ζήλο που έχεις στο oc γενικά ;)

1000% μαζί σου σε αυτό αλλά όταν δεν υπάρχουν τα λεφτά για το custom loop τότε πας σε ότι ποιο κοντά σε αυτό μπορείς.

Η 290 μου πάει τρομερά πάνω σε σχέση με πολλές άλλες και αυτό μου φτάνει μέχρι στιγμής.

Δεν ξέρω ίσως στο μέλλον να πάω μάλλον σε AIO μόνο για την κάρτα, κάτι σε kracken ξέρω γω, σίγουρα δεν θα κάνει ότι μπορεί να κάνει ένα custom αλλά δεν παίζει να μαζέψω το σύνολο για να στήσω ένα κανονικό loop από την αρχή για όλο το σύστημα, τουλάχιστον όχι τώρα και για λίγο ακόμη σίγουρα.

Αν βρω και καμιά δουλειά (1.5 χρόνο έκλεισα άνεργος και με 2 παιδιά καταλαβαίνεις δεν υπάρχει σάλιο για τέτοια) της προκοπής και έρθω στα ίσα μου ίσως το επιχειρήσω κάποια στιγμή και τότε σίγουρα ξέρω ποιους να ενοχλήσω αδελφέ!

Μέχρι τότε, η Tri-X σκοτώνει ότι πέφτει μπροστά της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντλια αλφακουλ vp655 και τανκ ek-res x3 150

Και ek-d5 x-top csq

Εβαλα αλλο τροφοδοτικο μονο για την υδροψυξη και δεν εχει ρευμα στο pc

comple είσαι δες μόνο αν είναι τανκ out αντλία in εκει πρπ να έχεις θεμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Storm αν θυμάμαι καλά δεν είχες πάρει προαγωγή προαγωγή πριν κάνα χρόνο;; πως σκατα πήγαν όλα κατά διαόλου; άσε τα custom loom και δώσε βάρος στα πριγκιπακια σου. :)

 

Σορρυ για το offtopic, alldaynews πως τα πας;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το τανκ εχω επιλεξει την κατω port και την εχω συνδεσει με την πανω port του top.μετα το port στην μεση ακριβως του τοπ με το in του μπλοκ το

out του μπλοκ με το ψυγειο και απο το ψυγειο στο μπροστινο αριστερο port του τανκ. Αυτο εχω κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Storm σωστό σε βρίσκω και λογικό ;)

Και φυσικά είσαι μια χαρά φίλε μου και για πολύ καιρό ακόμη μπορώ να πω...

Εμείς να είμαστε καλά και όλα τα άλλα .... θα έρθουν σίγουρα

Λάθος είναι..... Το μεσαίο του top είναι το in

Απο το τανκ εχω επιλεξει την κατω port και την εχω συνδεσει με την πανω port του top.μετα το port στην μεση ακριβως του τοπ με το in του μπλοκ το

out του μπλοκ με το ψυγειο και απο το ψυγειο στο μπροστινο αριστερο port του τανκ. Αυτο εχω κανει

Στο τηλέφωνο είμαι και δεν μπορώ μα βάζω links :( λάθος πάντως είναι..... Ελπίζω να μην έπαθε ζημιά η D5 αν και δεν νομίζω να έπαιξε στεγνή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Storm αν θυμάμαι καλά δεν είχες πάρει προαγωγή προαγωγή πριν κάνα χρόνο;; πως σκατα πήγαν όλα κατά διαόλου; άσε τα custom loom και δώσε βάρος στα πριγκιπακια σου. :)

 

Σορρυ για το offtopic, alldaynews πως τα πας;

Ναι καλά τα λές και μετά μια μέρα αφότου είχα μάθει ότι θα γίνω μπαμπάς 2η φορά, έρχεται η τανα η προϊσταμένη και με απολύει για να μην χάσει την θέση της.

Άστα και είχαμε σόου εκείνη την μέρα στο μαγαζί...

Δεν πειράζει όμως, να είναι καλά ο παίδαρος   :wub:  και η κοράκλα μου   :wub:  και να πάνε όλα να μαμηθούν. Μάλλον από Δευτέρα πιάνω και δουλειά και βλέπουμε...  :lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Storm ολα καλα θα πανε πιστη στον εαυτο μας γιατι δεν υπαρχει καλυτερος απο εμας και θα πω κατι που λεω παντα. Γεννηθηκαμε καταπληκτικοι φιλε κι αυτο δεν αλλαζει

Οχι στεγνη δεν εμεινε καθολου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...