Προς το περιεχόμενο

Overclock 8370


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά το έβαλα δηλαδή.Λοιπόν πολύ πρόχειρα τα πράγματα γι`αυτό μην κράξετε πολύ εεεε

Αφού είναι Αεκτζίδικο γιατί να κράξουμε  :-D  Τους ανεμιστήρες κατά τη γνώμη μου βάλτους από κάτω όταν το συμμαζέψεις και κάτι ακόμα τον σωλήνας απο το ψυγείο θα ήταν ευκολότερο και ομορφότερο να τον βάλεις στην πάνω μεριά του reservoir  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φουλ Αεκτζίδικο :-D .Ναι αυτό θα κάνω με τον σωλήνα του ψυγείου.Την αντλία δεν ξέρω που θα βάλω.Μάλλον για το πάτωμα σκέφτομαι.4.5Ghz με 1.368 και είναι βράχος.Τώρα για τις θερμοκρασίες οι απόψεις διιστανται.Και θέλει και ένα γενικότερο συμάζεμα με τα καλώδια επίσης

post-244051-0-17304900-1424002460_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι Αεκτζίδικο γιατί να κράξουμε :-D Τους ανεμιστήρες κατά τη γνώμη μου βάλτους από κάτω όταν το συμμαζέψεις και κάτι ακόμα τον σωλήνας απο το ψυγείο θα ήταν ευκολότερο και ομορφότερο να τον βάλεις στην πάνω μεριά του reservoir

Η πάνω μεριά είναι μόνο για γέμισμα εκτός αν το αναφέρει και για διαφορετική χρήση το manual που δεν νομίζω. ;)

Ναι φουλ Αεκτζίδικο :-D .Ναι αυτό θα κάνω με τον σωλήνα του ψυγείου.Την αντλία δεν ξέρω που θα βάλω.Μάλλον για το πάτωμα σκέφτομαι.4.5Ghz με 1.368 και είναι βράχος.Τώρα για τις θερμοκρασίες οι γνώμες διιστανται

Σαν πολύ ζεστό το βλέπω :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω αυτό λέω Fallen αρκετά ζεστό 


Εγώ περίμενα τοπ θερμοκρασίες με hwmonitor 50 βαθμούς


Σ`αυτή την περίπτωση τι μπορεί να φταίει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πάνω μεριά είναι μόνο για γέμισμα εκτός αν το αναφέρει και για διαφορετική χρήση το manual που δεν νομίζω. ;)

 

Σαν πολύ ζεστό το βλέπω :(

Ναι και γώ για γέμισμα το είπα.... επδ το έχει απο την κάτω μεριά και οχι απο τν πάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά σήμερα δουλεύει κανονικά από το πρωί 

Σε idle 37 βαθμοί θεωρώ είναι πολύ

Είναι πολύ ναί !! θα΄πρεπε να΄ναι κάτω από 20. Νομίζω πως έχει αέρα μέσα αρκετό και αυτό με το reservoir και τον σωλήνα πρεπει να'ναι πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέω γέμισμα εννοώ το κανονικό όχι την επιστροφή.

Κατέβασε μια το PDF και δες ακριβώς ποια port προτείνουν για να είσαι σίγουρος.

 

Τώρα για την θερμοκρασία... Μπορεί να φταίει το block η πάστα ή και το 30αρι ψυγείο πάντως ένα 10αρι κάτω σίγουρα έπρεπε να είναι σε αυτή την συχνότητα με αυτό το ρεύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...