Προς το περιεχόμενο

Overclock 8370


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οσο τον δουλευεις με αυτα τα ρευματα ειναι σταθερος???????

Ναι είναι σταθερός αλλα strestest δεν έχω κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

«για να πιάσει έναν πυρήνα sandy bridge»

Πυρήνα pentium...πλέον.

για βαλε και κανενα αλλο bench με τον pentium να βαλω και εγω να δουμε. :)

(τον εχω βαλει στον αδερφο μου τον g3240 κιολας).θελεις να σου πω εαν συγκρινονται τα 2 συστηματα?????

(btw πιο πισω εισαι :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα ειχα μια απορία και σορυ που βγαίνω λιγο off

 

 

βλεπω ολοι εχετε ht link 2600mhz,

εμενα γιατι ειναι στα 2000 απο default? ή τα εχετε ανεβασει τα δικα σας;

http://valid.x86.fr/8zj2ql

Το δικό μου είναι 2600 default

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για βαλε και κανενα αλλο bench με τον pentium να βαλω και εγω να δουμε. :)

.θελεις να σου πω εαν συγκρινονται τα 2 συστηματα?????

Δεν είναι από το δικό μου και δεν το έβαλα για να συγκρίνουμε συστήματα.

Το να ανέβεις όμως στα 5ghz με CPU των +200€ ( + το overclock) και να τρέχεις έστω και κάποια πράγματα με την ταχύτητα ενός pentium των 55€,έ είναι κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι από το δικό μου και δεν το έβαλα για να συγκρίνουμε συστήματα.

Το να ανέβεις όμως στα 5ghz με CPU των +200€ ( + το overclock) και να τρέχεις έστω και κάποια πράγματα με την ταχύτητα ενός pentium των 55€,έ είναι κάπως.

 

Επίσης το να στήνεις υδρόψυξη των 500 ευρώ για να υποστηρίξεις h/w που κοστολογείται σχεδόν στα μισά χρήματα είναι κάπως.Όπως επίσης το να αγοράζεις GT-R και να το κυκλοφορείς στους Ελληνικούς δρόμους.Δέν υπάρχει γιατί.Και τα δύο γίνονται για το γαμώτο.

Αν πάντως χρειαστούμε οικονομικό σύμβουλο στο μέλλον για τις αγορές μας,θα σε προτιμήσουμε. :rolleyes:

Επεξ/σία από Tenshi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι από το δικό μου και δεν το έβαλα για να συγκρίνουμε συστήματα.

Το να ανέβεις όμως στα 5ghz με CPU των +200€ ( + το overclock) και να τρέχεις έστω και κάποια πράγματα με την ταχύτητα ενός pentium των 55€,έ είναι κάπως.

Δεν είναι τόσο απλοικό φίλε @TheELF αλλα δεν θα επεκταθώ περαιτέρω γιατι το θέμα είναι πολύ συγκεκριμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω γνώμες παιδιά.Μάλλον έχω καταλήξει σε υδρόψυξη αν στραβώσει κάτι με μια που θα στείλω για rma.Ακούω γνώμες,παρατηρήσεις,προτάσεις.Οι σφιχτήρες μάλλον δεν χρειάζονται.Κόστος 290€

post-244051-0-35532800-1422875699_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σφιγκτήρες της Phobya δέν θα χρειαστούν,είναι και λάθος επιλογή λόγο διατομής (παίζεις 13/10 και αυτοί είναι 16+)

Μπορείς να δείς και compression fittings της EKWB.Είναι ελαφρώς ποιο φτηνά.

Πάρε επιπλέον 1-2 fittings.Αχρείαστα να είναι,άλλα ποτέ δέν ξέρεις.

Τα ψυγεία της Alphacool έχουν ένα θεματάκι με την ποιότητα της βαφής.Θα ξεφλουδίσει σίγουρα κοντά στο σπείρωμα του G1/4.Δεν επηρεάζει σε κάτι την καλή λειτουργία του.

 

Ιδανικά,προσθέτεις και ένα bleed port για να αδειάζεις εύκολα το κύκλωμα.Θα χρειαστείς ένα ένα fitting,ένα κομμάτι σωλήνα,ένα σφιγκτήρα ίδιας διατομής και ένα sealing plug.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω γνώμες παιδιά.Μάλλον έχω καταλήξει σε υδρόψυξη αν στραβώσει κάτι με μια που θα στείλω για rma.Ακούω γνώμες,παρατηρήσεις,προτάσεις.Οι σφιχτήρες μάλλον δεν χρειάζονται.Κόστος 290€

Υπαρχει λογος που κοιτας σε Custom υδροψυξη και οχι σε ετοιμη. Το λεω γιατι ειναι πολλα χτα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάω γιατι μια πήρα και χάλασε η αντλία σε 2 μέρες.Το ξέρω είναι αρκετά αλλα η αγορά θα γίνει αν δεν γίνει το rma σε αυτή που θα στείλω πίσω.Και την πήρα γιατι μπορούσε να βάλεις μελλοντικά και την κάρτα γραφικών απλώς με την αγορά του μπλόκ


Και επειδή η αγορά έγινε από e-shop φοβάμαι θα μπλέξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που το προβλημα δεν ειναι δικο σου και εισαι μεσα στην εγγυηση,δεν προκειται να κανει κατι το eshop.Στην χειροτερη να σου κοψει πιστωτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει λογος που κοιτας σε Custom υδροψυξη και οχι σε ετοιμη. Το λεω γιατι ειναι πολλα χτα χρηματα.

Ελπίζω να κάνεις πλάκα έτσι? η custom υδρόψυξη είναι υδρόψυξη που θα την έχει και θα αποδίδει και θα του κρατήσει, H AIO είναι μόνο για posing κοινώς για πέταμα καλύτερα μια πανάκριβη αερόψυκτρα παρά οτιδήποτε ΑΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να κάνεις πλάκα έτσι? η custom υδρόψυξη είναι υδρόψυξη που θα την έχει και θα αποδίδει και θα του κρατήσει, H AIO είναι μόνο για posing κοινώς για πέταμα καλύτερα μια πανάκριβη αερόψυκτρα παρά οτιδήποτε ΑΙΟ

Ένα μεγάλο μείον της Custon είναι η φορητότητα και η τιμή, και ιδικά αν την κάνεις μόνο για τν CPU ! Υπάρχουν πολλοί που γουστάρουν να βλέπουν το σύστημα τους μέσα όμορφο και ιδικά αν έχουν παράθυρο, παρά μια κουμούτσα (αερόψυκτρα) πέρα απο τις επιδώσεις της. Εμένα δεν με χάλασαν καθόλου οι (40c) σε φουλ λοαντ με fractal 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...