Προς το περιεχόμενο

Λεξεις και φρασεις που δεν αντεχουμε να ακουμε/να βλεπουμε


jimijoop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

#σωραιος

#που σαι κολλητε (απο ακυρους)

#βαλε 10 λιγο (απο εναν ταριφα που ερχεται στο πρατηριο)

#οταν μου λενε καλημερα και ειναι 2 το μεσημερι

#αγαπουλα μου,χρυση μ κτλ απο ακυρα γκομενακια που η μια θαβει την αλλη πισω απ την πλατη της (εκει δακρυζω εμετουλι)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eμενα με ενοχλει που πολλα αγορια στην ηλικια μου(20) βριζουν ολες τις κοπελες δηλαδη τις λενε Καρι..λες.Γιατι ομως?οτι δεν φτανει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

#οταν μου λενε καλημερα και ειναι 2 το μεσημερι

 

 

Κι εμένα όταν μου λένε "καλησπέρα" την ίδια ώρα. Κίνηση με σαφείς ξένες επιρροές (χόλυγουντ ή σπουδές στο εξωτερικό) αφού εν Ελλάδι έχουμε αρκετά διαφορετική άποψη για τις "υποδιαιρέσεις" της μέρας (μεσημέρι, απόγευμα, κλπ) και άρα και για τους σχετικούς χαιρετισμούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα με ενοχλει που πολλα αγορια στην ηλικια μου(20) βριζουν ολες τις κοπελες δηλαδη τις λενε Καρι..λες.Γιατι ομως?οτι δεν φτανει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια?

Χιλιοειπωμένο..Ποια η διαφορά καρι*λας με πο*τάνα? Η ποτάνα πάει με όλους. Η καρι*λα πάει με όλους εκτός από σένα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα με ενοχλει που πολλα αγορια στην ηλικια μου(20) βριζουν ολες τις κοπελες δηλαδη τις λενε Καρι..λες.Γιατι ομως?οτι δεν φτανει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια?

 

Θυμάμαι ότι και στα 30 μου οι περισσότεροι γύρω μου καριόλες τις λέγανε.

Το ίδιο και τώρα στα 40+ μου.

Κι απ' όσο έχω ανθιστεί, και οι 50άρηδες, οι 60άρηδες, οι 70άρηδες, το ίδιο τις λένε, κατά πλειοψηφία. (...οι 80άρηδες και άνω είτε τις έχουν πια γράψει στ' αρχίδια τους, είτε έχουν καρκίνο στ' αρχίδια τους και ασχολούνται με αυτόν περισσότερο, είτε έχουν Αλτσχάιμερ και δεν ασχολούνται με τίποτα γενικώς).

 

Συμπερασματικά, δεν είναι θέμα "ηλικίας" - αυτές είναι καριόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι ότι και στα 30 μου οι περισσότεροι γύρω μου καριόλες τις λέγανε.

Το ίδιο και τώρα στα 40+ μου.

Κι απ' όσο έχω ανθιστεί, και οι 50άρηδες, οι 60άρηδες, οι 70άρηδες, το ίδιο τις λένε, κατά πλειοψηφία. (...οι 80άρηδες και άνω είτε τις έχουν πια γράψει στ' αρχίδια τους, είτε έχουν καρκίνο στ' αρχίδια τους και ασχολούνται με αυτόν περισσότερο, είτε έχουν Αλτσχάιμερ και δεν ασχολούνται με τίποτα γενικώς).

 

Συμπερασματικά, δεν είναι θέμα "ηλικίας" - αυτές είναι καριόλες.

asshole.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιλιοειπωμένο..Ποια η διαφορά καρι*λας με πο*τάνα? Η ποτάνα πάει με όλους. Η καρι*λα πάει με όλους εκτός από σένα!

 

 

Δεν έχω ασχοληθεί με την διαφορά ακριβώς, αλλά αυτό που έχω αντιληφθεί από αυτά που βλέπω διαβάζω και ακούω, είναι οτι πο*τάνες λέμε όσες γυναίκες πάνε με πολλά άτομα χωρίς καθόλου ηθικούς φραγμούς φοβίες αναστολές κτλ, ενώ καρι*λες λέμε γυναίκες που έχουν περισσότερο άσχημη συμπεριφορά και χαρακτήρα. Γενικά ο καθένας δίνει τους δικούς του ορισμούς σε αυτούς τους χαρακτηρισμούς οπότε χάνεται η μπάλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικοι αντρες εχουν "καριολομαγνητη" και "πουτανομαγνητη" και οι κακομοιρηδες δεν το εχουν παρει χαμπαρι, αλλα οταν ακουν τη λεξη "μαλακομαγνητη" απο γκομενες (ευτυχως οι πραγματικες γυναικες σπανια εχουν μαλακομαγνητη), μπορουν να κανουν ολοκληρη διαλεξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fun Club αντι για Fan Club

Παντού.

Μα παντού.

Τόση πλάκα και τόσο γέλιο δεν το έχω ξαναδεί.

Τώρα έχει φτιάξει λίγο για να λέω την αλήθεια. Μέχρι πριν 4-5 χρόνια, δεν υπήρχε περίπτωση να πετύχεις το σωστό.

έχω την εντύπωση πως μερικοί το χρησιμοποιούν επίτηδες με u θέλοντας να δώσουν απόδοση σε αυτό που ακριβώς θέλουν να πουν. κλάμπ διασκέδασης και γέλιου και όχι κλαμπ οπαδών-ακολούθων-θαυμαστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...