Προς το περιεχόμενο

Περιτομή vs Μερική περιτομή / Πλαστική ακροποσθίας


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 7/3/2018 στις 6:28 ΜΜ, Saiyan είπε

Ρε φιλε εχω ακριβως αυτο το πραγμα. Δηλαδη τα ουρα οταν ειναι λιγα πανε αριστερα δεξια πισω..εμαθες τιποτα? Ειναι περαστικο? Μηπως ειναι στενωση ουρηθρας?

Φίλε μου εμένα έφτιαξε με τον καιρό από μόνο του. Το σωληνάκι που έβαζα για 5 μέρες δεν έκανε τίποτα.

Φυσικά αν ανησυχείς για στένωση ουρήθρας καλό είναι να σε δει ο γιατρός σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 492
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα.

Εχει να μου προτείνει κάποιος γιατρό στην Αθήνα που εμεινε ευχαριστημενος απο την ολη διαδικασια και για της επέμβασης αλλά και την μετεπειτα διαδικασια επουλωσης? Αν δεν θελετε δημόσια μπορειτε να μου στειλετε και ενα πμ με λιγες πληροφοριες.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
14 ώρες πριν, Lazarosko είπε

Παιδια 2 μηνες μετα την εγχειρηση υπαρχει ακομα αρκετη ευαισθησια στην βαλανο, αυτο ειναι φυσιολογικο ετσι;

 

Όταν λες αρκετή ευαισθησία; Εγώ στους δύο μήνες για να αισθανθώ ευαισθησία έπρεπε να πιέζω εκείνο το σημείο. Γενικώς δεν υπήρχε θέμα μετά τον 1ο μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kaktos77 είπε

Όταν λες αρκετή ευαισθησία; Εγώ στους δύο μήνες για να αισθανθώ ευαισθησία έπρεπε να πιέζω εκείνο το σημείο. Γενικώς δεν υπήρχε θέμα μετά τον 1ο μήνα...

Ουσιαστικα το ιδιο με σενα, αν το ακουμπησω με λιγο παραπανω δυναμη νιωθω μια ενοχληση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους είμαι 16 χρονών και κατά την στύση μου έχω παρατηρήσει μια ελαφριά κλίση της βαλάνου προς τα κάτω.Επίσης η βάλανος μου δεν αποκαλύπτεται πλήρως και τις τελευταίες μέρες νιώθω κάτι πόνους.Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ τι να κάνω για αυτό και όποιος ξέρει να μου πει τι είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Antonis Karkavitsas said:

κατά την στύση μου έχω παρατηρήσει μια ελαφριά κλίση της βαλάνου προς τα κάτω

Για βραχύ χαλινο μου μοιάζει αυτό. Πήγαινε σε ουρολογο να σου πει, αν έχεις και φίμωση μάλλον θα σου συστήσει επέμβαση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είτε έχεις βραχύ χαλινό είτε φίμωση. Πρέπει να το δει ο γιατρός. Στη φίμωση χρειάζεσαι επέμβαση απ όσο γνωρίζω. Στον βραχύ χαλινό εξαρτάται από το πόσο βραχύς είναι, μόλις κάνεις σεξ θα σκιστεί ή αν είναι πολύ βραχύς θα χρειαστεί να κάνεις επέμβαση ωστόσο στις περισσότερες περιπτώσεις σκίζεται στην πράξη. Δεν μπορούμε να σου πούμε εμείς δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνεις, πήγαινε σε ουρολόγο.

Επεξ/σία από Lelouch
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια η περιτομή γίνεται αποκλειστικά σε χειρουργείο με γενική αναισθησία κτλ ή μπορεί να γίνει και σε απλό ιατρείο με τοπική αναισθησία(ή +μέθη με παρουσία αναισθησιολόγου) κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Antonis Karkavitsas είπε

Καλησπέρα σε όλους είμαι 16 χρονών και κατά την στύση μου έχω παρατηρήσει μια ελαφριά κλίση της βαλάνου προς τα κάτω.Επίσης η βάλανος μου δεν αποκαλύπτεται πλήρως και τις τελευταίες μέρες νιώθω κάτι πόνους.Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ τι να κάνω για αυτό και όποιος ξέρει να μου πει τι είναι;

Να πας σε κάποιο χειρουργό που να έχει laser στο ιατρείο του. Θα σου κάνει 1-2 τοπικές ενεσούσες στο εργαλείο (μην φοβηθείς ΔΕΝ θα πονέσεις) και θα σου κόψει λίγο τον βραχύ  χαλινό. Το είχα κάνει πριν 30 χρόνια που είχα ακριβώς το ίδιο θέμα. Σε 7-10 ημέρες είσαι έτοιμος για δράση. Μόνο πληροφοριακά και χωρίς να αποτελεί διαφήμιση δες το link.

http://lasersurgery.gr/vraxis-xalinos/ 

 

Επεξ/σία από stamatisj1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Muchacho said:

Από περιέργεια η περιτομή γίνεται αποκλειστικά σε χειρουργείο με γενική αναισθησία κτλ ή μπορεί να γίνει και σε απλό ιατρείο με τοπική αναισθησία(ή +μέθη με παρουσία αναισθησιολόγου) κτλ?

Εγω  με τοπικη σε ουρολογο-χειρουργο την εκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, stamatisj1 said:

Να πας σε κάποιο χειρουργό που να έχει laser

Και με νυστερι θα κανει δουλεια και θα του ερθει οικονομικοτερα

Just now, Muchacho said:

Μόνο τοπική?:o

Yep, δεν ειναι τοσο φοβερο οσο το φανταζεσαι. (το ιδιο φανταζομουν κι εγω :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...