Προς το περιεχόμενο

Περιτομή vs Μερική περιτομή / Πλαστική ακροποσθίας


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Dagobert είπε

Αναρωτιέμαι ποιο ακριβώς άγχος έχεις, ώστε να μείνεις πίσω στα μαθήματα.

Αυτό ακριβώς θα ήταν το καλύτερο κίνητρο να πέσεις με τα μούτρα στο διάβασμα και να καλύψεις τυχόν κενά.

Τέλος, ηρέμησε, δεν έκανες και εγχείριση ανοιχτής καρδιάς. Σε κανά μήνα θα είσαι περδίκι.

Άγχος ότι δεν θα καλύψω κενά άγχος μήπως κάτι δεν πάει καλά με την εγχείρηση 

Ξέρω κάνω σαν μωρό αλλά δεν είμαι συνηθισμένος σε τέτοιες καταστάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 492
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, Lazarosko said:

Άγχος ότι δεν θα καλύψω κενά άγχος μήπως κάτι δεν πάει καλά με την εγχείρηση 

Ξέρω κάνω σαν μωρό αλλά δεν είμαι συνηθισμένος σε τέτοιες καταστάσεις

Στην ανάγκη τις πρώτες μέρες βάζε καμιά γαζα ή κάτι τέτοιο για να μην έχεις πολύ τριβή και περπατάς σαν πιγκουίνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Lazarosko είπε

Άγχος ότι δεν θα καλύψω κενά άγχος μήπως κάτι δεν πάει καλά με την εγχείρηση 

Ξέρω κάνω σαν μωρό αλλά δεν είμαι συνηθισμένος σε τέτοιες καταστάσεις

Το πρώτο άγχος λογικό, όλοι οι μαθητές το έχουν. Το δεύτερο όχι.

Καλή επιτυχία στις πανελλαδικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, funbreaker είπε

Στην ανάγκη τις πρώτες μέρες βάζε καμιά γαζα ή κάτι τέτοιο για να μην έχεις πολύ τριβή και περπατάς σαν πιγκουίνος.

Έβγαλα τις γαζες για να γίνει η επουλωση και δεν θα ήθελα να ξαναβάλω ήταν μαρτύριο η αφαίρεση 

 

4 λεπτά πριν, Dagobert είπε

Το πρώτο άγχος λογικό, όλοι οι μαθητές το έχουν. Το δεύτερο όχι.

Καλή επιτυχία στις πανελλαδικές.

Ευχαριστώ πολύ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Lelouch said:

Έχω ακούσει ότι ανεβαίνουν και οι επιδόσεις στην πράξη. Ισχύει;

Μεγαλώνει η διάρκεια λόγω της αναισθητοποίησης της βαλάνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το γιατρό σου έχεις τσακωθεί; :P

Μην ανησυχείς, όλο αυτό είναι καινούριο για σένα και τα πάντα σου φαίνονται περίεργα. Χαλάρωσε, συγκεντρώσου στα μαθήματα κι όλα θα πάνε καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Με το γιατρό σου έχεις τσακωθεί; :P

Μην ανησυχείς, όλο αυτό είναι καινούριο για σένα και τα πάντα σου φαίνονται περίεργα. Χαλάρωσε, συγκεντρώσου στα μαθήματα κι όλα θα πάνε καλά

Γιατί να έχω τσακωθει? 

Απλά τις ερωτησεις μου τις κάνω εδώ γιατί οι γονείς μου δεν θέλουν να ενοχλώ τον γιατρό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου με όλο το θάρρος αυτό είναι κάτι που αφορά εσένα και μόνο, δε μου πέφτει και λόγος βέβαια, αλλά δε θα ρώταγα κανέναν για να επικοινωνήσω με τον γιατρό μου, ειδικά για κάτι που έχει να κάνει με χειρουργείο. Τεσπα όπως είπα δε μου πέφτει λόγος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Lazarosko είπε

Παιδιά αυτή η κρουστα γιατί δημιουργείται? Είναι φυσιολογικό? 

Αυτή η κρούστα που αναφέρεις είναι η αρχή για να αναισθητοποιηθεί η περιοχή. Σε λίγες μέρες θα σου ξεφλουδίζει και μετά σιγά σιγά δεν θα αισθάνεσαι καμία απολύτως ενόχληση στη βάλανο. Τα ράμματα θα αρχίσουν να φεύγουν στις 20 μέρες περίπου και όλα καλά. Κάνε καμιά πλύση με χαμομήλι 2-3 φορές τη μέρα να μαλακώνουν και να αρχίσουν να διαλύονται και δεν χρειάζεται τίποτα άλλο, ούτε γάζες ούτε τίποτα. Πιο γρήγορα θα επουλωθεί αν αναπνέει και όχι αν το κλείσεις σε γάζες. Άλλωστε αυτό με τις γάζες ψυχολογικό είναι για να μην το βλέπεις, δεν νομίζω ότι έχει κανένα νοήμα μετά τη 1η μέρα που παύει η μεγάλη αιμορραγία...

 

Όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι μην αγχώνεσαι καθόλου, σε κανένα μήνα θα το σκέφτεσαι και θα γελάς...

Επεξ/σία από kaktos77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kaktos77 είπε

Αυτή η κρούστα που αναφέρεις είναι η αρχή για να αναισθητοποιηθεί η περιοχή. Σε λίγες μέρες θα σου ξεφλουδίζει και μετά σιγά σιγά δεν θα αισθάνεσαι καμία απολύτως ενόχληση στη βάλανο. Τα ράμματα θα αρχίσουν να φεύγουν στις 20 μέρες περίπου και όλα καλά. Κάνε καμιά πλύση με χαμομήλι 2-3 φορές τη μέρα να μαλακώνουν και να αρχίσουν να διαλύονται και δεν χρειάζεται τίποτα άλλο, ούτε γάζες ούτε τίποτα. Πιο γρήγορα θα επουλωθεί αν αναπνέει και όχι αν το κλείσεις σε γάζες. Άλλωστε αυτό με τις γάζες ψυχολογικό είναι για να μην το βλέπεις, δεν νομίζω ότι έχει κανένα νοήμα μετά τη 1η μέρα που παύει η μεγάλη αιμορραγία...

Κανω ηδη πλυσεις με χαμομηλι, ευχαριστω για την απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Lazarosko είπε

Κανω ηδη πλυσεις με χαμομηλι, ευχαριστω για την απαντηση

Κανένα πρόβλημα λοιπόν, λογικά εφόσον έχουν περάσει και μερικές μέρες θα έχει αρχίσει να φεύγει και το όποιο πρήξιμο εμφανίστηκε. Το χειρότερο σε εμένα ήταν η αίσθηση αυτή μέχρι να τη συνηθίσω και 2ον τις πρώτες νύχτες, οι στύσεις, που τράβαγαν τα ράμματα και από τον πόνο τρελαινόμουν...αν δεν έχεις αυτά τότε κανένα πρόβλημα, θα κάνεις υπομονή και όλα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...