Προς το περιεχόμενο

Περιτομή vs Μερική περιτομή / Πλαστική ακροποσθίας


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Kostasspil είπε

Και με νυστερι θα κανει δουλεια και θα του ερθει οικονομικοτερα

Yep, δεν ειναι τοσο φοβερο οσο το φανταζεσαι. (το ιδιο φανταζομουν κι εγω :P)

Δηλαδή πήγες σε ένα απλό ιατρείο,ξάπλωσες στο εξεταστικό κρεββάτι,σου έβαλε τοπική αναισθησία,σε έκοψε-έραψε και έφυγες?Τόσο απλά?Σίγουρα είναι αυτή η σωστή διαδικασία?:unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 492
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 minutes ago, cambo99 said:

Για βραχύ χαλινό μιλάει και όχι για περιτομή!

8 hours ago, Antonis Karkavitsas said:

Επίσης η βάλανος μου δεν αποκαλύπτεται πλήρως

Πιθανόν να πρόκειται για φίμωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 12/10/2017 στις 1:42 ΠΜ, george_sp είπε

Αγαπητοί

Εκλεισα αισίως 5 μήνες. Επισκέφθηκα το γιατρό και μου είπε "απ' οτι φαίνεται θα χρειαστεί να κάνουμε revision. Επρεπε να είχα κόψει περισσότερο. Δεν μας κάθισε καλά τελικά παρά την αγωγή". Με πιο απλά λόγια οτι θα πρέπει να επαναλάβουμε το χειρουργείο. Το πρήξιμο (ως οίδημα) έχει βεβαίως εξαφανιστεί εδώ και καιρό αλλά άφησε ένα σαν λίγο φουσκωμένο δέρμα στο κάτω μέρος που δεν βοηθάει να είσαι άνετος ενώ και αισθητικά δεν είναι και το καλύτερο αποτέλεσμα. 

Ρώτησα για τη διαδικασία και είναι ξανά ακριβώς η ίδια. Δηλαδή, πάλι απο την αρχή. Πάλι ράμματα, πάλι πλύσεις κλπ. Είναι να μην σου τύχει τελικά.

Φίλε καλησπέρα σε παρακαλώ πες μου πως μπορώ να έρθω σε επικοινωνία μαζί σου αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα μετά από περιτομή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα!

Ειμαι 20 χρονων και πλεον εκανα και εγω την περιφημη περιτομη στις 26 Ιουνιου λογω φιμωσης. Μπορω να πω οτι μεσα σε λιγες μερες ο πονος εχει μειωθει σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο! Το μονο προβλημα ειναι οτι μερικες φορες με ενοχλουν τα ραμματα. Δηλαδη οταν ακουμπανε στους ορχεις υπαρχει η αισθηση του γαργαλητου και τσιμπηματος που μερικες φορες ειναι λιγο ενοχλητικος αλλα οχι κατι το σπουδαιο. 

Να αναφερω οτι πριν πεσω για υπνο εξακολουθω να βαζω γαζα γυρω γυρω απο τα ραμματα διοτι ετσι μπορω να περπατω και να κοιμαμαι πιο ανετα.. αλλα και σε περιπτωση μικρης αιμοραγιας χωρις να το καταλαβω την νυχτα να υπαρχει η γαζα να την απορροφησει.. εδω κανω σωστα? Παντως απο την 2η μερα μεχρι σημερα δεν ειχα απολυτως καμια αιμμοραγια.. ειμαι περηφανος για το εργαλειο μου χααχαχχ. Επισης απο την μερα που εκανα την επεμβαση φοραω κανονικα εσωρουχο.  Με εντυπωσιασε πως εγω προσωπικα δεν ειχα μεγαλο προβλημα με τις νυχτερινες στυσεις.. Φυσικα και ειχα και ενιωθα μικρο τραβηγμα αλλα ηταν οριακα χωρις ετσι να βγαινουν αιματα και προβληματα.. ξυπνουσα αρκετα συχνα προκειμενου να μην αφησω να ερθει σε πληρη στυση.. δηλαδη καθε 1 ωρα ξυπνουσα και ξανα κοιμομουν καπως ετσι.

Αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι ο γιατρος δεν μου ειπε κατι για πλυσιμο με χαμομηλι θεωρωντας το ως κατι το μη τοσο απαραιτητο και απο μονος μου το εμαθα εδωμεσα. Θελω να ρωτησω..την πλυση με χαμομηλι πως την κανετε? Απλα βουτατε το πεος και το αφηνετε για 5 λεπτα? ή με το χερι σας ριχνετε πανω απαλα? Επισης δεν εχω κανει ακομα μπανιο και να πλυνω την περιοχη κατι που θα το κανω σημερα. αλλα φοβαμαι λιγο να μην επηρεασει τα ραμματα.. Μπορω να ριξω νερο στις περιοχες που ειναι τα ραμματα ή θα εχω ιστοριες μετα με αιμορραγιες πονους κλπ? Αν δεν κανω πλυση με χαμομηλι οπως πολλοι εδω, τα ραμματα θα αργησουν να πεσουν? Παντως ο γιατρος μου ειπε σε 20 μερες θα πεσουν οποτε υπολογιζω μεχρι τις 16 Ιουλιου. Την εγχειρηση την εκανα σε δημοσιο νοσοκομειο στη Θεσσαλονικη.. συγκεκριμενα στο νοσοκομειο Ο Αγιος Δημητριος και οι γιατροι ηταν παρα πολυ εξυπηρετικοι και ευγενικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φίλε τι λες; εγώ με τις στύσεις ξυπνούσα με φρικτούς πόνους και έμενε έτσι κιόλας για να με βασανίζει για ώρα, έπρεπε να σκεφτώ πολύ άκυρα πράγματα για να πέσει και να συνέλθω

 

χαμομήλια και λοιπά γιατροσόφια άστα, δεν χρειάζονται 

 

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, logistoulis είπε

φίλε τι λες; εγώ με τις στύσεις ξυπνούσα με φρικτούς πόνους και έμενε έτσι κιόλας για να με βασανίζει για ώρα, έπρεπε να σκεφτώ πολύ άκυρα πράγματα για να πέσει και να συνέλθω

 χαμομήλια και λοιπά γιατροσόφια άστα, δεν χρειάζονται 

Σε καταλαβαινω φιλε διοτι ειναι εφιαλτικος. Αλλα δεν ξερω.. απλα οταν πεφτω για υπνο δεν κοιμαμαι σερι 6ωρο ή 8ωρο υπνο.. οπως ειπα μεσα στην νυχτα ξυπναω καθε ωρα και ξανα κοιμαμαι.. Δηλαδη κοιμαμαι για 1 ωρα μετα ξυπναω για να πεσει η στυση που παει να γινει και ξανα κοιμαμαι για ακομη μια ωρα και παει λεγοντας..ετσι φαινεται οτι "προλαβαινα" την πληρη στυση και τους εφιαλτικους πονους.. Εννοειται οτι ειχα ενα μικρο πονο και ενοχληση αλλα ευτυχως το προλαβαινα και μεσα σε 2-3 λεπτα ξανα επεφτα για υπνο. Μηπως παιζει ρολο και οτι πριν κοιμηθω απλα παω και κατουρω να ειμαι αδειος? Δεν ξερω.. μπορει να ειμαι και τυχερος. :P :) 

Edit: εκτος απο αυτα.. μπορει να βοηθα η γαζα που βαζω στα ραματα την νυχτα και στενο εσωρουχο που κραταει το πεος και δεν κουνιεται με το παραμικρο. Δεν ξερω αν αυτα παιζουν ρολο αλλα μπορει 

Επεξ/σία από SotirIV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

θέλω μόλις περάσουν μερικές μέρες ακόμα να μου πεις αν αρχίσουν και οι ονειρώξεις να θυμηθείς το δημοτικό :lol: 

χαχαχ εννοειται! Ελπιζω και στις επομενες μερες η στυση να μην ειναι πλεον προβλημα για να μπορεσω να ειμαι πιο ελευθερος πλεον :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κάπου στις 15-20 μέρες θα μπορείς να κάνεις διάφορα και στις 40 σεξ κανονικά αν όλα πάνε καλά, εμένα έτσι με είχε πάει 

 

αλλά πλήρης αποκατάσταση και κανονική ελαστικότητα (γιατί και τα ράμματα να πέσουν θα είναι κάπως όχι ελαστικό στο σημείο της τομής) θέλει μήνες και τελική μορφή ίσως και χρόνια, σίγουρα για χρόνο+ θα βλέπεις συνεχείς διαφορές 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, logistoulis είπε

κάπου στις 15-20 μέρες θα μπορείς να κάνεις διάφορα και στις 40 σεξ κανονικά αν όλα πάνε καλά, εμένα έτσι με είχε πάει 

αλλά πλήρης αποκατάσταση και κανονική ελαστικότητα (γιατί και τα ράμματα να πέσουν θα είναι κάπως όχι ελαστικό στο σημείο της τομής) θέλει μήνες και τελική μορφή ίσως και χρόνια, σίγουρα για χρόνο+ θα βλέπεις συνεχείς διαφορές 

αα ναι? επειδη εγω δεν εκανα ολικη περιτομη.. (βασικα σχεδον ολικη αλλα αφησε λιγο πετσακι) ο γιατρος μου ειπε οτι θα κανει 1μιση μηνα για το τελικο αποτελεσμα και την πληρη επουλωση. Θα το δειξει ο χρονος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δε μιλάω για πλήρη επούλωση, μιλάω για να μπορείς να κάνεις σεξ :lol: 

 

o,τι σου πει βασικά.. εμένα ανά μέρες που με παρακολουθούσε μου έλεγε πλέον μπορείς να κάνεις αυτό (πχ από σήμερα μπορείς να το βρέχεις, πλύσου βρωμιάρη) , από σήμερα μπορείς να κάνεις το άλλο.. κοκ 

 

κι εγώ πήγαινα σπίτι και έκανα ο,τι μου έλεγε 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/7/2018 στις 3:54 ΜΜ, logistoulis είπε

δε μιλάω για πλήρη επούλωση, μιλάω για να μπορείς να κάνεις σεξ :lol: 

o,τι σου πει βασικά.. εμένα ανά μέρες που με παρακολουθούσε μου έλεγε πλέον μπορείς να κάνεις αυτό (πχ από σήμερα μπορείς να το βρέχεις, πλύσου βρωμιάρη) , από σήμερα μπορείς να κάνεις το άλλο.. κοκ 

κι εγώ πήγαινα σπίτι και έκανα ο,τι μου έλεγε 

Να σε ρωτήσω φίλε.. μετά από πόσες μέρες έκανες μπανιο και έριξες νερό στην περιοχή? Συναντήθηκα Με τον γιατρό και είπε ότι μπορώ να κάνω μπάνιο κανονικά χωρίς όμως να τρίβω δυνατά και αν θέλω μπορώ να ξεκινήσω τις πλύσεις με κρύο νερό και χαμομήλι. Αλλά δεν ξέρω φοβάμαι να ρίξω νερό ακόμα εκεί..  όταν έκανες εσύ μπάνιο είχες ακόμα τα ράμματα? Και στην πλύση με χαμομήλι απλά βουτάς το πεος μέσα στο ποτήρι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SotirIV είπε

Να σε ρωτήσω φίλε.. μετά από πόσες μέρες έκανες μπανιο και έριξες νερό στην περιοχή? Συναντήθηκα Με τον γιατρό και είπε ότι μπορώ να κάνω μπάνιο κανονικά χωρίς όμως να τρίβω δυνατά και αν θέλω μπορώ να ξεκινήσω τις πλύσεις με κρύο νερό και χαμομήλι. Αλλά δεν ξέρω φοβάμαι να ρίξω νερό ακόμα εκεί..  όταν έκανες εσύ μπάνιο είχες ακόμα τα ράμματα? Και στην πλύση με χαμομήλι απλά βουτάς το πεος μέσα στο ποτήρι? 

Καλέ τι το πέρασες; μπισκότο για να το βουτάς στο τσάι; κρυώνει καλά το χαμομήλι και το ρίχνεις σιγά σιγά στην περιοχή να πάει παντού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...