Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασα πολύ άσχημα πράγματα στο διπλανό φόρουμ για το mlais.

Επειδή την πάτησα με ενα p6000 που πήρα στον πατέρα μου, μετά τα xiaomi, lenovo, pipo και meizu, το χάος.

Κάτοχος και του Mlais M9 και λέω φιλική συμβουλή ΜΑΚΡΙΑΑΑ  χαλασε χωρίς λόγο με χρήση του μόνο για κλήσεις. Το γύρισα πίσω πήρα άλλο και μετά από 1 μήνα το ίδιο. 

 

Θα πρότεινα να φύγει από τις προσφορές. Αν κρίνω από τα παιδιά στο διπλανό φορουμ παίζει στα 10 μόνο 2 να δουλεύουν πλέον. Τα άλλα έγιναν τουβλάκια :D

 

@zeremefico Διαφωνώ όμως εντελώς για το p6000. Απλά άψογο κινητό. Το έχω για 3 μήνες ως κύριο και πετάει. Ίσως το καλύτερο στα λεφτά του. Ειδικά με την VIBE 2.5 απογειώνεται κ δεν έχει κανένα bug. Πραγματικά το προτείνω αν κάποιος δεν μπορεί να διαθέσει περισσότερα λεφτά για κάτι άλλο.

 

EDIT: Για να μην αφήσουμε λάθος εντυπώσεις με το P6000 πολλά πράγματα που διαφήμιζαν δεν υπάρχουν (πχ OTG και αρκετοι sensors, camera sony 8MP αντί για 13MP)

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι σου έκανε το P6000 ?

Σταμάτησε να φορτίζει όταν το τηλέφωνο λειτουργει και φορτίζει μονο κλειστό.

Μου εστειλαν μια rom αλλά δεν μπορω να το φλασαρω με το spflash tool (error 2005).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταμάτησε να φορτίζει όταν το τηλέφωνο λειτουργει και φορτίζει μονο κλειστό.

Μου εστειλαν μια rom αλλά δεν μπορω να το φλασαρω με το spflash tool (error 2005).

Αν έχεις διάθεση να το κάνεις είναι σχεδόν πανεύκολο... Στείλε μου πμ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος και του Mlais M9 και λέω φιλική συμβουλή ΜΑΚΡΙΑΑΑ  χαλασε χωρίς λόγο με χρήση του μόνο για κλήσεις. Το γύρισα πίσω πήρα άλλο και μετά από 1 μήνα το ίδιο. 

 

Θα πρότεινα να φύγει από τις προσφορές. Αν κρίνω από τα παιδιά στο διπλανό φορουμ παίζει στα 10 μόνο 2 να δουλεύουν πλέον. Τα άλλα έγιναν τουβλάκια :D

 

 

Το έχω πάρει το Φλεβάρη όταν έπαιζε στην ίδια τιμή με την τωρινή προσφορά για φίλο και με εξαίρεση την μπαταρία που πέφτει γρήγορα λόγω βαριάς χρήσης σε τηλέφωνα (και λόγω μικρότερης χωρητικότητας από αυτή που αναφέρει) το τηλέφωνο συμπεριφέρεται άψογα. Ο φίλος το χρησιμοποιεί για κλήσεις μυνήματα και fb αλλά με τις ώρες. Έχει να κάνει restart κανά μήνα χωρίς

πρόβλημα. Μπορει να είναι ένα από τα 2 στη 10αδα που δουλεύουν, δεν ξέρω, αλλά στα 55€ περίπου δεν νομίζω να παιζει κάτι άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πάρει το Φλεβάρη όταν έπαιζε στην ίδια τιμή με την τωρινή προσφορά για φίλο και με εξαίρεση την μπαταρία που πέφτει γρήγορα λόγω βαριάς χρήσης σε τηλέφωνα (και λόγω μικρότερης χωρητικότητας από αυτή που αναφέρει) το τηλέφωνο συμπεριφέρεται άψογα. Ο φίλος το χρησιμοποιεί για κλήσεις μυνήματα και fb αλλά με τις ώρες. Έχει να κάνει restart κανά μήνα χωρίς

πρόβλημα. Μπορει να είναι ένα από τα 2 στη 10αδα που δουλεύουν, δεν ξέρω, αλλά στα 55€ περίπου δεν νομίζω να παιζει κάτι άλλο...

Σκέψου εμένα το χρησιμοποιούσε η μάνα μου, το πιο βαρύ που ίσως έκανε ήταν να ψάξει για τον ΕΝΦΙΑ στο ίντερνετ :P

Eμένα μου βγήκε 37 ευρώ και το μετάνιωσα.. Καλό είναι να προτείνουμε κινητά που δουλεύουν όλα ανεξαιρέτως τύχης :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος και του Mlais M9 και λέω φιλική συμβουλή ΜΑΚΡΙΑΑΑ  χαλασε χωρίς λόγο με χρήση του μόνο για κλήσεις. Το γύρισα πίσω πήρα άλλο και μετά από 1 μήνα το ίδιο. 

 

Θα πρότεινα να φύγει από τις προσφορές. Αν κρίνω από τα παιδιά στο διπλανό φορουμ παίζει στα 10 μόνο 2 να δουλεύουν πλέον. Τα άλλα έγιναν τουβλάκια :D

 

@zeremefico Διαφωνώ όμως εντελώς για το p6000. Απλά άψογο κινητό. Το έχω για 3 μήνες ως κύριο και πετάει. Ίσως το καλύτερο στα λεφτά του. Ειδικά με την VIBE 2.5 απογειώνεται κ δεν έχει κανένα bug. Πραγματικά το προτείνω αν κάποιος δεν μπορεί να διαθέσει περισσότερα λεφτά για κάτι άλλο.

 

EDIT: Για να μην αφήσουμε λάθος εντυπώσεις με το P6000 πολλά πράγματα που διαφήμιζαν δεν υπάρχουν (πχ OTG και αρκετοι sensors, camera sony 8MP αντί για 13MP)

 

Πήρα το Mlais για τον αδερφό μου σε κάτι εκπτώσεις μισοτιμής, νομίζω 43 ή 48 ευρώ. Ο αδερφός μου το έχεις για πολύ χαλαρή χρήση οπότε μου λέει του βγάζει 3 μέρες. Το μόνο πρόβλημα όπως και όλα νομίζω είναι ο proximity sensor. Το κινητό θέλει άνοιγμα να ξυθεί ελαφρά η μπογιά μπροστά από τον proximity όπως επίσης και να φύγει το λαστιχένιο κάλυμμα του sensor. Τότε και μόνο τότε έπαιξε πλέον σωστά το  Auto brightness. 

 

Για ~50 ευρώ μαζί με την αυθεντική του θήκη ο αδερφός μου ακόμη λαμπάδες μου ανάβει.

 

Το κινητό βέβαια δεν αξίζει ούτε για αστείο στην νορμάλ τιμή του και καλύτερα να το αποφύγετέ. Επίσης η μπαταρία που αναγράφεται σε όλα τα site είναι ψεύτικη. Έχουν κολλήσει παραπλανητικό αυτοκόλλητο. 

Όπως και να έχει είτε Mlais είτε Elephone είναι για όσους γουστάρουν να δοκιμάζουν. Απλοί χρήστες καλύτερα να μείνουν μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ~50 ευρώ μαζί με την αυθεντική του θήκη ο αδερφός μου ακόμη λαμπάδες μου ανάβει.

 

Όπως και να έχει είτε Mlais είτε Elephone είναι για όσους γουστάρουν να δοκιμάζουν. Απλοί χρήστες καλύτερα να μείνουν μακριά.

 

Κοίτα βασικά το έκανα δώρο οπότε δεν το έχω τσεκάρει αν γίνεται ή όχι. (Ελπίζω να μην έχει τίποτα :P ) Τα επόμενα μοντέλα της Mlais είναι πολύ καλύτερα από θέμα ποιότητας.

 

Όσο για τα Elephone είναι πολύ καλές επιλογές απλά υστερούν μόνο στο OS που συνήθως σου βγαίνει η πίστη μέχρι να βγεί κάτι καλό. Αλλά σαν συσκευές πλέον είναι από τις πιο VFM σε αυτά που δίνουν στο σύνολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, αν έχει κάποιος balance στο paypal λογικά θα μπορεί να κάνει αγορές. Απλά φαντάζομαι λόγω της κατάστασης πολλοί δεν νοιάζονται καν να ανοίγουν τα newsletters των κινεζομάγαζων, είτε γιατί δεν έχει νόημα, είτε γιατί παίζει να δούμε καμιά τρελή προσφορά και να τσαντιστούμε που δεν θα μπορούμε να προβούμε σε αγορά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, αν έχει κάποιος balance στο paypal λογικά θα μπορεί να κάνει αγορές. Απλά φαντάζομαι λόγω της κατάστασης πολλοί δεν νοιάζονται καν να ανοίγουν τα newsletters των κινεζομάγαζων, είτε γιατί δεν έχει νόημα, είτε γιατί παίζει να δούμε καμιά τρελή προσφορά και να τσαντιστούμε που δεν θα μπορούμε να προβούμε σε αγορά.

 

 

Και prepaid να έχεις γεμάτη πάλι μπορείς να αγοράσεις από Κίνα.

Μόλις επικοινώνησα με Alphabank, τμήμα καρτών. Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ τρόπος προς στιγμήν, να γινουν αγορες απο εξωτερικο, με ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ καρτα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις επικοινώνησα με Alphabank, τμήμα καρτών. Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ τρόπος προς στιγμήν, να γινουν αγορες απο εξωτερικο, με ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ καρτα !!!

Ακριβώς έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόλις επικοινώνησα με Alphabank, τμήμα καρτών. Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ τρόπος προς στιγμήν, να γινουν αγορες απο εξωτερικο, με ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ καρτα !!!

Ακριβώς έτσι.
Αυτό ισχύει, αλλά άλλη περίπτωση είναι να έχεις φορτωμένο από πριν PayPal balance. Εκεί δε μεσολαβεί ελληνική τράπεζα και αγοράζεις κανονικά (το έκανα χτες βράδυ)
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες υπομονή για να σας στείλω φωτογραφία από Πειραιώς ότι με prepaid γίνεται :)

 

Μόλις γυρίσω από τι καφεδακι θα πεισω τους άπιστους που τα ξέρουν όλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...