Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εαν καταλαβα καλα,οποιο κινετομαγαζο ανοιξει ενα λογαριασμο σε ελληνικη τραπεζα για να κανουν αγορες οι ελληνες θα κανει χρυσες δουλειες.

Απλα δεν  θα μπορει να παρει τα χρηματα του εξω,προς το παρον δηλαδη.

Η κανω λαθος?

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σιγά μην ανοίξει ο κινέζος εταιρεία στην Ελλάδα με 29% φορο 100% προκαταβολή και με τζίρο της πλάκας για τα δεδομένα του.

 

Λογαριασμό δεν μπορεί να έχει χωρίς να έχει εταιρεία ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απόφαση του ΦΕΚ 1561/Β/24.7.2015 ρυθμίζει μερικά θέματα της ΠΝΠ/18.7.2015 που έχουν σχέση με ναυτιλιακά γραφεία, Έλληνες που πάνε στο εξωτερικό κ.α.

Δεν αλλάζει τίποτε σε ότι αφορά στις αγορές από το εξωτερικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα να αναφερω οτι πριν μερικα λεπτα πληρωσα μεσω paypal (χωρις balance) λογαρασμο vodafone.Θα μου πειτε οτι ειναι προορισμος ελληνικος λογαριασμος αλλα αυτο νομιζω δεν εχει σχεση γιατι τα λεφτα πανε πρωτα στο paypal και μετα στον αποδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα να αναφερω οτι πριν μερικα λεπτα πληρωσα μεσω paypal (χωρις balance) λογαρασμο vodafone.Θα μου πειτε οτι ειναι προορισμος ελληνικος λογαριασμος αλλα αυτο νομιζω δεν εχει σχεση γιατι τα λεφτα πανε πρωτα στο paypal και μετα στον αποδεκτη.

 

πριν από αρκετές μέρες έκανα online ανανέωση σε Vodafone CU 10 ευρώ με paypal χωρίς balance και εγώ αλλά δεν το θεώρησα άξιο αναφοράς για να το αναφέρω... από ότι έχω καταλάβει, το capital control μας απαγορεύει να βγάλουμε λεφτά έξω από την Ελλάδα. η Vodafone θα δέχεται τα λεφτά σε κάποιον ελληνικό λογαριασμό μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To PayPal δουλεύει μια χαρά εντός Ελλάδος, χρεώνει κάρτες, λογαριασμους κλπ. Όταν ο πωλητής είναι στο εξωτερικό ή συναλλαγή δεν ειναι επιτρεπτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...