Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.ote.gr/web/guest/psifiaki_allileggyh

 

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ! ΔΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ

 

Σε περίπτωση διακοπής πριν τους 24 μήνες, χρεώνεται τέλος αποδέσμευσης €250.

 

Γιατι δεν τ αλλαζουν και στις σελιδες τους..? Στα public που πηγα δεν μ ενημερωσανε καν.. στα ψιλα γραμματα δεν τους συμφερει ν αναφερθουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είδα συμφέρει η Cosmote καθώς η Wind και η Vodafone δίνουν 5gb ενώ αυτή δίνει 10 gb το μήνα στα ίδια λεφτά (12 ευρώ το μήνα).

 

Από εξοπλισμό μαύρα χάλια.... τίποτα άξιο μνείας... Λίγο που το κοίταξα είδα ένα MLS giant οχταπύρηνο ταμπλετ με 2 γίγα ραμ και ips οθονή 2048X1536 ανάλυση στα 349 δηλαδή πρέπει να δώσεις 119 ευρώ από τη τσέπη... δεν είδα κάτι πιο καλό...

 

Το συμβόλαιο πρέπει να είναι διετές υποχρεωτικά ; Δεν γίνεται 12μηνο ;

 

Η βλακεία που έγινε είναι ότι το πρόγραμμα ανακοινώθηκε το καλοκαίρι έπρεπε να είχε ολοκληρωθεί μέχρι τέλη Οκτωβρίου το 2014 ώστε το ίντερνετ να είναι για ένα χρόνο και τελικά όπως το έφεραν θα είναι για κανα εξάμηνο....

Και εγώ αυτό μόνο είδα ότι αξίζει από τα ταβλετς που δίνουν.Το μόνο που δεν ξέρω είναι ότι δεν έχω δει ένα review πουθενά για αυτό το ταβλετάκι.Ας πούμε πόση αυτονομία έχεις σε ώρες?Σκεφτόμουν για λαποτοπ αλλά ψιλοσαβούρες μου είπαν κάτι φίλοι μου είναι όλα τα φτηνά και ότι θα κολλάνε ακόμα κ για να μπαίνω ιντερνετ ή να βλέπω καμιά ταινία.Τα πολύ απλά δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάχτε και προς Κοσμοτέ μεριά πάντως αφού δίνει 10 gb το μήνα αντί για 5 που δίνουν οι άλλοι... από εξοπλισμό έτσι κι αλλιώς μαύρα χάλια είναι όλοι... Όλα τα λάπτοπ με 2 γίγα ραμ.... ¨ηθελα να ξερα που τα ξέθαψαν αυτά αφού πλέον πολύ σπάνια βρίσκεις λάπτοπ με κάτω από 4 γίγα...

 

Τους έχω ικανούς να αφαίρεσαν τα 2 γίγα από λάπτοπ με 4 γίγα ραμ..

Κυκλοφορούν καιρό τέτοια entry level laptop....Αυτά με τους celeron είναι ελαφρώς καλύτερα. Με 4gb ram και έναν ssd γίνονται αξιοπρεπή για απλές εργασίες

https://www.ote.gr/web/guest/psifiaki_allileggyh

 

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ! ΔΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ

 

Σε περίπτωση διακοπής πριν τους 24 μήνες, χρεώνεται τέλος αποδέσμευσης €250.

Αυτό το κομμάτι δεν έχει ξεκαθαρίσει τελικά. Και οι όροι των PUBLIC γράφουν το ίδιο αλλά προφορικά λένε ότι δεν υπάρχει χρέωση, το ίδιο και η wind

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οτι ειχα να πω το ειπα.. και οποιος καταλαβε καταλαβε.. οταν θα υπογραψετε για τη συνδεση που συνοδευει το λαπτοπ η το ταμπλετ σας.. ανατρεξτε και δειτε το προστιμο το τελος απενεργοποιησης πριν τη ληξη διαρκειας συμβολαιου δεσμευσης 24 μηνων ποσο ειναι.. εγω ενημερωθηκα για το τελος απενεργοποιησης απο τα public απο την επισιμη σελιδα τους υπαρχει και καθιστα την ψηφικη αλληλεγγυη βλακεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο καταστημα wind που πηγα το πρωι, η υπαλληλος με ενημερωσε οτι για τοmobilde broadband υπαρχει τελος αποσυνδεσης 30 ευρω. Αυτη την ενημερωση ειχαν μου ειπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο καταστημα wind που πηγα το πρωι, η υπαλληλος με ενημερωσε οτι για τοmobilde broadband υπαρχει τελος αποσυνδεσης 30 ευρω. Αυτη την ενημερωση ειχαν μου ειπε.

Αν ειναι μονο 30€ κατι γινεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φάουλ είναι με τις συσκευές νομίζω, είναι πολύ λίγες οι επιλογές

 

Όντως και σαβούρα πολύ... Το Πλαίσιο πλήρη απαξίωση, έτσι 3 κομμάτια για να πει ότι συμμετέχει... Τόσα Τουρμπο Χ έχει να βάλει...

 

Είχα δει ότι μέχρι 15 κομμάτια μπορούν να βάλουν... Μου κάνει εντύπωση που δεν το εκμεταλλεύτηκαν να βάλουν όλα όσα έχουν ή όσο πιο πολλά και ειδικά κάποια πιο ακριβά (από 230) για να τσιμπήσουν και έξτραδάκια οι ίδιοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το μαγαζι που θα παρεις τη συσκευή θα πρέπει να πάρεις και τη σύνδεση. Για αυτό το λόγο βλέπεις μόνο μεγάλες αλυσίδες να συμμετέχουν στη δράση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα public.. 27€ προστιμο τελος απενεργοποιησης πριν απο τη ληξη συμβολαιου 24 μηνων για αγορα λαπτοπ με usb stick συνδεση (το κοστος για το usb stick ειναι το προστιμο).. για αγορα tablet με συνδεση δεν υπαρχει χρεωση για τη διακοπη της πριν τη ληξη.. για απενεργοποιηση συνδεσης σταθερου 159€ μαζι με αγορα ταμπλετ ή λαπτοπ ειναι το προστιμο.. τελευταια ενημερωση τους που ειχα αναλυτικη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...