Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια αν καποιος δε μπορει να εκτυπωσει το κουπονι τι κανουμε? γτ πηγα στο γερμανο  με το μηνυμα στο κινητο αλλα μου ειπαν οτι το θελουν εκτυπωμενο γτ αυτοι δε μπορουν να το εκτυπωσουν οποτε να βρω τροπο να το εκτυπωσω,.  καμια ιδεα κανεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο άθλιοι είναι.... Αφού το σύστημα σου λέει να πας με το κουπόνι είτε στο κινητό είτε στο Mail σου είτε εκτυπωμένο αλλά κλασικά στην Ελλάδα είμαστε έναν αιώνα πίσω οπότε μόνο τυπωμένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site του Κωτσόβολου οι επιλογές λιγοστεύουν, κάποιες συσκευές έχουν εξαντληθεί. Καμία "απόρρητη" πληροφορία για το αν θα βγάλουν νέες συσκευές, τίποτα καλύτερο μήπως;

Έχει ακούσει τίποτα κανένας σας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να περιμενουμε, ειναι σιγουρο οτι τα επομενα που θα βαλουν, αν βαλουν, θα ειναι της προκοπης; θελω και εγω να περιμενω, αλλα τελη του μηνα γενναει η γυναικα μου και θελω να το παρω αμεσα ωστε τις μερες που θα ειμαι στο νοσοκομειο να περναει λιγο η ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επισης δεν εχω δει καπου ξεκαθαρο πως θα γινει η αποπληρωμη των 12 ευρω το μηνα. Εστω παμε στις 15/2 και παιρνουμε λαπτοπ και συνδεση με usb στα 12 €/μηνα οσο και η επιδοτηση. Λογικα στις 15/3 αυτοεξοφλειται ο πρωτος λογαριασμος, στις 15/4 ο δευτερος κ.ο.κ. Παμε τωρα στο τελος. Στις 15/10 αυτοεξοφλειται ο λογαριασμος. Ειμαστε υποχρεωμενοι μεχρι 31/10 να εχουμε συνδεση. Αρα το νωριτερο στις 1/11 κοβουμε τη συνδεση. Τι γινεται μετα? Ενταξει θα πληρωσουμε το στικ πχ 25-30 ευρω. Αλλα δεν θα μας ερθει και ο τελικος λογαριασμος για την περιοδο 16/10 εως ΚΑΙ 1/11? Θαναι αλλο ενα 12ευρο κερατιατικο?

 

 

 

edit: Βρηκα σε ενα pdf της ψηφιακης αλλ/γγυης το εξης

"Για παράδειγμα, εάν μία παραγγελία εκτελεστεί στις 10 Φεβρουαρίου 2015 και έχει €12 ως Ποσό Μηνιαίας Επιδότησης Τηλ/κών Υπηρεσιών, τότε το Μέγιστο Δυνατό Ποσό Επιδότησης Τηλ/κών Υπηρεσιών υπολογίζεται ως εξής: Οι ακέραιοι μήνες από την εκτέλεση της παραγγελίας μέχρι τις 31/10/2015 είναι 8 μήνες (10/02/15 έως 09/10/15) Επιδότηση για τους ακέραιους μήνες = 8 * €12 = €96 Υπόλοιπο Οκτωβρίου 2015, από 10 έως 31 Οκτωβρίου 2015, είναι 22 ημέρες. Επιδότηση για το υπόλοιπο Οκτωβρίου: 22 / 31 * €12 = €8,52 .Μέγιστο Δυνατό Ποσό Επιδότησης Τηλ/κών Υπηρεσιών = €96 + €8,52 = €104,53"
 
Αρα τελικα τα παγια των λογαριασμων πληρωνονται αναλογικα των ημερων οποτε στο σεναριο διακοπης την 1/11 θα πληρωσουμε μονο μια μερα και οχι μηνιατικο.
 
Επισης σε αλλο pdf γραφει ξεκαθαρα
"Δωρεάν παροχή του USB modem stick για την πρόσβαση στο Mobile Broadband όπου απαιτείται"

 

Δεν ειναι τυχαιο οτι στο επισημο site του οτε δεν γραφει τιποτα για χρονο διαρκειας συμβολαιου mobile broadband ουτε αν πληρωνουμε στικακια. Δε λεω για τα υπολοιπα, μιλαω μονο για mobile broadband.

Επεξ/σία από user27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι να'ναι τελικά.

Στα Public, κέντρο Καλαμάτας, είπαν πως με σύνδεση 15gb usb stick wind, για τους 6 πρώτους μήνες δεν πληρώνεις τίποτα. Μετά μπορείς να διακόψεις με κόστος απενεργοποίησης 30€. Δηλαδή 15€ ο λογαριασμός + 15€ για την απενεργοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλε αν δεις στο πιο πανω μηνυμα μου, κανονικα πληρωνουμε μονο τις υπολοιπες μερες, οχι ολοκληρο μηνιαιο λογαριασμο. Για δειξε τους αυτο να δουμε τι θα σου πουν.

Επεξ/σία από user27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο πατερας μου που ειναι δικαιουχος εχει 3 συνδεσεις στο ονομα του.το ταμπλετ θα το παρω εγω και ετσι δεν γινοταν να φορτωσω και αλλη συνδεση 24μηνη οπως ειναι αν πας στα public και πηρα στην cyta στην οποια εχουμε τις συνδεσεις και ρωτησα αν συμμετεχουν στην δραση στην πολη μου(γιατι στην σελιδα μου εδειχνε μονο κωτσοβολο,public,ote,και εναν ακομη) και μου ειπαν οτι συμμετεχουν και οτι την εκπτωση μπορουμε να την χρησιμοποιησουμε σε μια απο τις 3 που εχουμε.απλα πρεπει να τους παρω κατα την παρασκευη(13/02/15) που θα εχουν νεοτερα για το πως θα εξαργυρωσουμε το κουπονι.αυτο απο μενα ελπιζω να βοηθησα κανεναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..συγνωμη ρε παιδια αλλα για πειτε μου αν ξερετε ...απ ολα τα λαπτοπ που δινουν στο προγραμμα αλληλεγγυης αξιζει καποιο? και ποιο?ή μήπως θα πρεπε να επιλεξω καποιο ταμπλετ?.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ την ίδια απορία έχω με την προλαλήσαντα! Επίσης, θα ήθελα να μου κάνετε ξεκάθαρο το εξής: είναι αναγκαστική και η σύνδεση ίντερνετ μαζί με το λάπτοπ; Γιατί έχω ήδη άλλη σύνδεση ίντερνετ και δεν θα ήθελα να αλλάξω. Συγγνώμη εάν έχει ξαναγίνει η ίδια ερώτηση πάντως και ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..συγνωμη ρε παιδια αλλα για πειτε μου αν ξερετε ...απ ολα τα λαπτοπ που δινουν στο προγραμμα αλληλεγγυης αξιζει καποιο? και ποιο?ή μήπως θα πρεπε να επιλεξω καποιο ταμπλετ?.. 

 

 

Και εγώ την ίδια απορία έχω με την προλαλήσαντα! Επίσης, θα ήθελα να μου κάνετε ξεκάθαρο το εξής: είναι αναγκαστική και η σύνδεση ίντερνετ μαζί με το λάπτοπ; Γιατί έχω ήδη άλλη σύνδεση ίντερνετ και δεν θα ήθελα να αλλάξω. Συγγνώμη εάν έχει ξαναγίνει η ίδια ερώτηση πάντως και ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Μέχρι τώρα από αυτά που δίνουν (δωρεάν) λίγο καλύτερα είναι αυτά με τον Celeron επεξεργαστή. Με λίγη ραμ παραπάνω και ίσως έναν ssd γίνονται αξιοπρεπή για απλή χρήση. Έτσι όπως είναι ακόμα πιο απλή χρήση (μην περιμένετε θαύματα δηλαδή και απογοητευτείτε)

 

 Για την άλλη ερώτηση, ναι είναι υποχρεωτικό να κάνεις και κάποια σύνδεση ίντερνετ, είτε σταθερό είτε Mobile και μάλιστα πρέπει να γίνει στο ίδιο κατάστημα με αυτό που θα πάρετε το μηχάνημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...