Προς το περιεχόμενο

Πειρατεία στην Ελλάδα


Stavmitsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα στην αγγλια που ξερω απο φιλο, μπλοκαρουν την εισοδο σε ολα τα γνωστα σιτε που τα βρισκεις δυσκολα κ με proxy. Νανε καλα τα ελληνικα που δεν τα χουν μλοκαρει ακομα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο πειρατικό υλικό  διώκεται ο παροχέας και όχι ο καταναλωτής. κυνηγάν (αν κυνηγάν) αυτούς που τα διαμοιράζουν.

 

Είναι σαν να πιάνεις το πρεζάκι και όχι τον έμπορο... ποια η ουσία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πειρατικό υλικό  διώκεται ο παροχέας και όχι ο καταναλωτής. κυνηγάν (αν κυνηγάν) αυτούς που τα διαμοιράζουν.

 

Είναι σαν να πιάνεις το πρεζάκι και όχι τον έμπορο... ποια η ουσία?

 

Θεωρητικά όμως και στα torrent όποιος κατεβάζει παράλληλα ανεβάζει, όποτε γίνεται και αυτός διακινητής πειρατικού υλικού. Το θέμα είναι ότι είναι πολύ δύσκολο να κυνηγήσουν αυτούς που κατεβάζουν torrent, γιατί μπορεί άνετα κάποιος να κλέβει internet απο το γείτονα χωρίς να το ξέρει ο ίδιος και να κατεβάζει torrent. Ποιον πιστεύεις θα κατηγορήσουν μετά; Είναι μπερδεμένη υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πειρατικό υλικό  διώκεται ο παροχέας και όχι ο καταναλωτής. κυνηγάν (αν κυνηγάν) αυτούς που τα διαμοιράζουν.

 

Είναι σαν να πιάνεις το πρεζάκι και όχι τον έμπορο... ποια η ουσία?

 

Στην πραγματική ζωή τα πρεζάκια πιάνουν πάντως. Γιατί τα έχουν εύκολα

 

Στην εικονική ζωή στο θέμα της πειρατείας πάντως τα διάφορα sites ειναι σαν την λερναία ύδρα. Ένα κλείνουν , 10 ανοίγουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά όμως και στα torrent όποιος κατεβάζει παράλληλα ανεβάζει, όποτε γίνεται και αυτός διακινητής πειρατικού υλικού. Το θέμα είναι ότι είναι πολύ δύσκολο να κυνηγήσουν αυτούς που κατεβάζουν torrent, γιατί μπορεί άνετα κάποιος να κλέβει internet απο το γείτονα χωρίς να το ξέρει ο ίδιος και να κατεβάζει torrent. Ποιον πιστεύεις θα κατηγορήσουν μετά; Είναι μπερδεμένη υπόθεση.

Εννοώ αυτόν που διακινεί πολύ υλικό και συνήθως έχει και server, τώρα οκ, πόσο να ανεβάσει ενας χρήστης που κατεβάζει κάτι και μετά το σβήνει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτουυ και χρησιμοποιησα popcorn time στο κινητο για 2 3 επεισοδια fringe στο μοναχο,ελπιζω να μην ερθει λυπητερη στον ιδιοκτητη του σπιτιου,

Οποτε γερμανια κομμενα τα τορρεντιν;

Παμε για netflix?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτουυ και χρησιμοποιησα popcorn time στο κινητο για 2 3 επεισοδια fringe στο μοναχο,ελπιζω να μην ερθει λυπητερη στον ιδιοκτητη του σπιτιου,

Οποτε γερμανια κομμενα τα τορρεντιν;

Παμε για netflix?

 

αν σε παρηγορει οι 2-3 γνωστοι μου που την πατησαν ηταν απο ταινιες που ειχαν κατεβασει οποτε υπαρχει ελπιδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτουυ και χρησιμοποιησα popcorn time στο κινητο για 2 3 επεισοδια fringe στο μοναχο,ελπιζω να μην ερθει λυπητερη στον ιδιοκτητη του σπιτιου,

Οποτε γερμανια κομμενα τα τορρεντιν;

Παμε για netflix?

 

Netflix ή κάποιο άλλο stream (ΧΒΜC-Kodi ή κάποιο site). Το popcorn time χρησιμοποιεί torrent οπότε υπάρχει ο κίνδυνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ μόνο για ταινίες και για video games γνωρίζω. Πάντως δεν είναι και ότι παρακολουθούν τη διακίνηση κάθε τόρρεντ... αλλά μάλλον κυρίως ότι έχει να κάνει με νέες κυκλοφορίες. Δε νομίζω να καίγονται πλέον για το Fringe μερικά χρόνια μετά τη προβολή των επεισοδίων.

 

Οποτε γερμανια κομμενα τα τορρεντιν;
Παμε για netflix?

Αμα κατεβάσεις μερικές μόνο φορές, νομίζω πρέπει να είσαι πολύ άτυχος για να σε πιάσουν. Αλλά αν το κάνεις τακτικά, λογικά κάποια στιγμή θα τη πατήσεις... (μιλάμε κυρίως για γνωστές παραγωγές μεγάλων studio)

Netflix, Maxdome, Watchever, Amazon Instant Video και Sky Snap είναι οι βασικοί πάροχοι. Αλλιώς έχουν και κάποιοι πάροχοι ιντερνετ δικά τους πακέτα με video on demand.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ερθω εδω,(μοναχο) μονιμα σε λιγο καιρο αλλα δεν εχω καποιον να μου πει τι παιζει γιατι κανεις απο οσους θα με βοηθησουν να εγκατασταθω δεν ασχολειται,τελος παντων,αυτο που παρατηρησα αν και δεν ξερω πως λειτουργει το πραμα ειναι πως υπαρχουν πολλες υπηρεσιες οπως αναφερατε πχ που με ενα μικρο ποσο μπορεις να δεις πολυ πραμα (?) υποθετω κανοντας ετσι το κατεβασμα οχι τοσο αναγκαιο οσο στην ελλαδα.

Το netflix με τη συνδρομη που ζηταει 8.99 το μηνα αν θυμαμαι καλα σου δινει τη δυνατοτητα να δεις οτι σου ερθει στο μθαλο παλιο καινουριο η εχει συγκεκριμενες παραγωγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το streaming στην ουσια ειναι download. μην το ξεχνας αυτο.

 

βαλε vpn με συνδρομη και 5 ευρω το μηνα και καθαρισες.

 

βασικα , ειδικα στην ελλαδα, δεν υπαρχει το καταλληλο δυναμικο για να ασχοληθουνε μαζι σου ακομα και αμα εχεις γινει ο ιδιος ο κοκκινογενης.

 

εδω σε κοτζαμ βρετανια ουτε vpn ουτε τιποτα δε χρησιμοποιουσα και δεν εχει γινει τιποτα. Πρεπει να εισαι υπερβολικα ατυχος (κανονικα ομως) για να σου χτυπησουν την πορτα. για την ακριβεια ολοι μου οι geek-γνωστοι που ειναι ολοκληρο πειρατικο νησι δεν εχουν ακουσει επισης τιποτα για μηνυσεις κτλ κτλ.

 

Οι ISPs εδω και καμποσα χρονια κανουν τα στραβα ματια για να μη χανουν πελατες, ειδικα τωρα που τους ψαχνουν με το κυαλι....

 

Συγγνωμη επειδη δεν ξερω τι ειναι το VPN  και μπορεις να γραφτεις και στην Ελλαδα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως σε φιλο μου που ειχε συνδεση στην vivodi πριν μερικα χρονια και κατεβαζε αβερτα απο greekz,του ηρθε επιστολη απο εταιρια που εχει δικαιωματα ταινιων οπου ελεγε με ημερομηνιες ποιες ταινιες ειχε κατεβασει και του ζητουσαν χρηματα αλλιως θα κινουσαν δικαστικες διαδικασιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...