Προς το περιεχόμενο

Έως 1300 ή έως 1600 κυβ.?


original911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φόρουμ.Είμαι στην αναζήτηση μεταχειρισμένου αμαξιού και έχω το δίλημμα του τίτλου.Το αμάξι το θέλω για μέσα στην πόλη(25χ/μ τη μέρα σίγουρα)και αν χρειαστεί για κάποιο ταξίδι.Αυτόν τον καιρό οδηγώ ένα starlet του 98 και για να πω την αλήθεια μου με έχει καραβολέψει.Επειδή τα λεφτά βγαίνουν δύσκολα όμως σκεφτόμουν μήπως πάρω κάτι μεγαλύτερο για να το κρατήσω περισσότερο συν ότι θα το έβρισκα με λιγότερα λεφτά.Το ποσό που μπορώ να διαθέσω είναι βαριά 2500 χιλ.Ναι ξέρω είναι υπεραρκετά! :P Τι θα κάνατε στην θέση μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Η απαντηση ειναι απλη:

Μπορεις να επιβαρυνθεις τη (λιγο) αυξημενη καταναλωση ενος 1.6 σε σχεση με ενα 1.3 και τα 100κατι ευρω τον χρονο για τα τελη κυκλοφοριας;

Βαλ' τα κατω και αποφασισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατά το σταρλετ. Αν δε σε ικανοποιεί το πουλάς και βάζεις τα υπόλοιπα 2500 και πας γύρω στα 3600-4000 όπου εχεις περισσότερες επιλογές...

 

Για να καταλάβεις ποσό λίγα ειναι, αν έδινες το budget και ανέφερες τις ανάγκες σου, 2-3 εδώ θα σου πρότειναν να πάρεις starlet (όχι εγω :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντηση ειναι απλη:

Μπορεις να επιβαρυνθεις τη (λιγο) αυξημενη καταναλωση ενος 1.6 σε σχεση με ενα 1.3 και τα 100κατι ευρω τον χρονο για τα τελη κυκλοφοριας;

Βαλ' τα κατω και αποφασισε.

Για τα τέλη δεν νομίζω να είχα θέμα ωστόσο δεν είμαι σίγουρος για την κατανάλωση.Θα είναι λίγο μεγαλύτερη ή αρκετά?Έχω διαβάσει σε άλλα τόπικ στο φόρουμ αλλά και γενικά ότι υπάρχουν 1200 που καίνε σαν 1600.Άν πάρω κάτι τέτοιο ζήτω που καήκαμε.Καλύτερα με το 040 στην δουλειά. :P

 

Κρατά το σταρλετ. Αν δε σε ικανοποιεί το πουλάς και βάζεις τα υπόλοιπα 2500 και πας γύρω στα 3600-4000 όπου εχεις περισσότερες επιλογές...

 

Για να καταλάβεις ποσό λίγα ειναι, αν έδινες το budget και ανέφερες τις ανάγκες σου, 2-3 εδώ θα σου πρότειναν να πάρεις starlet (όχι εγω :P )

Το σταρλετ δεν μπορώ να το κρατήσω γιατί δεν είναι δικό μου και σε λίγο καιρό δεν θα μπορώ να το παίρνω ούτε στην δουλειά αλλιώς σιγά που θα το έδινα. :ph34r: Ξέρω πως είναι λίγα και επίσης ξέρω πως θα μου πρότειναν σταρλετ.Να πω την αλήθεια όμως αντί για σταρλετ θα προτιμούσα ένα corolla του 97/98.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει και το Yaris :-)

Φυσικά και υπάρχει,θα ήταν το ιδανικό πιστεύω αλλά είναι αρκετά ακριβό σε σχέση με αυτά που διαθέτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yaris. το πρωτο.

αλλα πας σε 1000αρι που για την πολη ειναι οκ.

ταξιδι που? ελλαδα? 3 ατομα με το yaris πας μια χαρα

Ελλάδα φυσικά.Το πρώτο είναι του 2000?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι οχι κατι πιο καινουργιο;

 

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5969020/

 

καλη η κορολλα που λες αλλα σε λιγο την παιρνουν φανταρο με τα χρόνια της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι οχι κατι πιο καινουργιο;

 

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5969020/

 

καλη η κορολλα που λες αλλα σε λιγο την παιρνουν φανταρο με τα χρόνια της...

ποιο χαλια αμαξια απο αυτα τα panta δεν υπαρχουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο χαλια αμαξια απο αυτα τα panta δεν υπαρχουν

 

για να παει στη δουλεια του αντι για το 040 νομιζω μια χαρα ειναι και ανεξοδο... Μου ειχαν δώσει ενα φεγγαρι σε προηγούμενη δουλειά ενα (το 2007) για ενα τρίμηνο και ήταν μια χαρα...

Εκτος αν νομιζει κανεις μας οτι με κορολα του 97 ριχνει γκομενα, ενω με το παντα δε ριχνει... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...