Προς το περιεχόμενο

Blade & Soul (MMORPG)


Hykman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω καμια 100στή soulstones (περίπου 30g δηλαδή) , αξίζει να τις κρατήσω ή να τις πουλήσω πριν το patch ? ξέρω οτι θα χρειαστούν αλλα αν τις πουλήσω τώρα και πάρω 30g κ μετά το patch πέσουν οι τιμές και τις αγοράσω 15 είναι καλό κέρδος. 

ή παίζει να ανεβούν οι τιμές και να έχω loss ?

 

Σίγουρα δεν μπορεί να πει κανείς πάντως εγώ το ρίσκαρα και τα πούλησα όλα(επηρεαζόμενος και απο την ταινία Big Short :P ) .Απλά από τι στιγμή που θα προστεθούν έξτρα τρόποι κατάκτησης (PvP arena + Quest) λογικό είναι να πέσουν αρκετά.Από την άλλη τα Quest δίνουν παραπάνω Gold οπότε εδώ τα πράγματα ίσως μπλεχτούν παραπάνω με τις τιμές.

Τέσπα αυτά από ότι έχω διαβάσει από εδώ και από κει γιατί πρώτη φορά το παίζω το παιχνίδι.

Αυτό ίσως να αξίζει να το διαβάσεις : https://www.reddit.com/r/bladeandsoul/comments/44nl4q/guide_for_feb_10_patch/

 

ok..επόμενη ερώτησ...

Δε σε αφήνεις να αλλάξεις directory που θα κάνεις install το παιχνίδι;

Πχ ο NC Launcher game installer δεν είχε καμία επιλογή που θα τον κάνω εγκατάσταση..

Μετά για το παιχνίδι διάλεξα τον 2ο δίσκο,αλλά βλέπω ότι ο game installer θα κατέβει στον ssd..Ελπίζω να εγκαταστήσει το παιχνίδι (22gb) και απλώς να ναι ο installer μόνο που θα κατέβει εκεί,αλλά και πάλι.... 8.5gb άχρηστης εγγραφής.

Από ταχύτητα το download σκίζει :eek:

BnS EU σου έρχομαι!

Ίσως να μην σε πρόλαβα αλλά αν ανοίξεις με Notepad++ το αρχείο που χει τα settings tou Launcher μπορούσες να αλλάξεις το path.

(Θέλει admin privileges για αυτήν την αλλαγή και με Notepad++ γίνεται εύκολα με ένα save απλά και πατάς ΟΚ από ότι θυμάμαι.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Ίσως να μην σε πρόλαβα αλλά αν ανοίξεις με Notepad++ το αρχείο που χει τα settings tou Launcher μπορούσες να αλλάξεις το path.

(Θέλει admin privileges για αυτήν την αλλαγή και με Notepad++ γίνεται εύκολα με ένα save απλά και πατάς ΟΚ από ότι θυμάμαι.)

Αυτη η αλλαγή που λες,νομίζω θα αλλαζε και το μέρος του dl.

Το ερώτημα ειναι πως κάνεις ινσταλ σε αλλο δισκο απο αυτον που κατέβηκε το game :P

K μεσα απο τον launcher το αλλαζεις το .ini που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα ειναι πως κάνεις ινσταλ σε αλλο δισκο απο αυτον που κατέβηκε το game :P

Από απλή περιέργεια γιατί να θες κάτι τέτοιο ; xD  

Λογικά το κατεβάζεις εκεί που θες να το εγκαταστήσεις πάντα,όπως εγώ το κατέβασα στον σκληρό και το έκανα εγκατασταση εκεί.Πάντως αν δεν έβγαλαν κάνα Launcher patch το path δεν μπορούσες να το αλλάξεις από τα settings του Launcher.

Απλά δεν θυμάμαι μετά το download τι διαδικασία είχε για το install για να σου απαντήσω στα σίγουρα.Γινόταν install κατευθείαν στο dl directory(όπως υπονοείς) ή αν πατούσες κάνα custom installation σου βγαζε installation path.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από απλή περιέργεια γιατί να θες κάτι τέτοιο ; xD  

Λογικά το κατεβάζεις εκεί που θες να το εγκαταστήσεις πάντα,όπως εγώ το κατέβασα στον σκληρό και το έκανα εγκατασταση εκεί.Πάντως αν δεν έβγαλαν κάνα Launcher patch το path δεν μπορούσες να το αλλάξεις από τα settings του Launcher.

Απλά δεν θυμάμαι μετά το download τι διαδικασία είχε για το install για να σου απαντήσω στα σίγουρα.Γινόταν install κατευθείαν στο dl directory(όπως υπονοείς) ή αν πατούσες κάνα custom installation σου βγαζε installation path.

Γιατί έχω εναν τρίτο ssd που χωράει 30gb και θα ερχόταν κουτι για να το βάλω εκει,αλλα τώρα δεν μπορώ,γιατι μαζι το dl ξεφευγει πανω απο 30 :(

Για την ώρα,το μόνο που μπορεις ειναι να εχεις τον launcher σε διαφορετικο path απο το dl+install dir

έπαιξα,έπαιξα,έπαιξα..μπορώ να πω ότι δεν ενθουσιάστηκα και τόσο..

πάντως είδα hentai μετά!

Η χάρη του ειναι στο pvp,που δεν νομίζω να εκανες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι , το έχω προσέξει κ εγώ πως όσοι λένε πως δεν τους φάνηκε κάτι ιδιαίτερο ή δεν έπαιξαν αρκετά (πως να κρίνεις ένα mmo απο level 10-15 char?) ή δεν έπαιξαν τα βασικά κομμάτια του (open world pvp/arena)

open world pvp πριν τα 45 σοβαρό ΔΕΝ υπάρχει , οπότε αν κάποιος δεν παίξει κανα 3-4 μέρες να πάει 45 δεν θα έχει σωστή εικόνα
εντομεταξύ χθες προσπαθούσα να αλλάξω channel στο misty woods να αποφύγω ένα zerg κ όλα ήταν full! Σε άλλη περίπτωση δεν θα με χάλαγε αλλα βιαζόμουν να βγάλω τα daily 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι πως αλλιώς θα βάλουν το update

το θέμα είναι γιατί το πήγαν τόσο αργά και δεν το έβαλαν από τις 08:00 ας πούμε

φαίνεται ότι και αυτό το mmo είναι εστιασμένο στην αμερικάνικη αγορά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να δω τις τιμές για τις stones αν θα πέσουν , αρχίζω κ σκέφτομαι να τις farmάρω βασικά μιας κ τα daily τα τελειώνω πολύ γρήγορα (pvp-pve-dungeons) και μου μένει χρόνος. Τώρα μιας κ το pvp @ arena θα έχει μεγάλη σημασία δεν ξέρω, ίσως επικεντρωθώ εκεί μετά τα daily , θα δούμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει σιγά μη παίξω και κάνα χρόνο βρε παιδιά για να καταλάβω ότι μου αρέσει ή δε μου αρέσει ένα παιχνίδι,κριτική ικανότητα έχω.Πόσο μάλλον όπως λέτε, όταν αυτό απαιτεί να λιώσεις για να δεις τί αξίζει,ευχαριστώ δε θα πάρω.
Συμπλήρωσα κάποιες ώρες στο παιχνίδι δεν έπαιξα μισή ώρα μόνο,είδα πως είναι δε μου άρεσε ιδιαίτερα,έχω παίξει και καλύτερα κατά εμέ.
---

Μη τρελαίνεστε όταν έρχεται κάποιος και σας λέει ότι δε του αρέσει το παιχνίδι που παίζετε,αφού το χει δοκιμάσει κιόλας.Γνώμες και απόψεις υπάρχουν,μάθετε να τις σέβεστε και να τις ακούτε όλες.

Ούτε και σας είπα ''γιατί παίζετε αυτή την βλακεία'',''ούτε πως γίνεται να παίζετε αυτό το παιχνίδι''.Ούτε σας απέτρεψα από το να παίζετε.
Καλή σας συνέχεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να δω τις τιμές για τις stones αν θα πέσουν , αρχίζω κ σκέφτομαι να τις farmάρω βασικά μιας κ τα daily τα τελειώνω πολύ γρήγορα (pvp-pve-dungeons) και μου μένει χρόνος. Τώρα μιας κ το pvp @ arena θα έχει μεγάλη σημασία δεν ξέρω, ίσως επικεντρωθώ εκεί μετά τα daily , θα δούμε 

 

Μονο εγω ξοδευω τα soulstones μου για να φτιαξω gems?  :-)  :-D  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εγω ξοδευω τα soulstones μου για να φτιαξω gems?  :-)  :-D  :ph34r:

για να φτιάξεις ? τι εννοείς τις πουλάς? good luck with that , δεν πουλάω με τις υπάρχουσες τιμές για κανένα λόγο, θα χρειαστούν έτσι κ αλλιώς 

 

Εγώ είπα οτι αν δεν παίξει κάποιος το παιχνίδι μέχρι κάποιο σημείο δεν το έχει δει και το λέω καθαρά για άτομα που θα τους άρεσε αλλα θα δουν το "δεν έχει τίποτα ιδιαίτερο" απο κάποιον που δεν έπαιξε ουσιαστικά και δεν θα ασχοληθούν κ αυτοί.

 

Αυτός που έπαιξε 1-2-3 ώρες και δεν είδε το παραμικρό δεν με ενδιαφέρει να του αλλάξω την γνώμη , σε όποιο mmo και να μπεις τις πρώτες ώρες δεν βλέπεις κάτι και το συγκεκριμένο game δεν έχει ανάγκη απο κόσμο , είναι γεμάτο. 

Τρανό παράδειγμα το wow , το ποιο επιτυχημένο mmo για το pve-endgame content του , αν έμπαιναν όλοι κ έπαιζαν μέχρι το level 10 χαιρετίσματα και να τους πληρώνανε δεν θα παίζανε  :-) 

το συγκεκριμένο είναι κάτι αντίστοιχο στο pvp content του

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...